Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
Bowling Ludmila 2017

Mezinárodní mistrovství služebních psů 2011Ve dnech 15. až 17. dubna 2011 se opětovně, jako posledních několik let, uskutečnilo na Mělníku, v areálu ISŠT, Mezinárodní mistrovství služebních psů. Počet soutěžících se pro tentokrát vyšplhal až na počet 42. Do města na soutoku řek Vltavy a Labe se sjela celá plejáda špičkových psovodů s jejich čtyřnohými pomocníky a své zastoupení zde našli ti nejlepší kynologové z řad Policie České republiky, Vězeňské správy, Cizinecké policie, Armády České republiky, Městských policií, civilních bezpečnostních služeb i kynologických sdružení a organizací. Nechyběli ani zahraniční družstva v zastoupení zemí Slovenska, Litvi a Polska.

Po celé tři dny soutěžili psovodi se svými psi ve čtyřech základních kategoriích. Všestrannost, stopy, obrana a dvoučlenná družstva. Psi a psovodi z kategorie všestranných se automaticky vyhodnocují i v kategorii stopařů a obranářů. Vložený závod umožňuje mladým kynologům a psům získat své první soutěžní zkušenosti. Není omezen rasou psa, ale musí odpovídat stavba těla daným disciplínám – tj. poslušnost, odvaha.

Mistrovství začíná obranou v noci, zadržením pachatele na 100 metrů. V denních disciplínách se pak prověřuje poslušnost a obrana.

Celé akce se samozřejmě zúčastnili i zástupci jednotlivých složek jak z České republiky, za i ze zahraničí. Nad celou akcí převzal záštitu i starosta města Mělníka pan MVDr. Ctirad Mikeš, který je mimo jiné od roku 2001 do současné doby prezidentem kynologickým sdružením TART CZ Mělník. Nad celým třídenním programem bděl i po tentokráte ředitel Mezinárodního mistrovství služebních psů, generál Ing.  Libor Krejcar.

Vítěze všech kategorií na konci perných dnů čekala odměna v podobě medailí a pohárů, dále dárkových poukazů a dárků a pro jejich čtyřnohé miláčky, kteří si ten svůj velký díl na vítězství vybojovali, krmiva a další mlsy.

Plk. Mgr. Ivana Čížková – Stehlíková, zástupce vedoucího Územního odboru PČR Mělník, se zúčastnila jednoho ze slavnostních zahájení jedněch z disciplín, kdy v závěru dne poté společně s generálem Ing. Krejcar a starostou města Mělníka MVDr. Mikeš, oceňovala šťastné výherce.

Věříme, že Mezinárodní mistrovství služebních psů se v našem regionu Mělnicka bude pořádat i nadále a prezentace těch nejlepších služebních psovodů s jejich psi, ale i začínající mladí kynologové, budou i nadále reprezentovat své země a prezentovat důstojnost svého povolání.Zpravodajství