Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na komerce@melnicek.cz.
Bowling Ludmila 2017

Zpravodajství

Červen 30, 2017

14:56
Mělnicko /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek odpoledne se kralupské ulice rozezněly zvukem sirén požárních vozidel. Tentokrát však nešlo o požár, nýbrž o vodní živel. Po silném dešti stoupla voda v Zákolanském potoce na takovou výšku, že vedení města vyhlásilo druhý povodňový stupeň.
Kategorie: Zpravodajství
09:37
Mělník – Zastupitelé rozhodli, že na podzim se obecní referendum neuskuteční. Problém je v organizaci a příliš velkých nákladech na jeho uspořádání.
Kategorie: Zpravodajství
07:25
Mělník - Jako doprovodný program k výstavě Toy_Box PRÁCE NA PAPÍŘE byl k vidění na autobusovém nádraží happening Živé kreslení. Komiksová autorka přiblížila zájemcům, jak vzniká street art, působivé velkoplošné umění vytvářené na veřejných místech. Potom sprejovými barvami vytvořila na zeď nádražní budovy vlastní působivé a moderní dílo.
Kategorie: Zpravodajství
06:53
Mělnicko /FOTOGALERIE/ – Na Kokořínsku se konal už osmý ročník extrémního závodu, kde mezi sebou soutěžili pětičlenné týmy z řad policistů, městských strážníků nebo hasičů.
Kategorie: Zpravodajství
05:45
Zlončice - Příznivci leteckého modelářství se mohou těšit na Víkendovou show Zlončic. Akce se uskuteční od pátku 30. června v 17 hodin do neděle 2. července na letišti za obcí Zlončice. V případě nepříznivého počasí se akce posouvá na následující víkend.
Kategorie: Zpravodajství
05:13
Střední Čechy - Děti si dnes vyzvednou školní vysvědčení a pak už hurá na prázdniny. O tom, jak je strávit, ale mají mnohdy jinou představu než jejich rodiče. Ti se těší především na to, že si od svých ratolestí alespoň pár dní odpočinou. A malí školáci? Někdo chce na prázdniny k babičce, jiného láká táborové dobrodružství. Důležité je ale najít kompromis.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 29, 2017

17:22

Milí čtenáři, nastal čas, abychom se podívali, co se kde o prázdniny chystá. Již tradičně začnu programem v místním RMM, pak se podíváme na Mšensko, kde se stále něco děje a v závěru dnešního článku koukneme na program výstav v Lysé nad Labem, kde jsou pouze dvě výstavy v červenci, a pak až po prázdninách v září. Tolik tedy dnešní článek.
Příště si jistě snad nezapomeneme připomenout ukázku bitvy u Zborova v Milovicích, legiovlak, nějaké další  možnosti vyžití, a rovněž si dovolím připomenout, že i v rámci MEKUC máme u nás v Mělníku také zajímavé akce.Mšensko.
01.07.2017  Chorušice, Velký Újezd - soutěž požárních sportů01.07.2017  Bohoslužby ve skalách08.07.2017  13. MS mopedů Stadion na ploché dráze ve Mšeně08.07.2017  Oslavy 810. výročí obce Kanina15.07.2017  Kokořínský triatlon15.07.2017  Po stopách Cinibulkových - "Časem zpět o sto let"22.07.2017  Chovatelská výstava22.07.2017  Kadlín - Jakubská pouť ve stylu jarmarku05.08.2017  Chorušice - Chorušická pouť19.08.2017  VII. setkání motocyklů čs. výroby ve Mšeně26.08.2017  Vzpomínání na Chartu 7726.08.2017  Rybářské závody27.08.2017  Mšenská padesátka
Lysé nad Labem-výstaviště.
Festival věštění 2...
13.07.2017 - 16.07.2017
Více informací »Květy 2017...
13.07.2017 - 16.07.2017
Více informací »
Zdroj: Soutok
17:15
Mělník - Mělnická základní škola Jindřicha Matiegky v Pražské ulici rozdávala vysvědčení už ve čtvrtek. Žáci z 1.C spolu se svou paní učitelkou Marií Urbánkovou vyrazili objednaným kokořínským vláčkem na Vrázovku, kde dostali vysvědčení samozřejmě se samými jedničkami. Děti od školy vyprovodil ředitel Vladimír Škuta a většina maminek se přidala rovnou do vláčku, aby své ratolesti k prvnímu závěrečnému vysvědčení doprovodila.
Kategorie: Zpravodajství
09:13
Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Při druhém ročníku Battlemanie, která se konala na místní workoutovém hřišti se Jan Kareš chtěl pokusit překonání světového rekordu v počtech shybů. Podle organizátora Tomáše Vágnera ale nakonec díky absenci televizních kamer pojal soutěž pouze jako trénink a za tři hodiny vylepšil svůj osobní rekord. Shybů udělal 2141.
Kategorie: Zpravodajství
07:58
Střední Čechy - Letní měsíce lákají k vodě mnoho lidí. Mnohdy se chtějí osvěžit a pobavit i celé rodiny. Ve Středočeském kraji se nachází řada míst, která nabízí možnost koupaní i dalších aktivit. Oblíbená jsou tradiční koupaliště ve městech s velkou nabídkou herních prvků. 
Kategorie: Zpravodajství
05:51
Mělník – U místní základní školy Jungmannovy Sady je každé ráno nebezpečno. Zastavují rodiče s auty, aby vyložili své ratolesti. Ty potom nebezpečně kličkují mezi odjíždějícími a přijíždějícími vozy.
Kategorie: Zpravodajství
05:18
Mělnické Vtelno - Letní pohodu v Kulturním Centru Kostel zažijí návštěvníci v pátek 28. července ve 20 hodin ve venkovním amfiteátru prostřednictvím vystoupení Ivan Hlas Trio. V podání Olina, Norbiho a Ivana zazní všechny známé a oblíbené songy.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 28, 2017

