Prohlášení mělnické TOP 09 a nezávislých kandidátů | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
mekul 2018

Prohlášení mělnické TOP 09 a nezávislých kandidátů

PLACENÁ INZERCE

Vážení spoluobčané,

chceme poděkovat všem, kteří nám dali svůj hlas a přivedli nás na Mělníku k vítězství.

Bohužel, další vyjednávání vedla k výsledku, který ve svém městě vidíte.

Předkládali jsme různé nabídky, ustupovali ne na hranice, ale za hranice možného. Museli jsme řešit otázku, jaké spojení je ještě přijatelné z pohledu morálky a z pohledu našeho voliče. Podařilo se nám sehnat podporu vyšších politiků jak TOP 09, tak i ODS. Přesto nakonec některá politická uskupení podlehla tlaku podnikatelské lobby a jednoznačně odmítla naši účast. Pochopili jsme, že veškerá jednání byla jen divadlem dohodnutým již před volbami a my jsme byli nežádoucími herci.

Proč jsme nepřijatelní? Příliš kategoricky jsme trvali na tom, že změny (tak, jak jsou v našem volebním programu) skutečně budeme prosazovat, že nehodláme uzavírat žádné dohody, které poškozují město, že hlavním kritériem posuzování bude prospěch Mělníka jako celku.

A to přeci dnes v našem městě není žádoucí.

Nikdo z nás to nevzdává a v rámci našich možností budeme pracovat na tom, co jsme slíbili. Pokusíme se Vás, vážení spoluobčané, přesvědčit o podstatě našeho hlavního hesla: Osud města je ve Vašich rukou víc, než si myslíte.

Milan SchweigstillSponzorované články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

91 168 hodin - Vzpoura volicu


Dnes ve 21:55 na CT1 bude v poradu 168 hodin reportaz s nazvem "Vzpoura volicu". Dle upoutavky (nevidel jsem osobne) to ma byt neco o povolebni situaci u nas na Melniku.

91.1 re: 168 hodin - Vzpoura volicu


Tak reportaz o nicem. Jen z toho vyplynulo, ze v tom zdaleka (coby Melnik) nejsme sami.

91.1.1 Jestli to nesouvisí s


Jestli to nesouvisí s tím, že se nedá s TOP 09 konstruktivně jednat? Podívejte se na ně kdo je vede? Kníže a veleekonom nejsou žádní nováčci v politice a navíc ten druhý jmenovaný má velké máslo na hlavě. Vedení mělnické radnice nebylo nakonec ten kdo podal trestní oznámení k revitalitaci, byli to právě představitelé opozice a zejména zástupci TOP 09. To jen tak naokraj, až se zde budou šířit "zaručené" zprávy. Bohužel mělníček je značně jednostranný. To mě nutí k tomu, abych zde vystupoval jako anonym. Už se těším až můj příspěvek zčerná a (jako žuma-  jak zde již  někdo uvedl) bude pro ty zaručeně pravdivé opozičníky neviditelný.

91.1.1.3 Myslím si že ani pan


Myslím si že ani pan Kníže ani pan Kalousek nemají zapotřebí šaškovat v parlamentu a být médiím pro radost. Ale jak si můžete povšimnout média na jejich osoby ani nijak nenaráží. Jediné zmínky o jejich jméně jsou v souvislosti blafů které vypustí naši komunističtí přátelé nebo sociální demokraté. Pokuste se někdy přečíst si seriozní reportáž či deník. A né jen koukat na Novu, Primu a poslouchat rádoby líbivé žvásty od pana Sobotky nebo pana Filipa.

91.1.1.2 Prosím o připomenutí.


Vaše tvrzení se jistě opírá o "zaručeně" důkladnou znalost věci. Ale můžete mi, prosím, připomenout kdy a kdo z TOP09 podával trestní oznámení k revitalizaci? Nějak si to nemohu vybavit. Děkuji. Milan Schweigstill

91.1.1.2.1 Zeptejte se na


Zeptejte se na okresním policejním ředitelství, třeba se vše dozvíte, pokud nebyla věc již odložena pro nepodloženost trestního oznámení.

91.1.1.2.1.4 Pane hádej PČR.........


Pane hádej Vás informuje PČR  ???

Osobně jsem byla jako radní a zastupitelka podat vysvětlení na zdějším PČR, ale neinformovali mě o stejném podnětu jako Vás. A hlavně jednalo se o úplně jiná trestní oznámení od jiných lidí. To mi asi něco uniklo, budu se na to muset zeptat na místním PČR, také mě to zajímá, když někdo někoho obviní a já si myslím, že neprávem.

91.1.1.2.1.3 Nenapíšete.


Vidím, že to nenapíšete, nejspíš proto, že z řad TOP 09 nikdo trestní oznámení k revitalizaci nepodal. M.S.

91.1.1.2.1.3.1 Vy osobně dobře víte,


Vy osobně dobře víte, že oznámení bylo podáno od fyzické osoby. Nechovejte se prosím, jako pokrytec, jste přece inteligentní člověk na úrovni. Končím diskusi na toto téma, ale udělal jsem si o politice v Mělníku zcela jasný obrázek, bohužel se neshoduje s jednostrannými názory zde diskutujících.

91.1.1.2.1.3.1.2 Pane Hádej ( nebo paní


Pane Hádej ( nebo paní Hádej ) přečetla jsem si Váš komentář " Vy osobně dobře víte " ...............jediné co mě napadá - Vy asi nemáte moc v oblibě dialog, tam totiž vždy narazíte na střet různých názorů a myšlenek. Záleží jaký jste rok narození a v jakém prostředí jste se nacházel. Někteří ještě stále nepochopili, že v demokracii je svoboda slova a názoru základním principem vládnutí.

Osobně nemám v oblibě vynucené vládnutí silou moci a z principu typu : Můj táta byl pan NĚKDO a teď si budete povinně vážit i mě. Obecně politikům chybí přirozená autorita a profesní politická zdatnost. Potom musí nastoupit kmotři a velké finance, aby podpořily vady a nedostatky k síle MOCI vládnutí. 

Na dialog, otevřenost a trasparetnost jsme si měli zvyknout už dávno, ale nějak se nám to po té revoluci zvrtlo. 

91.1.1.2.1.3.1.2.1 Paní Dušano, jste


Paní Dušano, jste úplně mimo mísu, vím víc než si myslíte. S Vámi to ale rozebírat nebudu, ani s nikým jiným. Šlo mi jen o to vytvořit si ze zdejších reakcí určitý obrázek a to se mi povedlo. Děkuji za spolupráci. Byť z Vaší strany nechtěnou. Taková drobnost k zamyšlení, není lepší více přemýšlet, než mluvit (verbálně či písemně)?

Obrázek uživatele Honza Čé

91.1.1.2.1.3.1.2.1.1 obrázek


Neměl jste náhodou onen obrázek už hotový, než jste se tu objevil? Silně tak vaše způsoby působí... Ani bych nečekal, že se nad tím zamyslíte. Ani nečekám, že budete reagovat... Co víte, nevím... To nepovíte.. Nikomu..  ... hmm 

Co vím, je, že tu úplně zbytečně kazíte vzduch.

Spánembohem 

91.1.1.2.1.3.1.2.1.1.1 Máte na mysli kazení


Máte na mysli kazení zatuchlého vzduchu na Mělníčku? Nebo zatuchlého vzduchu na radnici? Nespojujte to prosím a nepleťte si to, nebo zde nebudete příliš oblíben. Ale dost ironie a sarkasmu, ten se zde nenosí. Omlouvám se, ale už opravdu končím. Věřím, že budete většinou rádi a mnohým se i uleví.

Obrázek uživatele Honza Čé

91.1.1.2.1.3.1.2.1.1.1.1 A tak, vy býváte i na


A tak, vy býváte i na radnici... Anžto ironie a sarkasmus se moc nenosí ledaskde

91.1.1.2.1.3.1.1 Docela by mě zajímalo


Docela by mě zajímalo kam až urážky, pomluvy a jiné napadání může v našem městě dojít. Místo toho aby se snažili všichni nějak domluvit tak se to tu přehazuje z leva doprava a naopak.

