Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
KA Reality

Ze soudního rozhodnutí si vrásky nedělaliDne 7. ledna 2012, po šesté hodině ranní, kontrolovala hlídka policistů z místního obvodního oddělení na Mělníku, ulice Mladoboleslavská, osobní motorové vozidlo Audi 80, které řídil čtyřiatřicetiletý muž z Prahy. Lustrací policisté zjistili, že muž má soudem uložený platný zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu dvou let a to až do konce října letošního roku.

Muž následoval hlídku na policejní oddělení a zde si poté převzal záznam o sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.

Stejný trest hrozí i padesátiletému muži z Mělnicka, který od poloviny prosince loňského roku bez závažného důvodu mařil výkon úředního rozhodnutí soudu tím, že úmyslně nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody. Nepodmíněný trest byl muži uložen okresním soudem a následně potvrzen i vyšší soudní instancí. Na začátku prosince 2011 byla osobě doručena výzva k nástupu trestu, kterou si odsouzený řádně převzal, avšak do věznice již nenastoupil. Po muži bylo poté vyhlášeno celostátní pátrání.

Dne 9. ledna 2012 byl muž vypátrán mělnickými městskými strážníky a následně převezen na místní obvodní oddělení Policie ČR. Zde policisté zadrženému sdělili podezření z výše uvedeného trestného činu a následovala eskorta do věznice.Zpravodajství