Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Zpravodajství

Říjen 22, 2017

16:58

Libovický kříž pod Vrátenskou horou.

Na Vrátenskou horu jezdím i z nostalgických důvodů. Jednak se odtud mohu podívat prakticky do všech míst, které mi nějakým způsobem něco říkají, byl jsem u jejího slavnostního otevření dne 28.10.1999 a nesčetněkrát jsem i z ochozu rozhledny, ale obvykle od její paty s kamarády vysílal vysílačkou, které se říká občanská radiostanice a jejíž boom skončil po přelomu tisíciletí.

Dnes mi tuto zábavu nahradilo rádio v mobilním telefonu, nebo přímo radiopřijímač a specializoval jsem se na rekreační poslech běžného VKV pásma (FM) , a od prosince 2015 i DABu +.

 Příjem DABu má navíc tu výhodu, že během výletu se nijak nezdržujete nějakým pomalým laděním stanic na pásmu s natáčením do požadovaných směrů a jejich identifikací, ale v otevřeném prostranství vysunete pouze  vertikálně prutovou anténu a zmáčknete tlačítko scan, čímž se vám podle momentálních podmínek nahraje do paměti rádia seznam stanic, které můžete podle podmínek případně i čistě a bez šumu poslouchat, pokud je na to dost silný signál. Buď tam signál je, nebo není, a nebo vypadává zvuk.

 Znáte to z dnešní televize, kde to občas začne kostičkovat a vypadává obraz i zvuk.Je to naprosto stejný princip. Zachytíte vysílač a načte se vám třeba 14 programů.  Všesměrová anténa, kterou prut ( teleskop) je, může samozřejmě na vyvýšeném místě na speciálním rádiu zachytit více vysílačů a případně i vzdálenějších.

 Jsou však lidé, kteří se tomu věnují vážně, mají na svém pozemku i směrové antény pro bývalý příjem třetího televizního pásma a ti pak jsou schopní v podmínkách docílit i mimořádných vzdáleností. Nebaví je poslouchat vždy stoprocentní  příjem internetových stanic, a tak si hrají z DAB+ a FM, zvlášťe, když bydlí na vhodném místě s rozhledem do kraje a bez překážek.


Významná památka z roku 1833.
Místo vyjadřující úzké spolunažívání české a německé komunity.


Takovou zajímavostí je, že pásmo DAB+ ( 174 - 230 MHz) nemá při běžných podmínkách takové šíření, jako běžné FM ( 87.5 - 108 MHz) a úlovky vysílačů na něm jsou vzáčnější. Na druhou stranu je pro nás dálkaře výhodou, že u nás v ČR to ještě není tak zahlcené našimi stanicemi, jako na FM, Rakousko i Slovensko například začínají a Německo prožívá obrovský boom.

Byl jsem tedy zvědavý, zda i na vzdálenější kótě, ale s vyšší nadmořskou výškou ulovím bavorské vysílače, které jinak velmi často zachytím nedaleko kostelíčka na Chloumečku, či u Strážnice, ale jinde ( s vyjímkou Řípu a Vehlovic) zatím tedy ne. Zkusil jsem to tedy v samotném ochozu rozhledny ve výši 25 metrů nad zemí  a zdařilo se, ačkoliv jsem měl nad sebou les telefonních antén.


Multiplex https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_DAB-Sender_in_Deutschland   bavorského rozhlasu 11D ( pravděpodobně Hoher Bogen) šel stabilně a občas se dařilo naladit i přehrát ve směru výhledu k Řípu i  10B z kopce Ochsenkopf, což je takový regionální DAB vysílač pro takzvané Horní Franky.

 Z Mělníka je to na Ochsenkopf úctyhodných 196 km, odtud ještě dále a kopec se proslavil už v dobách totality, kdy mnoho mělnických domácností ve čtvrtích Vehlovice, Mlazice ( na kopci), Chloumek, nebo Slovany, ale i na výhledových místech centra občas na prvním televizním pásmu tento vysílač přijímalo. ( seriál o rádiu v listopadu 2011)


Dnes tedy Ochsenkopf šíří i vysílání DAB+ . Byl jsem zvědavý, jak dopadnu pod rozhlednou. Zeleň a terenní  překážky, se tu totiž uplatňují ještě více, než u FM. Když jsem došel na parkoviště, tak bylo po všem a já si uvědomil, že tu překáží ve směru les. Z minulosti však vím, že ještě o něco níže je už terén otevřenější a bavorský FM tu občas chodí, ale je to přece jen klasické FM.

