Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
CEZ distribuce - pracovni pozice

Zpravodajství

Červenec 20, 2017

13:25
V Aeru Vodochody se naplno rozjela výroba nových dílů na letoun L-39NG, novou generaci legendárního Albatrosu. Největší česká letecká továrna plánuje vyrobit celkem čtyři stroje – tři prototypy a jeden předsériový kus. První celá L-39NG s novou certifikací by měla být hotova na konci roku 2019.
Kategorie: Zpravodajství
11:36
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Kategorie: Zpravodajství
10:13
Mělník /ROZHOVOR/ – Rodinné centrum Kašpárek nabízí spoustu aktivit pro děti a jejich rodiče či prarodiče. Přes léto má centrum omezený provoz, místo každodenních aktivit mají většinou jednu týdně. Jedna z pravidelných akcí je tzv. herna, která v létě dostává různé obměny. Na začátku července to byla Janinčina herna, kde paní Jana Grossová s dětmi procvičovala celé tělo a zpívala s nimi dětské písničky. Začátek i konec programu doprovází maňásek v podobě kašpárka. S každým dítětem se zvlášť přivítá i rozloučí pomocí písničky.
Kategorie: Zpravodajství
09:24
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 19, 2017

18:47

Chata na Pancíři.Pokud vás zajímají výlety Soutoku, tak jste jistě postřehli oznámení, že jsem během sedmi dnů udělal na Jízdenku na léto čtyři výlety. Dva z nich jsem zde již představil ( Břeclav-Moravské pole, Domažlice a Hoher Bogen) a dnes vás tedy vezmu na výlet třetí, který byl ve skutečnosti poslední, ale rozhodl jsem se jej vydat, jako předposlední.

V Praze u mostu vlak zastavil.

Protože jsem v pohoří Hoher Bogen neulovil ty rozhlasové stanice, které jsem tam chtěl zachytit, tak jsem vymýšlel výlety tak, abych měl šanci toto napravit. K návštěvě Pancíře mě motivovalo hned několik okolností. Je sem dost dobré spojení, od vlaku jste na kopci za chvíli a ani nepotřebujete použít lanovku, a konečně, je odtud pěkný výhled, který někdy nabídne i Alpy.

Byl jsem tu naposled v roce 2000 na skupinovém zájezdu, a protože jsme tehdy v květnu dorazili na vrchol asi v 9.30 hodin, tak se mi je opravdu ještě podařilo zahlédnout, než se počaly ztrácet v oparu.


Ráno jsem vyjížděl v 5.32 z Mělníka do Všetat rychlíkem na Kolín. Odtud jede vlak z Turnova ( v 5.50), který vás přiveze do Prahy na Hlavní nádraží v 6.35. Ani se moc nenačekáte, a už v 7.12 vás veze přímá linka do Železné Rudy-Alžbětína. Z důvodu rekonstrukce nádraží v Plzni, však musíte přejít do jiné vlakové soupravy, což je nějakých 100 metrů pomalé a pohodlné chůze. Času tam máte i na rozhovory na poróně dost.

Pak vás vlak veze malebnou krajinou přes Klatovy a Hojsovu Stráž ( Zrovna včera v televizi bylo, že tam jeden chlapík vyrábí v obci další vesnický orloj v ČR.) do stanice Špičák, kde pro náš cíl cesty vystoupíme. Je téměř 11 hodin dopoledne. Počasí bylo velmi příjemné, spíše pod mrakem a neviděl jsem důvod, proč bych se neměl vydat 4 km po červené na Pancíř po svých.

Špičák.Nádraží i hora nad ním.

Tam jsem také v 11.45 úspěšně dorazil a na posledních metrech jsem povykoval na lidi na lanovce, zda jim tam není trošku zima. Bylo jim docela zima. Chata na Pancíři slouží, jako restaurace s ubytováním a zároveň vám za 20 Kč prodají na vaši žádost plastovou vstupenku a odblokují dveře vedoucí do rozhledové věže. Jakou jsem měl viditelnost, tak to můžete vidět z obrázků. Otevřel jsem si z důvodu fotografování i rozhlasového příjmu vždy potřebné okno a občas jsem měl ve věži i nějakou tu návštěvu. Někdo byl sdílnější, jiný trochu morous, ale tak už to chodí.


V obci.

