Tip: Přehledný program nejbližších kin v regionu naleznete zde.
Zoopark Zelcin

Zpravodajství

Červenec 3, 2017

10:48
Automobilka Škoda dnešním dnem zahajuje předprodej nového kompaktního SUV jménem Karoq. Zájemci zatím mohou vybírat ze čtyř motorizací a jen dvou výbavových linií.
Kategorie: Zpravodajství
10:01
Kralupy – Z organizačních důvodů bude zcela uzavřen místní městský úřad, a to v pátek 7. července. Nebudou fungovat žádné odbory, ani odbavovací okénka jednotlivých úřadů. Své záležitosti si tedy musíte vyřídit jindy.
Kategorie: Zpravodajství
07:58
Mělnicko - Prázdniny odstartovaly v sobotu v časných ranních hodinách v Daminěvsi osmnáctým ročníkem tradičního Sportovního rybolovu. Soutěže v rybolovu se mohli zúčastnit nejen dospělí ale i děti, rybáři a samozřejmě i nerybáři. Závod končil až v poledne a poté bylo vyhlášení všech vítězů a předání cen. Pro nerybařící děti byl připraven skákací hrad nebo si mohly nechat u stánku hasičů vyrobit dočasné stříkané tetování. Rybářskou soutěž pořádal jako vždy místní sbor dobrovolných hasičů.
Kategorie: Zpravodajství
05:55
Mělník – Zástupcům města se podařilo dojednat další rozšíření vlakové dopravy. Od poloviny prosince letošního roku vejdou v platnost nové jízdní řády a z Mělníka i do Mělníka budou významně posíleny vlakové spoje. Především ty popůlnoční.
Kategorie: Zpravodajství

Červenec 1, 2017

10:25
Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Pardubice, Praha, Nepřevázka. Tři osudová místa Jolany Voldánové (48 let), před lety známé televizní hvězdy. Jakmile zazněla před lety na ČT1 zpravodajská znělka a ona se objevila na obrazovce, mnoho diváků bylo spokojeno. Působila (a působí stále) klidným a milým dojmem. Laskavá žena, dalo by se říci. Jolana Voldánová z televize odešla. Zmizela z Prahy. Žije na malé vesničce a je spokojená.
Kategorie: Zpravodajství
05:06
Řepín - V Základní škole a Mateřské škole Řepín se dětem podařilo odevzdat k recyklaci úctyhodných 4 400 kusů baterií o celkové hmotnosti 76 kilogramů. Žáci baterie sbírali v rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět a do sběru zapojili i obyvatele Řepína.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 30, 2017

17:50

Nestává se tak často, aby se rekonstrukce opravdových bitev konaly jen takový kousek od Mělníka. Bitva u Zborova  je navíc snad nejdůležitější bitvou v dějinách našeho národa, protože byla prvním a velice důležitým krokem ke vzniku samostatného Československého státu. Bez ní a bez našich udatných legionářů, bychom s největší pravděpodobností byli dodnes jen jakousi součástí tehdy poraženého mnohonárodnostního Rakouska.

Oslavy 100 let uplynutí od této události si sice připomínáme pietními i kulturními akcemi v mnoha městech i na mnoha místech již tento víkend, avšak tu pravou rekonstrukci bitvy shlédnou návštěvníci až příští sobotu 8.7. ve 14 hodin v Milovicích. Jistě již teď plánujete, jak v nejpříhodnějším ročním období utrhnout co nejvíce příjemných zážitků, a tak není vůbec od věci uvést akci takto s předstihem, abychom ji mohli případně zařadit do našich plánů.

Připomínám, že ten den bude v Milovicích na nádraží také legiovlak, který bude od 9.7. do 14.7. možné navštívit také v Lysé nad Labem, což bude letos nejblíže k našemu bydlišti. Fotografie legiovlaku tu už máme také ....http://soutok.blogspot.cz/2017/05/sobota-135-na-soutoku-para-do-msena.html


Nedávno jsem tu představil jednu aktualitu z muzea, a protože nám právě dnes odstartovala, tak není od věci přijít s článkem přímo z muzea.

