Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Zpravodajství

Srpen 1, 2017

10:03
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
08:10
Více než polovina australských vysokoškolských studentů uvádí, že byla loni sexuálně obtěžována. Se sexuálním napadením se aspoň jednou setkalo sedm procent australských studentů. Uvádí to nová australská národní studie týkající se obtěžování.
Kategorie: Zpravodajství
07:56
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Mělnicku.
Kategorie: Zpravodajství
06:04
Mělnicko /ANKETA/ – Zatímco v některých místech v Česku neuspěje v autoškole každý druhý nebo třetí, protože tam začátečníci nezvládají jízdy, na Mělnicku složí praktickou část zkoušky na řidičák skupiny B hned na první pokus většina žáků.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 31, 2017

14:30
Mělník - Mělnické kulturní léto nabídlo divákům divadlo pod širým nebem Happy Hour. V hlavních rolích se představili Lukáš Houdek, Robert Janč a Roman Horák pod taktovkou režisérky Squadra Sua. 
Kategorie: Zpravodajství
08:14
Paní Fialová poslala do redakce Dům a Zahrada plánek své kuchyně s tím, že sama si s návrhem neví rady. Nevadí, od toho je tu naše návrhářka Bára. Jen v jednom jí nevyhověla – barový pult se do kuchyně Fialových zkrátka nehodí.
Kategorie: Zpravodajství
08:00
Jak pokořit náročný terén dálné Sibiře? Šroubovicemi, tryskovými motory, benzínovými osmiválci a vodními děly. Prohlédněte si nezničitelné stroje vyzbrojené do divočiny.
Kategorie: Zpravodajství
06:50
Mělník – Vedení Mělníka chce navýšit kapacitu míst v předškolních vzdělávacích zařízeních ve městě o dalších přibližně padesát míst. Rozhodlo se tak pro vybudování nové mateřské školy se dvěma třídami.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 30, 2017

16:38
Mělník /OBRAZEM/ - Během víkendu byl zcela uzavřen nový most přes Labe v Mělníku. Všichni řidiči tak museli využít jedinou cestu do Mělníka od Slaného přes starý most Josefa Straky. V sobotu kolem poledního se tak na mostě tvořily dlouhé kolony. Opravy nového mostu by měly skončit už na podzim.
Kategorie: Zpravodajství
14:52

Tropická vedra udeřila a máme  tu ,, okurkovou sezónu". Tedy, ne že by se nic nedělo. Regionální deník vám oznámí, že máme například každou sobotu na náměstí pověstné farmářské trhy, dočtete se o akcích Mekucu, o vystoupení Lady I Trio, bude zase například v Hoříně rytířská bitva, ale člověk je pořád tak nějak duchem u těch letních výletů, dovolených, a také v práci, kam zkrátka tak nějak pořád ještě mnozí musíme chodit :-)).

Když jsem tak přemýšlel, o čem bych mohl aktuálně napsat, tak mě napadl unikátní skalní hrad Trosky, který je významnou památkou ČR. Vždyť právě z Mělníka sem jezdí doslova přímé železniční spoje ( Mladějov) a reklama je opět katastrofální.

 Vím, že je pro nás mnohem pohodlnější nacpat rodinky do aut a vydat se po rychlé široké silnici na Mladou Boleslav a Sobotku, až přímo k hradu Trosky, ale trpí tím určité kouzlo romantického cestování nádhernou krajinou, které přímo vybízí k přátelským trempským rozhovorům, třeba i společenským hrám a k popíjení zlatavého moku :-).


Dopravu tentokrát ponechám tak trochu bez komentáře. Je už na vás, zda užijete automobil, nebo vlak, a zda pojedete přímým spojem, či budete v Mladé Boleslavi přesedat. Od železniční stanice v Mladějově je to na Trosky pouhých pět kilometrů pěšky po turistické značce a nikdo netvrdí, že tam musíte jít, když je venku 30 stupňů. Je to jen typ na aktuální prázdninové dny, které vždy bývají spojovány s cestováním.


Psát o hradu tady nehodlám, protože už je toho napsáno dost : https://www.hrad-trosky.eu/cs . Počítejte, že i zde se platí vstupné ( aktuálně dospělý 80 Kč) a je to velmi rozumné. Až uvidíte fotky, tak pochopíte, že ta údržba něco stojí a výhledy jsou odtud opravdu překrásné.


Moje fotografie jsou z roku 2009, tak jen doufám, že to tam nezpustlo, jako u pramene Vltavy. Vyměnili jsme si s Martinem Klihavcem nedávno zkušenosti i fotografie z roku 2005  a ze současnosti, a byl to docela šok. Vše zarostlé, neudržované, kůrovec dál sežral mnoho stromů, apod.


