Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Bowling Ludmila 2017

Zpravodajství

Červenec 11, 2017

10:40
Praha - Legendární maďarská kapela Omega, která v letošním roce oslaví 55 let od svého vzniku, vystoupí 2. září 2017 v 19:30 ve velkém sále pražské Lucerny. Koncert zahájí pražský Balage Band v čele s multiinstrumentalistou a skladatelem Otou Balagem a zpěvačkou Terezou. Z Berlína přijede i kapela Crystal Palace. Na tiskové konferenci, v Malostranské Besedě, informoval János Kóbor o tom, že s nimi na jevišti vystoupí ještě jeden speciální host, ale kapela jeho jméno zatím oficiálně nezveřejní a chystá si ho pro svoje fanoušky jako překvapení. Spekuluje se, že si s nimi společně zahraje Petr Janda, frontman kapely Olympic, která stejně jako Omega oslaví letos 55 let od svého vzniku.  
Kategorie: Zpravodajství
08:08
Mělnicko - Odborníci předpokládají, že bude v tomto týdnu pokračovat výskyt alergenů v ovzduší, ovšem nedojde podle nich k žádnému většímu nárůstu. Ani v dalším období nedojde k žádné významnější změně ve spektru vzdušných pylových alergenů.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 10, 2017

10:24
Naše čtenářka se velmi správně ptá těsně před začátkem nové sezony na to, jak množit trávy. Ne tu, kterou jezdíte umravnit sekačkou, ale trávy okrasné.
Kategorie: Zpravodajství
09:21
Praha /ROZHOVOR/ - Houslista, skladatel, zpěvák. Vystudoval brněnskou konzervatoř. Spolupracoval se skupinami Etc…, a Dobrohošť, je jedním ze zakládajících členů skupiny Tři sestry. A je neoddělitelnou součástí skupiny Čechomor. Karel Holas.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 9, 2017

05:43
Praha /ROZHOVOR/ – Brzy oslaví šedesátiny. Energie má ale na rozdávání. Šíří kolem sebe dobrou náladu. Ale co víc. Dokáže zaujmout děti tak, že po něm doslova šílí.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 8, 2017

08:42
Mělník - Ke každému měšťanskému domu v Mělníku patřila ve středověku alespoň malá vinice. Právě potřeba mít na víno se zemitou chutí z opukového podloží dobré skladiště vedla na sklonku třináctého století k hloubení mělnického podzemí.
Kategorie: Zpravodajství
06:09
Mělník – Město koupí od majitele mělnického zámku Jiřího Lobkowicze park a parkoviště, kterému místní říkají na Svini. Zaplatí za ně skoro čtyři miliony korun.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 7, 2017

15:00
Mělník, Neratovice - Prohlédněte si miminka, která se nově narodila v mělnické a neratovické porodnici.
Kategorie: Zpravodajství
13:26
Mělnicko – Policisté si už podruhé došlápli na nečestné rybáře a dodržování pořádku u vodních ploch. Policisté se strážníky kontrolovali teritorium Labe i Vltavy a přilehlých vodních ploch.
Kategorie: Zpravodajství
08:13
Neratovice – Místní obyvatele čeká jako každý rok pravidelná odstávka teplé vody v termínu od úterý 11. do pondělí 17. července. Pražská teplárenská společnost, která město Neratovice zásobuje teplou vodou, se podle všeho snaží vyřešit všechny opravy a kompletní údržbu co nejrychleji. 
Kategorie: Zpravodajství
08:06
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu. 
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 6, 2017

20:17
Drnov /FOTOGALERIE/ - Muzeum studené války a protivzdušné obrany – Bunkr Drnov se nachází v areálu někdejší Protiletadlové raketové základny v Drnově u Slaného. Provozují ho nadšenci a milovníci vojenské historie, kteří se před několika lety rozhodli zachovat unikátní podzemní prostory na ploše více než půl hektaru. Ty zde vznikly v dobách socialismu.
Kategorie: Zpravodajství
17:25

Někdy od pátku do konce uplynulého prvního červencového víkendu jsem slyšel ve večerních zprávách o tom, jak jsou kde přeplněny dálnice směrem do Chorvatska, kolik kde bylo různých velkých autohavárií a i další zprávy samozřejmě hodně souvisely s rekreací zahraniční i tuzemskou.

Jenže, ona není rekreace, jako rekreace, a stačí jen náhodně oslovit několik svých známých, nebo se podívat do časopisu, či na televizi, kde se obvykle mediální tváře rádi k tomuto téma vyjadřují.
Všichni pak tak nějak doufáme, že se vymaníme aspoň na čas z toho všedního stereotypu nezbytného ranního vstávání a dopravovaní se někam do zaměstnání.

