Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
mekul 2018

Rally Pelikán Milovice

O uplynulém víkendu se konal třetí podnik šampionátu Amater Rallye pod názvem Rallye Pelikán Milovice. Náš tým odjížděl do Milovic v sobotu brzo ráno, od sedmi hodin už začínaly administrativní a technické přejímky. Start soutěže samotné byl o něco opožděn, protože se v areálu nacházelo přes tisíc "vojáků" s kuličkovkama a hráli si na válku v Iráku. Copak že si hrajou, to nám nevadí, ale oni si hráli i na trati rychlostní zkoušky... To že přejedu vojáka, čert to vem, ale jestli budou v zatáčce vysypaný antiperle a já bych po nich sklouznul a udělal si z Felicie rohlík o strom, to se mi fakt nechtělo:) Problém se naštěstí vyřešil a mohlo se začít závodit. Tentokrát jsem se rozhodl vzít do auta i navigátora, kterým se stal Pavel Kaňka. Už v seznamovacích jízdách jsme si připravili rozpis a poté ho postupně upravovali. Auto se po drobných opravách před závodem zdálo být taky v pořádku, ale v závodě tomu bylo naopak. Jakubovi prskalo a ztrácelo výkon, nakonec byl rád, že se vůbec dostal do cíle. Ze závodů si ale bohužel neodvezl ani jeden bod, ikdyž po slibném začátku to vypadalo hodně nadějně a oba jsme mohli společně bojovat o stupně vítězů. Mně se naštěstí problémy vyhnuly - a to bych řekl, že jsem měl velký štěstí - takže jsem se mohl soustředit jen na svou jízdu. Navigátor četl výborně, na jízdě to bylo znát, ale hned v první rychlostní zkoušce jsme dojeli před námi startující Lancii Delta HF Integrale! To je auto, který má asi tisíckrát větší výkon a navíc je to 4x4. Trochu nás zdržel, ale i tohle je rally. Další RZty jsme postupně zrychlovali, což vyvrcholilo na RZ číslo 4, ve které jsme byli nejrychlejší ve třídě a 10. absolutně. Poprvé jsme měli obuté závodní pneumatiky a na autě to bylo hodně znát - hlavně při brzdění. Nakonec, po hodně vyrovnaném boji se nám povedlo dokončit soutěž na 2. místě ve třídě se ztrátou 4,9 vteřiny na prvního a na 12. místě absolutně. Připomínám, že ve třídě "I" startovalo 26 posádek, celkově ve všech třídách jich bylo 67.

Tímto výsledkem jsem se posunul na průběžné první místo ve třídě "I" a dvoubodový náskok slibuje do zbývajících 2 závodů hodně zajímavý souboj o celkové vítězství. Jakub si kvůli problémům s autem nepřipsal ani jeden bod a propadl se na průběžné šesté místo.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Kaňourovi za skvěle odvedenou práci při navigování, malýmu Vácovi za fotky, pomoc a podporu, společnostem Tina Mělník ( www.rezani-plechu.cz ), IT Assistance ( www.itassistance.cz ), Escape6 ( www.escape6.cz ), Péťovi Navrátilovi a jeho pivnici V Podloubí, Kubovi Růzhovi, Pampovi, Želvě a jejímu doupěti ( www.zelvi-doupe.cz ), Ráďovi Duchačovi za servis a půjčení podvalníku, Rushovi z logic.cz, Raistovi z raist.cz, vlčákům od vlka a apačům od apače:) Bez těchto lidí by to nešlo! Děkujeme.

Video zde: http://www.youtube.com/watch?v=OsU5iscQeQg

Za ITASSI Rally Team - Libor Horák

PřílohaVelikost
IMG_0815_l.JPG87.06 KB
IMG_0863_l.JPG92.44 KB
IMG_9413_l.JPG109.46 KB
IMG_9656_l.JPG91.74 KB


Sport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 uz se tesim do Sosnove


uz se tesim do Sosnove Smiling jinak to byla parada, pekny pocasi i svezeni

1 Gratulace


Gratuluju kluci. Ať Felda jezdí co nejlépe Smiling