Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na komerce@melnicek.cz.
KA Reality

Zpravodajství

Červen 16, 2017

14:38
Veltrusy – O posledním červnovém víkendu, tedy ve dnech 24. až 25. června, se do prostor místní zámecké oranžerie nastěhuje stovka růží z českých růžových sadů i od soukromých pěstitelů.
Kategorie: Zpravodajství
11:55
Mělnicko - Půda rozpraskaná suchem, žloutnoucí plochy v obilných lánech a agronomové zvedající oči k nebi ve víře, že se co nevidět zatáhne a spustí liják. Dlouhodobé sucho je stejně jako v minulých letech velkým strašákem pro všechny zemědělce. Nic však zatím není ztraceno.
Kategorie: Zpravodajství
10:35
Kralupy – Noční jízda na kánoích, kajacích, pramicích či raftech po trase Řež – Máslovice se koná v sobotu 24. června od 21.30 hodin.
Kategorie: Zpravodajství
05:13
Milovice – Tisíce lidí dnes začnou najíždět na první festival sezony, milovický Votvírák. Obě hlavní stage včetně stánků, mobilních záchodů i stanového městečka byly připravené už ve čtvrtek na nápor návštěvníků, který policisté dopředu odhadují na 40 až 60 tisíc.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 15, 2017

18:49
Mělník - Jarní přírodovědná soutěž mělnického Regionálního muzea pro školní kolektivy má své vítěze. Soutěž s názvem „Příroda se probouzí" probíhala po celé jaro a mohli se do ní zapojit kolektivy druhého stupně základních škol i studenti středních škol.
Kategorie: Zpravodajství
18:14

Je to až k nevíře, ale v sobotu  tu máme už 24. ročník recesistického závodu Mělnická Jizerská 50. Pro diváky je to obvykle  příležitost vidět dobrou zábavu, setkat se s přáteli a někdy třeba i nějakým známým, nebo místním borcům fandit. Co vůbec ještě dodat ?

V 17 hodin začíná vše rozběhy, a tak jako vždy končí ročník dvěma finálovými závody ( žen a mužů). Po vyhlášení výsledků  obou finálových závodů bude tentokrát patřit scéna Vladimíru Mišíkovi a ETC. Vše důležité najdete na webu http://bezky.cz/

To je tedy zde v Mělníku nejdůležitější společenská událost třetího červnového víkendu. A již se mohou pomalu připravit ti, kteří se budou chtít účastnit 34. ročníku dálkového pochodu Mělnický hrozen, který bude o týden později. Jistě zde ještě znovu zařadím upoutávku i s výběrem tras, ale dnes jen dám odkaz na .. http://www.kct.cz/akcekct/data/20170624-melnicky-hrozen-propozice-12518-39657500.pdf .


To jsou tedy dvě legendární a nejbližší periodické společenské akce města Mělníka. Ještě si připomeneme Plovárnu 2017, která  je také populární periodickou akcí, ovšem v areálu koupaliště ve Mšeně. Ta bude také až za týden.Závěr dnešní pozvánky patří třem výstavám v termínu 22. - 25.6. na výstavišti v Lysé nad Labem.