Když se vydáte po krásném širokém schodišti do vyšší z obou věží ( Panna), tak se vám nabídnou neskutečné pohledy. K nejkrásnějším patří výhled na Krkonoše, ač je to zrovna v červenci tak trochu sázka do loterie. Není to zase tak daleko a doporučuji triedr, ač tu je instalován i dalekohled.


Ještě jeden pohled na Krkonoše a pokochejme se okolím a jinými směry.
Stačí si přečíst tuto tabuli, která míří prakticky do jednoho směru, a už musí člověk žasnout nad tou pohádkou jménem Česká republika.


Instalace a rekonstrukce schodiště  i výhledových plošin je v klimaticky náročných podmínkách zvlášť náročná, což platí i pro skalní hrad Trosky. Prohlédněte si tedy obrázky a nechte se inspirovat k návštěvě. Restaurační zařízení v blízkosti hradu a prodej upomínkových předmětů jsou zde pochopitelně samozřejmostí, stejně tak, jako speciální akce, které jsou dnes již běžným doplňkem turistických atrakcí.

Hrad je na území  CHKO Český ráj a je snad zbytečné psát, že jen nedaleko najdete Prachovské skály, spoustu rybníků, autokempů, hrad Kost, Valečov, Drábské světničky, Hruboskalsko, kopec Kozákov,  kopecTábor atd. Výlet můžete klidně zařadit mezi ty kratší  oddechové výlety Jízdenky na léto.


Zámeček Humprecht nedaleko Sobotky.
Zdroj: Soutok
08:53
Mělník - Bluesová zpěvačka a hráčka na foukací harmoniku Ivana "Eržika" Novotná v komornějším, ale pořád energeticky vydatném akustickém triu s názvem Lady I Trio, vystoupila v pátek v rámci koncertů Blues před Dírou.
Kategorie: Zpravodajství
08:07
Mělník /FOTOGALERIE/ - Trhy v Mělníku probíhají tak jako v předešlých letech každou sobotu až do dušiček na náměstí Míru. Výjimku tvoří velké, tradiční akce typu vinobraní, kdy se trhy konat nebudou.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 29, 2017

05:23
Kralupy /FOTOGALERIE/ - Noe měl v útrobách své archy zachránit před potopou světa všechny druhy zvířat. Tento příběh si rozhodli připomenout organizátoři a účastníci příměstského tábora Na arše ve čtyři. Tábor byl zakončen divadelním představením, které neslo stejný název. Konalo se před kralupskou radnicí.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 28, 2017

16:00
Mělník, Neratovice - Prohlédněte si miminka, která se nově narodila v mělnické a neratovické porodnici.
Kategorie: Zpravodajství
14:44
Mělník - V rámci Mělnického kulturního léta 2017 na dětské i dospělé návštěvníky čeká letní park plný zábavy, relaxace, tvoření i vzdělávání. K posezení láká zelený trávník pod stromy i kavárna v originálních funkcionalistických prostorách Masarykova kulturního domu. Divadlo 100 opic přivezlo do Mělníka představení Chytej ušima. Návštěvníci tak viděli vystoupení hudební skupiny s texty pro děti, komponované do loutkového příběhu skřítka, který se vydal na cestu do světa. 
Kategorie: Zpravodajství
14:05
Konopiště - Pohádkový muzikál Kapka medu pro Verunku zakončí 5 let svého uvádění překrásnou open-air derniérou, které nemá v českých zemích obdoby. Ta se uskuteční 25. srpna v Přírodním divadle na Konopišti.
Kategorie: Zpravodajství
13:58
Praha - Jednou z největších výzev, která stojí před každou firmou, je vyhledávání a získání nových zákazníků. Malé firmy přitom velmi často míří pouze na lokální trhy a neodvažují se zkusit uspět i na těch zahraničních. Přitom právě tam může být velká skupina zákazníků, která si produkt malé firmy ráda koupí. Ostatně tomu odpovídá i trend, kdy stále více lidí nakupuje online a neřeší, z které země daný obchodník pochází. Nakupují online, protože na zahraničních trzích najdou zboží, které na domácím trhu není a více než tři čtvrtiny nakupujících hledá nižší cenu. 
Kategorie: Zpravodajství
13:28
Kralupy /ROZHOVOR/– Literárně-dramatický obor, který v kralupské základní umělecké škole vede posledních devět let Jan Bouchner, bude od září navštěvovat šedesát dětí. Víc jich šanci nedostane. „Děti, které přišly na přijímačky na další školní rok, už věděly, že nebudou volná místa, která by mohly zaplnit,“ říká Bouchner.
Kategorie: Zpravodajství
10:01
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Mělnicku.
Kategorie: Zpravodajství
07:57
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství