Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
KA Reality

Zpravodajství

Duben 4, 2017

11:03
Mělnicko - Nepotřebná auta, tedy vraky, které už jejich majitelé odmítají nechat opravit a neplatí za ně povinné ručení, se čas od času objevují v ulicích měst, na parkovištích nebo i na odlehlejších místech, kde mohou mnohdy vadit třeba hasičské technice.
Kategorie: Zpravodajství
11:00
Co se chystá na Mělnicku?
Kategorie: Zpravodajství
08:00
Klid za volantem je jedním z klíčových prvků pro bezpečné dosažení cílové destinace. Ale jakkoliv se snažíme být nad věcí a zůstat v klidu, jsou prostě věci, které umí vytočit. Tady je deset z nich.
Kategorie: Zpravodajství
06:19
Mělník – V rámci rekonstrukce nového mostu bude přestavěna nebezpečná křižovatka směrem k Nové Vsi na rondel.
Kategorie: Zpravodajství
06:13
Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.
Kategorie: Zpravodajství

Duben 3, 2017

19:02


Možná, že jsem měl začít pozvánku na sobotu veslařskými závody pod naším městem, ale nikde jsem na netu neobjevil žádný, natož  pěkný plakát. Začnu tedy tou dlouho avizovanou Prahou.
V sobotu 8.4. si můžete zajet zejména do Prahy- Letňan, kde se koná v době od 10.00 do 17.00 Autobusový den PID. V samotném terminálu má být k vidění spousta současných moderních autobusů, ale budou zde pendlovat na několika krátkých linkách i různé historické autobusy a přívěsy.

Ve stejný den, se v téměř stejné  době koná na laterálním kanále mezi obcemi Vraňany a Hořín opravdu velké veslařské závody. Vždyť se bude závodit na šestikilometrové trati a očekává se účast  asi 300 lodí. Podařilo se mi dokonce vypátrat listinu s přihlášenými  účastníky závodů... http://veslo-frontend.sportis.cz/cs/site/detail/?id=90

Sice se v těch zkratkách moc nevyznám, ale když například sjedete úplně na předposlední řádek, tak tam zrovna máme známá domácí jména. Všude, kde je MĚLN/ CZ jsou naši. Vidím v listině i Jirku Maleckého. Přijďte podpořit naše barvy !


A poslední akce z nabídky patří  Liběchovu. Liběchov sobě - Spolek pro záchranu kostelíčka .... http://kostelicek.eu/ . Spolek přišel se záslužnou činností  a mnozí máme ještě v živé paměti podzimní DED, které se právě v Liběchově při své premiéře mimořádně povedly, a to také i díky mimořádně letnímu počasí a vynikající průvodcovské činnosti všech, kteří nás seznámili, se zámeckým parkem, zámeckou salou terrenou, včelínem i vlastním kostelíčkem.

 Liběchov je v současnosti městečkem s bohatou historii a i dnes je pro své okolí vyhledávaným turistickým cílem. Kromě známých skalních výtvorů Václava Levého, zde můžete narazit také na zatím poněkud turisticky opomíjené bunkry tzv. Liběchovské příčky a rozhodně nelze navštívit městečko, aniž by se člověk nepokochal pohledy do kraje od kostelíka Sv. Ducha a Sv, Hrobu, a neobdivoval místní křížovou cestu. Díky lesům, skalám i Liběchovce je tu opravdu krásně.
Zdroj: Soutok
16:00
Neratovice – Pořádný poprask mezi neratovickými občany způsobila inventarizace neboli kvalitativní zhodnocení dřevin, které je součástí kategorizace veřejné zeleně.
Kategorie: Zpravodajství
15:37
Zkusili jste si někdy půjčkovou sdílenou platformu Zonky? Projekt s tématem online půjček lidí mezi lidmi patří mezi české startupy, které vyvíjí takzvaný inovační inkubátor Creative Dock. Tato firma teď hodlá dobýt i kanadský trh. A není jedinou inovační firmou z Česka, kdo se v zámoří v současnosti etabluje. 
Kategorie: Zpravodajství
15:12
V libišské sokolovně se konal karneval pro dospělé, který pořádal místní spolek Libišské ženy. Příchozí si užili několik tanečních vystoupení i soutěž o nejlepší masku.
Kategorie: Zpravodajství
12:24
Dnešní padesátníci, kteří byli ve studentském věku v osmdesátých letech minulého století, to měli s letními brigádami snadné. Brigádníky tehdy sháněl na dobu dovolených skoro každý státní podnik.
Kategorie: Zpravodajství
10:48
Vydělat si na nový mobilní telefon, počítač, motorku nebo na cestovní výlohy. To jsou nejčastější důvody, které vedou studenty k tomu, aby o prázdninách obětovali část svého volného času a našli si brigádu. Právě teď, na začátku jara, je přitom podle zaměstnavatelů správná doba si brigádu rezervovat. Na některých lukrativních místech však může být i s předstihem několika měsíců pozdě.
Kategorie: Zpravodajství
10:10
Praha - Srpnový Festival Okoř se letos bude konat už po devatenácté. Na všechny jeho příznivce čeká skvělý program. V sobotu 19. srpna v malebném areálu pod zříceninou hradu Okoř vystoupí MIG 21, Miro Žbirka, Václav Neckář, Marek Ztracený, Vypsaná fixa a No Name.
Kategorie: Zpravodajství
06:02
Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.
Kategorie: Zpravodajství
05:09
Neratovice – Pouze do začátku letních prázdnin má neratovická chemička Spolana povoleno používat při výrobě chloru a hydroxidu sodného, který je hlavní surovinou při výrobě polyvinylchloridu, amalgámovou elektrolýzu. Pak musí přejít na jinou výrobní technologii, při které nebude používat rtuť. Další možností je výrobu zastavit a chemikálie dovážet odjinud.
Kategorie: Zpravodajství

