Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Negativa x pozitiva

Dnes jsem se po dlouhé době v klidu prošel městem. Mám dvě takové negativa.

 

Na budově MP odpadá nově udělaná fasáda. Skoro polovina z horní části budovy je pryč.

Na tom zeleném panelu na vyhlídce je fotografie města. Možná by to chtělo fotku obnovit jelikož je focena z doby rekonstrukce náměstí a jsou tam krásně vidět výkopy. Přeci jen by fotografie ve vysokém rozlišení po rekonstrukci byla lepší.

 

A jedna pozitivní věc. Na sidlišti Podolí se dneska zasadili nové předpěstované velké stromy. Sice některá sídliště nesvítí, úklid města je zanedbanej, politická kultura v trapu ale po pohledu na novej strom to jde všechno stranou.... Kéž by jich bylo mnohem víc.

Pokec, jen tak, drby předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

4 Kaufland


Dnes jsem zjistil postup prací u Kaufu. Nejdříve se vybuduje nové parkoviště na kterém se už také začalo pracovat. Následně se bude jako hlavní vchod používat ten zadní únikový kterým se vždy jen větralo. Přistaví se rozšířená část prodejny a shodí se současná stěna. Po skončení stavebních prací se otevře nová část rozšířená o nepotravinové zboží a nové obchody.

 

Než dojde k otevření této části by měl být postaven nový kruhový objezd. Během jeho stavby bude vjezd na parkoviště od koupaliště a z Bezručovky po té cestě kudy se vjíždí do garáží. Celá stavba by měla být hotova do 10/2011.

 

3 Radnice


Pokud se píše o chátrajícím městském majetku ještě mě napadá rozpadající se balkon přímo na radnici. Je o opravdu mizerná vizitka našeho nově opraveného města . Snad město využije na budovy , které byly opraveny v revitalizaci včas reklamaci.

3.3 Vždyť ta radnice se


Vždyť ta radnice se nedávno opravovala, to už to zase něco padá?

3.2 Městský úřad


Dobrý den, souhlasím  a už si někdo všiml jak vypadá městský úřad, okna sice mají nová, ale ne ze strany náměstí a o špinavém úřadě - omítce ani nemluvě. Hlavně, že mají úředníci, kde parkovat.
 

3.1 :-)


Možná by město mohlo požádat o příspěvek z Fondu regenerace MPZ... Smiling

2 Děkuji za pozitivní


Děkuji za pozitivní informaci. Starosta dříve pracoval na životním prostředí a tak to snad bude trend - vysazovat alespoň stromy, když dopouští kácení lidí.

patočka

1 Kaufland


No a u Kauflandu dneska pokáceli všechny stromy co rostli mezi auty......prý si to vedení Kauflandu tak přálo......?????? Chápe to někdo? Oni tam budou něco dělat?

1.4 Hodně velká


Hodně velká prasečina,

jen proto, aby tam mohlo zaparkovat víc aut lidí z okolních vesnic a Kaufland měl větší tržby, vedení města dovolí takovéto zasvinění Mělníka. Těžko projde argument, že Kaufland postaví kruháč. Kdyby tam nebyl Kaufland není potřeba kruháč. Zase jde o osobní zájem několika lidí, postavený nad zájem města jako celku. Za posledních 9 let došlo k totální degeneraci zájmu o město ze strany těch, kteří mají dbát o blaho města a jsou placeni z našich daní - asi špatně.

Patočka

místo mínusů mi radši napište svůj názor

1.4.1 :-/


Ono to souvisí s politikou minulých vedení, která tady dopustila postavení pěti příšerných supermarketů a doknale tím zavraždila maloobchod v centru. Takhle vypadá podpora drobných podnikatelů - tzv. mělnická varianta...

1.4.1.2 Nerada bych se dotkla


ne/snahy drobných podnikatelů na Mělníku, ale já osobně mám silný pocit, že se pomalu ale jistě vyvražďují sami a město za to myslím nemůže. Neochota, nepružnost, nepřizpůsobivost se trhu, otevírací doba a další věci jsou bohužel příčinou, že do města už chodím pouze na proházku Sad

1.4.1.2.1 Otevírací doba


Je to trochu začarovaný kruh. Pravda je, že otevírací doba v centru města do pěti odpoledne k oživení moc nepřispěje... Zahraniční návštěvník nad tím kroutí hlavou. Jenže kolik tady těch návštěvníků máme, že...

1.4.1.2.1.2 Otevírací doba


...., to je vůbec zvláštní kapitola. Dostal se k mému sluchu takový příběh, že si nějaká prodavačka v Kauflandu postěžovala na pracovní dobu. Proč prý jsou třeba některé Kauflandy u nás otevřené i ve sváteční dny a v Německu to není ? (apod.) Odpověď managementu prý byla: ,,Dokud to budou zákony této Země umožňovat, tak toho budeme samozřejmě využívat."

Nám zákazníkům by přišlo samozřejmě už dost divné, kdyby se supermarkety otevíraly úplně jinak, nehledě, že současný život zde není uzpůsoben změnám, což ostatně dokládají různé výpovědi těch, kteří jdou po práci nakupovat. Nedá se nic dělat, tak jako prostý zaměstnanec se vrací odněkud pozdě odpoledne, třeba i z přesčasu, což je jinde ve světě třeba nemyslitelné, tak holt musí i živnostník prodavač odpoledne trošku zabrat.

