Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Mekul 2017

Zpravodajství

Červen 27, 2017

11:44
Mělnicko /ANKETA/ - Pryč jsou doby, kdy u řek bývaly plovárny nacpané k prasknutí. Například mnozí Poděbraďáci si jistě vzpomenou na plovárnu nad zámkem směrem k soutoku, která se také objevila ve filmu Hrdinný kapitán Korkorán, který se natáčel právě v lázeňském městě. Po ukončení těžby písku a vzniku prvního jezera v sedmdesátých letech minulého století se do Labe už nikdo koupat nechodí.
Kategorie: Zpravodajství
09:20
Metalex, společnost později známá jako MTX, si za více než čtyřicet let vydobyl zvláštní místo v historii českého motorsportu a automobilového průmyslu. Za socialismu v tomto podniku vznikla řada podivuhodných aut, krátce po revoluci se firma zase proslavila přestavbou škodovek na kabriolety.  Dokonce postavila i supersport.
Kategorie: Zpravodajství
08:53
Mělnicko - Přinášíme přehled kulturních událostí na Mělnicku.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 26, 2017

16:30
Mělník /ANKETA/ – Při pondělním zasedání zastupitelstva bylo rozhodnuto, že Ctirad Mikeš i po svém alkoholové aféře bude dál starostou Mělníka.
Kategorie: Zpravodajství
15:52
Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.
Kategorie: Zpravodajství
14:50
Mělník - Hned 37 procent patnácti až šestnáctiletých Čechů přiznalo zkušenost s konopnými látkami. Což je o 6 procent více než v Americe a dokonce o 11 procent více než na Slovensku. Uvádí to dva roky stará Evropská školní studie o zneužívání drog a alkoholu. Na alarmující skutečnost upozornili účastníci patnáctého ročníku Cykloběhu za Českou republiku bez drog.
Kategorie: Zpravodajství
13:23
Kralupy nad Vltavou - Celkem tři jevištní divadelní inscenace představili letošní dětští absolventi dramatického oboru ZUŠ Kralupy před svými nejbližšími v sále tamního kulturního domu Vltava. Zahájeny byly vtipným skečem, výsledkem tvůrčího psaní žáků školy.
Kategorie: Zpravodajství
10:54
Mělnicko /ANKETA/ - Do lavice v září už neusednou, škola je pro ně minulostí, ale poslední prázdniny si ještě většina z nich pořádně užije. Čerství absolventi s nástupem do zaměstnání nespěchají. Status studenta, to znamená úhrada zdravotního a sociálního pojištění, mají studenti středních odborných učilišť a středních škol do 31. srpna. U studentů vysokých škol platí, že pojištění je placeno do konce následujícího měsíce po vykonání státní zkoušky.
Kategorie: Zpravodajství
10:14
Kralupy – Velký bazar kočičího útulku Devět životů začíná v pondělí 17. července od dvanácti do osmnácti hodin v prostorách šatny kulturního domu Vltava.
Kategorie: Zpravodajství
06:25
Mělník /ROZHOVOR/ – Nejhorších pět týdnů starostova života v nejistotě právě končí. Dnes v podvečer mělnické zastupitelstvo živě rozhodně o tom, zda bude starostou Mělníka Ctirad Mikeš i zítra. Starosta odpověděl zcela otevřeně pro Mělnický deník na pár otázek.
Kategorie: Zpravodajství
04:56
Mělník /ANKETA/ – Dnešní zasedání zastupitelstva bude patrně nejsledovanějším jednáním v novodobé historii Mělníka. Důvodem bude hlasování o odvolání starosty Ctirada Mikeše (Mé město). Ten nabídl svůj post jako trest za svou opileckou jízdu městem, při které třikrát boural.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 25, 2017

19:17

Dnes jsem dostal takovou informaci od člověka, který včera viděl na náměstí Míru téměř celý Festival Taste of New Orleans, že byl doslova nadšený. Dole na Vrázovce prý byla vodní skluzavka pro děti, kde prý jeden skluz stál 100 Kč a permanentka 300 Kč. Mě by odrovnal už jen ten hudební druh ,, hip-hop", aniž bych tam asi vůbec došel :-).