Duben 2, 2017

17:32

Tak nevím, zda už začínám dětinštět, nebo jsem z toho nikdy nevyrostl :-))), ale vězte, že mě docela zajímalo, jaký bude mít Morana letos šátek a vůbec celkovou vyzáž. Mám prostě rád barvy. Je to samozřejmě nádherná folklorní akce s úžasným smyslem a Soutok, se akce zůčastnil již potřetí ( 2015,2016 a nyní). Teď mě tak napadá, že by vůbec nebylo od věci třeba jednou zavést pod širým nebem i tradici pašijových her, která také patří k těm významným staročeským zvykům :-).

Na průvod jsem si poněkud počkal. Oficiální začátek je sice v 15 hodin u radnice, ale to jsem zkrátka nestíhal a navíc právě tato komorní místa trasy patří k mým oblíbeným. Průvod sem dorazil  i díky různým říkankám a tanečkům, z nichž některé proběhly v podhradí asi v 15.35 hodin. Mezitím jsem si užíval sluníčka, kochal se výhledy, relaxoval jsem a také jsem provětral na mobilu pásmo VKV. Na frekvenci 88 MHz kromě Evropy 2 bylo na malém kousíčku slyšet 200 km vzdálené rádio Extra od Hofu, což je nedaleko Aše. Vzápětí jsem si uvědomil, jak moc se tento víkend povedl, a že přichází studená fronta a obláčky. V důsledku toho, se právě lepší, jak viditelnost, tak příjem dálkového rozhlasu.


Jakmile, se objevil průvod, už jsem se pod heslem ,, všehochuť mé hobby :-))" věnoval pouze akci. Nádherné kroje, tance i zpěvy, to má něco do sebe, ač jsem ještě v poledne poslouchal v autě: ,, Ahoj, rád tě vidím, jak je ? ( samozřejmě Katapult) :-). Ano, je to zvláštní, ale v dnešní době jsou i nákupy akcemi. Ty tam jsou časy, kdy ženy cestou z práce vzali v socialistických samoobsluhách v pátek  pět věcí do tašky, děcka někdy vyběhla pro další dvě v sobotu dopoledne a hotovo.


A tak mě tak napadá, že když jste četli loňskou a předloňskou Moranu, tak jste si jistě všimli, že jsem si zavedl jakousi osobní tradici s názvem ,, Po stopách vladyky Běše", což spočívalo v cestě vlakem do obce Všetaty a odtud podle pověsti z Dalimilovy kroniky k roku 757 pěšky přes Přívory ( původní sídlo vladyky) a Záboří přímo do Mělníka na Moranu. Letos jsem to neabsolvoval, protože jsem určitou část  trasy navštívil již včera a kolem sobotní půlnoci jsem o tom napsal předešlý článek. Moc vám děkuji za jeho přečtení, protože za 18 hodin jej přečetlo již téměř 700 čtenářů a to mi udělalo velikou radost. Vím, že je to především díky reklamě článku  facebooku tzv. Mělnické skupiny a děkuji :-). Výlety mám prostě rád.