Nejvíce mě však rozpálilo, že měli jen pohledy a jedinou turistickou vizitku ( chaty) už vyprodali. Hlavně, že nabízeli magnetky. Tady jsem tedy udělal chybu, když jsem dal na radu obsluhy a vracel jsem se po  stejné značce k jiné chatě, kde by prý mohli něco podobného mít. Tak trošku jsem totiž spekuloval o malé zacházce k Čertovu jezeru, které jsem společně s Černým jezerem také navštívil před 17 lety. To to uteklo.

Z Pancíře jsem odcházel ve 13.30 a ve 14 hodin jsem byl již opět na nádraží ČD ve Špičáku. Odjet domů bez vizitek však bylo nemyslitelné, a tak následoval 3,5 km dlouhý zrychlený přesun k info centru v Železné Rudě, kde je opravdu bohatý výběr všeho. Vlak měl totiž odjíždět z Železné Rudy-Alžbětína ve 14.45 a k info centru jsem došel někdy ve 14.38.


Mohl jsem jet domů klidně až v 16.45 hodin, nebo ještě později, ale když já chtěl být doma aspoň ten poslední pátek také jednou včas, užít si večer, a ne zase přijet nejdříve v půlnoci.


Lanovka na Pancíř má jednu přestupní stanici.

Vlak stavil ve stanici Železná Ruda-město ve 14.58 a mně končil čtyřhodinový pobyt na Šumavě, jako když jsem si vyšel jen kousek za Mělník. Vzhledem k ceně jízdného to tak však opravdu bylo. Nesmíme zapomenout, že již první výlet mi vrátil investici do jízdenky v porovnání k běžnému jízdnému.


Pancíř, konečná stanice.

Projel jsem opět  krásnou místní krajinou a v 16.57 mě čekalo přesedání v Plzni do mezinárodního rychlíku od Německa, kde se zažilo plno legrace. Nejprve totiž chodily po vagonech v obou směrech celé zástupy, pak se údajně přidával vagon a nakonec jeden sympaťák s veselou náladou a v klobouku nám zevnitř otevřel kupé a pravil: ,, Proč si nesednete ?:-))" - ,,No, protože není skrz kouřové sklo vidět dovnitř". A pak už se jen povídalo a povídalo.


Ráno, tak asi do 10 hodin bývá někdy šance vidět Alpy.

Jel s námi například Japonec, který bydlel v Satalicích u Prahy a každý den jezdil tři hodiny ráno a tři hodiny odpoledne do Plzně do práce, kde překládal v jedné výrobní firmě. Bylo mi divné, proč si čte japonsky psanou knížku s obrázkem parní lokomotivy a dozvěděl jsem se, že si občas ještě brigádně přivydělává přes léto, jako obsluha ve spacích vagonech na mezinárodních linkách. Upovídaní byli i další dva pánové, tak nebyl čas na pozorování krajiny. Jen dvě mladé slečny a jedna paní natahovaly uši.

To tak prostě ve vlacích chodí, že si tu lidé řeknou plno věcí, protože vědí, že se brzy ztratí v anonymitě života. A tak nezbývá než dodat, že v Praze jsem byl v 18.41, do Všetat jsem jel vlakem na Turnov v 19.25 s příjezdem do Všetat ve 20.06, a na Mělník jsem měl jet ve 20.12 vlakem od Kolína s příjezdem ve 20.21 do Mělníka. Jak však víte z minulého článku, tak vlak od Kolína měl 20 minut zpoždění.

I tak však byl trošku pokrácený výlet na Šumavu krásný a počasí vyšlo. Zřejmě by se vyplatilo například z Pancíře sejít přímo do Rudy k info centru, popojet opět na Špičák a zajít si k nedalekým jezerům. Jejich zvláštností je, že jejich vody tečou pokaždé do jiného moře a probíhá tu rozvodí.

Ještě dlužím weby: http://www.dalekieobserwacje.eu/tag/pancir/

http://www.sumavanet.cz/fr.asp?tab=snet&id=7841&burl=


V útrobách rozhledové věže.Okna jsem si otvíral podle potřeby.
Velký Javor. Nejvyšší hora Šumavy.Dojdete na něj asi za čtyři hodiny ze stanice Železná Ruda-Alžbětín ( hranice probíhá středem nádražní budovy). Soutok tam byl v roce 2000.Výhledy z rozhledny.U Železné Rudy.


