Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Ivo Jahelka v Zelcine

Zpravodajství

Říjen 12, 2017

07:00
Mělník – Cestující z vesnic mezi Mělníkem a Prahou, kteří dojíždějí do hlavního města autobusem, se každé ráno strachují, zda se do práce nebo do školy dostanou včas. Spoje linky 369 totiž bývají už v nástupní stanici tak plné, že se do nich další lidé nevejdou.
Kategorie: Zpravodajství
05:40
Mladá Boleslav – Rekord. Zase. Už po dvaadvacáté v řadě! Mladoboleslavská automobilka hlásí, že v září letošního roku dodala zákazníkům na celém světě 112 900 vozů Škoda.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 11, 2017

16:50

Kryštofovo Ůdolí.  http://soutok.blogspot.cz/2013/09/orloj-ktery-se-zrodil-ze-stare.html

Jedna z věcí, která mě fascinuje, jsou orloje. Dovedete si představit ty obrovské teoretické znalosti, které musí autor mít a ta myšlenka a šikovnost to celé z něčeho vyrobit ?
Dlouho si člověk myslel, že jde především o historický pozůstatek dávných časů a jezdili jsme se dívat především jen na pražský orloj, nebo maximálně do Olomouce, ač tu máme asi ještě čtyři další městské orloje. Jenže, až snad v roce 2012, se v bývalé trafostanici v obci Kryštofovo Ůdolí (u Liberce) rozhýbal první vesnický orloj v Čechách a Soutok stál již o rok později před ním. Je to skutečně krásná obec, která má návštěvníkům co nabídnout a nejen orloj. Ostatně, nedaleko je Ještěd s populárním výhledem.Hojsova Stráž.

Letos v létě jsem jel na Jízdenku na léto jednu cestu do stanice Špičák ( před Železnou Rudou), abych se odtud vypravil na Pancíř. Sotva jsem přijel domů, už jsem viděl ve zprávách informaci o obci Hojsova Stráž ( stanice před Špičákem), kde prý nějaký nadšenec buduje první orloj na Šumavě. To mě zkrátka zaujalo a výsledky toho nejsou vůbec k zahození. Tak předně je nutno říci, že orloj již snad běží ve zkušebním tempu, ale dne 17. listopadu by měl být slavnostně uvedený do plného provozu...http://plzensky.denik.cz/z-regionu/hojsova-straz-ma-prvni-sumavsky-orloj-20171004.html Tam se také dočtete, že pan Landa začal stavět první stroj v květnu 2014 a bude v mnohém jiný, než ten od Ještědu.

Především bude odbíjet jen v poledne, a to tak, že divák uslyší prvních 8 tónů naši hymny. Figurky apoštolů tu tedy každou hodinu nehledejte. Ovšem, má neskutečné kalendárium s obrovskou přesností, ukazuje na dvou menších cifernících na minuty přesně východ i západ slunce a dokonce i úžasnou mapu hvězdné oblohy pro půlnoc každého dne, na které najdete četná souhvězdí i hvězdy. Orloj bude osvícený světlem. Zájemcům doporučuji vyníkající web autora, kde je popsána i vlastní technologie stavby orloje, včetně nádherných záběrů na jednotlivé díly i celky.

http://www.orloj-sumava-hojsovastraz.cz/   Škoda jen, že je to poměrně lán cesty a den je již krátký. V blízkosti je toho k vidění opravdu moc. Například  chata a rozhledna Pancíř s občasným výhledem na Alpy,Špičák, Černé a Čertovo jezero,Železná Ruda, mezinárodní nádraží v Alžbětíně s muzeem bavorských železnic a společná stálá výstava o Šumavě i Bavorském lese, a nakonec asi tři a půl hodiny odtud pěšky vzdálený Velký Javor ( Grosser Arber), který je považován se svými 1453 metry nad mořem za nejvyšší horu Šumavy ( již v Bavorsku).

Jeden z nejhezčích orlojů je třeba v begickém Lieuru ( ukazuje i příliv)...http://www.hermanci.cz/neco_z_fotaku/list/62.