Škoda, že vás  v jednom nedávném článku asi odradil v titulku ten Kolín. Ukazuje se, že příklady ze vzdálenějších míst nejsou až takovým magnetem ( jen 52 návštěv), ale hlavně jsem chtěl ukázat, že i mobilní pojízdná maringotka s mořským akváriem dokáže přitáhnou turisty. Kolín dle mého názoru je městem tranzitním, ale Mělník je městem turisticky cílovým a hlavně odbočkou v programu návštěvníků Prahy.


Podívejte se na tu krásu barev a slunce.


Teď to chvíli komentovat nebudu :-). Až zase u řeky.
Tak samozřejmě, město v pozadí, jak jinak. To je propagačka na turistickou známku i na pohled. Až na ten náklaďák :-)).V přístavišti výletních lodí proběhlo ještě několik folklorních tanečků i říkanek ....
 .... a pak už švarný junák hodil vysvlečenou Moranu do Labe.


Jenom foťák umí navždy zachytit pohyb předmětu, či člověka v bodu, kde se nelze zastavit. Neopakpovatelné kouzlo okamžiku.


A Morana opět pluje po roce ve vodách velké řeky za městem.Děvčata zdvihají symbol Velikonoc a jara.


Už delší dobu mám pocit, že se hranice možností dojít na pravém břehu Labe dále, než v minulosti poněkud posunula k novému mostu a to byla výzva :-).


Kam už se nesmí, tam může ještě foťák :-). To už je areál přístavu.


Jako bývalý rekreační vodák vím, že Labe patří svým tokem do kategorie řek A , což je rychlost proudu 3- 5 km / hod za normálního stavu, tedy, že teče pomaleji, než jde chodec po břehu. Díky tomu jsem Moranu vlastně předešel.

Tady ji máte v těsné blízkosti nového mostu, kam se začne upínat pozornost města, a možná i Soutoku :-).


Když jsem se vracel, tak jsem si všiml těch oválných předmětů na břehu řeky, které slouží k ukotvení lodí. Věřte tomu nebo ne, ale vzpomněl jsem si na město Regensburg, kde to u Dunaje v blízkosti nejstaršího kamenného mostu ve střední  Evropě vypadá téměř přesně takto. Nějaký ten článek o tomto městě tu máme, nebo také na Mělníčku ( 2008, 2011)


Vraťme se ale zpět na náš Mělník. To je silueta, co ? Věž z roku 1488, se stavěla 5 let. Barokní báň má od roku 1681, a pokud chcete vidět tu předešlou, tak zajděte do chrámu Sv. Petra a Pavla, kde hned za hlavním chodem je vlevo oltářní obraz, kde vidíte babičku Ludmilu se sv. Václavem a v pozadí původní vzhled vrcholu naší z dálky spatřitelné domácí dominanty. Jak rád ji člověk při cestách znovu vidí, stejně tak, jako Říp. Myslím, že tato báň ji sluší více a važme si, že můžeme prožít hezké chvíle v její blízkosti, jako domácí obyvatelé.
Zdroj: Soutok
06:03
Daňoví poplatníci se často při vyplňování přiznání nevyvarují chyb.
Kategorie: Zpravodajství
05:45
Finanční úřady podle daňového řádu tolerují pětidenní zpoždění dodaného formuláře bez sankce.
Kategorie: Zpravodajství
05:16
Mělník – Ke konci minulého roku žilo na Mělnicku přes čtyři tisícovky cizinců, skoro polovina zde má trvalý pobyt.
Kategorie: Zpravodajství

Duben 1, 2017

22:39

Na Mělníku se dá chodit na vycházky prakticky do všech světových stran. Dnešní typ na vycházku však bude vedený tak, abychom viděli zajímavá romantická zákoutí a co nejvíce, se vyhnuli silnému provozu.

Začít můžete už třeba v centru u zámku, odkud se vydáte Polabským parkem podle cukrovaru k hotelu Ludmila. Čeká vás jedno přecházení za kruhovým objezdem na Pražské ulici a druhé v ulici Italská, kam dnes zajíždí méně aut, než v minulosti. Celou dobu jdete po zelené turistické značce, která vás u hotelu Ludmila informuje o tom, že celý zelený okruh by měřil ještě 25 km. Ovšem, smyslem tohoto typu na procházku jsou podstatně kratší vzdálenosti, které mohou s vámi absolvovat i různě staré a zdatné děti.
Také je možné na trasu nastoupit pochopitelně jinde.