 

Děti ve školce se poperou o lepší matračku na spaní. Naše radnice se bohužek chová stejně Sad

 

Magnet172

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

91.1.1.2.1.3.1.1.1 Inu, vy jste rovněž


Inu, vy jste rovněž přispěl ke kultivace politických debat .....

91.1.1.2.1.2 Tak to tady funguje. Zase


Tak to tady funguje. Zase další názor co se nehodí do krámu, tak odsoudit a urazit, než zapřemýšlet a zjistit si co je na mém tvrzení pravdy. Klidně to tady můžete přejmenovat na opoziční stránky nebo stránky TOP 09. Pak se nedivte, že Vám sem nikdo z druhý strany nic nenapíše. Foukejte si bebíčka a klepejte si na ramena jak jste dobř. To je totižpřesně  to samý co dělá druhá strana. Jste úplně stejní...

91.1.1.2.1.2.1 tak já


rozhodně nejsem voličem TOP09, natož členem, ale odkudpak jste vy? Děláte to samé, co oni, já , my, prostě tlacháme nad neověřenými informacemi.

91.1.1.2.1.1 Alibistické kecy


Pokud o něčem takovém víte, napište to na rovinu. Pokud nevíte, neoravujte slušné lidi pomluvami.

91.1.1.2.1.1.2 Přečetl jsem si několik


Přečetl jsem si několik Vašich předchozích příspěvků, které mě nutí k předpokladu, že  slovní spoj "slušné lidi" jste ve Vašem případě myslel zcela ironicky. Jinak bohužel musím zkonstatovat, že máte velký smysl pro humor a nebo Vám chybí dostatek sebekritiky.

91.1.1.2.1.1.1 Klíd


Hádej: 2 týdny 2 dny.

Nenech se vytočit rychlokvaškou, která tady bude prudit měsíc a pak odejde jinam. A jinak nechápu to bodování, to nemá s kvalitou příspěvku zdaleka nic společného. Řekl bych, že se dobrý záměr nezdařil.

Obrázek uživatele raist

91.1.1.1 re: Jestli to nesouvisí s...


Jen poznámka: To že se jeví Mělníček jako jednostraný je dáno především tím, že jen několik zástupců politických uskupení má odvahu jít s kůží na trh. To je fakt. A že to jsou především zástupci TOPky vypovídá o strachu/uzavřenosti ostatních seskupení. Jaký si to uděláš, takový to máš.

Na druhou stranu musím souhlasit s tím, že to tu jakýkoli zástupce nemá snadné - což mě na zdejších uživatelích štve - ta krátkozrakost v tom, že by se mohli dovědět mnohem více informací, kdyby tu na politiky nepořvávali do ksindlů apod.

91.1.1.1.4 Jednostranný Mělníček.


Ale, to také o něčem vypovídá. Už mnohokrát zde bylo řečeno, že Mělníček je otevřený každému čtenáři a každému politikovi. Vždyť tady mohli diskutovat už dávno jiní politici. Je třeba si uvědomit, že čtenáři, kteří si Mělníček oblíbili samozřejmě nejsou slepí a vidí, kdo má zájem zde diskutovat s veřejností, co tady povídá, a politici, kteří napíšou, že původně neměli chuť sem jít, ale okolnosti je donutili se bránit, tak si samozřejmě mohou silně škodit a musí počítat také s tím, že ti, kteří zde budou diskutovat ( třeba politik jiného názoru), tak si mohou získat určité sympatie čtenářů. A ikdyby měli pro někoho snad blbé názory, tak mu mohou být sympatičtí touto aktivitou. Přece je stará známá věc, že médium je 7. velmoc .

Ano, nikdo to tady nemá lehké, ani politik, ani kdokoliv jiný, ale to je snad vpořádku. Tady se jistě míní vulgarita. Na to je ale snad jednoduchá rada. Odpovídej jenom tomu, koho bereš vážně. Když se někomu dvakrát snažíš vysvětlit své argumenty a zjistíš, že mu o to vůbec nejde, ale chce tě urážet, tak ho nech být a neodpovídej. To je diskuse věcně o ničem, ikdyž to někdy svádí vtipně odpovědět a člověk se tomu občas neubrání.  Soudný čtenář brzy pochopí, že ze strany druhého je jen vůle urážet a takový člověk si udělá na veřejnosti špatnou reklamu.

Rozhodně ale nesouhlasím s tím, aby se pisatelé museli nějak odtajňovat, nebo dokonce docházelo k nějakému prošetření textu diskutujících redakcí apod. , jak je tu níže navrženo. Pokud tady bude někdo psát nesmyslné texty ( např. XXYZR ) , nebo bude sám sobě reagovat na své vulgární příspěvky, tak potom, nechť je třeba tento příspěvek smazán, případně pak pisatel po několikerém veřejném napomínání vyloučen, ale jinak si myslím, že jiná slušná cesta není.

A pokud máte někdo pocit, že vás někdo štve a uráží, tak vězte, že tu jsou i spřízněné duše, kterým ten váš příspěvek něco dá, a vůbec není na škodu občas sympatický příspěvek nějak podpořit, aby se ta druhá strana zamyslela a nemyslela si, že má patent na rozum.

91.1.1.1.3 nepomohlo by


kdyby to nebylo až tak anonymní? Co třeba anonymům schvalovat příspěvky před zveřejněním? Vím, je to práce navíc... Taky jsem na svém webu bojoval s nevhodnými příspěvky. Dalo to dost práce, ale rozum nakonec zvítězil...

Obrázek uživatele pa.well

91.1.1.1.2 To pozitivní


Raiste, máš úplnou pravdu.

Pro ostatní: podívejte se někdy dopoledne na seznam přihlášených uživatelů mělníčku, není pro Vás přínosem už to, kolik jich v současné době je a že jsou mezi nimi i současní nebo minulý zastupitelé?

To je přece posun!

91.1.1.1.2.1 Zajímavost.


Včera večer jsem zde po dobu několika sekund viděl na počítadle přes 3 000 diváků, což je nejvíce lidí, kolik jsem zde kdy viděl.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

91.1.1.1.1 Tesat do kamene, pane.


Tesat do kamene, pane. Zlatá slova.

90 Parlamentní listy


 

Milan Schweigstill se podrobněji vyjádřil pro Parlamentní listy: http://www.parlamentnilisty.cz/kraje/stredocesky/179294.aspx
 

9 vyjadreni k volbam


Zdravím,
je už chvíli po volbách a objevily se některé dezinformace o koaličních vyjednáváních. Reagoval na ně už pan Schweigstill, lídr kandidátky, v níž jsem i díky hlasům uděleným mým kolegům uspěl a dostal se do zastupitelstva jako čtvrtý z pěti zastupitelů TOP 09 a nezávislých. Tímto se chci také vyjádřit k výsledku, ale s panem Schweigstillem se snad dublovat nebudu... Především všem za hlasy naší kandidátce a mně osobně děkuji a doufám, že, ač jsme proti své vůli skončili v opozici, budeme přínosem a podaří se nám některé věci dělat dle našeho volebního programu a i dle Vašich budoucích podnětů, za něž budeme rádi. 
 
Co mi přijde už nyní na našem působení pozitivní, je fakt, že se nám podařilo na místní politickou scénu dostat některá důležitá témata. Například průhlednost, nahrávky z jednání zastupitelstva, zveřejňování který zastupitel jak v které záležitosti hlasoval a podobně. Hodláme svá témata prosazovat, jak to jen půjde, ač jsme v opozici.

Ohledně koaličních jednání je důležité říci, že jsme je neukončili my, jak se ve městě občas mylně povídá, ale "oni". Také se šíří domněnky, že jsme nechtěli do koalice, to také není pravda. Chtěli jsme město vést, a v budoucnu ho budeme chtít vést.

Někdo propadá chmurným myšlenkám, je zarmoucen/a výsledkem voleb a koaličních vyjednávání řka/řkouc, že už příště nepůjde volit, protože to nemá cenu, protože se stejně dohodnou, jak chtějí. Naopak, má to cenu. Máme znovu šanci to změnit za čtyři roky a měli bychom se tu šanci snažit využít. Mnoho z nás se vyjádřilo pro změnu a poměr sil se změnil, ale mnozí nejsou spokojeni – proto další krok udělejme hned při další příležitosti. Ta je sice až za čtyři roky, ale dřív to vzhledem k systému asi nepůjde.

Nicméně nějaké změny můžeme přinést už dřív. A to tak, že budeme aktivní, budeme se chovat tak, jak se má člověk chovat doma – když si myslíme, že bychom si domů měli pořídit novou skříňku, nebo opravit tu starou, tak je potřeba to říct ostatním členům domácnosti a někdo to musí zařídit. A když něco nefunguje, například někdo nemyje nádobí, kdy má, tak mu to řekneme a vyžadujeme, aby nádobí myl, jak je potřeba. Stejně tak je to s městem, Mělník je totiž náš domov, a tak bychom měli být aktivní a obracet se na vedení města s našimi výzvami, návrhy, stížnostmi. Možná se to nezdá, ale může to některé věci změnit. Vím to podle sebe – loni při startujícím novém rozpuku heren v centru města se moje osobní aktivita (vystoupení na zastupitelstvu, natočení fiktivního dokumentu Zvoneček-zvoneček-hruštička, dostupném na mělníčku zde, otevřený dopis zastupitelům) proměnila v politickou věc a díky ní se ve výsledku neotevřely 3 plánované herny v centru města. Proč jsem to dělal? Nevidím jediný důvod, proč by měl být Mělník městem heren, když má být městem historie, kultury, turismu, aktivních lidí... A naše děti by měly vyrůstat v pokud možno kulturním a příjemném prostředí (blikající cedule mi nepřijdou právě vhodné). A takových případů už v minulosti bylo víc (petice za čajovnu Ve Věži, iniciativa za zachování pěší zóny ve Svatováclavské ulici, vystoupení několika jedinců vyjadřujících se proti nastřelení banneru ODS před krajskými volbami v r. 2004 do omítky historicky chráněné Pražské brány za pouhých 500 Kč na měsíc, apod.)

Mimochodem, ještě k programům a povolebnímu výsledku. Jeden příslib tady je a nikdo si ho asi zatím neuvědomil: Ve volebních programech se neobjevila ani zmínka o záměrech prodejů městského majetku či služeb, a tak se prodávat prostě nebude. Nikdo o prodejích totiž na příští čtyři roky očividně neuvažuje. No, tohle ode mne berte jako vtip, protože vězte, že se toho hodně chystá. Nejen o tom hovoří pan Schweigstill v článku Parlamentních listů zde: http://www.parlamentnilisty.cz/kraje/stredocesky/179294.aspx

Budu rád, když lidi na Mělníku budou aktivní a budou se na nás obracet. A my Vás zase budeme informovat o dění na radnici.  
 
Ondřej Tichota,
nezávislý na kandidátce TOP 09

9.3 Pane Tichota, celkem mě


Pane Tichota, celkem mě mrzí, že jste neupozornil na skutečnost, že lídr Vaší strany je členem dopravní komice města, která prosazuje v dopravní komisi jednosměrnou průjezdnost vozidel  z náměstí Míru okolo prodejny Sport přes Palackého náměstí do ulice Kněžny Emmy. Pokud by toto neprošlo, lze provést kruháč přes pěší zónu náměstí Míru (oba návrhy jsou v rozporu s územním plánem - ale i ten lze změnit), taktéž návrh dopravní komise. Ale ničeho se občané nebojte, Svatováclavská zůstane v režimu pěší zóny, ale nedoporučujeme Vám vstupovat do jízdní dráhy.

9.3.2 Pane hádeji


Pane hádeji, mrzí mne, že jsem Vás zarmoutil, a omlouvám se, že jsem opomněl tuto důležitou věc uvést. Děkuji za upozornění, příště se tak snad již nestane. 

9.3.1 Nevím


Nevím, proč by měl pan Tichota upozorňovat na něco, co je všeobecně známé, navíc tady na Mělníčku několikrát probírané. Mimochodem zachování pěší zóny právě zmiňovaný návrh zjednosměrnění náměstí podporuje a přineslo by, podle mého názoru, i lepší možnost jasného vyčlenění a rozšíření zóny pro pěší. Náměstí by tak přestalo být pastí pro nepozorné řidiče z jiných měst (pokud nebude vadit, že městská kasa přijde o pokuty). To neustálé točení a couvání aut je opravdu pastva pro oči - třeba dnes, v úřední den. Osobně jsem jednoznačně pro - nadměrný provoz ulice Legionářů se rovnoměrně rozdělí na obě části a i přes existenci několikapatrových sklepů u Pražské brány si myslím, že to uklidnění provozu prospěje. Podívejte se například na historické náměstí v Chrudimi - přesně to by se dalo s naším náměstím udělat (když už "musí" být auta v centru tedy), oddělit výraznými retardéry z obrubníků pěší zónu, která by pokrývala veškerou plochu, kromě hlavního jízdního pruhu dnešního parkování.

9.3.1.2 To pokud projde tak budeme


To pokud projde tak budeme né historické město ale město automobilismu.

Stoupněte si někdy ke KuKu a sledujte tamní dění. Je to jedno z mála míst kde se lidi potkávají, zastavují a sledují hodiny na věži a užívají poměrně hezky opravenou část města.

 

Nápad za všechny peníze....

 

Magnet172

9.3.1.1 Ve vašem


Ve vašem řešení by docházelo k výraznému střetu chodců a vozidel v křížení ulic 5.května a náměstí Míru resp. Palackého náměstí. Lepším řešením by bylo zavést mýtnou bránu v ulici Legionářů v křížení s ulicí U tanku. Předpokladem je ale vybudování záchytných parkovišť Na svini a u Tyršáku. Dále mám obavy, pokud pustíte provoz do ulice 5. května a přilehlé část Paalčáku dojde k výraznému poškození komunikace a zejména podloží, kde se nacházejí sklepy přilehlých domů. A to je potřeba důsledně zvážit, aby Vaším nápadem nedošlo k větší škodě než užitku.

9.3.1.1.3 :-)


To už tady prošlo stokrát. Včetně informací o tom že případná záchytná parkoviště (na Svini, řepný plac) vedení města prozíravě přenechalo soukromým osobám (jako spoustu dalšího majetku) a tím je prakticky vyloučilo z obecného využití. Probíralo se tady i to jak pracuje dopravní komise, co může a co nemůže, jak se snaží bránit podobným zhovadilostem jako je obousměrná Nová ulice apod...

9.3.1.1.2 Sklepy jsou všude


U střetu s chodci je potřeba brát v úvahu, že by vozidla jezdila jen v jednom pruhu a směru, zbývající část, tedy celý prostor mimo oblouk kolem KuKu. Chodci by se mohli pohybovat v blízkosti brány bez většího omezení a na přejití k náměstí je prostorné podloubí (chodník na druhé straně u Sportu nemůžeme brát v úvahu, je dost úzký). Sklepy jsou i v ulici Legionářů, a dost zatěžované - stejně jako na samotném náměstí, ale kvůli tomu je teď omezená hmotnost aut k povolenému vjezdu. Někde jsem zaznamenal plán provést ochrannou železobetonovou klenbu u Modré Hvězdy, ale při revitalizaci se nic takového nedělalo, pokud se nemýlím. Doprava v centru bude problematická v každém případě a souhlasím s tím, že je nutné zvážit všechny dopady. Osobně bych udělal jedno velké parkoviště ze spodního náměstí, ať se chodí skrz bránu pěšky a klidně i prohodil názvy obou míst (nezapomenu na vytřeštěné oči pána, který se mě na náměstí Karla IV. ptal, jak se dostane na náměstí Karla IV.) - a na horní náměstí vozidla vůbec nepustil, ale obávám se, že je to nereálné. Na Svini to bohužel nejde, to je soukromý pozemek, ale u Tyršáku bych to určitě řešil podobně. Navíc bych zúžil zbytečně široký chodník od kina k poště a posunutím obrubníků zajistil dost parkovacích míst rovnoběžně s Tyršovou ulicí. Možností zas tak málo není, ale někde se ten počet zastavit prostě musí, to uznávám.

