Dramatický závod v Rychnově | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Dramatický závod v Rychnově

V sobotu 23. 9. nás čekal sedmý závod seriálu Formule-1.cz KART RACE 2006. Jelikož jsme se byli podívat v pátek na vinobraní, tak se nám ráno trochu hůře vstávalo, ale cestou do Rychnova se vše dalo do pořádku.

Tentokrát se jelo na rychlých strojích Honda 340, které byly osazeny závodními pneumatikami Bridgestone s tvrdší směsí. To znamenalo, že kára jezdila po dvou kolech až tak od poloviny závodu, nikoliv jako posledně v Lipníku ne měkké směsi, kde se jezdilo po dvou pořád:)
Formát závodu byl tentokrát "Spravedlivé sprinty", tedy 9 rozjížděk bez kvalifikace, přičemž si každý tým postupně vystřídá všechny startovní pozice. Závod pro nás probíhal na první pohled nemastně neslaně, ale při průběžném sčítání výsledků se schylovalo k velkému boji o 5. - 8. místo celkově.

První "problém" přišel ve třetí rozjížďce, když jsem útočil na Honzu Lenera z týmu GO!Williams. Při nájezdu do pravotočivé zatáčky jsem byl dlouhý na brzdy, zkusil jsem to projet vnitřkem, ale odstředivá síla mě poslala přímo do boku soupeřova stroje. Nic platná nebyla ani moje omluva a traťoví komisaři mi udělili trest Stop and go na 10 vteřin. Po tomto trestu mi patřila předposlední osmá příčka, ale během 3 nebo 4 kol jsem byl šestý a nasazoval k útoku na páté místo. V desátém kole ale došlo při nájezdu na cílovou rovinku k nepříjemné nehodě prvních třech jezdců, došlo ke zranění, byly vyvěšeny červené vlajky a rozjížďka byla okamžitě ukončena. Zraněný jezdec byl odvezen do nemocnice odkud přišla později zpráva, že naštěstí nedošlo k žádné zlomenině. Výsledky této jízdy se počítaly podle předposledního odjetého kola, tedy nám připadlo šesté místo. Další jízdy se pro nás vyvíjely docela slibně, v páté dosáhl Jakub na druhé místo a připsal nám tak osm velmi důležitých bodů. V šesté jízdě jsem jel opět já. V zaváděcím kole za Safety carem bylo vše v pořádku, zahřál jsem gumy, kára měla slušný výkon i v nízkých otáčkách. Proběhl letmý start z druhé pozice, první zatáčka, esíčko, útok na první pozici a najednou motor téměř zhasl. Při sešlápnutí plynu motor zhasínal, ale podařilo se mi dojet do boxů, kde se závada na karburátoru alespoň trochu odstranila a já mohl se ztrátou dvou kol na vedoucího jezdce pokračovat. Naštěstí měl jeden ze soupeřů také nějaké technické problémy, ztratil téměř 4 kola a já tak mohl dojet alespoň pro 1 bod za osmé místo. V sedmé jizdě byl Jakub Chlouba pátý, v osmé dosáhl Mirek Ullman po jezdecké chybě na sedmé místo. Před posledním devátým závodem byl celkový bodový rozdíl mezi pátým a osmým týmem minimální, proto záleželo na výsledku právě této jízdy. Po několika krizových situacích se mi podařilo udržet za zády Lukáše Hrabala z týmu RapidKart a to pro nás znamenalo celkové 5. místo. Již posedmé letos zvítězil Traged Racing Team.

Po všech problémech v průběhu sobotního odpoledne to pro nás byla taková malá výhra, ikdyž ještě v sobotu ráno jsem tajně doufal alespoň v místo čtvrté. Nedá se nic dělat, za měsíc v Plzni to rozjezdíme!