 Nadšení byli včera i účastníci Mělnického hroznu, ale nadšený už nemohu být já ze sledovanosti. Od dnešních 1.30 ( několikrát jsem článek na obě téma textově v průběhu dne upravoval i doplňoval) má pouze 49 návštěv, oproti Pivnímu festivalu ( 4.6.), který má 1 600 návštěv.

Inu, podívejme se na závěr neděle ještě obrazem na nový most, který byl dnes v obou směrech uzavřený.  Mnoho aut ještě pokračovalo až ke druhému kruhovému objezdu, odkud buď sjížděla do Nůšařské ulice, nebo se točila a vracela zpět na velký kruháč. Fotky jsou z 18.20 hodin, kdy se na mostě ještě čile pracovalo.

Odtud jsem ještě navštívil nedaleký Polabský mlýn, kde se zastavil čas.Zdroj: Soutok
07:12
Mělník – Nová prázdninová soutěž startuje v místním regionálním muzeu už v pátek 30. června. Tentokrát to nebude pátračka v ulicích města Mělníka, ale soutěžit se bude přímo v muzeu.
Kategorie: Zpravodajství
07:00
Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.
Kategorie: Zpravodajství
05:45
Mělnicko /FOTOGALERIE/ - Zahraniční i české filmové a televizní produkce mají zažité lokality, ve kterých vždy najdou potřebné kulisy ke svým filmovým scénám. A to bez ohledu na dobu, ve které se děj odehrává. Například bývalé vojenské prostory u Milovic se často objeví ve válečných scénách, nedávno se na tomto místě točila i bitva z dob povstání sedláků. Mělnická nemocnice se zase stala kulisou pro příběh o lásce, který nese název Májová romance doktora Mráze. Boleslavská věznice si zahrála v americkém velkofilmu Mission Impossible: Ghost Protocol, nebo dramatu Lidice.
Kategorie: Zpravodajství
00:26

Není to tak dávno, co mě přepadla myšlenka, že bych se mohl po pěti letech vypravit na Mělnický hrozen. A protože tomu nic nebránilo, tak se také stalo. První radost mi udělalo setkání s mělnickým kronikářem Martinem Klihavcem, když jsem mířil na místo startu na nádraží ČD. Ten nedávno v tisku vysvětlil veřejnosti, že kronikář není totéž co historik a na rozdíl od historika musí žít i přítomností. A aby mohl toto činit co nejlépe, tak se prostě i mnoha akcí účastní.

Toto mohu skutečně potvrdit, neboť se s Martinem vídáme zejména na venkovních akcích a nevzpomínám si, že by někdo měl až takovéto aktivní nasazení. Druhou radost mi udělalo na nádraží ČD setkání s Honzou Soukupem z KČT, kterého jsem od lednového Nedvězí neviděl a dodatečně mu tímto přeji vše nejlepší k svátku.

U startu jsem se dozvěděl, že od těch asi 6.30 do těch mých příchozích 8.20, se dostavilo na start asi 100 účastníků, ale konečná čísla, se samozřejmě teprve dozvíme z tisku a z webu KČT. Vybral jsem si z mnoha důvodů trasu 25 km a ani jsem netušil, že už za nějakých 8 minut mi začne první dobrodružství. Než jsem totiž došel k přejezdu na Chloumeček, tak jsem v ruce držel papír s popisem tras a přemýšlel jsem, zda mám opravdu vše potřebné.

Přitom jsem vzpomínal, jak jsem už ve dvanácti letech jezdil do Benešova u Prahy na olympiády středočeských ČSAD, kde jsme chodili celkem pohodové 30 km dlouhé trasy krajinou, kterou proslavil třeba film ,, Vesničko má středisková" a letáčky obsahovaly také nadepsané prázdné kolonky pro razítka na kontrolách. Tato zdánlivá nedokonalost ( žádné kolonky na papíře :-)) mě seznámila s jakousi účastnicí ( asi 28-35 let) pochodu z Prahy, která však měla kořeny až ve Valašském Meziříčí..

 Kdo by to jen řekl, že budeme mít společnou cestu :-) Až na Chloumeček, kde se naše trasy rozcházely bylo o čem povídat, což je výhoda cestovatelů, a já tak vzpomínal na některé ty mladší ročníky, co si pořád stěžují, že je dnes problém i přes internet sehnat seriozního partnera.

Mám radu.,, Seberte se a jděte na pochod :-))."