Dobrý web je také.... https://www.pinterest.co.uk/k_danak/orloj/
Zdroj: Soutok
13:19
Mělník - I přes zhoršené povětrnostní podmínky dorazilo na letiště na Chloumku, kde se konala tradiční drakiáda, osmdesát závodníků. Vrcholem odpoledne však nebyli pouze draci, ale letecké představení akrobatických pilotů a letecký trenažér.
Kategorie: Zpravodajství
11:36
Neratovice – Republikové prvenství si v nelichotivých srovnávacích žebříčcích největších znečišťovatelů, jehož aktuální podobou ve středu zveřejnil neziskový ekologický spolek Arnika, udržela chemička Spolana v Neratovicích na Mělnicku. 
Kategorie: Zpravodajství
09:58
Řepín - Celkem pět nově narozených dětí přivítala na obecním úřadě v Řepíně děvčata z místní školy zpěvem. Každé miminko navíc dostalo malý dárek. Tradiční vítání občánků proběhlo uplynulou sobotu 7. října. Zúčastnilo se jej celkem pět dětí, dvě holčičky a tři chlapci.
Kategorie: Zpravodajství
07:54
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Kategorie: Zpravodajství
05:30
Každá sekačka na trávu i každý traktůrek potřebují olej. Jaký? To se dozvíte v jejich návodu. Ale nakonec stejně vyplynou otázky, na které neznáte odpověď, protože v návodu o nich mlčí. My je zodpovíme.
Kategorie: Zpravodajství
04:43
Mladá Boleslav – Německá agentura Reuters přinesla v poslední době informaci o tom, že německý koncern Volkswagen chce přesunout část produkce Škody Auto mimo Českou republiku. A že by škodovka měla platit vyšší podílové náklady za sdílené technologie. To ovšem popírá jak Škoda Auto, tak mluvčí Volkswagenu.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 10, 2017

16:14
Mšeno - Přednáška Češi a Němci na Kokořínsku se uskuteční tento pátek od 18 hodin v sále radnice ve Mšeně u Mělníka.
Kategorie: Zpravodajství
12:46
Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.
Kategorie: Zpravodajství
10:45
Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 11. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Mšeno, ZŠ Libiš a ZŠ Ledčice.
Kategorie: Zpravodajství
07:27
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
07:23
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Kategorie: Zpravodajství
06:51
Mělník /ANKETA/ – Na bývalém řepném placu mělnického cukrovaru mezi ulicemi Mladoboleslavská, Cukrovarská a Pražská se má stavět další supermarket. Tentokrát by mělo jít o obchod řetězce Billa. Obyvatelům města se nelíbí, že by v Mělníku vyrostl další obchod nabízející potraviny. Byl by už sedmý. Radnice však nemá šanci zasahovat do záměrů majitelů pozemků.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 9, 2017

18:40
Již včera jsem tu zmínil výstavu kartonových modelů s názvem Markův svět, která má svoji vernisáž tento čtvrtek v 17 hodin a potrvá od pátku 13. října do 5. listopadu. Výstava jistě přinese mnoho zajímavých modelů, které mohou být i inspirací zájmové činnosti vašim dětem. Již od zítřka však můžete v muzejní kavárně, téměř až do konce měsíce obdivovat malířské výtvory Ivany Tošnarové kreslené pastelkami, ale i jinou výtvarnou formou. Hezký obrázek, co říkáte?

V Lysé nad Labem, se schyluje k těm nejlepším výstavám roku a možná stojí za to navštívit hned tu první s názvem Exotika 2017, která se bude konat od 25. do 29.10. Vstupné je  sice 120 Kč, ale jak udává průvodce, tak jde o výstavu, která prý svým rozsahem nemá v Evropě konkurenci: http://www.vll.cz/veletrh-262   Nejde samozřejmě jen o exotické ptactvo, ale najdete zde další exotická zvířata ( plazy,akvarijní ryby, levharta, lvy, opice...), či exotické rostliny apod. To vše ve čtyřech pavilonech a výstava je samozřejmě prodejní.
Zdroj: Soutok
11:48
Mělník - Na výstavě [email protected]čeraadnes.cz odstartoval preventivní projekt cílený na rizikové prostředí virtuálního světa a počítačové kriminality, který pro školy připravil tým Programu prevence kriminality Města Mělník ve spolupráci s policisty, strážníky a místním muzeem.
Kategorie: Zpravodajství
08:44
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
06:02
Mělník – Most Josefa Straky v Mělníku bude zavřený už od začátku letošního listopadu. Je totiž ve výrazně horším stavu, než se původně předpokládalo. Bezpečnostní opatření tam dokonce nepustí ani chodce.
Kategorie: Zpravodajství
05:38
Podle zákona musí být všechny bojlery, tepelná čerpadla a elektrické kotle označeny energetickým štítkem. Z něj pak vyčtete, jak moc je tento spotřebič účinný.
Kategorie: Zpravodajství