Mimochodem, vzpomínáte na tu vánoční kauzu s pivem v Kauflandu, kterou jsem zde uvedl a trvala měsíc ?! (Mám hledat odkaz?) Představte si, že teď na Velikonoce sem to samé pivo ,,7 v jednom" opět přivezli, opět ho propagovali ve svých novinách pro zákazníky a opět už první den odpoledne nebylo. Už mě to fakt nebaví zase někam chodit, psát na ústředí, nebo si něco zamlouvat v našem Kauflandu. Kde to jsme? To jsme nějací žebráci?! Nemá cenu nějak moc věřit těm novinám a těšit se.

1.4.1.2.1.1 Zrovna dnes


jsem ve městě byla v cca 16.45h. (dřív to prostě se dvěma špunty nestihnu) a centrum bylo plné aut a lidí. Chtěla jsem koupit pár věcí, ale bohužel jsem stihla pouze jednu Sad no a po potraviny opět hurá Kaufland. Kroutím hlavou a nejsem zahraniční návštěvník, ale spíš mimozemšťan. Tady se prostě zastavil život před 20ti lety a obávám se, že bohužel bude spát ještě dlouho sladkým spánkem šípkové Růženky Sad

1.4.1.1 Jaké příšerné supermarkety ?


Vidíš kolem těch supermarketů to množství aut ? To by jsi chtěl mít někde v centru města ? To je normální pokrok a pokud vím, tak supermarkety se staví běžně na okrajích měst všude ve světě. Drobní podnikatelé v centru mají dvě, nebo tři možnosti. Buď se vrhnou na věci, které jsou turisticky žádané, nebo přijdou s něčím méně obvyklým ( viz kniha, exota apod.), nebo si uvědomí svoji jedinečnost v centru i jako potraviny a využijí toho.

Čope, tohle bych zrovna špatně neviděl a zaplať Bůh, že tu konečně máme supermarkety, kde je vše pod jednou střechou i jistý výběr. A je to fakt pěkná myšlenka, zkusit tu rozjet ty různé trhy na náměstí apod. Jinak přeji hezký den Smiling !

1.4.1.1.2 Auta v centru


Nechtěla bych mít to množství aut v centru města, bohužel tam už jsou. Obě náměstí, přilehlé ulice, všude kde je to jen možné jsou auta, víc už by se jich tam stejně nevešlo. Kde jsou ty časy, kdy se na náměstí nesmělo parkovat a byly tam lavičky.

1.4.1.1.1 Sokratesi,


Sokratesi, Sokratesi,

nic ve zlém,ale od člověka s touto přezdívkou bych očekával něco víc, než obhajobu konzumu. Asi jste rád anonymně obelháván naivní reklamou, asi rád méně kvalitní zboží. Zkusil jste někdy čichnout k zelenině. Nic. Nevoní. Je tak někak sterilní, ale o trošku levnější než jinde a proto je tam tolik aut. Naprostá anonymita a tak se asi nikdo nedozví proč v reklamním stojana na český česnek najdu pouze česnek z Číny a v lepším případě z Argentiny. Prostě děje se tam to, co by si malý soukromník nedovolil.

A ještě k tomu umístění na okraji měst. Opravdu si myslíte, že maše supermarkety jsou na okraji města? A opravdu si myslíte, že je jich pro 20 tis. lidí potřeba tolik. Já si myslím, že spádová oblast je důležitější, než celý. Zkuste se podívat kolik U na autech uvidíte a to hlavně u Kauflandu.

U nás je to bohužel zatím trend, ale na západ od nás supermarkety již nezažívají takový rozmach. Snad i toto někdy okopírujeme.

Patočka

1.4.1.1.1.2 Chlapi


...omlouvám se, ale teď už nemám čas tady u toho sedět. Vždyť já přece chválím ty trhy v centru. Stav našeho zemědělství hodnotit nebudu, sám zeleninu moc nejím, což je špatně, není tam jen zelenina, ale i jiné zboží a pro mě za mě si nakupujte podle svobodného rozhodnutí, kde chcete. Já jen vím, že tam potkám spoustu známých tváří, které jinde nepotkám a mám tam vše pod jednou střechou nedaleko domova. Dobrou noc.

1.4.1.1.1.2.1 OK


OK

1.4.1.1.1.1 Souhlas. Ve vyspělých


Souhlas. Ve vyspělých zemích už tenhle trend stavění megakrámů s bezcennou architekturou končí, možná už dávno skončil. To jen na východě toto považují za největší luxus, co jim kapitalismus nabízí Smiling Krámy plné nekvalitního zboží, dojezd autem kam to jde, nejlépe až ke stojanu s rohlíky atd. Ale pořád doufám, že za 20 let to už bude jinak a tyto krámy se budou přestavovat na něco elegantnějšího, menšího, příjemnějšího...

1.3 povinnost vysazování stromů


Nevím, jak to bylo s Kauflandem, ale  Lidl měl jako podmínku, že za vykácené stromy kvůli parkovišti zajistí  vysazení určitého počtu stromů v parku podél potoka. Bylo to kdysi v Radnici.

 

Jinak na kruháč u Kauflu se těším, bude to plynulejší, zvlášť kvůli provozu na Bezručovce.

1.2 Opět. Snad celej Mělník


Opět. Snad celej Mělník ví že se Kaufland bude rozšiřovat na stávající parkoviště. To bude rozšířeno až k potoku (tam také pokáceno) a místo křižovatky bude kruhový objezd. Bylo to vylepené na kauflandu a řešilo se to zde i v novinách (deník, radnice, MF Dnes).

1.1 :-)


Já si nejsem úplně jistý, ale když jsem působil na zimáku a začal se stavět Kaufland, zmiňovali se myslím lidi z města o tom, že ve smlouvě je povinnost vysadit na parkovišti určitý počet stromů. Tak asi tahle povinnost skončila Smiling