Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Ivo Jahelka v Zelcine

"Kudrnatá bobule" jako za starejch časů

V mělnickém klubu Stará Mydlárna vystoupí v pátek 11. října známá blues-rocková kapela Krausberry. Při této příležitosti jsme položili zakladateli a lídrovi  skupiny Martinu Krausovi pár otázek.

Kapela Krausberry je stále spojována s hanspaulskou bluesovou legendou. Avšak jak jsem se někde dočetl, tak se hlásíte i  k jiné rázovité pražské čtvrti, a to k Žižkovu. Co Vás k tomu vedlo, popřípadě jaký spatřujete rozdíl mezi těmito lokalitami? V oblasti muziky samozřejmě.

Kultura 1 komentář | » číst dál | 1 příloha

Petr Kalandra Memory aneb vzpomínka na opravdového českého bluesmana

V mělnickém klubu  Stará Mydlárna tento pátek 20. září proběhne koncert věnovaný legendě českého bigbítu Petru Kalandrovi. Proto jsme položili několik otázek lídrovi kapely Petr Kalandra Memory Band Mírovi Kuželkovi  ohledně jeho vztahu k tomuto skvělému muzikantovi.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Čtenáři pomáhají dětem na Mělnicku s dopravou do školy

Cesta do školy pro většinu dětí není nic složitého, ne však pro děti na vozíčku. Jejich rodiče je často nemohou denně dopravovat tam a zpět. Postiženým dětem na Mělnicku proto pomáhá organizace Maltézská pomoc. Každé ráno vypravuje tři speciální vozidla, která školáky s postižením vyzvednou doma, odvezou do Speciální školy ve městě a odpoledne je zase dopraví zpátky domů. V letošním školním roce budou mikrobusy rozvážet celkem devatenáct dětí. S pokrytím vysokých provozních nákladů pomohou také čtenáři z projektu Čtení pomáhá.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

MĚLNICKÉ VINOBRANÍ 2013 - program+plánek

Tradiční Mělnické vinobraní proběhne v letošním roce v termínu 
27.9. - 29.9.2013.

Konat se bude v nových lokalitách. Náměstí Míru představí vinný trh s Vinnou scénou, ulice Husova, Svatováclavská a Česká řemeslné tržiště. Historická scéna ozdobí zámecké nádvoří. Hlavní scéna se vrací na nám. Karla IV., country scéna bude na Palackého náměstí. V přilehlých ulicích najdeme tradičně zábavné atrakce.

Velká část vinobraní bude přístupna bezplatně, chystají se i další překvapení.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Mělnický košt posedmé

Sedmý ročník Mělnického koštu letos vychází právě na den svatého Vavřince, kdy se podle tradice začínají barvit modré odrůdy. A to je ten správný impuls pro místní vinaře představit svá loňská vína v nejlepší kondici. Krom degustace desítek druhů vín od třinácti místních vinařů budete moci ochutnat skvělé gastronomické speciality, navštívit venkovní galerii místních vín, expozici mělnického košíkářství s ukázkami výroby, shlédnout hudební vystoupení, šermířské souboje, dobové tanečnice, divadlo pro děti a mnoho jiných překvapení. Mělnický košt se po úspěchu předešlých ročníků skutečně rozrůstá...

7 komentáře | » číst dál

Mělnické kulturní léto - Mekul 2013

Mělnické kulturní centrum, o.p.s. a Sdružení Eko-logika, se rozhodly navázat na předchozí úspěšný ročník a opět uspořádat během letních měsíců kulturní přehlídku Mělnické kulturní léto, aneb Mekul 2013.

Festival probíhá od 22. června, kdy byl zahájen v rámci Dvořákova hudebního festivalu koncertem skupiny Docuku na náměstí Míru, do 30. srpna, kdy zahraje tamtéž Radim Hladík a Blue Effect.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Letní hudební muzicírování u Němého Medvěda

Mělnický nekuřácký bar Němý Medvěd nabízí přes celé léto alternativu všem těm, kteří zůstávají v našem malebném městě a přeci jen stojí o nějaké to kulturní vyžití. Letní hudební program s názvem MEDVĚDÍ MUZICÍROVÁNÍ nabízí každý prázdninový víkend koncert pod širým nebem napříč hudebními žánry!

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Víte, kdy začíná léto? Přece když se otevírají Mlékojedy!

Koupačka v pískovně, pohodová hudba, Free-d-Bar a žhavá novinka pro letošní sezónu – blob jump neboli obrovský nafukovací polštář určený ke skokům do vody, a to všechno jenom 20 kilometrů od Prahy. Otevírací mejdan vypukne již v pátek 24. května, kdy to na pláži rozbalí zpěvák U-Cee za doprovodu členů kapely Flavour Band sestavené z muzikantů z United Flavour. Po té návštěvníci dostanou pořádnou nálož ghetto funku, funku a hip hopu. Sobota 25.5. se ponese ve stylu house s djs Jan2 z legendárních Ohm Square, Marina Caswella, live set dj Ketana nebo Mr. Funky Machine.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Pozvánka do Jazzové zahrady Na Staré štaci

V kulturním zařízení v  Zahradě Na Staré štaci v Libiši u Neratovic začala nová sezóna. V programu nabízí zahrada nejen jazz, ale i country. Již tradičně začala sezóna 30.dubna. O skvělou zábavu se postaral Brass Band Rakovník. Menší nepřízeň počasí vůbec nevadila, protože jeviště i hlediště jsou v zahradě kryté.

Kultura Napsat komentář | » číst dál