Ovšem, jsou mnohdy i činnosti, do kterých se obvykle leckomu nechce a přesto je potřeba je vykonat. U nás v Čechách jsme se už dávno naučili, že co si můžeme udělat sami, to si prostě uděláme v osobním volnu sami, protože nebudeme přece cpát zbytečně peníze firmám a nenecháme si v soukromí šmejdit cizí lidi, když to není nezbytné. Takovou pohromou pro každou domácnost je především malování. A samozřejmě nemám na mysli nějakou prázdnou novostavbu.


To když někdo slyší, že někoho čeká malování, tak ho opravdu lituje. A přitom lze i při takové situaci zažít úsměvnou chvilku. Neznám snad nikoho, kdo by neměl rád Divadlo Járy Cimrmana.
 https://cs.wikipedia.org/wiki/Divadlo_J%C3%A1ry_Cimrmana
.Leckteré citáty z jeho her umíme mnozí zrovna tak nazpaměť, jako Švejka, nebo populární komedie ze 70., či 80. let, případně veselohry z dob protektorátu.

Ve hře Posel z Liptákova, se například hovoří o tom, že v jedné tamní hospůdce seškrabávali pracovníci ze stěn postupně staré vrstvy omítky, čímž se hospoda prostorově zvětšila :-) a nakonec narazili i na citáty, které napsal sám Jára Cimrman. Bohužel patří i k malování, že je občas někdy potřeba provést  tuto zdánlivě zdržující operaci a člověk může být přitom pěkně překvapený.


Zde  je buď jméno autora, nebo osoby, kterou má malba  vyjadřovat :-).

Citáty z dob Járy Cimrmana před první světovou válkou pravděpodobně nenajdete, ale můžete narazit na historické obrázky veselých socialistických zaměstnanců, kterým už je několik desítek let a ne zrovna málo :-)).  A na závěr se tedy asi po roce pokusím opět udělat anketu na téma dovolená. Snad jsem to ještě nezapomněl. Pokud bude slušná účast, tak jistě dám do nějakého článku opět její výsledky. Hezké prázdniny a dovolené !

Aktualizace 7.7. 2017 v 15 hodin: 
Bravo, je tu první vlaštovka ze 30 návštěv ( asi dvě moje :-)) ! : kombinace tuzemské rekreace a pobytu doma.Načítání...
Zdroj: Soutok
06:58
Mělník – Rodinné centrum Chloumek pořádá v úterý 18. července od čtrnácti hodin v Senior klubu přednášku pod názvem Babi, dědo, přijďte si poslechnout o krásách Kokořínska. Přednášku v rodinném centru povede lektorka Miloslava Havlíčková. 
Kategorie: Zpravodajství
05:59
Střední Čechy /ANKETA/ - Prázdniny hlásí nástup! Nechce se vám k vodě, protože máte raději aktivnější relax? Tak si nazujte kolečkové brusle a vyrazte za krásami středních Čech. Kam? Podívejte se na náš přehled zajímavých míst v regionu, která stojí za vaši návštěvu.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 5, 2017

09:33
Mělník/Drážďany - Mělnický Dětský folklorní soubor Jarošáček zakončil sezonu velkým vystoupením v Drážďanech. Letošní pořadatelé Elbghanfestu - Slavnosti labských svahů v německých Drážďanech zvolili jako téma výročí reformace. 
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 4, 2017

12:10
Kralupy - Oslavy Vítání prázdnin narušilo deštivé počasí. Studenti Dvořákova gymnázia zorganizovali dopolední akci pro spolužáky a odpolední festival pro veřejnost. Na závěr si pro diváky připravili překvapení v podobě ohňostroje.
Kategorie: Zpravodajství
05:50
Dolní Beřkovice – Řidič nákladního automobilu se při kontrole v Dolních Beřkovicích prokázal cizí kartou řidiče, kterou měl vloženou v tachografu. Policistům tvrdil, že je to bývalý zaměstnanec firmy, který už ve společnosti nepracuje a kartu v autě zapomněl.
Kategorie: Zpravodajství
05:13
Kralupy – Cestující na železniční trati z Kralup nad Vltavou do Prahy čekají dva roky dopravních strastí. V noci na úterý totiž začala další etapa rekonstrukce pražského Negrelliho viaduktu, spojujícího Karlín a Bubny. Některé z vlaků proto cestující až na Masarykovo nádraží nedovezou.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 3, 2017

16:05
Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Rocková kapela Keks vznikla před neuvěřitelnými 36 lety. Tehdy se psal rok 1981. U zrodu stáli také Štěpán Kojan a Petr Dudík, kteří v Keksu hrají dodnes. Kapela z Benešovska už dávno opustila hraní takzvaně kolem komína, jezdí po celé republice a jejich písně zná nejen generace současných padesátníků a šedesátníků, ale i daleko mladší posluchači. Písně jako Jak děkuje se andělům, Černý oči, Mejdan, Víš, Pošťák, Móda, Proč holky pláčou, Stačilo tak málo, Nebylo to s tebou zas tak zlý, Tak málo žádám, zná mnohý.
Kategorie: Zpravodajství