Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
KA Reality

Nerespektují nařízení správního orgánuDva hříšníci se během víkendu proháněli po silnicích našeho regionu, aniž by měli za volantem co dělat. Jeden z nich byl k tomuto ještě pod vlivem alkoholu.

Dne 9. prosince 2011, po osmnácté hodině, řídil šestatřicetiletý muž z Mělnicka osobní motorové vozidlo Škoda Felicie, a to od obce Velký Újezd k obci Chorušice. Řidič v levotočivé zatáčce před obcí Chorušice nezvládl řízení svého vozu, vjel do příkopu a následně narazil do zde zabudované dopravní značky. Následkem střetu došlo k otočení vozidla na střechu. Po příjezdu hlídky z obvodního oddělení ve Mšeně na místo a mělnických dopravních policistů bylo zjištěno, že řidič při nehodě neutrpěl zranění. Na místě se podrobil orientační dechové zkoušce, která prokázala 2,10 promile alkoholu v dechu. Kontrolou v evidencích PČR bylo ještě navíc zjištěno, že muž má v současné době platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvou let, s platností od poloviny května 2011, který mu vydal MěÚ Mladá Boleslav.

Dopravní nehodu nadále prošetřují dopravní policisté. Jejich kolegové z obvodního oddělení sdělili muži podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za které mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Druhý hříšník byl kontrolován včerejšího dne, tj. 11. prosince 2011, v odpoledních hodinách v obci Zálezlice, kdy jel od obce Chlumín na obec Kozárovice. Devatenáctiletý mladík z Mělnicka řídil osobní motorové vozidlo Citroen Saxo a to i přesto, že věděl o zákazu řízení motorových vozidel, který mu uložil MěÚ v Neratovicích na dobu jednoho roku a který nabyl právní moci koncem srpna 2011.

Od policistů z obvodního oddělení ve Vojkovicích si převzal sdělení podezření za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí tři roky odnětí svobody.Zpravodajství