Tip: Přehledný program nejbližších kin v regionu naleznete zde.
Bowling Ludmila 2017

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

„Zlatá šedesátá…“ se vrátí do Staré mydlárny

Legenda české psychedelic music ze slavných Primitives Group se speciálním hostem, exkluzivním hráčem na steel pans Lester Jackmanem, se během svého evropského turné zastaví i v Mydlárně. Bude to skutečná lahůdka nejen pro pamětníky.

Ivan Hajniš je český zpěvák, hráč na foukací harmoniku a především frontman jedné z nejlepších a nejúspěšnějších českých rockových kapel 60. let – The Primitives Group. Díky bratrské pomoci spřátelených armád na ruských tancích, které se Československu v roce 1968 dostalo, se Ivan Hajniš hned následujícího roku rozhodl odejít do exilu a dodnes žije ve švédském Malmö. Věnuje se především vlastní hudební tvorbě většinou ve stylu rhytm & blues, kterou ale při svých produkcích doplňuje cover verzemi skladeb The Doors, Erica Claptona, klasickými rock’n’rollovými „peckami”.

Kultura 1 komentář | » číst dál | 1 příloha

V mělnickém klubu opět zazní něžný beat


Návštěvníci útulných prostor Staré Mydlárny si tentokrát budou moci zase užít poněkud „jemnější“ muziku.

Vystoupí zde nikdo jiný nežli Baťa & Kalábůf něžný Beat. Tuto hudební  formaci snad  ani není třeba více představovat. Její jemná  bigbeatová muzika je vždy osvěžením při mnoha akcích v našem městě. Akorát ještě možno k tomu dodat, že zraje jako víno.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Oslava svátku lásky…


 „Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas…“ tyto nesmrtelné verše Karla Hynka Máchy  se nesmazatelně zapsaly do podvědomí mnohých z nás. Nebylo proto  náhodou, že v minulém roce se v Neratovicích uskutečnila první májový večer vzpomínková akce na tohoto básníka. A to v podání souboru Přestupní stanice, který je  známý tím, že se věnuje divadelním experimentům a zkoumá možnosti improvizovaného divadelního projevu. Představení bylo jakousi koláží zdramatizované četby z Máchových deníků a úryvků jeho básní. Za svitu loučí jí proložila i cimrmanovsky pojatá přednáška, která se na Máchův Máj „podívala trochu z vědeckého hlediska“.Vtip nepostrádala ani ukázka přebásnění úryvku z Máje do optimistické podoby.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Vzpomínka na rozmary letošní zimy...


Od ledna probíhala soutěž pro amatérské fotografy na téma “Zimní rozmary Kokořínska”, kterou uspořádala Galerie Truhlárna v obci Kokořín.  Příznivci prchavých okamžiků, které dokáže zachytit fotoaparát, mohli své postřehy zasílat do 20. března na adresu zmíněné Galerie. V současné době tak probíhá vyhodnocování doručených snímků.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Beřkovické jaro 2014 opět nabídne zajímavé koncerty i divadelní představení

Multižánrový kulturní a vzdělávací festival „Beřkovické jaro“ je pravidelně pořádán Psychiatrickou nemocnicí Horní Beřkovice v rámci „týdne duševního zdraví“. Hlavním cílem projektu je realizace festivalu, který oslovuje nejen pacienty a zaměstnance tohoto akreditovaného zařízení, ale také školy a odbornou i laickou veřejnost. Letošní festival se koná v termínu 14. – 18.4.2014.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Vinná noc letos nově a bez vstupného

Letošní ročník Vinné noci je zasvěcen velkým změnám. Vinaři mělničtí se rozhodli vstoupit do mělnického podzemí a prezentovat svá vína každý sám za své vinařství. Přijďte i Vy putovat za vínem po nejkrásnějších místech historického města Mělníka. A nejen to, otevřeny budou i největší zajímavosti města již od 17. hodiny. To vše zcela zdarma a za neutuchajícího doprovodu mnoha hudebníků a kumštýřů. 

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

„Fabrica Atomica“ ve Staré Mydlárně. Rozhovor s Oskarem Petrem.

Skladatel, textař, zpěvák, fotograf, publicista, výtvarník, architekt interiéru, ale především skvělý hudebník tím vším je Oskar Petr. Tento výborný muzikant je neoddělitelně spjat s legendárními kapelami šedesátých a sedmdesátých let – Marsyas či Jazz Q. jeho hudba je široké veřejnosti trochu nespravedlivě známá z podání jiných interpretů, například z repertoáru skupiny Lucie, či z filmu Pupendo, kde k nezapomenutelným pasážím patří scény podbarvené hitem Marsyas „Zmrzlinář“. V poslední době se rovněž věnuje sólové dráze. V tomto duchu také v roce 2003 vzniklo album „Fabrica Atomica“ podle něhož se jmenují i jeho současné koncerty. S minimem formálních prostředků vytváří ve dvojici s rockovým a bluegrassovým houslistou Jiřím Vopavou skutečně dynamickou hudbu. Jakkoliv by užití houslí, akustické kytary a občasných dvojhlasů řadilo jejich hudbu k folku, vnitřní podstata písniček je zřetelně pop-rocková. A právě tato dvojice zavítá v pátek 21. února do mělnického klubu Stará Mydlárna.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

„Milenec na vymření“ v mělnickém klubu

Sobotní večer bude ve Staré Mydlárně vyhrazen divadlu! Ano. Uskuteční se zde první z divadelních večerů, které tak obohatí kulturní aktivity tohoto klubu. O premiéru se postará Divadelní soubor SAMODIV z Brandýsa nad Labem. Představí se hrou „Milenec na vymření“ v níž majitel rybí restaurace se po několikaletém manželství rozhodne zkusit si, jaké to je být s jinou ženou. Postupně se tak seznamuje se třemi typy žen...

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Zrušené představení divadla Ungelt


Vážení přátelé,

 

představení Divadla Ungelt Na útěku, které se mělo konat v pondělí 20. ledna od 19.30 hodin, je z důvodu nemoci herečky Jany Štěpánkové ZRUŠENÉ.

Kultura Napsat komentář | » číst dál