A zadařilo se díky podmínkám neuvěřitelným způsobem. Jak vidíte na některých obrázcích, tak se podařilo dokonce zachytit regionální multiplex 8C, což je vysílač Dillberg pro Střední Franky, který je z Vrátenky vzdálený 267 km.( stanice Galaxy Mittelfra na spodním obrázku , nebo Rock Antene 8C na obrázku o něco výše). Jistě jste si všimli, že každý multiplex bývá vysílán zhruba ze čtyř vysílačů a ptáte se, jak tedy mohu vědět, který vysílač poslouchám?


To už je praxe. V pásmu FM je každá jednotlivá stanice šířena z konkretního vysílače na konkretním kmitočtu. Pokud tedy ulovíte nějakou dálku v pásmu FM a seznámíte se tím s vysílačem, odkud je stanice šířena, pak je více než jisté, že odtud půjde i DAB+. Je navíc dost nepravděpodobné, že by sem šel signál z nějaké městské věže v Norimberku, nebo neznámého menšího kopečku. Jde vždy o vyhlášené kopce.A nakonec ještě přece jen něco k právě uplynulým volbám.
Užil jsem si je. Se zájmem jsem sledoval boj TOP 09 v boji o pětiprocentní hranici, která v úvodu začínala na 3,5 procentech a nakonec ještě předběhla na kvalifikační hranici i starosty. Ukázalo se, že osobnost Karla Schwarzenberga má zkrátka v Praze zvuk a TOP 09 vyhrála i všude v zahraničí, kde volili naši voliči.

Mimochodem, vzpomeňte si na článek Soutoku ... http://soutok.blogspot.cz/2013/09/proc-vlastne-maji-volit-i-cesi-v.html
... kde jsem nadzvedl několik lidí, ale jak vidíte, tak se ukázalo, že mohou volit Češi v zahraničí úplně jinak, než ti, kteří zde žijí.

Pád ČSSD byl očekávaný, ale předvolební výsledky byly v tomto přece jen zavádějící, když ji dávaly druhé místo. Málokterý pracující člověk z tržního hospodářství vydrží poslouchat řeči o zvedání platů státním zaměstnancům a důchodcům. či další blbosti. Včera jsem snad prvně viděl zastrčeného Sobotku vzadu. To jim také nikdy nedošlo :-).

Výsledek ODS není zase až tak velkým překvapením a je ukázkou toho, co dokáže udělat obměna tváří, trochu jiný druh projevů a umírněnější napadání favorita voleb, čímž se hlavně odrovnala ČSSD. Vrátili se jim voliči od TOP 09 a možná i někdo z ANO, protože jde přece jen o druh voličů, kteří patří spolu s komunisty k takzvaným skalním příznivcům, kteří nepatří k těm tápajícím v programech stran a hledajících rozhodnutí.

U komunistů možná hraje trochu roli stárnutí populace i určitá neaktivita. Tou naopak hýřili piráti, částečně starostové, ale pro nás je samozřejmě mnohem důležitější ( díky počtu mandátů a třetí pozici), jakou úlohu budou vůbec hrát. Totéž platí i o SPD, která se netají tím, že by ráda ze svého programu něco splnila, což bude podle jejího předsedy možné jen tehdy, pokud bude ve vládě.

Kam a s kým půjde Ano je také otázkou, byť existuje kniha, kde je jakási programová vize napsána.
Tak co, dal vám tento příspěvek něco ?  Myslím si, že nedal a možná i papouškuje to, čím se teď žije ve zpravodajské ČT 24 apod.,ale, věřte mi, že i určitým nepatrným zájmem o politické dění, se dá třeba i jen občas také bavit a někdo tím prostě teď tak trochu žije, což je i můj případ :-).

