Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Zhudebnele leto

Ostatní

Integrace Mělníka do PID

http://www.tram-bus.cz/stredni-cechy/integrace-melnika-a-neratovic/

Hlavní zajímavost je konečná stanice, nově je to Ládví. Pro ty co dělají na Bulovce, k nezaplacení...

Ostatní 45 komentáře | » číst dál

Změna systému parkování v centru

Možná jste to někteří již zaregistrovali. Město Mělník v nejbližší době upraví systém parkování v centru města. Částečně se zvýší kapacita rezidentních stání i placených parkovacích míst (např. Palackého), některá současná místa (jako třeba v Tyršově ulici) budou spadat pod zónu C. Tou nejzásadnější změnou ale je, že vyjma náměstí Míru, bude možné v dalších zónách parkovat prvních 30 minut zdarma. Ukázalo se, že je užitečné vyjít vstříc občanům, kterým půlhodina stačí na vyřízení úředních záležitostí (poštu např.) a pro příjem z parkování to není žádná citelná ztráta.  Ještě se dopracovává způsob řešení, jak ošetřit těch prvních 30 min. Zatím se to jeví tak, že řidiči si klasicky v parkovacích automatech vyzvednou lístek s 30ti minutovou parkovací dobou bez placení. Doufáme, že to všem zvýší komfort při nutných cestách autem do centra. Konkrétnější info by se mělo brzy objevit v městských informačních portálech (web, Radnice). 

Ostatní 47 komentáře | » číst dál

Centrum seniorů Mělník

Tak odvolali ředitelku CSM. Nabízí se říci hurá ale není to pozdě. Lidé žijící v tomto zařízení platí nájem mnohdy vyšší než kdokoli jiný v pronajatém bytě a z důchodu jim na běžné živobytí mnoho nezbývá. Není to zkušenost osobní ale čas od času s místními obyvateli hovořím a obávám se toho že zde jednou skončím. Město vyhlásilo výběrové řízení a v podmínkách hledá toho správného človíčka na místo nového ředitele tak doufejme, že vybere to správného. Takového, který dokáže sehnat peníze z jiných zdrojů a ne z kapes místních obyvatel. Že to bude člověk z oboru sociálních služeb a jenž bude ctít stáří a nebude sedět na manažerské židli. A hlavně doufám že to není naplánovaná a řízená tzv. trafika pro bývalé poslance či nepohodlné členy zastupitelstva.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Ekonomické konzultační firma

PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN REDAKCÍ, PROTOŽE SE JEDNALO O KOMERČNÍ REKLAMU! V případě zájmu o placenou inzerci nás kontaktujte na [email protected] Více na http://melnicek.cz/podminky-pouziti-sluzeb

Ostatní 1 komentář | » číst dál

Veřejnost netuší k čemu slouží denní stacionáře

Vážení a milí přátelé,

Obracím se na Vás  s poměrně překvapivým zjištěním.Po malém průzkumu mezi  Vámi  jsme  zjistili že poměrně velké množství lidí nemá tušení  co vlastně denní stacionář je a k čemu slouží.Samozřejmě lidé z oboru sociálních služeb vědí oč se jedná,ale běžný občan většinou nemá představu jak tato služba funguje.Proto mi v krátkosti dovolte nastínit Vám  jak tato sociální služba funguje.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Ekozahrada Pod věží staví včelnici! Přidejte se!

Deset kilometrů od Mělníka se v Křivenicích u cyklostezky rodí Ekozahrada Pod věží. Vysadili jsme sad, živý plot a ledacos jiného, paseme tu kozy, husy, malé děti na hrášku Smiling a chystáme se přestěhovat k nám nové kámošky - včelky.

Rádi bychom jim vybudovali střechu nad hlavou, aby k nám za nimi mohly chodit děti z blízkých i vzdálenějších škol a školek. Na životě včel se dají krásně vysvětlit i hůř stravitelná témata jako změny v krajině, důležitost vody v přírodě, vysazování stromů, nebezpečí monokulturních lánů a jejich chemické ochrany. Kromě toho krásně voní, dělají pro nás med a nikdy o nich nevíme dost, takže máme co se učit na spoustu let dopředu. 

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Úřední hodiny do konce roku

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Mikuláš Pšovka-Mlazice

Zdravím, nemá náhodou někdo nějaký tip na mikulášskou nadílku? Vloni jsem sháněla na poslední chvíli a nepodařilo se mi nikoho sehnat, letos to tedy zkouším s předstihem.Smiling.
Všem děkuji.

Ostatní 1 komentář | » číst dál

Krádeže okapů v Mělníku se množí.

Pozor, zloději se v Mělníku zaměřili na krádeže měděných okapů, svodů a dalších věcí na zahradách, dokonce i v cenru města! Dejte pozor na neznámé osoby pohybující se v noci a k ránu vaší ulicí.  Upozorněte polici na šmejdy, kteří rozkrádají a ničí naše město, i na pochybné sběrny, které vykupují kradené poklopy od kanálů, okapy, svody a další kradené kovové věci. Pokud se nezačneme bránit, bude hůř..

Ostatní 2 komentáře | » číst dál