Jak jsem zvyklý jezdit také na kole, tak jsem se nějak najednou ocitl na cyklotrase, která vede do Střednice, místo toho abych kráčel podle střelnice do Strážnice. To mi však přineslo další zážitek. Jeli kolem dva cyklisté, a protože jsem byl bez společnosti, tak jsem na ně houkl dotaz : ,, Jedete tu cyklotrasu 75 km ?"

Zastavili a dělali, že nerozumí. Pán jen řekl, že oni mluví anglicky. Zjistil jsem, že jsou z Francie, jsou už asi 26. den na cestě a dnes míří do kempu do Malé Skály ( za Turnovem). Byli překvapení, že vím, že je to ještě asi 80 km daleko a zajímalo je, odkud jsem. Místo mapy měli lístek, kde měli seznam vesnic ( jako třeba místní Střemy, Nebužely), kterými projedou.


Rozloučil jsem se, a pak mně došlo, že jsem je mohl také vyfotit. Jenže jsem trochu zaváhal, a tak už mi zapózovala jenom paní. Vlastně se i blíží slavná Tour de France.


Rozhled v pěkném počasí nebývá, a tak jsem hledal spíše zajímavé blízké objekty. Tak, jako má škola ve Strážnici nad vchodem Jana Amose Komenského, tak je tomu také ve Vysoké. Pěkné.


Poslední dobou se setkávám s umělými čápy na střechách. Vždy si vzpomenu na předloňskou dovolenou, kdy jsem navštívil vodní mlýn v obci Slup nedaleko Znojma, a kde byli čápi opravdoví. Je to v těchto končinách s nimi špatné ... http://cap.birdlife.cz/mapa .


Jeden originální dům ve Vysoké....


.... a troška krásy nedaleko od něj.


V Bosyni jsem nejprve obhlížel uzavřenou hospodu, kterou si dříve chválili cyklisté, jakýsi ranč pod ní, který byl plný všelijakého bordelu a nakonec jsem byl rád za tři milé totémy.


Kdo to nezná, tak tudy jen proběhne, ale již jen nedaleko Harasova můžete spatřit ve skále tyto magické symboly. Nikdy jsem nepátral, co vlastně znamenají.Byt ve skále je dnes již tak zarostlý, že mě ani nebavilo zde vystavit jeho fotku, ale dáme si něco z těsného okolí.


Jak je vidět, tak je ten skalní byt navíc opuštěný a neudržovaný. Pohled od vstupní branky, kam dojdete po kamenných schodech.. Dále se díky brance nedostanete.


Přeci jen mi to nedalo.Tak vypadá dnes z dálky.


Hotel Harasov teď býval často na facebooku. Prý se opravuje.


Tu již máme první kontrolu, kam jsem dorazil v 11 hodin. Mohl bych přidat i nějakou fotku s účastníky na kontrole, nebo třeba foto turistů, kteří kráčí chloumeckým lesem, ale to by již nebylo těch magických 34 fotek, které znamenají ročníky. Celkem jsem jich nafotil asi 130. A teď mě tak napadá, že to je také symbol jednoho výročí, jak se později dočtete.


 Zde máme tu druhou nekonečnou stavbu. Jinak by to byla paráda. Restaurace, občerstvení, správní budova CHKO by však také mohla být ve staré budově nádraží Lhotka, jak se občas uvažuje. V každém případě mi to připomene podobné místo v Moravském krasu, kde restaurací protéká Punkva a roztáčí aspoň repliku mlýnského kola.


Jedno zátiší od mlýna Kroužek  Jen o kus dále na trase máme zajímavou jeskyni, ale nebylo tam nic zvláštního k focení.


Ze skály nad Štampachem, se dají pořídit místy docela pěkné fotografie.


Lávka na soukromý ostrůvek.


Tady jsem narazil na takovou partičku účastníků pochodu, kteří mají jinak své domovy docela daleko od Mělníka. Je tu zástupce Košic a zbytek je domovsky z Hranic na Moravě. Když jsem viděl, jak se rozhodují, kdo se na mostě s kým vyfotí, a kdo to bude mobilem fotit, tak jsem se nabídl, že je vyfotím všechny najednou a oni si to tady stáhnou. Důvody byly dva. Jednak jsem chtěl ten most také vyfotit, ovšem bez lidí :-), a pak....