 Vždyť i naši radní politici jsou také v této hře, která se přece jen v podobě zákonů bude každého z nás dotýkat. Budou to oni, kdo bude významně rozhodovat o našem životním prostředí a blízkém okolí. Tak tolik na závěr právě uplynulých voleb, které pro nás, jako pro voliče momentálně skončily, ale ta atmosféra a četná vyjednávání, stejně tak jako další kroky dějin, tak to vše pokračuje.
Zdroj: Soutok
13:36


Dnes je tomu přesně týden, co jsme si užili takový krásný víkend babího léta. Soutok navštívil tehdy Vrátenskou horu ( minulý článek), ale zastavil se také pro turistickou vizitku v místním info centru v budově radnice a především navštívil významné zrekonstruované údolí Debř, které je branou Mšena do CHKO Kokořínska - Máchův kraj. Vždyť jsem tu od oslav 650 let města Mšena v červnu nebyl.


Každou chvíli očekávám zprávu, že již bylo Mšeno alespoň částečně zařazeno do PID a také jsem zde již o tom psal. Následující odkaz není na článek Soutoku, který zde také vznikl, ale města Mšena. Týká se právě integrace do PID, která nyní na podzim probíhá.

http://www.mestomseno.cz/index.php?cmd=page-single&type=102&action=2&news_id=1432


Co znamená integrace dopravy na Mšensku pro občany Mělníka a dalších přilehlých obcí ? Tak samozřejmě, že se nabízí možnost levnějšího cestování které může využít každý. Pokud máte například potřebu někam dojíždět do zaměstnání, nebo do školy, tak jistě víte, jak moc je ,, příjemné" jezdit někam autem v mlze, nebo v závějích.

 Také turistický ruch po sloučení dvou CHKO ( Kokořínsko a Máchův kraj) nabyl na významu. Do Mšena vyrazí další spoje, z nichž důležitá je především přímá spoj z Prahy a možná i pro nás zde v Mělníku, se nabízí otázka, zda se nám aspoň občas pro zpestření nevyplatí si vyrazit do Mšena i jinam lokálkou.


Vždyť taková krásná procházka po Cinibulkově stezce, zakončená posezením v jednom z asi tří zdejších pohostinství  ( obvykle U Zlatého lva) a romantickou projížďkou po lokálce není vůbec k zahození. A vězte, že možností k turistice je tu mnohem více a nejen ze Mšena.

 Psal jsem tu třeba o procházce kolem Skalského potoka ze zastávky Trnová k nádraží Bezděz, odkud se například můžete vrátit třeba vlakem přes Mladou Boleslav, nebo můžete v závěru změnit turistickou značku a od Suchého mlýna přes Nosálov a Lobeč opět dospět třeba až do Mšena. Dalšími možnostmi jsou návraty přes Doksy a městečko Dubá, nebo přes Českou Lípu s případnou projížďkou lokálkou přes Litoměřice, ale to je již pro opravdové dobrodruhy cestovatele.


Mšenští si dali v poslední době, se svojí chloubou, kterou přilehlý lesopark Debř je, opravdu hodně práce. Kromě toho dnes již není potřeba chodit do obce Romanov po silnici ze mšenské části Podolec, ale staré kamenné schody z údolí Debř vás vyvedou nejprve přes pole k bývalé hříbárně, kde je dnes pěkná restaurace s rozhledem, a pak k důležitým turistickým místům v katastru Romanova.

 A není divu, vždyť dnešní město Mšeno budí již skutečně občas na návštěvníka dojem, že je někde v lázních, za což může nejen hojně navštěvované údolí i samotná Cinibulkova stezka, ale také krásné samotné hlavní náměstí před zmíněnou restaurací i radnicí zdobené krásnou kašnou a zelení s lavičkami. Kolorit místa dokreslují ještě návštěvníci zdejší vyhlášené cukrárny, důchodci z barevného a trochu extravagantního moderního domu seniorů, a konečně v pěkném počasí i návštěvníci restaurace u stolků venku.


Mšeno má před sebou díky integrované dopravě, radním a několika zájmovým oddílům jistě zajímavou a doufejme i skvělou budoucnost, kterou mu samozřejmě přejeme. Vždyť jde o část okresu, která je i pro nás zajímavá, a tak nás musí prosperita nedalekého Mšenska těšit.


