Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Bowling Ludmila 2017

A taková byla ta loňská zima

Myslím, že ač byla letošní zima mimořádně teplá, asi není nikoho, kdo by si už dávno nevšimnul prodlužujícího se dne a netěšil se na příchod toho pravého jara.

 Pojďme si však na několika fotografiích pro zajímavost představit tu loňskou zimu, která byla v našem městě opačným extrémem.

Ostatní 1 komentář | » číst dál

První závod za námi

V sobotu 24. 4. 2007 se v brněnském M-Paláci konal první závod sezony 2007. Jednalo se o vytrvalostní závod na 2x 95 minut, přičemž se museli v každé rozjížďce vystřídat všichni tři členové týmu. Na jak dlouhou dobu usedne ten který jezdec do závodu bylo čistě na strategii týmů.

Sport 2 komentáře | » číst dál

Moravské klavírní trio v Husově domě

Koncert, na jaky se nezapomina. Takove bylo vystoupeni Moravskeho klavirniho tria ke konci lonskeho roku v Libisi. A v nedeli 25. unora od 18 hodin zahraje v melnickem Husove dome v Krombholcove ulici (pod soudem) na fare sboru Českobratrské církve evangelické.

Program: A. Dvořák, P. I. Čajkovskij, B. Martinů, L. Janáček.
Moravské klavírní trio: Jana Ryšánková - klavír, Jiří Jahoda - housle, Miroslav Zicha – violoncello.

Take na

http://www.globart.cz/mor_klav_trio_06_02_22.html v ramci http://www.globart.cz/.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Rozhodnutí o obchvatu padne v březnu

O koupi řepného placu mělnického cukrovaru a jeho následném využití jednali tento týden zástupci města Mělník. Menší část prostoru potřebují pro případnou výstavbu části obchvatu města. Podmínkou cukrovaru ale bylo, aby radnice odkoupila celý plac. Město se nabídlo, že zajistí rozprodej částí pozemku, které nepotřebuje. "Bylo by zbytečné, abychom koupili celý pozemek a pak ho přeprodávali," uvedl mělnický starosta Miroslav Neumann. Nyní tedy radnice shromažďuje požadavky jednotlivých podnikatelských subjektů.

2 komentáře | » číst dál

Sedm zklamaných...

V sobotu se rozhodlo o osmi zklamaných týmech. Konkurence byla opravdu velká, takže prosadit se nebylo vůbec jednoduché.

Sport 7 komentáře | » číst dál

Opět se šlo na Nedvězí.

V sobotu 20. ledna se opět po roce vydali mělniční a neratovičtí turisté na pravidelný zimní přechod vrchu Nedvězí.

Zatímco oddíl z Neratovic zahájil přechod V Chudolazech a končil podle informací na Starém Berštejně, tak oddíl z Mělníka tentokrát zahájil v Dubé a pokračoval přes Dražejov, Nedvězí a Osinalice do Chudolaz, kde ve velmi pěkném prostředí zájezdního hostince U Červených Vrat svůj přechod zakončil.

Zpravodajství 1 komentář | » číst dál | 5 přílohy

Mělníček.cz Racing Team vstupuje do třetí sezony

Sezona 2007 je již za dveřmi a tak přinášíme čerstvé informace k tomu, co se letos bude dít.

2 komentáře | » číst dál

Jak se žije maminkám s kočárky

V každodenním životě čekají na maminku s kočárkem nejrůznější nástrahy a překážky, které musí zdolávat. Mnohé z nich zůstávají nepřekonatelnou bariérou – rozbité či zcela chybějící chodníky, auta zaparkovaná na chodnících a na přechodech, bariérové vstupy na úřady, pošty, do bank, neuklizené psí exkrementy…

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Jsou na Mělnicku společnosti přátelské rodině?

Znáte na Mělnicku nějakou společnost, ať už firmu, neziskovou organizaci nebo státní instituci, která se chová přáteslky k rodině? A nemyslím teď jenom rodiny s (malými) dětmi, ale třeba i seniory... Rodinné centrum Kašpárek žádá vás všechny o spolupráci při oceňování organizací, které více než jiné přispívají k tomu, aby se rodinám lépe žilo - přispět můžete navržením takové organizace.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál