Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
CEZ distribuce - pracovni pozice

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

Pozvánka na koláčovou pouť

Pouti chloumecké – jakou mívaly tradici. Obzvláště ta ke kostelu Nejsvětější Trojice, kam poutníci putovali již od 16. století, nebo případně též pouť k tamní kapli sv. Gotharda, která uzavírala severní ambit při kostele po dvě staletí do 80. let 20. století. Tehdy byl kostel (přes protesty) přeměněn ve smuteční síň a kaple v márnici. Pouti se staly minulostí již v 50. letech, a to na půl století.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Mělnické letní festivaly 2008

Zdá se, že je to s mělnickou kulturou stále lepší, protože se nám s letními festivaly doslova roztrhl pytel. Proto jsme pro vás připravili velký a detailní přehled mělnických (a regionálních) hudebních festivalů: Festival Starý mlýn - Brnkfest - GirlsWar - Hemmerfest - DirtyFest - ŠatlavaFest - 20. Salón tradičního jazzu - SOS-fest 2008 - Plovárna 2008 - Zelenej zákal - FairPlay Jamboree - Lhotka fest - Stodola 2008 - Postřižín fest - Rockfest 2008 - 20. Jazz ve křoví - Mělnické vinobraní

 

Kultura 14 komentáře | » číst dál

Poděkování

Děkujeme všem, kdo přišli i v nevlídném počasí uklízet lesopark u Ludmily, zástupcům města Mělník za pomoc s realizací akce a také těm, kdo nám pomohli s programem, Pejskovi, Kočičce a Vlaštovkám. Výsledek stojí za to, přijďte se podívat! Rodinné centrum Kašpárek

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Dny pro varhany

Už po tři roky trvá úsilí o obnovu varhan chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníce, už potřetí jsou na přelomu dubna a května chystány Dny pro varhany. Vždy zahrnují několik akcí různého charakteru a zaměření.

Kultura 1 komentář | » číst dál

Filmový festival Krišpín

Ve dnech 18 a 19 dubna se bude na Mělníku konat již pátý ročník festivalu amatérských filmů  Krišpín.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Mělnická studna - obrázky a komentáře.

Po trvalém zpřístupnění dominantní 60 metrů vysoké chrámové věže našeho města veřejnosti, se dočkali občané a turisté další příjemné události, kterou se stalo trvalé zpřístupnění 150 metrů dlouhé chodby vedoucí k středověké 57 metrů hluboké studni, na jejíž konci se naskýtá úchvatný pohled k vodní hladině, jakož i pohled k místům, po nichž občas i nevědomky šlapeme.

Kultura 7 komentáře | » číst dál

Speciál k Sokolovu.

65.výročí bitvy u Sokolova nemohlo samozřejmě ponechat žádné médium na Mělníku bez povšimnutí a nejinak je tomu i na http://mujmelnik.webzdarma.cz/Sokolovo.html. Zatímco se některá periodika orientují na vlastní pietní akt a Mělníček pohotově již v pátek zve fotografiemi prohlídce tanku T-34, přináší tento web zase něco trošku jiného a elektronicky doplňujícího dané téma.

Kultura 1 komentář | » číst dál

Lykke til jedou nejen na Slovensko...

V následujícím článku se dozvíte, co plánuje v následujících několika měsících mělnická cross-popová kapela Lykke til.
Mimo to, že bude hrát na prestižní akci v Bratislavě, ji čeká také festival Klíč 2008 v Plzni, pro který nahrála 2 ústřední písničky, pražské festivaly Out of Home a YMCA Europe Festival a dále LhotkaFest a TraverzaFest.

O těchto i o dalších akcích se dočtete v následujícím článku.

Kultura 1 komentář | » číst dál

Po mělnických webech

Když jsem získal na začátku 21.století přístup k internetu, tak to dlouho netrvalo a člověk byl zvědavý, co tam objeví o Mělníku. Po oficiálních městských stránkách jsem objevil zajímavý, leč dnes už neprovozovaný web Libora Kurzweila, který si můžete prohlédnout na adrese www.melnik2000.cz . Tou dobou se mi dostala do rukou na čas knížka z roku cca 1935, která pojednávala o hospodaření České spořitelny na Mělníku, ale především mě zaujala historickou fotografií Náměstí Míru před rokem 1888, fotografií starých lázní na Labi a přepychového hotelu Harasov. Ani jsem netušil, že se ve stejnou dobu rodí na Mělníku nový fenomén, kterému se říká ,,historické fotografie a pohlednice." Ta první výstava proběhla v regionálním muzeu ( www.muzeum-melnik.cz) a byla specializována na fotografie Karlova náměstí. Výstava měla obrovský úspěch a zanedlouho následovala i v KD výstava starých pohledů města Martina Klihavce (www.melnik.kvalitne.cz/).

Kultura Napsat komentář | » číst dál