Zdroj: Soutok

Říjen 19, 2017

16:59

Milí čtenáři, již zítra půjdeme k volebním urnám a určitě si mnozí nenecháme ujít sobotní odpolední volební  televizní speciál ( od 13.30), abychom viděli, jak si vedou naši favorité, a jaká je nálada v politických stranách. Vypadá to, že by se to mohlo vyvíjet dobře :-).

Jenže, nejsou jen volby a mám tu krásnou pozvánku z RMM, která nás všechny zve v sobotu 21. října v 10 hodin do Hradska k požární nádrži, kde je sraz účastníků komentované prohlídky o středověkém hradišti Hradsko. Pokud to náhodou nevíte. tak právě toto místo bývá, jako jedno z mnoha ztotožňováno se slavným hradištěm Canburg, kde se místní úspěšně vzepřeli roku 805 vojskům římského císaře tehdy ještě Franské říše Karla Velikého.

 https://cs.wikipedia.org/wiki/Fransk%C3%A1_%C5%99%C3%AD%C5%A1e

O hradišti se můžete něco také dočíst na níže uvedených odkazech. Věřím však, že zkrátka komentovaná prohlídka je jistě zcela jiný level a určitě krásný originální zážitek

http://www.rozhlas.cz/planetarium/tajemnamista/_zprava/hradsko-patrani-po-canburgu--722353

https://stelweb.asu.cas.cz/~slechta/vypravy/2001canburg/canburg.html


Na Mšensku jsem byl již právě uplynulou neděli, která přímo vybízela aspoň k výletu do nedalekých končin. V tomto článku, se s vámi podělím aspoň o nějaké obrázky z Vrátenské hory. Šťastnou ruku, pěkný víkend a lepší vyhlídky do budoucna :-)!Zdroj: Soutok

Říjen 17, 2017

08:57
Mělník – Regionální muzeum na náměstí Míru hostí v sobotu 28. října Den středočeského kraje.
Kategorie: Zpravodajství
08:54
Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.
Kategorie: Zpravodajství
07:34
Mělnicko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
05:52
Mělnicko /ANKETA/ – „Chabá komunikace u zásadních legislativních kroků a přemíra administrativy,“ říká o hlavních příčinách, které vedou k zítřejší stávce praktických lékařů, ambulantních specialistů i lékárníků v Česku předseda mělnického sdružení praktických lékařů MUDr. Rostislav Koňařík.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 16, 2017

09:44
Hostín - Novou prodejnu masa ze zvěřiny otevřeli v pátek odpoledne v Lesním závodu Maxmilián v Hostíně u Byšic na Mělnicku. 
Kategorie: Zpravodajství
07:26
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Kategorie: Zpravodajství
06:23
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
05:51
Liběchov – Zdejší nádraží je už nějakou dobu předmětem diskuzí nejen místních obyvatel. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chystá výrazné změny na trati Mělník – Litoměřice, které se dotknou právě liběchovického nádraží. O jeho budoucnosti však nemají jasno ani představitelé města. Varianty řešení se navíc často mění.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 15, 2017

14:28
Stochov - Bezmála tři stovky motorkářů nejen z regionu se sjely v sobotu na základnu MBA Stochov do tamního Bikers baru, aby zde společně ukončili letošní sezónu.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 14, 2017

16:29


Tak už máme konečně jen poslední týden do voleb a atmosféra houstne na televizních obrazovkách, v rozhlase, ale i na sociálních sítích, kde občané prakticky kritizují všechny strany, které už nám ukázaly, co dovedou.

V článku .. http://soutok.blogspot.cz/2017/09/volby-2017-volebni-sliby-snad-jen-cesi.html (z 28. září) můžete ještě vidět v grafu velkou převahu hnutí ANO a stoupající preference SPD a Pirátů. Ovšem, od té doby se mnohé změnilo, a tak se dostáváme do velmi zajímavé situace.

graf září 2017
Abychom ji pochopili, tak se musíme podívat do minulosti, kde prostě  padla tehdejší vláda ( Tyto strany nebyly schopné dohromady pracovat)(https://volby.cz/pls/ps2010/ps53?xjazyk=CZ&xv=1, občané byly znechuceni již profláklými stranami s jejich třenicemi, strany, jako VV ( věci veřejné), nebo kdysi Zelení byly stranami klaunů, a k hnutí ANO 2011 tak byla upřena naděje mnoha voličů ze všech částí politického spektra, což tu nikdy předtím nebylo. ANO totiž dostalo svůj hlas od voličů z obou částí spektra, jak to ostatně vyslovili po volbách i političtí odborníci.