Od hotelu Ludmila budeme pokračovat lesoparkem, až k bývalé nádrži, kde stávala socha satyra ( mělnického čerta) http://soutok.blogspot.cz/2014/01/melnicky-cert-nebyl-cert-napsali-jste.html
Zde můžete spatřit ještě poslední zbytky Valdštejnova lisu ... http://soutok.blogspot.cz/2014/02/valdstejnsky-lis-zapomenute-pamatky-na.html


Když se tak dívám na televizi, zejména na dokumenty, tak bývám svědkem takového nešvaru, který by se dal nazvat politickou nalejvárnou. Skoro u každé stavby se musí připomínat, jak moc trpěla, abychom si uvědomovali, jak se nakonec dnes vše v dobré obrátilo. To by bylo celkem pěkné, a je to i pěkné, kdyby ovšem neexistovalo spousta staveb, které s privatizací vzali za své ( a že tu těch článků je).

Jednou takovou kapitolou je budova bývalého Valdštejnského lisu, který ještě v 80. letech sloužil, jako administrativní budova STS ( Strojní traktorová stanice). Dnes budova nemá střechu, zbyla jen část obvodových zdí a k odpovědnosti zřejmě nikdo hnán nebude. Také hořínský zámek nestál jen tak ladem. Možná, že jeho pronájem ( pokud to ještě jde) za rozumnou cenu, by třeba přinesl majiteli nějaké peníze na jeho obnovu. Takto hrozí postupné chátrání objektu, což by bylo samozřejmě škoda pro všechny.


Od areálu u Valdštejnského lisu, se přesuneme dále po zelené značce do míst, kde se říká Brabčov a probíhá tu velká výstavba rodinných domků. Právě zde, v místě, kde na rozcestí zelená značka odbočuje vlevo do polí, tak máme možnost zvolit nejkratší trasu. Ta vede rovně, zprvu podle domů po levé straně, a pak mezi zahradami. V místech, kde končí poslední stavení, se nabízí nádherné výhledy jihozápadním  směrem daleko do kraje, ale zejména nádherné záběry na Mělník. Klid a rozhled je vlastní těmto končinám.

Bohužel, cesta pak spadá dolů do údolí na frekventovanou Pražskou ulici. Odtud můžeme pokračovat podle hlučné silnice vpravo k benzinové pumpě pod hotelem Ludmila po provizorním chodníku, nebo asi po 100 metrech přejít silnici a po odbočné silnici do areálu cukrovaru a k Hadíku sejít na cyklotrasu pod cukrovar. Lepší a romantičtější varianta, se však nabízí ještě nad Pražskou. Uhneme vlevo do jedné z ulic místní části Kradlov, která nás sice na Pražskou  vyvede jen nedaleko cedule s nápisem Mělník v opačném směru, avšak asi po 50 metrech chůze směrem na Prahu, v blízkosti bývalé zastávky ČSAD U Nováků, ulici přejdeme a vyrazíme po polní cestě k železným schodům vedoucím romanticky mezi zahradami dolů ke Staráku ( rameno Labe).Aktalizace 2.4. v 10.40:  ( 1 nový obrázek): Hnůj ve volné přírodě bývá někdy zdrojem nebezpečí. Píchnutí hmyzem ( zejména v teplém klima) na poli může vyvolat i alergii. .. http://www.mestaning.cz/srsne_a_jejich_korist.pdf  ( nedaleko křížku) 

Ti zdatnější však půjdou po zelené značce do polí za městem a budou se těšit z výhledů na nedaleký skuhrovský les, ale hlavně na dva směry. Na jihozápadě uvidíte podobnou krajinu, jako od mělnického zámku, ale k severu se mohou naskytnout výhledy nejen na kopce Houseckých vrchů, ale časem i na kopce Bezdězu a na Ještěd. Ty jsou ovšem nejlépe vidět nějakých půl kilometru nad hřbitovem v Záboří.

Druhou variantou je odbočit vpravo ze zelené trasy v místech, kde polní cesta od Skuhrova přetíná zelenou značku. Polní cesta vede také dolů na silnici, avšak možnosti jsou zase jiné. Půjdete kolem vinic, uvidíte další  budovu, které se říká Turbovický zámeček ( na snímku) podle místní vinice, a dále minete několik usedlostí a viničných strážních věžiček. Silnici překročíte v přímém směru rovnou do oázy klidu a další popis už je společný s variantou číslo tři.