...Nechybí vám tu něco ? Co přece Soutok rád dává kromě zvířátek pro zpestření do svých cestopisů a akcí ?

No jasně, lidé jsou zpestřením čistě přírodních snímků, ale hlavně je tam pěkná slečna :-)).


Tak tady už máme skály poblíž skautského tábora hl. města Prahy ve Lhotce ........ a naši tolik oblíbenou lokálku, která tu prostě k radosti mnohých lidí přežila :-).


To už je kontrola ve Lhotce a vězte, že ten nápad podržet tu ceduli, byl bleskovým nápadem paní na obrázku.

Skalní byt byl opět pro veřejnost otevřený a u pokladny byla k sehnání i jeho turistická vizitka. Paní byla velmi příjemná a k dostání byly například také různé pohledy nejen skalního bytu, ale i Lhotky samotné.


Ještě nějaké ty pasáže z míst, kam jsem se v dávných dobách svého dětství něco nachodil.
Už jsem si myslel, že snad ani žádné zvířátko nebude a na okraji Blat, se zadařilo :-).


Cíl byl ve velmi pěkné Blatecké hospodě, kterou někteří znáte pod názvem U Jednoručky. Hospoda v blízkosti rušné Kokořínské ulice prošla relativně nedávno celkovou rekonstrukcí. Návštěvníka zaujmou například staré historické fotografie s pivní tématikou, nechybí i fotbalové motivy v podobě vlajek obou pražských ,,S", televizor, a takzvaná kanadská kamna. podobná typu Rekord 600 ..

https://www.gas.cz/rekord-tip-600---teplovzdusna-krbova-kamna/produkt/6257/375/?gclid=CjwKEAjwvr3KBRD_i_Lz6cihrDASJADUkGCaEfkgPnTK7iBQ

V teplých dnech však dává řada návštěvníků přednost před posezením v chládku posezení venkovnímu pod slunečníky ve zmíněné rušné ulici.


Přesně tady ve druhém menším sálku vydávali pořadatelé diplomy, odznaky s hroznem i odznaky ke 130 letům turistiky KČT a já je obdivoval, protože jejich práce trvala od 6.30 do 18 hodin. To i kvůli těm, kteří si přispali a ještě šli třeba padesátku. Velký dík tedy patří pořadatelům, účastníkům, kteří to celé podpořili a děkujme opět i počasí.


V podvečer  jsem vyrazil ještě aspoň krátce za místní kulturou a ani nevím, co se dole na Vrázovce pod bývalým lisem dělo. Vypadá to, že tam bylo něco pro děti, ale .... při té ,,hudbě" ( hip-hop), co jsem z těch míst slyšel, bych tam ani nedošel :-)).Na náměstí Míru probíhal Festival Taste of New Orleans, tak jsem tam nějaký čas pobyl a myslím, že návštěvnost byla slušná, jak uvidíte na dvou spodních fotkách. A to je pro tento víkend možná vše. Co popřát do závěrečného červnového týdne ? Školákům fajn vysvědčení, a pokud není, tak to nehroťte, protože nic není tak špatného, aby jednou třeba nepřišlo zase něco lepšího. A ostatním pomalu již pěkné dovolené a prázdniny.Zdroj: Soutok

Červen 24, 2017

07:57
Neratovice – Neratovický Domov Kněžny Emmy navštívil doktor Marek Hilšer, který se seniory besedoval o svých zážitcích, které si přivezl z východní Afriky. Jako lékař odletěl před šesti lety do Keni do malé vesničky Itibo spolu se svým kolegou Alešem Bártou.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 23, 2017

20:52
Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.
Kategorie: Zpravodajství
18:56
Mělník - Regionální muzeum Mělník uspořádalo pod vedením zoologa Libora Prause ornitologickou vycházku za rorýsi, jiřičkami a dalšími městskými ptáky. Vycházky se zúčastnilo sedm zájemců o ochranu ptáků v lidských sídlech.
Kategorie: Zpravodajství
16:51
Lužec - V lužecké mateřské škole se rozloučili s předškoláky. Celá slavnost proběhla na místním obecním úřadě a s dětmi a zároveň budoucími prvňáky se loučil proslovem i starosta Lužce Patrik Rollo.
Kategorie: Zpravodajství