Zpočátku jsme slýchali v médiích, jak se vše daleko lépe daří, než předtím, a co vše se podařilo zlepšit, ale politika je politika, boj o moc, a leckomu z dalších politických týmů, se určitě nemůže líbit být někde v opozici, nebo prostě být tím druhým a poslouchat. Snad nejlépe o tom vypovídá nedávná hláška předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka, který prohlásil s velikým úsměvem zhruba tuto větu: ,, My máme těch svých šest procent ( podle výzkumů) jistých, my se tam v pohodě ( už po několikáté) dostaneme, ha ha :-). No, to je doslova výsměch voličům.


Tragikomické je, že hodně lidí na sociálních sítích si přeje, aby se bývalý předseda ČSSD a současný premiér Bohuslav Sobotka  raději již k ničemu nevyjadřoval, nic nedělal, a přesto jsme v situaci, kdy strana podle preferencí sahá po druhé příčce v nadcházejících volbách a samotní členi strany prohlašují, že je to patrně ta nejvhodnější osoba pro vedení strany po volbách. Strana, která by pořád rozdávala na něco a někomu finance a člověk tak přemýšlí, zda je tedy  vůbec normální pracovat.

V podobné situaci jsme byli i za vlády ODS, která se nyní docela komicky transformuje. Vždyť třeba v 90. letech byla její vize taková, že je vlastně hromadná veřejná doprava zbytečná a neekonomická, protože se jezdí všude auty. Měnil se v lecčems zákoník práce a v důsledku toho, že lidé dnes raději přechází nemoci, než by byli tři dny zdarma doma na nemocenské, tak snad dokonce právě ODS má v programu mimo jiné placení nemocenské od prvního dne nemoci, nebo se mýlím? Ponechme stranou velké skandály i tunely a podívejme se na odštěpky.Docela mě překvapilo, že ještě existuje ODA. Co říci k TOP 09? Vždyť to věčné vyjadřování pana Kalouska v televizi prakticky ke všemu diváky již umořilo, a to měl ještě nedávno jednu konkurentku v jiné straně :-)). Mimochodem, je docela zajímavé, kolik politiků ze zatím zmíněných stran i na všech dalších stupních, se již nějakým způsobem buď přímo podílelo na politice před rokem 1989, nebo aspoň jejich rodinní příslušníci ( otcové v řadách KSČ).

Ani Ano není bez chyby, ale když je na jednom smetišti hodně silných kohoutů, tak se těžko něco dělá. Problém není jen Babiš, na kterého se to teď sype ze všech stran a podařilo se jim ho dostat pro ně v pravou chvíli k soudu, což mu v reklamě nepřidá, ale i leckteří politici z Ano mají občas také podivný názorový přístup. Jako kdybychom snad v Europarlamentu ani neměli politiky, přestože tam máme eurokomisařku, která také někdy zvláštně odpovídá na tamní dění.


Všimněte si, jak je opomíjena a prakticky zapomenuta vždy parlamentní KSČM. V 90. letech to byla strana, kterou modří strašili hlavně naši mládež a oranžoví, se snažili vládnout za její tiché podpory. Jsem zvědavý, jakou roli sehraje po těchto volbách. Strana dává celkem oprávněně ráda najevo na parlamentní půdě, že dostala nemalý mandát voličů a může být rozhodujícím jazýčkem na váze.

 K nepsaným favoritům, kteří byli ještě nedávno outsidery patří SPD a Piráti, kteří zatím mají čisté štíty a mohou oslovovat voliče jen svými programy. Je otázkou, kolik toho opravdu posbírají. Zdá se, že se nám to spektrum výsledků v poslední době opět vyrovnává, což není dobře.

Bude asi hodně důležité, kolik křesel uhraje stávající favorit voleb ( pod vlivem mediálního útoku pěkně ztrácí), protože pokud by ANO vyhrálo jen s nepatrným náskokem nad ČSSD, tak to může být zase pěkné politikaření. Oni se totiž ty strany, co jsou zvyklé být již léta u moci umí pěkně postarat o to, aby ty nepohodlné trumfly a podržely si svá postavení.