9.3.1.1.2.1 A že na tom podle tebe


A že na tom podle tebe širokém chodníku od kina k poště chodí každý den stovky dětí ze ZŠ a SOA to ti nevadí? Dej jim tenkej chodník a většina z nich bude v silnici.

 

Místo toho aby se spodní náměstí opravilo tak se z něj udělá parkoviště. Co ještě za perly tam máš? Nápady jedna radost....

 

Magnet172

9.3.1.1.2.1.1 Perlorodka


Díky za kompliment, ale obávám se, že na perly jsou tu jiní experti...

To ti děti chodí na poštu? Kam se ztrácejí, když přejdou to místo? Na exkurzi k přepážkám? Jen se jim pletou u nábytku auta, protože nemají kde parkovat. Když chce někdo na poštu, tak nemá šanci na krátké zastavení. Myslím, že by to těm, co chodí směrem na nádraží kolem pracáku, pomohlo dost. Chodník je v těch místech (od kina k nábytku) zhruba 4 až 5metrů široký, takže by zbylo dost místa a ta většina dětí, jak říkáš, v silnici nebudou, už jen proto, že nejsou blbí. Často vidím, jak se ráno pletou auta, přivážející děti do školy, navzájem. Jednak parkují na zastávce autobusu, kde se, světe div se, zrovna míjejí s přijíždějící MHD, vyjíždějí přes plnou čáru zpátky, do toho přebíhající děti, prostě chaos, při tom množství. Už jen kvůli tomuhle by stačil ostrůvek na krátkodobé přistavení auta ke straně, i když v tomto místě by spíš bylo lepší zajet na parkoviště, které by mohlo vzniknout vedle kina. Něco podobného se děje u školní jídelny zboku, tam je to ráno taky slušný a všechno na zákazu stání. Holt satelitní bydlení má své dopady.

Spodní náměstí že není vhodné pro parkování? To si s tebou dovolím nesouhlasit. Opravit (nebo spíš upravit) ano - a co nejvíce do původních hmot, které tam byly dříve, tedy i včetně dopravní obslužnosti centra. Podívej se na dobové snímky, bylo tam dokonce autobusové nádraží.

9.3.1.1.2.1.1.1 A ještě dřív se


A ještě dřív se tam jezdilo na koních a po silnicích tekly ho.... však víš. To tam můžem rovnou postavit benzínku která tam dříve byla.

 

Magnet172

9.3.1.1.2.1.1.1.1 Prosba


Magnete, přestaň už konečně pořád mlýt pantem!

Obrázek uživatele Honza Čé

9.3.1.1.1 Co to sem pletete,


Co to sem pletete, človíčku? Smiling

9.2 Veliká mrzutost


Dobrý den,

asi jste velice zklamáni, že nezasednete ve vedení města, ale na jednu stranu buďte rádi, ruce si v následujícím období ušpiní jiní a vy můžete být po 4 letech silní a třeba i vyhrajete větším rozdílem než nyní. Nicméně i když se říká, že uskupení Radnice je Béčko ODS, to samé se dá říci o Pro Mělník, které je dle mého názoru Vaše Béčko. Jsem velmi rád, že se do zastupitelstva nedostal přímo Ing. Čermák a jeho nezávislá a spoluhlasující paní Dolejšová, i když je tam zřejmě někdo přepustí, protože občané nejen našeho města si neuvědomují, že doktoři a ostatní známé osobnosti se těžko vzdají svého dosavadního postavení a půjdou zasednout na radnici, maximálně do zastupitelstva. 

Můžu říci, že na jednu stranu Vám fandím, ale na druhou je mi z Vás trošku zle. Na jednu stranu jsou Vaši hlavní představitelé (TOP09 a PRO Mělník) velcí spolubojovníci, ale na druhou stranu jeden druhého při povolebním vyjednávání klidně odstřelí. Bylo na nich vidět jejich velký třes po moci v maloměstě, proto Ing. Čermák musí být velmi zklamán. Když mluvím s ostatními lidmi na Mělníku, jsou moc rádi, že se tam opravdu nedostal. 

Co se týče volebního kočkopsa jak jste nazvali nové vedení, ani se nedivím, že to vzniklo. Vaše hlasy po změně a personálních změnách byli příliš hlasité a silné. Netvrdím, že je na úřadě vše v pořádku, ale i Vy byste provedli nejen personální čistky, které by ovšem s efektivitou či nasazením v práci neměli nic společného. 

Závěrem: měli byste být rádi, aspoň si neušpiníte ruce a za 4 roky můžete být výhercem voleb s většinou.

Hodně zdaru.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

9.2.3 Já bych rád věděl, co


Já bych rád věděl, co je na tomto příspěvku tak špatného, že je za -9 akuálně?

 

Je neslušný?

Je sprostý?

Je urážlivý?

 

Aha, už to mám, on je tam vyjádřen jiný názor, než většinový zde .... Sad

9.2.3.2 :-)


Já nechci mluvit za ostatní, ale řeknu proč já jsem dal "palec dolů". Autor bez sebemenší znalosti problematiky nebo zúčastněných šmahem všechny odsoudí a nařkne z věcí, které jsou mírně řečeno sporné. Kdyby vznesl řečnickou otázku a potom podal argumenty, neměl bych s příspěvkem nejmenší problém.

Na druhou stranu si nasypu popel na hlavu a přiznám že jsem tak často činil i já. Pokud by někdo mé nedávné příspěvky hodnotil záporně, musel bych mu asi dát zapravdu. Možná mě trochu omlouvá tehdejší ukřivděnost a zaujatost...

9.2.3.1 Pane doktore


Pane doktore Klimeši, podle mého názoru Vám chybí ještě jedna otázka " Je spekulativní ? "

 

Ano je spekulativní, obcanmelnika určuje hypotézu událostí bez reálného základu. Na předmětný článek jsem již reagovala v příspěvku pouze spekulace.

 

Většinový a menšinový názor je hodnotící kritérium pro radní a zastupitele, nikoliv pro čtenáře Mělníčku. Chodíte na tento web také, a tudíž máte možnost posuzovat svobodu slova a rozhodování čtenářů Mělníčku. Těžko zde můžeme čtenářům vnucovat svůj názor, mají svoji hlavu a svůj osobní názor, který vyjadřují palcem nahoru, dolů. Podotýkám, že Váš názor může být dobře míněn. Ovšem jak působíme na čtenáře je věc druhá.

 

    

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

9.2.3.1.1 Ale má názor. Třeba


Ale má názor. Třeba zvláštní, ale názor. Já tuším, že to tak není, jak ten člověk píše.

Přátelé provozovatelé chtěli palcováním pozvednout úroveň diskuse. To se neděje. Vžijte se do role blázna, který si řekne dobrá, Mělníček není zrovna přítulné prostředí, ale půjdu sem diskutovat. A představte si, že bude - věcně - obhajovat dejme tomu třeba revitalizaci. Já vím, že to se nestane, ale - víte jak by dotyčný zde skončil?? I kdyby byl nejslušnější, nejvěcnější, nej jánevímjaký => je z něj mrtvý muž.

To je to, co mne odrazuje.

