Vápno v ulicích | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Vápno v ulicích

Od rána se projevuji jako pěkná histerka. Kontaktuji vedení města, úředníky, hygieniky a nic z toho. Připadám si, že na mě každý kašle. O co že mi vlastně jde? O nic jiného, než o vápenno-pískový zásyp zádlažby v centru města. Nic proti tomu, ale vrstva, která zůstává na chodníku bude prášit, jakmile zafouká vítr. Nebo jakmile zaprší bude z toho malta a tu budu mít i doma, protože k nám příjde až 100 lidí denně.

Poraďte mi prosím odborníci ve stavebnictví - je tento postup normální. Opravdu se těch několik milimetrů zásypu dostane do spár, nebo pouze do ovzduší, kanalizace a pod. Poraďte mi prosím na koho se ještě obrátit. Kdo by mi mohl pomoci. Jak jsem zjistil, kdyby to bylo někde ve fabrice, tak si s tím hygiéna ví rady - tam je viník zaměstnavatel. Cožpak ten chudák zaměstnanec, kterého jsou schopni chránit, není také občanem, který to bude dýchat, až půjde do města? On ale do města asi nepůjde. Co by tady dělal? Radši půjde do nějakého super-hyper marketu. A tak těch několik desítek či stovek rodin, které tady bydlí, těch několik lidí, kteří tady pracují, není potřeba chránit. Co na to bezpečnost a ochrana zdraví při práci - na ty se ještě taky obrátím.

Patočka

Pokec, jen tak, drby předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele raist

3 vapno


Z učebnice Stavební materiály pro 1. ročník SPŠ stavebních (2006):

Vápno má na lidský organismus nepříznivé účinky (leptá kůži, vniká do dýchacích cest, je nebezpečné pro oči apod.). Proto při manipulaci s ním je třeba zachovávat bezpečnostní opatření, používat respirátory, rukavice, omezit prášení apod.


Zde se asi používá vápený hydrát, který nebude tak nebezpečný, přesto se o něm v Bezpečnostním listě nařízení REACH (ES) 1907/2006 píše:

R 37: Dráždí dýchací orgány.
R 38: Dráždí kůži.
R 41: Nebezpečí vážného poškození očí.

11.1. Akutní účinky:

Stykem s očima: Nebezpečí vážného poškození očí.
Vdechováním: Vdechování prachu způsobuje podráždění horních cest dýchacích.
Požitím: Hydroxid vápenatý není toxický. Velké množství může způsobit podráždění zažívacího a trávicího traktu.
Stykem s kůží: Dráždivý pro kůži za přítomnosti vlhkosti.
Uchovávejte mimo dosah dětí.


Takže vše je v pořádku, vítr to rozfouká, a my budem jen trošku podráždění.

3.1 Vápno a spol. s.r.o.


Hezký rozbor,

vlastně se nic neděje. Máte pravdu. Jsem nějak podrážděný a to již asi 14 měsíců. Nevím, jestli jsem alergický na vápno, nebo na způsob provádění revitalizace nebo a to je nejpravděpodobnější, na způsob hájení dodavatelských firem funkcionáři či úředníky města. RM na svém posledním zasedání prodloužila termín dokončení stavby v poměru 4:3. To znamená, že asi nechce tlačit na chudáky dodavatele. Za tu dobu, co se snaží společnými silami dosáhnout co nejlepšího výsledku se z nich možna stali přátelé a po skončení celé akce se budou navštěvovat i s rodinami. Dojemné, jak může jedna stavba změnit životy tolika lidem. Trochu se stydím, že toto čisté lidství nechápů. Slibuji však, že se nad sebou zamyslím a zkusím s tím něco udělat.

Patočka

3.1.1 Rozhodnutí rady...


Možná by nebylo od věci zveřejnit jak kdo v Radě hlasoval. Určitě nebudu daleko od pravdy, když řeknu že proti byli Schweigstill, Dolejšová a Vajchr... Smiling

3.1.1.1 bingo


bingo

3.1.1.1.1 :-)


Čím to je že vůbec nejsem překvapený...?

3.1.1.1.1.1 budu kandidovat taky za


budu kandidovat taky za Topku a zatopíme jim Laughing out loud

 

Magnet172

2 pačokování


Je mi známo jen něco málo z dokumentace na revitalizaci. Ale pokud si to dobře pamatuju, tak jako konečná úprava dlážděných chodníků má být provedeno "pačokování", což by měl být konečný postřik (zálivka) vápenným mlékem. Nicméně od začátku je to v podání mělnickém rozprašování vápna po chodníku a čekání na déš't. S tou hygienickou stránkou je to docela zarážející,  držím palce, ať do toho vysypaného kolečka šlápnou ti praví.

LP

Obrázek uživatele raist

1 re: Vápno v očích


Mozna zkontaktovat vzdalenejsi stanice hygieny, kraje,... ?

1.1 to už jsem udělal


to už jsem udělal

1.1.1 Kdybych měl lopatu tak


Kdybych měl lopatu tak bych to nanosil před radnici, dal bych tam i pár těch kostek, písku, kamení a sutě co lež všude po městě a třeba by jim to došlo.

 

Magnet172

1.1.1.3 Měním názor, dneska


Měním názor,

dneska ve 20,00 hodin odvezu na kolečku /snad mi bude stačit jedno-nechci do toho tahat nikoho z rodiny/ to co nametu před domem a vysypu před radnici. Do té doby mají šanci to nějak uklidit. Přidá se někdo ke mě?

Asi mě MP zatkne, ale když histerčím od rána, tak to dotáhnu do konce.

1.1.1.3.2 Škoda že to čtu


Škoda že to čtu až ve 23:03 ale co třeba to udělat v pondělí ve 20:00 znova? Já se přidávám....

 

Magnet172

1.1.1.3.2.1 Myslím si, že je zde


Myslím si, že je zde spousta vápenno- pískové směsi /suché malty/ v ulicích. Koleček, košťat a lopat, tam najdete taky dost - tak co brání. Já jsem si své kolečko odvezl. Nechci aby to vypadalo jako nabádání k nějakým klukovinám, ale jak jsem si to uzavřel sám pro sebe - zoufalí lidé dělají zoufalé věci.

Pokud by se Vám nechtělo zametat - jistě najdete spousty dalších možností, které by se před radnicí vyjímaly.

Patočka

Obrázek uživatele raist

1.1.1.3.1 re: Měním názor, dneska


Dobry napad, jelikoz je otazka zda muzete byt zatcen za to, ze prevezete hromadku prachu z jednoho povrchu verejne ulice na druhy, kdyz by se tam stejne driv nebo pozdeji v noci dofoukal Smiling

1.1.1.2 Bohužel by jim to


Bohužel by jim to nedošlo - pro ně je revitalizace jeden velký průser a detaily už asi nemají sílu řešit. Jak se u nás říká - na každého jednou dojde a taky o tom mlaskání. Snad se konečně probereme a zkusíme to jinak - to není agitka, jen reakce na situaci.

1.1.1.1 třeba


třeba ti jí někdo moc rád půjčí Smiling