Ta vás vede stále na východ, kde ústí na polní cestu vedoucí z Malého Újezdu do Hořeních Vinic, kam také půjdeme. Zdejší stožár pro mobilní sítě je významnou dominantou spatřitelnou od mělnického zámku. Jakékoliv odbočení vlevo znamená sice vzdálenější výhledy k severu, ale také protažení trasy do Záboří a docela slušnou procházku přes hlavní silnici do obce Kly a podle Labe do Mělníka.


Dojdeme tedy ke stožáru, dáme se vpravo, hned na první křižovatce zase vlevo a asi po 100 metrech nás polňačka dovede na silničku od Záboří, kde odbočíme vpravo.


Hoření Vinice jsou taková směsice novostaveb i opravovaných starých domků, ale je to útulný kout jen kousek za Mělníkem s nádhernými výhledy zejména k jihu a časem i na město Mělník. Vybral jsem foto do rovin Polabí.


Než se zdejší asfaltka napojí na hlavní silnici z Prahy do Mělníka, naskytne se nám tento pohled a budeme možná trochu závidět obyvatelům  v řadových domcích nad vámi ( lze si tam zajít na výhledovou plošinu u vchodu), nebo zavzpomínáte na část první varianty mezi zahrádkami nad hlavní silnicí.


Dole na hlavní, se prakticky v jednom bodě setkají dvě varianty ( cesta od Skuhrova a ta vaše) a společné pokračování. Pozor ! Místo je velmi nebezpečné, auta velmi rychlá, a tak pokud půjdete od Hořeních Vinic, tak nejprve zůstaňte za svodidly a v místě společného přechodu obou tras přes a zároveň pod silnici dbejte této zásady: Od Mělníka nepojede nic, tak si ověřte pečlivě nebezpečný směr od Prahy a rychle přeběhněte. V žádném případě se o podobné nesnažte, pokud jede něco od Mělníka ! Tragedie je hned.


Právě zde v místě nutnosti přechodu si můžete čas čekání na vhodnou chvíli ukrátit pohledem na tyto krásné stavby.


Pod silnicí si můžete říci, že to nejhorší z dnešní cesty máte za sebou a už vás čeká jen to příjemné.


Nevím, jak se tato chatová a zahrádkářská kolonie mezi obcí Kelské Vinice a Starákem jmenuje, ale patří myslím pod ZO Kly a je to skutečně krásný kout na konci Mělníka.


Teče tu také strouha, která není zrovna malým potůčkem, jak by se mohlo zdát a nejde ani o žádný krátký přítok Labe.


Je to takzvaná Tuhaňská svodnice, která má začátek poblíž obce Červená Píska, mezi Štěpánem a Kelskými Větrušicemi podtéká státovku, protéká Kly jen nedaleko Labe, aby se vrátila ke Kelským Vinicím a vyústila do Staráku. Má několik kratších ramen.


Pohled na část chatové kolonie.


Aspoň jedna chatka v detailu.


A tady právě vidíte ty železné schody, které sem vedou od Kradlova.


Docela jsem rád, že se mi do romantického pohledu na Starák připletl i rybář. Kdysi to tu bylo i jakési přírodní koupaliště.

Dovolil jsem si i trochu flóry ....


..... a nemohl jsem vynechat místní opravnu lodí.


Pontoňák.

Vedle pontonového mostu už roste tento most.


Na Hadíku mé nitro zasténá. Vidíte tu dřevěnou budovu ? Kriste, vždyť to je taneční letní parket, krytá letní restauračka a nevím, co všechno tu zahálí!


Tohle je už tuplem o ničem.


Měrka s letopočty povodní. trochu bídné využití, ne ?


Vedle této fotografie mám chuť tu vystavit foto poděbradské restauračky Cidlina u soutoku s Labem. Vždyť tu vede také důležitá cyklotrasa, jako tam ( stejná!!) a ještě tam staví u ni loď i ekovláček. Co nabízí Mělník u řeky ? Živelné ohniště dole pod DDM, kde si mámy s dětmi opékají vuřty a mládež tu popíjí přinesené vínko.

To se musí vidět celé: http://soutok.blogspot.cz/2015/08/i-takto-muze-vypadat-zivot-u-reky-labe.htmlTakové krásné místo.¨


Cukrovar, to je kus mělnické historie. Za rok bude mít výročí.


