Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
KA Reality

Muže oloupil spolubydlícíDne 10. ledna 2012, ve večerních hodinách, oznámil na policejní tísňovou linku třiadvacetiletý cizinec, v současné době žijící na Mělníku, že jej v místě jeho pobytu přepadl a oloupil jeho třiatřicetiletý spolubydlící z Plzeňska, kterému při činu pomáhal další neznámý muž.

Útočník poškozeného navštívil pod legendou zaplacení své části nájmu. Na chodbě před bytem poté své oběti nastříkal slzný plyn do obličeje a napadeného zatlačil do chodby bytu, kde jej strhl na zem. Muž se bránil a strhl útočníka s sebou. Následoval útok neznámého muže, který měl přepadeného udeřit rukou zezadu do hlavy. Při potyčce se pachatelé zmocnili peněženky poškozeného, s finanční hotovostí 7 500,- Kč a mobilního telefonu Nokia, bez SIM karty, v hodnotě zhruba 1 000,- Kč. Přepadenému se podařilo poté, co mu útočníci věci sebrali, z bytu utéct a přivolat pomoc. Během útoku nedošlo ke zranění napadeného muže.

Mělničtí policisté v rámci vyšetřování případu zjistili, že druhým násilníkem je sedmadvacetiletý muž z našeho regionu. Dne 11. ledna 2012 byli oba podezřelí na základě souhlasu státního zástupce zadrženi a umístěni do policejní cely. Následujícího dne bylo proti oběma zahájeno trestní stíhání pro trestný čin loupeže, za který je možno v tomto případě uložit trest odnětí svobody v rozpětí od dvou do deseti let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství