Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Mekul 2017

BESIP Team zavítal na MělníkDnešního dne tj. 14. června 2010, proběhla na historickém náměstí na Mělníku akce s názvem Den bezpečnosti silničního provozu, v rámci které do našeho města zavítal BESIP Team, který školákům všech věkových kategorií, ale i dospělým, chtěl svou prezentací přiblížit problematiku silničního provozu, kterého jsme každý z nás účastníkem.

Záštitu nad touto akcí převzal pan senátor Jiří Nedoma, který na místě pozdravil návštěvníky i organizátory akce, mezi které poté osobně zavítal a seznamoval se s technikami IZS. Na akci pozval i školy na Mělníku, aby využili jedinečné možnosti a studenti si mohli vyzkoušet i přesvědčit, že „bezpečnost silničního provozu“, není jen prázdný pojem.

Složky integrovaného záchranného systému zde měli svou techniku. Policie ČR návštěvníkům předvedla speciální mobilní, koordinační vozidlo VW Transportér, které bylo financováno z projektu Evropské Unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj. Policisté z preventivně informační skupiny společně s kolegy z dopravního inspektorátu Územního odboru PČR na Mělníku, umožnili školákům nahlídnout do veškerých prostor vozidla a vyzkoušet si některou techniku. Hasičský záchranný sbor na Mělníku zde měl na ukázku dva vozy, které vyjíždějí do zásahů z technikou, jako jsou dýchací masky, kyslíkové bomby, nářadí pro vyprošťování z vozidel a jiných prostor a další. U zdravotnického týmu si školáci měli možnost vyzkoušet poskytnutí první pomoci i znalost vybavení lékárniček ve vozidlech.

BESIP Team s sebou přivezl simulátor nárazu, kterému snad žádný školák neodolal. Řidičský trenažér osobního automobilu a motocyklu patřil taktéž mezi nejnavštěvovanější. Nechyběla ani ukázka dětských autosedaček s jejich přednostmi i nedostatky. Děti si mohly osvojit znalost správně vybaveného jízdního kola. Celou akci kromě jiného, provázely i videoklipy z kampaně „Nemyslíš-zaplatíš“.

Z deštivého rána se vyklubal slunečný den, který si nakonec každý z návštěvníků akce opravdu užil.

 

 Zpravodajství