Kalendář výstavLázeňský veletrh 20...
22.06.2017 - 25.06.2017
Více informací »Růžová zahrada 2017...
22.06.2017 - 25.06.2017
Více informací »Senior – Handicap: a...
22.06.2017 - 25.06.2017
Více informací »
Zdroj: Soutok
16:56
Mělník - Street workouteři z celého Česka se už pilně připravují na sobotní druhý ročník Battlemanie, která se koná na mělnickém workoutovém hřišti v ulici Karolíny Světlé od 10.30 hodin. Město Mělník tam dokonce nechalo na vlastní náklady vybudovat dopadovou plochu o velikosti 150 metrů čtverečních. Tento rok se tam setkají velká jména nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Největším lákadlem celé akce bude bezesporu pokus o překonání vlastního světového rekordu ve shybech Jana Kareše a Martina Müllera. Ti se budou snažit o největší počet shybů během šesti hodin.
Kategorie: Zpravodajství
14:01
Mělník - Další dva rizikové přechody pro chodce v Krombholcově a Fibichově ulici jsou nyní bezpečnější pro obyvatele a návštěvníky Mělníka. Město získalo na realizaci jejich nasvícení finanční příspěvek ve výši 120 000 korun od Nadace ČEZ v rámci grantu Oranžový přechod. Celkové náklady pak činily něco málo přes 160 000 korun. Na rozdíl od podobných tří přechodů ve městě, nemají ovšem sloupy veřejného osvětlení oranžovou, nýbrž černou barvu.
Kategorie: Zpravodajství
11:20
Mělník – Regionální muzeum Mělník připravilo pro milovníky ptactva a přírody na středu 21. června od 19 do 21 hodin podvečerní vycházku za mělnickými rorýsy, jiřičkami a ostatními ptačími obyvateli města.
Kategorie: Zpravodajství
07:59
Mělník – Mělnický starosta Ctirad Mikeš byl obviněn ze spáchání trestného činu. Řídil totiž pod vlivem alkoholu a přitom třikrát během jediné jízdy naboural. K nehodě došlo už na konci května, policisté ale čekali na výsledky krevních testů.
Kategorie: Zpravodajství
07:50
Takzvaný tuzing je zajímavý fenomén. Zjednodušeně řečeno jde o blízkého příbuzného tuningu, tedy vylepšování auta jeho majitelem, narozdíl od něj ale neřeší funkčnost. Pod tuzing tak spadají úpravy, které nemají vliv na výkon motoru či jízdní vlastnosti. Nezřídka je dokonce zhoršují. A navíc, tuzing velice často překračuje hranici dobrého vkusu.
Kategorie: Zpravodajství
07:16
Mělnicko /ANKETA/ - Voňavá dobrota ze záhonu rovnou do pusy. Džemy, marmelády, knedlíky a koláče… To všechno láká milovníky jahod, kteří se na sklonku jara vydávají na samosběr do jahodáren.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 14, 2017

14:09
Mělník – Místní knihkupectví a antikvariát Želví doupě pořádá příští neděli 25. června od jedenácti do sedmnácti hodin výměnný bazar oblečení a hraček pro děti.
Kategorie: Zpravodajství
11:28
Mělnicko - V rámci Evropského dne židovské kultury si v pátek nejen u nás připomeneme historii tohoto náboženství. V České republice se například otevírají dveře synagog, doprovodné akce se konají na hřbitovech a dalších židovských památkách.
Kategorie: Zpravodajství
09:06
Tuhaň – Další ročník běžeckého závodu Běh Polabím 2017 se uskuteční v pátek 23. června od dvaceti hodin. Start závodu je tradičně z tuhaňské návsi.
Kategorie: Zpravodajství
09:00
Mělnicko - Děti z Olovnice oslavily svůj svátek na místním fotbalovém hřišti trochu opožděně. Celé odpoledne si tu ti nejmenší, ale i jejich rodiče mohli například zaskákat v pytli, shodit míčkem pár kuželek nebo zaběhnout připravenou štafetu. Pro děti tu byl zdarma k dispozici nafukovací hrad se skluzavkou a pouťové houpačky. Nechybělo ani občerstvení s limonádou a zmrzlinou.
Kategorie: Zpravodajství
06:05
Ředhošť – V areálu tradičních místních trhů, které se tu konají už více než padesát let, bylo zřízeno autokino už před dvěma lety. Zprovoznili ho místní nadšenci, kteří založili spolek podporující Mikroekonomiku a Mikroekologii.
Kategorie: Zpravodajství
05:39
Mělník – Strakův most se začne opravovat nejpozději v listopadu. Práce potrvají aždo léta příštího roku.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 13, 2017

19:16

Jsou v Čechách filmy, na které se dá nejen často koukat , ale mnozí z nás jsou schopní doslova sehrát scénky z nich. Snad vždy jde o populární komedie. Jejich síla spočívá v určitém uvolnění, pohodě a vlastně jsme na ně a na český humor v nich hrdí. Mezi těmito filmy samozřejmě nechybí tituly Dobrý voják Švejk (1956) a Poslušně hlásím (1957) s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli.

