Bronzové Měcholupy | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Zhudebnele leto

Bronzové Měcholupy

Po smolném březnovém závodě v Českých Budějovicích se v sobotu 28. 4. uskutečnil v Měcholupech čtvrtý závod šampionátu F1Sports.cz KART RACE 2007. Závodilo se formátem challenge, tedy 2x 10min kvalifikace a 2x 15min závod. Mirkovi a Jakubovi se vydařila kvalifikace a mohli tak pro Mělníček.cz Racing Team nasbírat hodně bodů. V jednom závodě byl ale Jakub sestřelen soupeřem, v jiném závodě mi po drobné kolizi prasklo plynové lanko a musel jsem odstoupit...

Po seznamovacím tréninku v Měcholupech jsme se na závody ani moc netěšili, protože nás tam docela dost zklamal technický stav motokár. Kdyby disponovali lepšími stroji, tak by to bylo fajn, protože trať se nám zdála velmi zajímavá. Možná by ješťě stálo za to, aby se zabetonovali některé vnitřky zatáček, protože se o to dost zbytečně ničí jak pneumatika, tak samotný disk. Pneumatika potom během závodu uchází a dělá to jenom problémy...
Ale zpět k závodům. Konečně se nám podařilo po osmnácti odjetých závodech dosáhnout na stupně vítězů. Pravda, v posledním závodě sezony 2005 jsme sice byli třetí, ale to za nás startoval Olda Čulík a další dva náhradníci. Tímto jim samozřejmě děkujeme, ale dokud tam nestojíme osobně, tak se to nepočítá:)

Libor: "Konečně se nám aspoň trochu vyhnula smůla a mohli jsme tak zaútočit na co nejlepší příčku. Potěšilo nás hlavně to, že do prvního závodu jsme všichni tři startovali na káře č.1, která jela moc pěkně. Mně se s ní podařilo vyhrát z pátého místa na roštu poslední skupinu. Řekl jsem si, že nemám co ztratit a zkusil zatáhnout. No a ono to nějak vyšlo:) Ve druhém závodě jsem jel na dvojce, která byla taky jedna z lepších a podařilo se mi opět vybojovat nějaké pozice. Pak jsem ale trefil před sebou chybujícího jezdce a prasklo mi plynové lanko. Čili jeden jediný bodík, který mě mohl v součtu mrzet. Naštěstí ale nemrzel, protože se klukům podařilo kvalifikovat do první skupiny a nakonec z toho bylo třetí místo celkově. Kdyby jsme neskončili třetí, tak nejsem sám se sebou spokojený, ale přes tu medaily se na všechno hned zapomene:)"

Jakub: "V první kvalifikační jízdě jsem usedl do káry č.4, která se řadila k těm lepším. Podařilo se mi na ní zajet sedmý nejrychlejší čas se ztrátou 0,230s na prvního jezdce, což bylo pro mě celkem povzbuzující a nervózně jsem čekal na druhou kval. jízdu. V té jsem usedl do káry č. 2 a podařilo se mi s ní vybojovat třetí nejrychlejší čas se ztrátou 0,280s na vedoucího jezdce a to i přesto, že jsem odjezdil pouze šest minut na trati. Po té kára přestala jet. O něco později jsem se dozvěděl, že se během jízdy posunul ovladač sytiče do startovací polohy a tím došlo k částečnému poškození káry.

V prvním závodě jsem startoval z první příčky ve druhé skupině. Po několika kolech se mi podařilo pronásledovatelům poodjet a získat tak klid. To ovšem nebylo na dlouho a jezdci za mnou začali rychle stahovat můj náskok a to hlavně v technických pasážích. Snažil sem se tedy zachovat klid a držet je pokud možno za mnou. To se částečně dařilo až do chvíle, kdy jsem v poslední zatáčce před cílovou rovinkou ucítil prudký náraz zezadu od Ondry Zaleše, který s největší pravděpodobností již neunesl kroužení několik kol za mnou a snažil se za každou cenu dostat přede mě. Bohužel jeho nešťastný manévr měl fatální následek. Došlo k zablokování  trati a tří jezdců, z čehož nejvíce vytěžily týmy Rapid Kart a Wasabi a k mému propadu až na čtvrté místo. Ondra se nakonec přede mě dostal stylem „plachetnice“ k čemuž mu gratuluji;). A tím bych tuto záležitost uzavřel.

Druhý závod jsem startoval ze třetí pozice za Oldou Čulíkem a Rikem. Po několika kolech jsme si vytvořili celkem slušný náskok před ostatními. V některých pasážích jsem byl o něco rychlejší než jezdci přede mnou a někde zase o něco pomalejší. Určité šance tak na předjetí byly, ale byly na tolik riskantní, že jsem do nich nešel. Nechtěl jsem se podílet aktivně na podobné mele jako v prvním závodě a raději jsem volil jisté třetí místo.

Celkově jako tým jsme zaznamenali historický úspěch v podobě třetího místa, které jsme pak řádně zapili;)) Doufám, že takovýchto úspěchů bude více. Jinak závody v Měcholupech byly super až na velmi špatný technický stav některých kár a na spalující sluníčko, před kterým se nedalo téměř nikam schovat."

 

konečné výsledky:

 liga A   
1.3K Racing Team1071026
2.RS Solid Drive Racing100824
3.Mělníček.cz Racing Team77611
4.RapidKart Racing Team70513
5.Wasabi Racing69412
6.SHIKARI Racing Team66313
7.TBA Racing6028
8.Infinity Racing Team51110
 liga B   
1.Káry.cz1151030
2.MishMash Team Motorsport113822
3.Jongens Racing Team99619
4.Go! Williams735               16
5.Curves Racing Systém67410
6.J.A.R. Racing5939
7.Defekt Racing Team4928
8.SOME Racing2513


Sport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 pripojuji se s gratulaci...


pripojuji se s gratulaci...

Obrázek uživatele kava

1 Supr fotky


Congratulejšn a mate supr fotky

Obrázek uživatele LiPiss

1.1 foto


díky kafko... Jinak fotky ze všech závodů je možno shlédnout na oficiálních stránkách šampionátu zde: http://www.f1sports.cz/default.asp?nav=foto&kat=6&rok=2007&exe=1