Tip: Nemáte kam kliknout? A co tohle?

Víte, kdy začíná léto? Přece když se otevírají Mlékojedy!

Koupačka v pískovně, pohodová hudba, Free-d-Bar a žhavá novinka pro letošní sezónu – blob jump neboli obrovský nafukovací polštář určený ke skokům do vody, a to všechno jenom 20 kilometrů od Prahy. Otevírací mejdan vypukne již v pátek 24. května, kdy to na pláži rozbalí zpěvák U-Cee za doprovodu členů kapely Flavour Band sestavené z muzikantů z United Flavour. Po té návštěvníci dostanou pořádnou nálož ghetto funku, funku a hip hopu. Sobota 25.5. se ponese ve stylu house s djs Jan2 z legendárních Ohm Square, Marina Caswella, live set dj Ketana nebo Mr. Funky Machine.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Pozvánka do Jazzové zahrady Na Staré štaci

V kulturním zařízení v  Zahradě Na Staré štaci v Libiši u Neratovic začala nová sezóna. V programu nabízí zahrada nejen jazz, ale i country. Již tradičně začala sezóna 30.dubna. O skvělou zábavu se postaral Brass Band Rakovník. Menší nepřízeň počasí vůbec nevadila, protože jeviště i hlediště jsou v zahradě kryté.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Obnova mělnického podzemí

Podzemní prostory v historickém jádru města Mělník jsou dlouhodobým problémem tohoto města, mohou však být do určité míry i jeho chloubou. Avšak teprve ve 20. století, když se začaly projevovat jejich negativní důsledky na povrchu (propady částí komunikací, poškození zdiva na objektech apod.), začalo se s jejich průzkumem a následně i s částečnou sanací.

Město 11 komentáře | » číst dál

Benefice poosmé. Kolikrát ještě? aneb O mělnických varhanách.

Již osmým rokem existuje projekt obnovy varhan mělnického chrámu, do kterého je zapojena široká mělnická veřejnost. Díky ní a především pak díky výrazné podpoře Bettiny Lobkowicz a města Mělníka v minulém roce bylo přistoupeno k zadání zhotovení nového nástroje. V těchto dnech je dokončována varhanní skříň, jež využívá barokního prospektu bývalých mělnických varhan, který byl restaurováním zachráněn před zánikem. Následovat budou práce na samotném nástroji, jenž bude mít 25 rejstříků, 1443 píšťal.
 

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Beřkovické jaro

Multižánrový kulturní a vzdělávací festival „Beřkovické jaro 2013“ je pravidelně pořádán Psychiatrickou léčebnou Horní Beřkovice v rámci celorepublikového „týdne duševního zdraví“. Festival nabízí širokou škálu kulturních a vzdělávacích aktivit (divadelní a hudební představení, výstavy, dramaterapie, filmy, přednášky) a zároveň se snaží o bourání bariér mezi okolním světem a psychiatrickou léčebnou,

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Hypotéka není jackpot

   Vážení čtenáři, pojem Hypotéka se dnes skloňuje snad ve všech pádech, denně o ní čteme nebo slyšíme v médiích, mnoho z nás hypotéku řeší. Vzhledem k aktuálnosti tématu, bych se s vámi chtěl podělit o pár postřehů, jak věc uchopit. A to bez ohledu na to, zda ji budete řešit s námi, či nikoliv. Třeba vám pomohu se zorientovat nebo si alespoň „nenaběhnout“. Píšu text pro laiky. Odborníci se, s dovolením, neurazí.

   Název „Hypotéka není jackpot“ jsem zvolil hned z několika důvodů. Bez jakéhokoliv patosu, je to životní rozhodnutí. Stejně jako třeba svatba nebo potomek. Slečnu/paní Hypotéku si berete obvykle, když jako mladí sháníte bydlení, na celý život. Povětšinou na 30 let. Splátka je v čase menší. Na rozdíl od běžného partnera se s ní nerozvedete. Nic na ní při rozvodu nenahrajete.  Nelze ji ani zapudit. Lze ji jen splácet. Ona není jackpot. Nevyhrajete. Můžete sehrát remízu nebo výrazně neprohrát. Mám na mysli výši splátky a přeplatek. Je to nucené manželství.  A z toho důvodu je třeba se mít na pozoru.

Sponzorované články Napsat komentář | » číst dál

Parkovací systém Pango byl vůbec poprvé v ČR spuštěn v Mělníku

Víte co mají společného New York, Tel Aviv, Hamburk a Mělník? Kromě toho, že se jedná o krásná města, spojuje je ještě jeden společný jmenovatel. Tím je unikátní parkovací systém Pango. Pango nyní přichází i do České republiky a první, kdo bude mít tu jedinečnou možnost vyzkoušet si jej v praxi, jsou od dnešního dne právě obyvatelé města Mělníka.

Město 166 komentáře | » číst dál

Poznávací soutěž - část 5.

Známe své město? A chce se nám ven i v tomhle počasí?
V páté části poznávací soutěže budeme chvíli v centru města, ale na podíváme se i na místa vzdálenější.

Město 8 komentáře | » číst dál

Půlhodinka za varhany a pro varhany

Doba adventní má své ustálené zvyklosti. Na Mělníku s ní bude už posedmé spojena půlhodinka naplněná varhanní hudbou. Umožní nám ztišit se, jak to má v adventu být, ale ne vždy se nám to daří.
Varhanní půlhodinka je od počátku zamýšlena především jako poděkování všem příznivcům a podporovatelům projektu obnovy varhan chrámu sv. Petra a Pavla, který má své počátky v roce 2005, resp. v roce 1898, kdy na kostelní kůr byly instalovány provizorní varhany původně určené do kostela sv. Ludmily na předměstí.

Kultura Napsat komentář | » číst dál