Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
mekul 2018

Ostatní

Miniškolka Rolnička a zapomenuté dítě

V pondělí 24.11. v 10:31 oznámila paní Š. telefonicky MP Mělník, že na parapetu v prostorách miniškolky Rolnička (2. patro obchodního domu, nám. Karla IV), kterou provozuje RC Kašpárek, sedí malé dítě (2,5 roku). V 10:35 dorazila na místo hlídka MP ve složení vprap. N. a prap. K. Když se chtěli dostat do prostorů miniškolky, dorazila na místo vychovatelka, která byla před tím telefonicky informována o vzniklé situaci. Odemkla jim dveře a policisté vytáhli dítě zpět do místnosti. Vzhledem k tomu, že dítě bylo jen v krátkém rukávu a zdálo se být podchlazené a v šoku, přivolali policisté RZS, která dítě shledala po fyzické stránce v pořádku a v 11:20 předala dítě otci.

Ostatní 18 komentáře | » číst dál

Internet na Mělníku

Potřebovala bych poradit. Mamka má internet a TV od UPC, a už delší dobu ji dost štvou, protože přes původní proklamace neustále zdražují, teď budou opět. Měla na návštěvě kohosi od A1M a ten ji samozřejmě přesvědčil, že k nim má přejít, že to bude levnější a že za ni všechno zařídí (výpověď smlouvy u UPC). Protože tomu prd rozumí a já taky, ráda bych věděla, jestli s nimi má někdo zkušenost. Stránky mají pěkné, to nemůžu říct, ale v diskusích jsem našla dost špatných zkušeností. Ale i dobré. Takže babo raď. My jsme na vesnici, kde se nás takovéto problémy netýkají.

Ostatní 6 komentáře | » číst dál

Katalpy v Jarošovce

Nevíte náhodou někdo, proč nově vysazené katalpy v horní části nové Jarošovky zase vykopali? A taky se mi moc nezdá ta zemina, do které ty stromy sází - je to nějaká směs asi ne moc kvalitní zeminy se štěrkem. Pod chodníkem a silnicí je taky jenom samý písek a štěrk. Mám obavy, jak ty stromy v tom porostou. Tak dlouho jako ty původní určitě nevydrží...

Ostatní 10 komentáře | » číst dál

Hledá se fena Československého vlčáka (vzhled vlka)

Hledá se fena Československého vlčáka Ajša, která se ztratila 14.10. večer ze Lhotky u Mělníka. Na krku má hnědý kožený obojek, bohužel bez známky, je čipována a tetována v tříslech.

Jakékoli info prosím na tel. 777 126 560 Děkuji

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Zeleň ve městě

Zajímalo by mě, jestli město nějak spolupracuje s místní Zahradnickou školou, co se týče údržby a zakládaní nové zeleně ve městě? Já o žádných konkrétních činnostech nevím. Myslím, že by to bylo oboustraně výhodné.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Parkování - první 1/2hod údajně zdarma

Dnes jsem potřebovala něco vyřešit na úřadech, takže jsem tušila, že půl hodiny stačit nebude. Tak jsem zaplatila 10Kč, nejmenší sazbu, hodinovou. A nějak jsem myslela, že se k té hodině samozřejmě připočte i první půlhodina, která je v těch místech zdarma. Automat měl bohužel jiný názor a vyplivl mi lístek jen na hodinu, čímž mě ta další půlhodina navíc k té první zdarma stála stejně jako hodina celá. Trochu mě to rozladilo, přiznávám. To jsem něco špatně udělala, má se to na automatu nějak navolit, nebo je to vážně takhle na hlavu?

Ostatní 10 komentáře | » číst dál

Mělnický útulek

Tak mi napadlo, jak se to vlastně vyvíjí s mělnickým útulkem? Před rokem tu starosta popisoval, jak současní nájemci nechtějí předat útulek Dogpointu, i když tento vyhrál výběrové řízení, jak se měli už dávno vystěhovat a že tedy ale opravdu nejpozději do 2.1.2014 musí útulek předat městu. Teď máme říjen a soudě podle www stránek MSOZ jsou tam pořád. To je docela kocourkov. Nebo se snad čeká v tichu na volby a pak se výběrové řízení zruší a Dogpoint utře? Nebo to Dogpoint vzdal, když viděli, jak to na Mělníku funguje?

Ostatní 55 komentáře | » číst dál

Poněkud šílené dopravní plány

Dnes se mi dostal do ruky říjnový zpravodaj mělnické radnice a v něm podle mého názoru zcela šílený  plán (bohužel už schválený) na zjednosměrnění některých důležitých ulic v centru Mělníka, především větší část Jarošovy, Fibichovy  a většina Vodárenské – údajně kvůli zlepšení dopravní situace.

Ostatní 186 komentáře | » číst dál

Lokálka Mělník - Mšeno

Mšenská lokálka už v pondělí nevyjede

11.9.2014

Mělnicko - Dráha v úseku Mšeno 
– Mělník je v bídném stavu. České dráhy kvůli omezení traťové rychlosti na deset kilometrů v hodině ukončily provoz vlaků.

Poslední vlak 
z Mělníka do Mšena vyjede sedm minut před nedělní dvacátou hodinou. Pak se trať 
v úseku Mělník – Mšeno až do odvolání uzavře. Může za to špatný stav trati, který se dá na některých úsecích označit za havarijní.

Ostatní 53 komentáře | » číst dál