15:40
Mělnicko - Na zahradní slavnosti v lužecké mateřské škole se naposledy rozloučili s předškoláky. Děti si užily barevné malování na obličej, skákací nafukovací hrady, prolézačky, cukrovou vatu nebo vystoupení klauna Fíly, který je pobavil svým žonglováním a tancem v převleku taneční dvojice. Do soutěží klaun Fíla zapojil i tatínky, kteří soutěžili ve sbírání zlatých cihel jednou rukou. Slavnosti nezkazilo ani deštivé počasí, které provázelo celé odpoledne. Dětem mokro rozhodně nevadilo, protože po sobě házely vodní nafukovací bomby. Od školky žáčky dostali uzenky a nanuky.
Kategorie: Zpravodajství
12:19
Mělník - Nemocnice zatím zvládají, ale víc zdravotních sester by uvítaly. O obor ovšem není zájem a jejich dlouhodobý nedostatek nepomůže vyřešit ani chystané navýšení platu o 2 tisíce korun.
Kategorie: Zpravodajství
09:27
Kralupy nad Vltavou – Důchodci, kteří mají zájem o kurzy počítačů, sport, nebo ruční práce mají možnost navštěvovat v Kralupech několik takových. Organizace sociální služby města společně s různými lektory připravují lekce v areálu domovů s pečovatelskou službou. Nábor nových účastníků bude na začátku září.
Kategorie: Zpravodajství
08:22
Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.
Kategorie: Zpravodajství
05:42
Mělník – Zelenou promenádu v parku Na Podolí čeká zásadní proměna. Předložený koncept rozvoje této lokality vznikl na základě představ města, jeho vedení, odborných komisí a odborů, ale také široké veřejnosti. Ta se výrazně zapojila do rozsáhlého průzkumu mezi dnešními návštěvníky lokality a pamětníky.
Kategorie: Zpravodajství
05:40
Mšeno – Okrašlovací spolek pro Mšeno a okolí pořádá v sobotu 15. července od 10 do 13 hodin tradiční vycházku po stopách Cinibulkových Časem zpět o sto let. Akce je pojmenovaná po mšenském propagátorovi turistiky a Kokořínska Josefu Bedřichu Cinibulkovi.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 27, 2017

18:09

Monster Truck show je v Mělníku poslední dobou skoro stejně často, jako cirkusy. Zájemci mohou zajít na show již tento první prázdninový víkend ( v sobotu i v neděli) v neobvyklý čas v 18 hodin do areálu firmy Beck při silnici do Velkého Borku. Hodina i místo konání je zřejmě přizpůsobeno letním teplotám a potřebě parkování automobilů při koupališti, kde tato akce obvykle probíhá.

A jedna aktuální soutěž pro děti v RMM :
Muzeum opět vyhlašuje prázdninovou soutěž!
Mělník, 30. 6. – 20. 8. 2017

Od pátku 30. 6. startuje prázdninová muzejní soutěž. Tentokrát to nebude pátračka v ulicích Mělníka, ale soutěžit se bude přímo v muzeu. Na návštěvníky čekají tři záhadné bedýnky, které skrývají historické předměty. Soutěžící je musí poznat po hmatu. Soutěž „Dotkni se a hádej…“ potrvá do 20. 8. Výherci se mohou těšit na super ceny v podobě plechových hraček od firmy Kovap a háčkovaných dárků z Ateliéru Dany Vrbové… Soutěž je jedním s doprovodných programů k právě probíhající výstavě Kam s ním? Do muzea! Během června zde dvanáct set žáků základních a mateřských škol navštívilo interaktivní program, při kterém měli možnost vyzkoušet si jednotlivé muzejní profese. Muzeum připravuje obdobný zážitkový program i pro veřejnost, a to během prázdnin. Na chvíli archeologem se můžete stát ve středu 12. července od 15.00 hodin. Další programy pak proběhnou v srpnu. Více informací o prázdninových akcích najdete na www.muzeum-melnik.cz.
-KrF-


Zdroj: Soutok
14:16
Mělník - Žáci mělnické školy taekwondo Hansoo Petra Limprechta se loučili s uplynulou sezonou. Sešli se společně s rodiči na dopravním hřišti v Mlazicích, aby se utkali v basketbalovém zápase.
Kategorie: Zpravodajství