A tak se nelze ani divit, že když se objevila zpráva, že nedaleké Kralupy nad Vltavou budou mít svoji sochu Švejka, tak to byl námět k návštěvě. Vždyť jistě zase přijde čas, kdy člověk bude sledovat snad už stou reprízu, a pak si tak s úsměvem vzpomene, jak se nechal se Švejkem vyfotit :-). Dosud vzpomínám na setkání s Rudolfem Hrušínským v Plané nad Lužnicí v motorestu v roce 1985.


Tak, jako jsem v sobotu po poledni vyrazil vlakem do Mšena, tak jsem v neděli na poledne vyrazil na kole do Kralup nad Vltavou. Dříve jsem zkrátka neměl čas. Bylo sice asi 27 stupňů, ale pofukoval příjemný větřík, který tentokrát po celou dobu vanul příznivými směry. Projel jsem Hořínským parkem do Hořína, odkud jsem až do obce Nelahozeves prakticky jel po cyklotrase číslo 2, která je cyklotrasou mezinárodní. Přenesl jsem kolo přes horkovod do Zálezlic a byl jsem zvědavý, zda už v Lužci začali dělat slibovanou lávku přes Vltavu. Zatím tam tedy stále pluje přívoz.


OU v Zálezlicích.


Populární malovanou zastávku v Zálezlicích jsme tu už někde měli, tak dnes si dáme zastávku v Kozárovicích.


Přívoz v Lužci nad Vltavou . Převozník měl plno práce.


Takovou malovanou mapu najdete buď u odbočky v obci Křivousy, nebo v obci Vepřek, případně tuším v mělnickém info centru.


Obvykle vozí cyklisté ve vozíčku za kolem děti, ale zde šlo o stan a další příslušenství.


V Dušníkách nad Vltavou lahodí  oku místní chmelnice...


.... a ve Všestudech jsou to již tyto krásná vodní zákoutí, která vás provází v první části polností v okolí veltruského zámku.


Již jsem zde publikoval mnoho fotografií, které se týkaly cyklovýletů do Veltrus k zámku. Vzpomeňte třeba i na článek http://soutok.blogspot.cz/2016/04/cinibulkova-vltavska-cyklostezka-mozna.html, který jsem nazval kdysi Cinibulkova vltavská cyklostezka, ale klidně se může jmenovat třeba Mělnický vltavský okruh. Opět to usnulo. Nebo tu je článek http://soutok.blogspot.cz/2013/04/kolem-melnika-vede-cyklotrasa-dlouha-7.html , či http://soutok.blogspot.cz/2014/04/navstivit-zamek-veltrusy-ma-smysl.html Dnes tu tedy mám premiérovou fotografii sfingy ze zámeckého parku.
Z Veltrus tedy fotograficky jen krátce. Na hodinách bylo něco kolem 14.20. Konečně jsem se cyklisticky dostal v tomto směru dále. Zde se díváte na most přes Vltavu, který vede k PTZ Nelahozeves. Trošku mi připomněl náš nejstarší mělnický most na pohlednicích.


Je z něj i pěkný pohled na umělou kajakářskou trať.


Před krásným zámkem v Nelahozevsi jsem přehlédl odbočku a čekala mě nepříliš lákavá a stoupající silnice, která v závěru padala snad dva kilometry dolů do Kralup. Naštěstí tam nebyl provoz a aspoň byly i krásné výhledy.To již slunce pěkně pálilo a vítr moc nefoukal. Při takových cestách samozřejmě dbáme pitného režimu, lehké stravy, pokrývky hlavy, brýlí a krému na opalování, který dokonale ochrání před spálením pokožky. I tak se organismus po akci dost odvodnil.