Obrázek uživatele pa.well

9.2.3.1.1.1 hmm


Trochu podceňujete úroveň zdejších uživatelů a posuzujete podle "nejslabších" kusů. To se mi moc nelíbí. Už kvůli mně to, prosím, nevzdávejte.

9.2.2 :-/


Já nebudu hodnotit motivaci jednotlivců ani teorie o budoucím vývoji. Jen bych rád řekl nahlas jednu důležitou věc - myslím že v této chvíli nejde o to kdo povede radnici za čtyři roky, protože se velmi snadno může stát že to bude správce dosazený ministerstvem financí. Dosavadní vláda finančně negramotné ODS (spíše však těch kteří tahají naše loutky na provázcích) k tomu směřuje mílovými kroky.

9.2.2.1 Kandidátka


Tak já to řeknu na rovinu, jak je mým zvykem. Víš, Radku, vaše strana (TOP 09) tady mohla vyhrát poměrně jasně. Problém bych viděl v sestavení kandidátky i v pozici lídra. Ten byl pro mnoho lidí nepřijatelný, a nejen on. Měli by jste se také podívat do vlastních řad a řící, kde tedy byla chyba, že jste ten potenciál nevyužili... Lidi nakonec volili napříč stranama, protože dát hlas jedné straně se prostě nedalo. Bohužel. Ani TOPce, kterou bych jinak volil.

9.2.2.1.3 nechápu...


Vážně nechápu, proč jsem dostal palec dolů. Za co? Že mám vlastní názor? Chudáčku ...

9.2.2.1.2 Sestavení kandidátky.


Jsem ráda, že polemika ohledně sestavení kandidátky tady na Mělníčku padla. Chtěla bych navázat na " naivního matematika " a doplnit několika postřehy.

Při sestavování kandidátky do komunálních voleb se většinou držíme počtu celkem 21 kandidujících členů. Proč 21 kandidátů ?  Abychom se žádné uskupení nebo politická strana neochudili o možnost přidělení 21 hlasů, pokud občan - volič zaškrtne celé uskupení nebo stranu.

Další zásadní věc - aktivně v komunální politice chce pracovat zhruba prvních 5 maximálně prvních 7 lidí na kandidátce. Ostatní jsou sympatizanté, dobří kamarádi, pomáhají s volbami, ale  jsou většinou do 21. místa pouze " do počtu ". U polické strany jsou to ostatní členové té určité politické strany. Tito lidé vůbec nepočítají, že by se mohli dostat do zastupitelstva a doufají, že zvolen bude někdo z prvních 7 kandidátů.

Podle mého názoru křížkování různých lidí a vítězství kandidátů z druhé poloviny kandidátky, způsobilo mnoha lidem poměrně velké komlikace. Komlikace mají obecně všichni, ať je to vítěz sám o sobě, jelikož je to nováček, většinou není časově flexibilní a hlavně s tím ani náhodou nepočítal. Stejně tak má ztíženou situaci lídr každého uskupení nebo strany, především tam, kde voliči zamíchali velmi kartami. Stejně s těmi novými kandidáty ze začátku musí pracovat lídr a zkušení kolegové.

Lékaři, učitelé a ředitelé škol jsou velmi dobře volitelní. Za sebe mohu říci, že si jejich pracovní pozice velice vážím, a před těmito profesemi smekám klobouk, jelikož mají velmi složité a těžké povolání. Na tom trvám, ale my občané chceme ještě, aby nás reprezentovali v komunální politice. Musím se Vás občanů - voličů zeptat. Kde tito lidé mají brát volný čas na zasedání rady, zasedání zastupitelstva a další členství v komisích a výborech ??? Lékař má ordinační hodiny nebo slouží v nemocnici směnný provoz. Učitelé mají každý den pravidelnou výuku žáků, studentů.

 

Možná tato slova měla zaznít před volbami, ale na obhajobu všech lídrů a kandidátů, si myslím, že byla obava a respekt před ovlivňováním voličů. A hlavně byl dán ústní slib, že volební kampaň bude slušná.

9.2.2.1.2.2 re: Sestavení kandidátky


Nestudoval jsem volebni zakon, vychazel jsem z informaci, ktere byly pro me rychleji dostupne Smiling Ale kdyz se podivam na vysledky voleb, tak Cibulkova strana ziskala 138 hlasu (0,11 %) absolutne, zaroven je tam ale prepocet podle poctu kandidatu -> 2,24 %. Kterych hranicnich 5 % tedy rozhoduje o tom, zda ziska nejake mandaty? Tech absolutnich nebo prepocitanych? Ptam se otevrene, vazne to nevim. Podobne u Strany svobodnych obcanu, ktera mela 2 kandidaty.


Osobne by mi to tak prislo fer, kdyby to bylo podle tech prepocitanych hlasu. Na kandidatce by tak byli lidi, co opravdu do zastupitelstva chteji a ne jen "lakadla" (tim se nechci dotknout nikoho konkretniho).

Pani Dusano (nebo kdokoliv jiny), je to tedy podle absolutniho procenta hlasu?

9.2.2.1.2.2.2 re: Sestavení kandidátky


Tak mi to nedalo a hledal jsem v zakone (491/2001 Sb.). HLAVA V, § 45 Zjišťování výsledku zacina takto:

(1) Český statistický úřad ze zápisŧ o průběhu a výsledku hlasování předaných podle §
43 okrskovými volebními komisemi zjistí, kolik hlas
ů bylo odevzdáno pro každého kandidáta
na kandidátní listině a kolik pro každou kandidátní listinu. Dále zjistí celkový počet platných
hlas
ů pro všechny kandidátní listiny a která z kandidátních listin získala méně než 5 % z
celkového počtu platných hlas
ů poděleného voleným počtem členŧ zastupitelstva a
vynásobeného počtem jejích kandidátů
, nejvýše však voleným počtem členŧ zastupitelstva; k
takovýmto kandidátním listinám a hlasŧm pro ně odevzdaným se při dalším zjišťování
výsledk
ů voleb a přidělování mandátů již nepřihlíží.
...

Pokud nejsem mimo, tak to jasne rika, ze se skutecne hodnoti prepocitany pocet hlasu, nikoliv absolutni pocet! Vyvedte me prosim nekdo z omylu, pokud se pletu, ale podle toho (a dale podle odstavce 2, kde se hovori o pridelovani mandatu) mi prijde, ze vazne kadnidatky muzou byt sestavene jen z lidi, kteri opravdu chteji do zastupitelstva a strane to pri volbach nijak neublizi!

Ted jsem nasel i konkretni priklad: Praha 13, Veci verejne ziskaly celkove 3,78 % hlasu, jenze mely 24 kandidatu z celkovych 35, takze po prepoctu maji 5,5 % a ziskaly jedno kreslo. (odkaz)

9.2.2.1.2.2.2.2 Věc není tak jednoduchá.


Nevýhodou neúplné kandidátky je to, že umožňuje posilovat soupeřící kandidátky, což se nemusí vyplatit při závěrečném přepočtu hlasů pro jednotlivé kandidáty a tím jmenovitý výběr zastupitelů.

Tedy příklad: máte-li kandidátku např. o pěti lidech, některý volič jí zaškrtne jako celek a vy získáte 5 hlasů, ale 16 hlasů voliči necháte, aby jimi posílil Vaše protivníky. Máte-li kandidátku plnou, volič jí zaškrtne jako celek a vy máte 21 hlas. Je i vysoká pravděpodobnost, že volič najde  na jiných kandidátkách např. 4 zajímavé tváře, dá jim hlas, ale na vás zbyde stále 17. Nabídli jste 21, dal vám 17 - když mu ale budete nabízet kandidátku o 5 lidech, tak vám těžko může dát 17 hlasů.