Staré lázně dnes patří snad nějakému klubu pražských potápěčů, byť nejsou všichni z Prahy :-)). Stále krásné místo.


Když Luděk Munzar moderoval po Rozhlednách v roce 1998, také ,,Stromy", a pak i  Zpět k pramenům ( Na kvalitu nebyly tenkrát peníze, tak díl Rozhleden měl 22-30 minut, ,, Stromy byly 15-20 a ,, prameny snad už jen 10-15 minut), tak jsem si oblíbil tuto vrbu :-).


Polabí jsem chtěl vystihnout v jeho pestrých barvách jara, které jsou však teprve v počátcích.


Celkový záběr na pravý břeh řeky zde ¨dole pod parkem.


K moři je to ještě po vodě 838 km. Hamburk je prý druhým největším městem Německa. Estuár má pak ještě délku dalších 200 km do Cluxhavenu. Rozšiřuje se od 2 km, až do 15 km, přičemž Labe má před Hamburkem šíři 500 metrů. Nejširší Labe je u nás u Libochovan ( články) 320 metrů, u Beřkovic 225 a pod Mělníkem až 148 metrů.

Další výhodou našeho krásného, historického a strategického bydliště je fakt, že jaro v ČR začíná tady.

Popsal jsem tedy cestu jedné krásné procházky o více variantách a stejně jsem nevyčerpal vše. Co když zájemce začne na autobusovém nádraží ? Tady je také možné pokračovat podle potoka Pšovky, až do Starých Rousovic, dále Okružní ulicí do Italské a Vinohradskou s krásnými výhledy na Brabčov, kde se trasy spojí.

Líbilo se vám ? Mělník je krásné město, odkud je jen skok do přírody, což u větších měst moc není, ale dalo by se toho tolik zlepšit, aby tu bylo ještě lépe. Přitom máme příklady často v okolí. Každý není rybář a třeba na tom Hadíku by takové posezení nad zlatavým mokem,( či u zmrzky) s výhledem na řeku nebylo vůbec špatné a cvrkot ( cyklisti, chodci, rybáři, rodiče s kočárky, pasažeři z lodi) by tu asi byl.

Aktualizace 2.4. v 19 hodin:

O Valdštejnském lisu toho na webu moc není, ale něco přece. Jeden odkaz jsem již uvedl v článku, který jsem kdysi věnoval  této budově .... http://www.hrady.cz/?OID=10076 a druhý je https://www.facebook.com/groups/1808841266008571/search/?query=Vald%C5%A1tejnsk%C3%BD%20lis&hc_location=ufi,

Zdroj: Soutok
11:53

Den označený, jako 1. duben, je také známý svými žertíky a slovem apríl, což je ostatně název měsíce dubna v mnoha světových jazycích. Kde se vzal tento zvyk ? Pokud vás to zajímá, tak vězte, že jsem objevil toto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Apr%C3%ADl . Aprílový žertík jsem dnes našel na webu https://mapy.cz/zakladni?x=14.5074000&y=50.3380000&z=11( obrázek), nebo včera na webu https://www.isoutok.cz/


 Nejvyhlášenější akcí tohoto víkendu je takzvané Vynášení Morany. Dávný zvyk má několik posledních let své místo i v kulturním programu města Mělníka. I letos můžete akci navštívit v neděli v 15 hodin. Soutok u toho byl v letech 2015 a 2016.


Morana 2015.


Morana 2016.

Dalším důležitým děním v našem městě bude rekonstrukce nového i časem starého mostu, která nyní startuje. Nový most slouží dopravě od roku 1991 a ačkoliv jsem pod ním byl na procházce v době výstavby, tak jsem to nejspíše nezdokumentoval. Tato fotka je ze  čtyřdílného seriálu  Lodní výhledy z Litoměřic do Ústí nad Labem ( 2008)  http://soutok.blogspot.cz/2014/07/lodni-vyhledy-z-litomeric-do-usti-nad.html  . Prakticky byla užita na výstavbu mostu u Litoměřic v roce 2008 podobná technika. Kolik je mostů nad řekou Labe ? Moc: https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_most%C5%AF_p%C5%99es_Labe_v_%C4%8Cech%C3%A1ch#Pod_soutokem_s_Mal.C3.BDm_Labem
A teď už mám nějaké povinnosti.
Zdroj: Soutok