170 let pošty na Mělníku | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

170 let pošty na Mělníku

Kromě článku, který vyšel v Týdeníku Mělnicko, kde se v několika částech (už vyšly dvě a budou asi následovat další) dozvíte o začátcích poštovních služeb na Mělnicku, připomíná(-me) si Mělník zajímavé výročí také tím, že je na poště možno koupit POHLEDNICI MĚLNIKA s již vytištěnou známkou.
Jde o pohlednici, vydanou Českou poštou, s fotografií z jakési fotobanky - na fotografii je pohled přes soutok LABE a KANÁLU!!! Smiling na kopec s kostelní věží a zámkem za 9,50 (tedy - 7,50 je cena poštovného za pohlednici, 2,- stojí pohlednice samotná). Podle sdělení dámy za přepážkou budou tyto pohledy na podzim obohaceny ještě příležitostným razítkem k uvedenému výročí. O faktické existenci příležitostného razítka budu informovat, jakmile budu vědět přesnější termín.

dále opsáno z filatelistického webu

VYDÁNÍ PŘÍLEŽITOSTNÝCH PODACÍCH R – NÁLEPEK – Mělník 1
U příležitosti výročí 170 let založení pošty Mělník 1 se budou používat R-nálepky s přítiskem „170 let pošty “ v sérii č. 1 – 1 000. Nálepky budou používány poštou 276 01 Mělník 1 od 2.10.2006 do spotřebování.

Poté, co na jaře vyšla známka s mšenskými pokličkami, chtělo by se říct, že se na České poště na náš region kdosi zaměřil! Smiling

Sběratelé kuriozit a regionalit si každopádně letos užijou.Články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1 Dny České pošty


v tomto týdnu budou na mělnické poště dávat příležitostná razítka, příležitostné nálepky doporučené pošty (a možná i nějaké informace o tom výročí) --- Smiling