Takže je možné překročit těch 5% při přepočtu, ale protože jste umožňoval podporu kandidátů z jiných kandidátek budou při vlastním přepočtu hlasů pro jednotlivce vaši kandidáti nejspíše zaostávat a nedostanou se do zastupitelstva. To můžete eliminovat jedině tak, že vaši kandidáti budou abnormálně populární a získají obrovské množství preferenčních hlasů (modelový krajní případ: prezident Klaus se přestěhuje na Mělník a bude kandidovat do ZM - on sám je natolik populární, že i když bude sám na kandidátce, je pravděpodobné, že získá tolik preferenčních hlasů, že bez problémů převálcuje všechny strany a v ZM bude).

Ale takového kandidáta na Mělníku těžko najdete.... 

9.2.2.1.2.2.2.2.1 re: Věc není tak jednoduchá


Mate pravdu. Precetl jsem si znovu a poradne konec odstavce v zakone, ze ktereho jsem citoval. Na jeho konci (ktery jsem uz zde neuvadel), se pise o postupnem deleni celkoveho poctu hlasu na kandidatce, nikoliv tedy toho prepocitaneho. To jsem posledne prehledl. Tam je pak opravdu dulezite, kolik ma strana celkove kandidatu na kandidatni listine. Moc nerozumim tomu, proc se to pro jednu vec (zjisteni hranice 5%) pocita tak, pro jinou jinak, prijde mi to prekombinovane. Ale proste to tak v zakone je a zrejme to nejaky duvod ma.

Na strankach CSU jsem nasel podrobnejsi popis i s prikladem, jak se mandaty urcuji: http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/volby_a_csu.

9.2.2.1.2.2.2.1 :-)


Pomíjíš jeden zásadní předpoklad - musíš sehnat 21 lidí, kteří to chtějí dělat. A rázem jsi v oblasti čiré utopie...

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

9.2.2.1.2.2.2.1.1 ale


Ale dyť říká pravý opak.. Říká, že není nutné cpát na kandidátku 21 lidí, ale stačí, aby tam bylo lidí 7, ale aby to byli lidi, kteří se opravdu chtějí zastupováním zabývat. a logicky vzato - má pravdu. Ty strany, které měly v mělnických volbách méně kandidátů, po přepočtu nakonec získaly víc přepočítaných procent, než reálně dostali hlasů od voličů.

Tedy aspoň já ten jeho text takto čtu.

9.2.2.1.2.2.2.1.1.1 :-)


V případě že má pravdu, dělají to všechny strany dvacet let špatně... Smiling . Podle mě se tato klauzule vztahuje jen na strany které získaly méně než 5%...

9.2.2.1.2.2.2.1.1.1.2 re: Sestavení kandidátky


Proc by se vztahovala jen na ty, co maji mene nez 5%? To se tam podle me nepise. Je tam preci: "která z kandidátních listin získala méně než 5 % z "... (ted je tu ten zpusob vypoctu) ..."; k takovýmto kandidátním listinám a hlasům pro ně odevzdaným se při dalším zjišťování výsledků voleb a přidělování mandátů  již nepřihlíží."

To podle me znamena, ze strana, ktera ziskala po prepoctu mene nez 5%, tak dal "napostupuje" do vypocitavani poctu mandatu. Takze prave nezalezi na tom, kolik ma strana celkove kandidatu, protoze se celkovy pocet hlasujicich prepocitava.
 

9.2.2.1.2.2.2.1.1.1.2.1 Dobře, dobře,


... ale komu tyto věci dnes prospějí? Slýchám kolem sebe stále častěji, že lidé už k žádným volbám nepůjdou a jsou znechucení. Já se nedivím. Co je to za politiku, kde se paktují modří s oranžovýma ? Vždyť je to výsměch voličům už jen z principu.

9.2.2.1.2.2.2.1.1.1.2.1.2 re: Dobře, dobře


Komu prospeji? No nam, volicum, obcanum tohodle mesta. Jasne, ted uz nezmenime volby, ktere probehly. Ale pokud je to tak, jak jsem to ze zakona pochopil (a zatim mi to nikdo nevyvratil), pak bychom my, volici, meli tlacit na strany, aby pri sestavovani kandidatky nominovali jen ty, kteri skutecne do zastupitelstva chteji a aby tam nedavali doktory, ucitele a podobne zname oblibene osobnosti jen proto, aby nalakaly volice, kteri daji preferencni hlas prave jim.

Hlavne pak tedy neplati, ze je nutne, aby kandidatka obsahovala plnych 21 kandidatu, protoze i kdyz jich je min, nema to na ziskany pocet hlasu (resp. procento hlasu) zadny vliv! To je treba si uvedomit.

9.2.2.1.2.2.2.1.1.1.2.1.2.1 Cože ?


.... Volič aby tlačil na strany, aby do čela kandidátek nedávali doktory, učitele a další oblíbené osobnosti ?

Vy chcete tlačit na strany ? Na ty strany, které si dělají naprosto co chtějí ? Nemyslíte, že mělnická veřejnost řekla před volbami dost jasně, které konkretní osoby v čele města nechce ?

Jsou to právě lékaři a učitelé, lidi, se kterými přicházíme do styku, lidi, kteří mají mnohdy podobné názory jako my, když s nimi hovoříme a určitě nám jsou mnohdy bližší, než nějaký vykutálený soudce a politik. A člověk i mnohdy pozná, který lékař léčí dobře, a který se už už vidí na radnici a spočítá mu to. Také jsem volil i lidi z jiného soudku, které znám, ale popravdě řečeno, nemají mnoho šancí, protože jsou třeba i na zadních pozicích kandidátky, a když člověk udělá takovou chybu, jako já ( zapoměl jsem upřednostnit kandidáty v rámci zaškrtnuté strany), tak se není co divit.

Zkrátka, uvidíme teď, jak to půjde a třeba se ukáže, jak to všechno zase skřípe, jako posledních půl roku. Anebo taky půjde spousta věcí, jako po másle, aniž by se to třeba lidem vůbec líbilo, což je asi pravděpodobnější. Jiný efekt může jen po těch hlasech veřejnosti zde asi jen překvapit. Neočekáváte ale doufám, že se tu objeví do budoucna nějaká úplně nová politická strana s úplně novými lidmi, která bude ještě cosi ( pokud bude co )zachraňovat ? To mi zní, jako utopie. Ať si každý říká co chce, ale myslím, že  voliči cítí od stran, které se nyní podílejí na koalici zradu. A to myslím i voliče, kteří dali hlasy koaličním stranám. Už vidím, jak příští volby dají všichni hlas TOPce ? A pak se ozvou zelení, že u toho také nebyli, a že chtějí tedy také hlasy a zase z toho bude nějaká plichta, která se zvrhne ve stranické zájmy.

9.2.2.1.2.2.2.1.1.1.2.1.2.1.1 re: Cože ?


Tlacit na strany nebyl asi spravny vyraz. Proste dat najevo, ze chceme mit na kandidatkach jen lidi, kteri pak do zastupitelstva skutecne pujdou a budou pro mesto pracovat. Ne pouze chodit na jednani zastupitelstva a zvednout ruku. A nebo hur, ze po volbach odstoupi a prenechaji misto nahradnikum. To mi pak prijde jako podvod na volice, pokud to samozrejme neni z nejakych objektivnich duvodu typu nemoc apod. Pokud vim, tak k tomu u nas ale zatim nedoslo.

Nicmene, cela moje myslenka byla polozena na tom, ze na poctu kandidatu na kandidatni listine nezalezi. V tom jsem se ale spletl, opak je bohuzel pravdou. Na poctu nezalezi jen pro zjisteni hranice 5% pro postup do dalsiho zpracovani pro vypocet poctu mandatu.

9.2.2.1.2.2.2.1.1.1.2.1.1 Neházejme...


Neházejme flinty do žita! Věřme, že občané Mělníka nemají krátkou paměť a při příštích volbách to "spočítají" všem, kteří je podvedli a po volbách jim plivli do tváře... Nezbývá, než je bedlivě sledovat, kam až jsou ochotni zajít, případně se nechat i mile překvapit, ač se to zdá v tuto chvíli velmi nepravděpodobné...

