Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
Bowling Ludmila 2017

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

program KIZ Štětí na 3. týden


KULTURNÍ STŘEDISKO:

 

17. leden - sál Kulturního střediska - SPOLEČENSKÝ PLES MĚSTA ŠTĚTÍ - účinkují Originál Havlovka, TK Rytmus Roudnice n. Labem, host večera Yvetta Blanarovičová, moderuje T. Mikulský. Začátek ve 20.00, vstupné 120,- Kč.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

program KIZ Štětí na 2. týden


KULTURNÍ STŘEDISKO:

9. leden - kostel sv. Šimona a Judy - TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT- účinkuje chlapecký sbor Páni kluci. Začátek v 18.00, vstupné dobrovolné

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Lednový underground v Kralupech podvanácté

Pokud budete mít uprostřed zimy chuť na nevšední kulturní zážitek, poznamenejte si do kalendáře sobotu 24. ledna 2015. Tento den bude v KD Vltava v Kralupech nad Vltavou již po dvanácté patřit benefičnímu festivalu Lednový underground, který pravidelně přináší pestrou hudební paletu skupin a interpretů. A přestože kolébkou festivalu je malé město poblíž Prahy, na jeho programu se každý rok objevují přední jména české a slovenské hudební scény. A přinejmenším s nadcházejícícm ročníkem se dá říci, že i jména známá daleko za hranicemi českých luhů a hájů.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

program KIZ Štětí na leden 2015


2. ledna           Informační centrum

                        PHOTOSHOPKY II

                        fotografie Stanislava Sraba Řábka

Kultura Napsat komentář | » číst dál

program KIZ Štětí na 51. týden


KULTURNÍ STŘEDISKO:

16. prosinec - velký sál KS - VÁNOČNÍ KONCERT SEVEROČESKÉ HARMONIE ŠTĚTÍ A MAŽORETEK DDM ŠTĚTÍ - začátek v 18.00, vstupné 40,- Kč

Kultura Napsat komentář | » číst dál

program KIZ Štětí na 50. týden


KULTURNÍ STŘEDISKO:

10. prosinec - Kino Štětí - VÁNOČNÍ BETLÉM - pohádka pro MŠ a ZŠ, začátek v 9.00 a 10.30

10. prosinec - malý sál Kulturního střediska - VÁNOČNÍ KONCERT ZUŠ ŠTĚTÍ - začátek v 17.00

Kultura Napsat komentář | » číst dál

VÁNOČNÍ TRHY Mělník 2014 - PROGRAM


Pátek 19.12.

10.00 - 10.30 Vánoční vystoupení žáků ZŠ J. Seiferta
10.30 - 11.00 Pásmo koled a vánočních písniček v podání dětí z MŠ Pod Vrchem
11.00 - 11.30 Přišel k nám zas adventní čas - vystoupení žáků ZŠ Jungmannovy sady
15.00 - 16.00 Živý betlém – hrají děti z DDM Mělník
16.00 - 17.00 Mělnická partička - lidové písničky hrané pod taktovkou Pavla Pilaře
17.00 - 18.00 A.S.M. - vánoční vystoupení mělnické kapely

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Nové varhany v době adventní

V neděli 23. listopadu 2014, v samém závěru církevního roku na slavnost Ježíše Krista Krále se poprvé rozezněly nové varhany chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníku. Jejich druhou koncertní příležitostí bude druhá adventní neděle 7. prosince 2014. Možná někdo očekává „prostý“ adventní koncert, ale nebude tomu tak. Svůj nástroj se totiž rozhodli představit sami jeho tvůrci, pánové Jaromír Kánský a Josef Brachtl, kteří uvedli: „Varhany budou představeny ve své výrazné zvukové barevnosti a jednotlivé skladby uvede samotný interpret.“ Jím bude Pavel Černý, varhaník, pedagog a organolog. Tím ovšem nabídka nekončí. Po koncertě bude přístupný kůr s možností vyzkoušení nástroje a jeho prohlídky.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 2 přílohy

Vzpomenou na ty, kteří již nejsou mezi námi

Předčasný odchod skvělých lidí je vždy velkou ztrátou, a proto si zaslouží vzpomínku od těch, kteří je měli rádi. A právě dvěma z nich bude věnován poslední listopadový víkend v klubu Stará Mydlárna.

Zpráva o úmrtí Petra Kalandry zasáhla v roce 1995 širokou hudební veřejnost, neboť bezesporu.patřil k nejznámějším českým bluesovým hudebníkům. Byl výborný kytarista, hráč na foukací harmoniku a skladatel. Hrál s mnoha známými muzikanty jako například Zuzana Michnová, Jaroslav Hutka, Vladimír Merta nebo Vladimír Mišík. Od poloviny sedmdesátých let byl členem známé skupiny Marsyas. V roce 1984 tuto kapelu opustil a vystupoval společně s Janem Spáleným a Františkem Havlíčkem v triu A.S.P.M. A čtyři roky před svým odchodem pak též hrál se skupinou Blues Session.

Kultura Napsat komentář | » číst dál