V muzeu odstartovala první prázdninová soutěž!
Mělník, 30. 6. – 20. 8. 2017

Chceš mě? Ptá se legendární plechová beruška na klíček na nástěnce Regionálního muzea Mělník. „Jestli jo, tak soutěž! Od pátku 30. 6. muzeum vyhlásilo další ze svých oblíbených prázdninových soutěží. Na návštěvníky čekají tři záhadné bedýnky, které skrývají historické předměty. Soutěžící je musí poznat po hmatu.

 Ze všech správných odpovědí vylosuje muzeum 3 výherce, kteří obdrží plechové hračky od firmy Kovap a háčkované dárky z Ateliéru Dany Vrbové… Soutěž je jedním s doprovodných programů k právě probíhající výstavě Kam s ním? Do muzea! Muzeum připravuje i další prázdninové akce. Výstava historických her a stavebnic s herní zónou nejen pro děti, bude zahájena 13. 7. Doplní ji další soutěž, při které budou moci fanoušci vkládat fotky, jak hrají společenské hry na muzejní facebook.
Více informací o prázdninových akcích najdete na www.muzeum-melnik.cz.
-KrF-

A na závěr ještě pár prázdninových tipů ze směru Lysá nad Labem :

A nakonec dnes přikládám několik odkazů do oblasti Nymburska, kam se hravě a velmi levně v rámci PID dostanete za nějakých 30-45 minut rychlíkem. Vyjímku tvoří odkaz do skanzenu Řepora. Dále nezapomeňte, že v měsíci červenci a srpnu můžete zakoupit nejlepší jízdenku, jaká kdy v historii ČD vznikla. Ano, Jízdenka na léto. https://www.cd.cz/typy-jizdenek/vnitrostatni-jizdenky/-27872/

http://www.zoochleby.cz/

http://www.botanicus.cz/centrum-remesel/oteviraci-doba-and-vstupne

http://www.polabskemuzeum.cz/prerov-nad-labem/vystavy

https://www.mirakulum.cz/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Skanzen_%C5%98epora

http://ipodebrady.cz/kalendarium-2017

https://cs.wikipedia.org/wiki/Lys%C3%A1_nad_Labem_(z%C3%A1mek)


Zdroj: Soutok
17:46
Mělník - Mělnické Gymnázium Jana Palacha vyhlásilo výsledky celoroční matematické soutěže Zajímavá matematika neboli Zamat. Žáci čtvrtých a pátých tříd základních škol z celého Mělnicka každý měsíc počítali tři záludné matematické úlohy a jejich řešení potom posílali k vyhodnocení do gymnázia. Padesát nejlepších se potom sešlo při závěrečném klání v tělocvičně gymnázia a ti dostali odměnu podle svého umístění v celé soutěži.
Kategorie: Zpravodajství
14:56
Mělnicko /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek odpoledne se kralupské ulice rozezněly zvukem sirén požárních vozidel. Tentokrát však nešlo o požár, nýbrž o vodní živel. Po silném dešti stoupla voda v Zákolanském potoce na takovou výšku, že vedení města vyhlásilo druhý povodňový stupeň.
Kategorie: Zpravodajství
09:37
Mělník – Zastupitelé rozhodli, že na podzim se obecní referendum neuskuteční. Problém je v organizaci a příliš velkých nákladech na jeho uspořádání.
Kategorie: Zpravodajství
07:25
Mělník - Jako doprovodný program k výstavě Toy_Box PRÁCE NA PAPÍŘE byl k vidění na autobusovém nádraží happening Živé kreslení. Komiksová autorka přiblížila zájemcům, jak vzniká street art, působivé velkoplošné umění vytvářené na veřejných místech. Potom sprejovými barvami vytvořila na zeď nádražní budovy vlastní působivé a moderní dílo.
Kategorie: Zpravodajství
06:53
Mělnicko /FOTOGALERIE/ – Na Kokořínsku se konal už osmý ročník extrémního závodu, kde mezi sebou soutěžili pětičlenné týmy z řad policistů, městských strážníků nebo hasičů.
Kategorie: Zpravodajství
05:45
Zlončice - Příznivci leteckého modelářství se mohou těšit na Víkendovou show Zlončic. Akce se uskuteční od pátku 30. června v 17 hodin do neděle 2. července na letišti za obcí Zlončice. V případě nepříznivého počasí se akce posouvá na následující víkend.
Kategorie: Zpravodajství
05:13
Střední Čechy - Děti si dnes vyzvednou školní vysvědčení a pak už hurá na prázdniny. O tom, jak je strávit, ale mají mnohdy jinou představu než jejich rodiče. Ti se těší především na to, že si od svých ratolestí alespoň pár dní odpočinou. A malí školáci? Někdo chce na prázdniny k babičce, jiného láká táborové dobrodružství. Důležité je ale najít kompromis.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 29, 2017