9.2.2.1.2.2.2.1.1.1.1 Ano


Ano, dělají to špatně... Tuze špatně!

9.2.2.1.2.2.1 .


.

9.2.2.1.2.1 Jak nepočítal?


Kdo se jednou nechá (z jakýchkoli důvodů) zapsat na kandidátku, musí počítat s možností, že bude zvolen - jinak tam podle mě nemá co dělat a páchá tím zcela vědomě podvod na svých voličích!

9.2.2.1.2.1.1 Zkuste se někdy zapojit


Zkuste se někdy zapojit do dění kolem sestavování kandidátek, ideály jsou výborná věc, ale realita je úplně jiná. Pozice na kandidátce určuje míru mé ochoty a schopnosti pracovat v zájmu celku. U čísla 16 nebo 20 mě nepřekvapuje údiv nad zvolením. Horší je to u čísla 1, když nekomuniku a nemá na nic čas.

9.2.2.1.2.1.1.1 Údiv nebo předem promyšlená spekulace?


Také dokážu ledacos pochopit... Třeba, že nikdo nechce mít polo nebo téměř prázdnou kandidátku a proto se snaží "sehnat lidi do počtu". Podle mě to ale není fér, pokud se na kandidátku nechá zapsat ten, kdo ví předem, že to nechce nebo nemůže dělat. Mnohem sympatičtěji by na mě zapůsobila kandidátka třeba jen s pěti jmény, ale s jistotou, že pokud je svým hlasem zvolím, skutečně budou v zastupitelstvu usilovat o blaho města, které před volbami slibují. Nikomu neberu jeho sympatie k jakékoli straně, hnutí či uskupení, ale ať je projevuje jiným způsobem, než necháním se zapsat na kandidátku s vědomím, že nechce vykonávat činnost zastupitele. Ať propagují to "své" pomocí bilboardů, ať pořádají mítinky a tam lanaří voliče na svou stranu a podobně - možností spousta... Ale ať proboha nefigurují na kandidátkách!

9.2.2.1.2.1.1.1.1 Volební zákon ČR.


Naivní matematik v předešlém příspěvku dovysvětlil hodně. Pokusím se ještě o dovětek pro pana ZOMBIE:

Údiv nikoliv - spíše bych řekla neznalost.

Spekulace určitě nikoliv - respektování volebního zákonu.

Volební zákon ČR pro volby do komunální politiky je dlouhá léta stále stejný. Jeho předností je maximální počet lidí na kandidátce ( jako je zastupitelů v našem městě ). Všechny kandidující subjekty se přizpůsobily podmínkám volebního zákonu.

Získat 5 % , abychom se mohli ucházet o počet křesel v zastupitelstvu. Čili počet lidí na kandidátce 21 je hodně důležitý. Potom následují poměrně složité přepočty - volební matematika pro získání co nejvíce křesel.

Pane ZOMBIE všichni ( kandidující subjekty i voliči ) se musíme přizpůsobit platnému volebnímu zákonu ČR. S tím nic neuděláte.

O druhé půlce kandidátky, resp. 16. až 20. místě už psal naivní matematik. 

 

9.2.2.1.2.1.1.1.1.1 Děkuji


Děkuji za vysvětlení ohledně volebního zákona - popravdě o něm nevím téměř nic...

Avšak nic to nemění na mém mínění o lidech, kteří se nechají zapsat na kandidátku s vědomím, že nechtějí pracovat v zastupitelstvu. Jistě bude pár takových, kteří tak činí z nevědomosti či neznalosti (ani to je v mých očích ale neomlouvá - mohu se pousmát či ušklíbnout, co je to asi za "materiál"), ale já v tuto chvíli cítím rozhořčení nad těmi, kteří tak činí zcela vědomě.

9.2.2.1.1 nabídka a poptávka


Nechci polemizovat se sestavením kandidátky TOP 09. Sestavení kandidátky je složitý proces, který vychází z toho, koho máte k dispozici. Vzhledem k tomu, že jsem se v minulosti podílel na této  činnosti, upozorním na několik aspektů, které hrají velkou roli.

- je všeobecná neochota zapojit se do veřejného života

- lidé z druhé poloviny kandidátky spíše vyjadřují sympatie ke straně či uskupení a zvolením se dostávají neřešitelné situace

- lidé s titulem /hlavně lékaři a učitelé/ jsou dobře volitelní, ale s požitelností na různých postech je to horší, tím se jich nechci nijak dotknout, strany či uskupení využívají těchto titulů v hojné míře viz např. středoškolský učitel, který léta neučí

- nakonec, to nejdůležitější, každý z nás je pro někoho přijatelný a pro někoho naprosto ne, to je přeci normální a to vůbec nechci mluvit o volební účasti a přípravě voličů, málo kdo četl volební programy

TOP 09 hlásala změny a žádala o volbu jako celku. Pro mě to bylo akceptovatelné i když bych mohl mít také výhrady. Vycházel jsem však z toho, že dokonalost náleží pouze Bohu. A to jsem nevěřící.

Zdravím Patočka

9.2.1 Pouze spekulace.


Občanmelnika spekuluje o přenechání vítězných pozic na kandidátce. Již to zde zřetelně popisoval pan Ing. Pořízek. Budu se opakovat, ale pro obcanamelnika ještě jednou. Ctíme přání a volbu občanů Mělníka a oba zvolení kandidáti - MUDr. Hůlková a MUDr. Merta - PRO Mělník a SZ  budou řádně zastupovat naše sdružení v zastupitelstvu města. Šíříte zbytečné fámy. Doufám, že to zde píšeme zřetelně a naposledy.

Řekněte mi dále laskavě kdo koho a čím podle Vás setřelil při povolebních vyjednáváních ? Opět Vaše spekulace, není to pravda. Náš volební program má společné rysy v oblasti radikální změny ve vedení radnice a způsobu nakládaní se svěřenými prostředky. Myslím, že pokud sledujete dění na radnici, můžete vědět o vyprofilování těchto zásadních kritérií.

Pane občane, zřejmě budeme oba dva hovořit s jinými lidmi - občany Mělníka. Osobně hovořím s lidmi, kteří jsou moc smutní z koalice, která bude vládnout 4 roky. A musím kategoricky dodat, že velký třes po moci měli jiní toužící po klidném a jistém, i když museli o stupeň dolů , kterým šlo o křeslo a měsíční výplatu. Jste na velkém omylu pan Ing. Čermák a já máme své pracovní pozice jako OSVČ a nepotřebujeme za každou cenu jít přes mrtvoly ( jako jiní na radnici ) a dostat funkci. To se velmi mýlíte.

Pane obcanemesta, ten strach z nastavených mantinelů systémového řízení města, z transparentnosti veřených zakázek, zasedání zastupiteltva nemůže podnikatelské loby na Mělníku potřebovat.

 

Z lidí, kteří chtějí zprůhlednit vysoké investice a zveřejňovat plnohodnotně dění na radnici jde pro někoho strach.

Nemůžeme být žádného subjektu Béčko, jelikož dle doložených hlasování v radě města a na zastupitelstvu, hlasoval každý svobodně po nastudování materálu. Nikdo z nás není hlasovací automat, ani plácačka na mouchy.  Podívejte se zpětně na hlasování v minulém volebním období Radnice 2010 a ODS a teprve potom dělejte závěry.  

Pane obcanemesta Váš příspěvek je mi jeví, jako byste měl pouze upravené zprostředkované informace.   

  

  

9.1 ... video dobrý, jen mám


... video dobrý, jen mám upřesnění či doplňující návrh

- na Mělníku to není tak špatný, jednou na Vinobraní měly přijet Válející se kameny, ale nevyšlo to a tak tu místo nich byl Dan Nekonečný - taky byl jak válející se kámen

- když už tady bude tolik heren, nestálo by za to uvolnit jednoho z radních na jejich kontrolu?

8 Události v regionech na ČT24


  • Dnes 27. 10. 2010 " Události v regionech ( Praha ) na webu ČT24. Vyjádření našich lídrů.
Obrázek uživatele raist

8.1 odkaz


8.1.1 Nejlepší na tom je


Nejlepší na tom je že uvádějí tu informaci o nespokojenosti občanů s touto koalicí a s Místostarostou Neumanem. A oni si v klidu hrabou na svém písečku. Ani si nepamatuji kdy naposled byl Mělník v TV s nějakou dobrou zprávou.

 

On kdyby někdo z města zavolal do té telky. Hele máme nově opravenou věž a našli se tam nějaké schody a celkově máme udělanou revitalizaci. Tak oni to do těch krajů daj. Ale proč by to dělal ten někdo.....

 

Magnet172

8.1.1.1 Tomu moc nevěř, ikdyž...


.... Podívej se, Ty máš pocit, že se tu udělalo něco, o čem by měla republika vědět ? A proč něco neuděláš Ty ? Ano, pro svůj dobrý pocit a jen tak, ikdyž máš pravdu, že by to měla být starost někoho jiného tam na radnici. Internet máme každý. Tak zkus něco poslat někam do zpravodajství, nebo do Toulavé kamery. On je také problém, že většina lidí sleduje zprávy až od 19 do 20 hodin. Včera tady Dušana dala v 18.15 vzkaz a já si to musel pustit až ze záznamu z netu.

To víš, když tady spadne ,,panelák" ( šlo tehdy snad o lešení), tak to má Nova v hlavní relaci hned a člověk ani neví, kdo je upozornil. Středověká mělnická studna je historicky sice zajímavá věc, ale časově asi taková nicotnost, že to v Toulavce nepřekročilo bránu internetu. Výletní lodní doprava je už všude kolem nás. To by tady musel opravdu někdo otevřít nějakou větší část podzemí, aby  měl Mělník vůbec šanci něčím trochu zabodovat. Myslíš, že revitalizace probíhá jenom zde na Mělníku ? Když se kamkoliv podíváš, tak se všude nějak snaží. Podívej se do Hořína, jak prokouknul ( protipovodňová zeď, cyklostezka, kaplička, naučné tabule).

A když trochu sleduješ telku,tak zjistíš, že je nejdřív Praha, pak dlouho nic, a pak teprve Ústí, Litoměřice, Jablonec a další.

Magnete, hezký svátek a neber to prosím, jako útok na Tebe.  Taky mě lecos štve a není toho málo. Určitě by měla Mělník propagovat především naše elita, pokud je čím, ale je to město, kde bydlíme a každý můžeme i někde jinde něco udělat, nejen zde na Mělníčku.

8.1.1.1.1 Hele mohl bych to udělat.


Hele mohl bych to udělat. Ale mám pocit že město by mělo sehnat někoho kdo se stará o styk s médii, veřejností a o celkovou organizaci i třeba případného marketingu. Tím myslím zajímat se zda jsme v cestopisech, mapách, časopisech v tipech na výlet a podobně. prostě víceúčelovou osobu.

 

Víš co dělám já? Je to kravina. Jezdím na chalupu na vesnici. Byla tu stará nástěnka na návsi které se nikdo ani nedotkl. Několikrtá do roka tam hodím pověst, zajímavost a podobně. Ted třeba se tam píše o pivovaru. Kravina ale lidi to čtou. Na novinkách v rubruce vaše zprávy může napsat každý článek který pak jde na schvalování do redakce. Tam sem napsal že se v té obci kde je ta chalupa otebřelo muzeum. Přečetlo si to docela dost lidí. Ale na vesnici to nikdo neudělá a měly by to dělat ty místní. Ale nás je 25 tisíc a od toho je ta radnice ne?

 

Jinak užijte si všichni svátek, dávají pohádky, je krásě a dokonce ani radikálové nedělají bordel.

 

hezký den i tobě ...

 

Magnet172

7 podnikatelské lobby


Dobrý den, pane Schweigstill hovoříte o podnikatelské lobby. Můžete uvést konkrétní jména lobbujících podnikatelů? Rád bych si vytvořil kompletní obrázek. Děkuji za odpověď

7.1 trocha diplomacie neuškodí


To není diplomaticky položená otázka. Nechtějte po mně, abych uváděl jména. Vím poměrně přesně, jak zákulisní jednání probíhala, kdo a kde s kým jednal. Ale nemám v ruce žádný důkaz. Z toho plyne: pokud tady budu jmenovat, tak okamžitě na mě bude podáno trestní oznámení pro pomluvu (to v lepším případě). Takže na tomto fóru lze jmenovat jedině s důkazy v ruce. V soukromém rozhovoru Vám tyto informace klidně sdělím.

7.1.1 Děkuji za odpověď


</br>

6 zklamání


Jsem velmi zklamaná z povolebních vyjednávání. Volby jsem sledovala na staťáku do večera a netrpělivě čekala, zda Chloumek nakonec pošle TOPku na 1. místo. Stalo se tak, a já v tu chvíli už viděla pana Schweigstilla na radnici, protože jsem se bohužel mylně domnívala (na základě neznalosti poměrů mezi ODS a její prodlouženou rukou v podobě dalších stran), že bude sestavena koalice, kterou už zde popisoval duch. Nakonec se tak nestalo, a já jen hodně těžkou překousávám to, že strana, která dostala nejvíce hlasů od občanů a její lídr, který dostal nejvíce preferenčních hlasů celkově, byli prakticky vyřazeni z možnosti realizace svého volebního programu, který chtěla většina lidí... Bohužel se díky podnikatelské lobby (kterou zde pan Schweigstill zmiňuje) ukázalo, že Mělník není v našich rukou, ale v rukou "nenasytných pašíků"  minimálně na další 4 roky.

Zbývá mi tedy popřát celé Top09 pevné nervy v opozici a poprosit Vás, ať vydržíte a dál ctíte zájmy občanů, děkuji Vám, za práci, kterou zde odvádíte. Zdraví Eliška

4 Toto vase prohlaseni mne


Toto vase prohlaseni mne jen utvrzuje v tom, ze jsem dobre udelala, kdyz jsem Vas volila. Z komentaru a ruznych zakulisnich informaci je zrejme, ze Vy jste se rozhodli sve volice nepodvest, i presto, ze se odsunete do opozice. Doufam, ze neprestanete usilovat o dobro Melnika a melnicanu. A nam volicum nezbyva nez doufat a udrzet v pameti deni na radnici po cela 4 leta a  priste rozhodnout lepeji...

3 A proč si myslíte že


A proč si myslíte že bude lepší být v opozici? Kdyby jste se spojily s někým relativně slušným tak by byly větší možnosti jak něco změnit ne? Možná se pletu ale mě to přijde jako zbabělý krok. Ale nejsem neomylný a třeba my to někdo vysvětlí. Myslím že v tom má asi víc lidí docela zmatek.

 

Magnet172

3.2 Relativně


Dobrý den,

píšete to dobře "relativně" slušným. Kdo to je? Kdo je slušný pro jednoho, není slušný pro druhého.

Navíc to odraží tu smutnou realitu, že nemůžeme rovnou napsat proč jste se nedohodli s těmi slušnými.

Ubezpečím Vás, že naše snaha spojit se s někým "relativně" slušným byla víc než velká, ale na dohodu jsou potřeba vždy dvě strany a tam jsme narazili na problém.

LT

3.1 Re: A proč si myslíte že


Magnete, tak si znovu přečti ten článek nahoře, tam je to jasně napsané Smiling

2 Logo


Pěkně to ilustruje logo v záhlaví stránky.

Obrázek uživatele raist

2.1 re: Logo


Ono ilustruje (viz mouseover nad logem) hlavne zdejsi zpusob a uroven diskuzi za posledni dny... takova sebeironie Smiling Ale tvemu vykladu se nelze branit Smiling