Pokud tedy někdo chce, aby naše politika dostala zase nový vítr, tak bude zřejmě nutná dobrá konstelace hvězd. Těžko si lze například představit  sobotkovu vládnoucí účast ČSSD s ANO, nebo dokonce s  SPD. A myslím si, že pokud by vyhrálo ANO a nespojilo se s novými neznámými nadějemi, ale s dinosaury naší politiky, tak by to valná část populace viděla nejspíš dost záporně.

Máte to tedy ve své ruce nad volební urnou :-). Nemá cenu vhazovat hlas jiným stranám ( nepostoupí přes pět procent), nebo nechodit k volbám, protože i tak si váš hlas budoucí parlamentní strany finančně rozdělí.

Co říci závěrem?  Tak článků o volbách, které vám jen řeknou, jak máte pracovat s volebním lístkem, podle čeho se rozhodovat a další nějaké statistiky, tak těch je hodně a nikdo si u nich ruce nepálí. Jinými slovy to zvládne každý ... no vy víte. Jsou to prostě články ne moc náročné. Ale, pustit se trochu do polemizování, tak to už je jiná třída. Možná jsem článkem některé politiky na svých místech v parlamentu, či na radnicích i jejich příznivce nadzvedl, ale smyslem článku je zaujmout a dovést čtenáře k zamyšlení. Osvědčené ověřené hodnoty, nebo další změny? Známé strany, nebo ty ještě neznámé? A tak mě tak napadá, že bych si mohl o Hamletovi něco přečíst :-)).
Zdroj: Soutok
05:24
Mělník - Celkem 257 kartonových modelů vytvořil Marek Suchý, který právě vystavuje svá díla v malém sále Regionálního muzea Mělník. 
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 13, 2017

16:13

Hezký slunný víkend milí čtenáři. Na jeho úvod zde mám reportáž z právě započaté výstavy v RMM.

Markův svět je zpět v mělnickém muzeu
Mělník, 12. 10. – 5. 11. 2017

Celkem 257 kartonových modelů vytvořil Marek Suchý, který právě vystavuje svá díla v malém sále Regionálního muzea Mělník. Modely Marek dělá již od svých 4 let a s tímto koníčkem byl v roce 2012 zapsán do České knihy rekordů. Teď je mu 14 let a jeho tvorba se přesunula do jiné oblasti: „S modely jsem skončil, teď se věnuji klasickému animovanému filmu, který chci i studovat. Můj sen je animovat loutky“ říká Marek Suchý.

 Výstava „Markův svět zpět“ je vlastně ohlédnutím za jeho 10letou tvorbou od prvopočátků až k dnešním rekvizitám k filmům a animačním loutkám. Na včerejší vernisáži měl veřejnou premiéru Markův film „Potkani“, který je po dobu výstavy k shlédnutí v pokladně muzea. Součástí prezentace je i malý interaktivní koutek věnovaný výtvarným technikám pracujícím s papírem. Modely můžete vidět každý den kromě pondělí 9-12 a 12:30-17 do 5. 11. 2017.
-KrF-


Zdroj: Soutok
15:44
Mělník - Velký sál Masarykova kulturního domu se zaplnil studenty středních škol. Strážníci je pozvali na velmi zajímavou besedu s názvem Mělničáci, pojďme si pomáhat. 
Kategorie: Zpravodajství
14:00
Mělník, Neratovice - Prohlédněte si miminka, která se nově narodila v mělnické a neratovické porodnici.
Kategorie: Zpravodajství
09:04
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
08:30
Chybné či pokažené značení, silnice vedoucí nikam a zmatení řidiči. Podívali jsme se na ty největší a nejvtipnější přešlapy, nesmysly a podivnosti ze složitého světa dopravní infrastruktury.
Kategorie: Zpravodajství
05:50
Neratovice - Všechny železniční přejezdy mezi Neratovicemi a Čelákovicemi čekají opravy. Řidiči musí počítat se zmatenými dvěma měsíci, protože uzavírky se budou každou chvíli měnit. A spolu s nimi i objízdné trasy.
Kategorie: Zpravodajství