Do Kralup jsem přijel v 15.15 a dostavila se po asi 35 km jízdy i různého chození zejména v okolí zámku Veltrusy jakási únava z horka.


Zde tedy máme hlavní cíl výletu. Každou chvíli se tu někdo fotí. Když jsem přijel, tak tu zrovna byla šestičlenná skupinka cyklistů ze Slaného. Myslím, že tento nápad s lavičkou, se povedl. Dílo je tu od poloviny května a fotografie ze slavnostního otevření můžete najít na webu https://www.facebook.com/groups/1808841266008571


Doporučuji se také podívat na tuto adresu, kde jsou fotografie  soch Švejka z různých míst Evropy, ale třeba i z Putimi, která je tak populární díky filmu Poslušně hlásím.
http://plajzka.blog.cz/1409/sochy-vojaka-svejka

Je docela zajímavé, že když jsem v roce 1986 plul s partou Otavu, tak jsme píchli člun zrovna asi 1 km před kempem v Putimi a jen těžko jsem se tehdy řídil tím heslem, které provází každý upomínkový předmět se Švejkem ....,, To chce klid."  Po krásné noci v kempu jsme si poslední den dovolené tehdy do Písku zajeli aspoň autobusem, ale původně jsme tam měli doplout.


Nový městský úřad a info centrum v Kralupech nad Vltavou. Bohužel tu o víkendu mají v infu zavřeno :-).


Zde stával slavný hotel Praha, kam jsem chodil po odběrech krve na minutky a na pivo 12 z Plzně.


Nevím, zda právě tady prodával drogista Vaněk, ale drogerie tu je. Jen asi 100 metrů od sochy.


A k tomuto místu mám osobní vztah. V této budově, se prováděl v 80. letech odběr krve snad pro celý okres. Chodilo se tam skrz tato vrata přes malý dvorek.


Zákolanský potok v Kralupech na konci své pouti. Články o potocích v okresu Mělník a říčce Pšovce, které měly obrovskou sledovanost:

 http://soutok.blogspot.cz/2013/06/zname-dobre-ricky-potoky-v-okrese-melnik.html

http://soutok.blogspot.cz/2016/08/ricka-psovka-v-melniku-jak-ji-vubec.html

http://soutok.blogspot.cz/2016/08/ricka-psovka-v-melniku-jak-ji-mnozi.html


Pohled na Vltavu směrem k Mělníku.


Tak tedy ještě 28 km. Je 15.45 a cesta domů je příjemnější.


V Kralupech u Vltavy jsem již nezaváhal a trefil jsem se na krásnou Dvořákovu stezku, která vede podle řeky pěkně po rovince pod stromy. Lidí tu bylo slušně a místo se mi opravdu líbilo.


Občas tu jsou i zajímavé skály.


Restaurace ....


 .... a přístav společnosti Marina Nelahozeves. Také plula pod Mělníkem ( před lodí Fidelio)


Milý koníček mi postál v obci Staré Ouholice. Zde je spousta krásných asfaltových eurocest, ale žádná cykloznačka. To je zkrátka oficiální hřích :-) !


Původní stará silnice z obce Vepřek do Mělníka. Mám v úmyslu ji fotograficky ztvárnit v samostatném článku, protože ta proměna stojí za to. Je až k nevíře, co dokáže v přírodě udělat čas, pokud člověk nezasáhne.


Pohled na Vltavu u Mlčechvost ze staré státovky.


A tradiční poklidný pohled od Zelčína. Pokud článek někoho motivoval, nebo se líbily obrázky, tak je to dobře. Na Mělník jsem přijel v 18.10 hodin a to je z tohoto mého třetího letošního cyklovýletu vše. Pěkný zbytek pracovního týdne!
Zdroj: Soutok
12:55
Mělnicko - Manželství berou české páry čím dál méně vážně. Je stále víc těch, kteří nechtějí, aby byl jejich majetek včleněn přímo do společného jmění manželů (SJM), které vzniká automaticky při uzavření sňatku.
Kategorie: Zpravodajství