Železná Ruda.Zdroj: Soutok
16:03
Mělník - V úterý večer vystoupil v Mělníku v zahradě místní knihovny oblíbený muzikant Petr Baťa Kundrát. Na basu se s ním představil Ondřej Lhotský.
Kategorie: Zpravodajství
15:00
Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.
Kategorie: Zpravodajství
11:39
Mělník - Do sítě šedesáti Semínkoven v Česku, nabízejících zahrádkářům bezplatné sdílení a výměnu semen z rostlin, které nebyly chemicky ošetřeny, patři i tři místa na Mělnicku. Na začátku sezony si mohou nadšenci přijít pro semínka do mělnické knihovny, kozomínské Medové prodejny a informačního centra mělnického zámku. Na stejná místa by pak na podzim měli vrátit semínka ze své úrody.
Kategorie: Zpravodajství
10:23
Dům, do kterého se dnes podíváme, je kousek od centra kanadského Montrealu. Nevybrali jsme ho proto, že by byl nějak zvláštní, úžasný, dokonalý. Naopak. Vybrali jsme ho proto, že celá rekonstrukce domu je komplexní, jednoduchá a funkční.
Kategorie: Zpravodajství
08:06
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Mělnicku.
Kategorie: Zpravodajství
05:57
Neratovice – Silně nepříjemný zápach se začal linout neratovickými ulicemi v pondělním dopoledni. Místní lidé o tom okamžitě debatovali na sociálních sítích, netušili přitom, z čeho puch pochází. S nadsázkou dokonce vtipkovali, že páchnou svorně všichni, protože už týden netekla ve městě kvůli letní odstávce teplá voda.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 18, 2017

18:39
Mělnicko - Dopolední workshop pro děti a rodiče v Rodinném centru Chloumek zavedl všechny účastníky do blízkého lesa za Lesními skřítky. Starší děti se mohly zúčastnit procházky už samy, ale ty mladší s sebou musely mít doprovod rodičů. V lese pak všichni společně postavili skřítkům tradiční domečky ze šišek, jehličí a listí. Nasbírali si s sebou do tašek samorosty a lesní plody a další potřebný materiál pro následnou výtvarnou dílnu, kde vyráběli samotné skřítky v klubovně rodinného centra.
Kategorie: Zpravodajství
15:42
Mšeno - O starých odrůdách třešní, zejména pak o těch typických pro Mšensko, si povídali lidé, kteří se zúčastnili Mšenského svatojánského třešňování. Ačkoli na velkých třešňových stromech kvůli slabému opylení viselo jen pár malých plodů, akci Okrašlovacího spolku pro Mšeno a okolí to nepokazilo. Při poznávací procházce tak lidé místo chuti plodů jednotlivých odrůd poznávali spíš jejich habitus. 
Kategorie: Zpravodajství
12:55
Zachytávat dešťovou vodu výrazně ušetří vaši peněženku a navíc to i dost pomůže přírodě. Na zalévání zahrady ale leckdy sudy u okapu nestačí. Pak jsou tu velké nádrže, které se dají i zakopat pod zem.
Kategorie: Zpravodajství
08:29
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
05:27
Mělnicko /ROZHOVOR/ – Zemědělci potřebují k zahájení žní především sucho. Na polích na Mělnicku, která v posledních dnech stále skrápěly přeháňky, se sklizní teprve začínají. Kombajny zatím sečou ozimý ječmen.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 17, 2017

15:41
Mělník - Mělnický Dům dětí a mládeže vyrazil se všemi přihlášenými dětmi do školy čar a kouzel na novopacké boudě v Krkonoších. První prázdninové týdny tak děti tráví v horské přírodě, kde se učí nejen čarovat, ale i například i tancovat. A protože se celý tábor odehrává ve stylu světa Harryho Pottera, museli být na začátku všichni účastníci rozděleni za pomoci Moudrého klobouku do školních kolejí.
Kategorie: Zpravodajství
08:57
Kralupy – Cestující na železničních tratích z Kralup nad Vltavou do Loun a Velvar musí počítat v době výluky od úterý 18. do pátku 21. července se změnami, u lounské trati vždy od 7.35 do 14.25 hodin a u velvarské od 7.25 do 15.10 hodin.
Kategorie: Zpravodajství
06:00
Jak na nedávném mezinárodním festivalu reklamy Cannes Lions, tak třeba na velkém svátku americké reklamy, jímž je finále Národní ligy v americkém fotbalu Super Bowl, zabodovaly filmové reklamy na Playstation, vytvořené v Česku. Režíroval je Čech. Jmenuje se Jan Švejkar.
Kategorie: Zpravodajství
05:28
Mělnicko – Provozovatelé hospod, barů a restaurací mají stále větší vztek na zákonodárce, kteří schválili plošný protikuřácký zákon. A to i ti, kteří provozují nekuřácká zařízení delší dobu.
Kategorie: Zpravodajství