17:22

Milí čtenáři, nastal čas, abychom se podívali, co se kde o prázdniny chystá. Již tradičně začnu programem v místním RMM, pak se podíváme na Mšensko, kde se stále něco děje a v závěru dnešního článku koukneme na program výstav v Lysé nad Labem, kde jsou pouze dvě výstavy v červenci, a pak až po prázdninách v září. Tolik tedy dnešní článek.
Příště si jistě snad nezapomeneme připomenout ukázku bitvy u Zborova v Milovicích, legiovlak, nějaké další  možnosti vyžití, a rovněž si dovolím připomenout, že i v rámci MEKUC máme u nás v Mělníku také zajímavé akce.Mšensko.
01.07.2017  Chorušice, Velký Újezd - soutěž požárních sportů01.07.2017  Bohoslužby ve skalách08.07.2017  13. MS mopedů Stadion na ploché dráze ve Mšeně08.07.2017  Oslavy 810. výročí obce Kanina15.07.2017  Kokořínský triatlon15.07.2017  Po stopách Cinibulkových - "Časem zpět o sto let"22.07.2017  Chovatelská výstava22.07.2017  Kadlín - Jakubská pouť ve stylu jarmarku05.08.2017  Chorušice - Chorušická pouť19.08.2017  VII. setkání motocyklů čs. výroby ve Mšeně26.08.2017  Vzpomínání na Chartu 7726.08.2017  Rybářské závody27.08.2017  Mšenská padesátka
Lysé nad Labem-výstaviště.
Festival věštění 2...
13.07.2017 - 16.07.2017
Více informací »Květy 2017...
13.07.2017 - 16.07.2017
Více informací »
Zdroj: Soutok
17:15
Mělník - Mělnická základní škola Jindřicha Matiegky v Pražské ulici rozdávala vysvědčení už ve čtvrtek. Žáci z 1.C spolu se svou paní učitelkou Marií Urbánkovou vyrazili objednaným kokořínským vláčkem na Vrázovku, kde dostali vysvědčení samozřejmě se samými jedničkami. Děti od školy vyprovodil ředitel Vladimír Škuta a většina maminek se přidala rovnou do vláčku, aby své ratolesti k prvnímu závěrečnému vysvědčení doprovodila.
Kategorie: Zpravodajství
09:13
Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Při druhém ročníku Battlemanie, která se konala na místní workoutovém hřišti se Jan Kareš chtěl pokusit překonání světového rekordu v počtech shybů. Podle organizátora Tomáše Vágnera ale nakonec díky absenci televizních kamer pojal soutěž pouze jako trénink a za tři hodiny vylepšil svůj osobní rekord. Shybů udělal 2141.
Kategorie: Zpravodajství
07:58
Střední Čechy - Letní měsíce lákají k vodě mnoho lidí. Mnohdy se chtějí osvěžit a pobavit i celé rodiny. Ve Středočeském kraji se nachází řada míst, která nabízí možnost koupaní i dalších aktivit. Oblíbená jsou tradiční koupaliště ve městech s velkou nabídkou herních prvků. 
Kategorie: Zpravodajství
05:51
Mělník – U místní základní školy Jungmannovy Sady je každé ráno nebezpečno. Zastavují rodiče s auty, aby vyložili své ratolesti. Ty potom nebezpečně kličkují mezi odjíždějícími a přijíždějícími vozy.
Kategorie: Zpravodajství
05:18
Mělnické Vtelno - Letní pohodu v Kulturním Centru Kostel zažijí návštěvníci v pátek 28. července ve 20 hodin ve venkovním amfiteátru prostřednictvím vystoupení Ivan Hlas Trio. V podání Olina, Norbiho a Ivana zazní všechny známé a oblíbené songy.
Kategorie: Zpravodajství