Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Mekul 2017

Zpravodajství

Červen 13, 2017

12:00
Praha - Jak již zaznělo na úvodní tiskové konferenci letošního ročníku United Islands of Prague: Současnost se tentokrát potkává s historií. Festival nejen svůj program spojil s oslavami výročí Karlína a nově tak zvolil místa, kde se letos budou odehrávat koncertní vystoupení i další program, ale také se svým způsobem vrací ke svým vlastním kořenům.
Kategorie: Zpravodajství
10:47
Veltrusy – Cykloprohlídky na místním zámku začínají už tuto sobotu. Návštěvníci budou mít opět možnost zažít komentovanou prohlídkou na kole v zámeckém parku a objevovat romantická zákoutí s drobnými pavilony, rozmanité mosty přes Mlýnský potok či divočinu lučního lesa.
Kategorie: Zpravodajství
10:25
Praha - Festival United Islands of Prague se chystá na nejvýznamnější posun ve své historii. Letos své síly poprvé spojí s pražskou čtvrtí Karlín, která zároveň oslaví 200. výročí od svého založení. Všechna pódia se tak ve dnech 23. - 24. června přesunou z historického centra Prahy právě sem. V rámci festivalu oslaví své 25. výročí založení i humanitární organizace Člověk v tísni.
Kategorie: Zpravodajství
09:51
VIDEO / Patnáct procent českých dětí má přímou zkušenost s erotickými zprávami nebo sdílením intimních fotek a videí. Nezdráhají se ani videochatů nebo osobních schůzek s cizími lidmi. Ukázal to nový výzkum „Sexting a rizikové seznamování českých dětí v kyberprostoru".
Kategorie: Zpravodajství
09:20
Neratovice – Sídlo neratovického pracoviště úřadu práce v ulici Na Výsluní čeká rekonstrukce. Stavební práce budou příčinou omezení provozu.
Kategorie: Zpravodajství
05:19
Mělník – Vedení města vybralo na druhý pokus zhotovitele pro nákladnou rekonstrukci v místním Masarykově kulturním domě. Renovovat se bude hlediště a vzduchotechnika v hlavním sále. Zakázku získala slovenská nadnárodní společnost,  která už pracovala například na obnově hlediště ve slovenském národním divadle.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 12, 2017

17:50

Byl jsem dnes upozorněný, že až se podívám na návrh nového jízdního řádu ČD, tak prý budu mile překvapený. Jde samozřejmě jen o návrh a neznamená to, že tomu tak skutečně bude, ale i tak je milé, když vidíme snahu přidávat další spoje, a to dokonce v neobvyklé noční hodiny.

 Mnohdy nám to připadá úsměvné, nebo i zbytečné, ale bývají v životě občas okamžiky, kdy si říkáme : ,, No jo, to je pěkné, že jede brzy nad ránem z Prahy do mnou vybraného letoviska expres, který je tam v krásných 9 hodin dopoledne, když na něj nemám přípoj."

A jeden praktický příklad za všechny. Rozhodnete se na konci června navštívit akci Plovárna ve Mšeně, která začíná v 15 hodin a samozřejmě chcete posedět, poslechnou hudbu a popít pivko. Nikdo nechce sedět při limonádě a jet v 18 hodin posledním vlakem do Mělníka ( nutno počítat i čas k nádraží). Ale, ve 20.29  hodin už by to smysl zřejmě mělo. Zkrátka, jsou chvíle, kdy i ti, kteří vůbec nikam jezdit povinně nemusí, tak jsou rádi za jakýkoliv spoj v neobvyklou hodinu, který nám může přinést zcela nové možnosti případného cestování.
Na prvním snímku je jistě nejzajímavější první víkendový spoj v 1.18 hodin do Prahy, který by umožnil přípoje na velmi časné ranní vlaky do vzdálených letovisek s odjezdy již kolem 3 hodiny ranní.

Druhý snímek je takovou novinkou, kdy právě poslední večerní spoj ze Mšena s odjezdem ve 20.29 hodin pokračuje přes Mělník do Všetat s návazným přípojem do Prahy.


Poslední obrázek trati 072 je dokladem, že i v půl třetí ráno lze z nějaké dálky, nebo z nočního života v Praze dorazit domů.

Na závěr jsem nechal ,,mšenskou lokálku", která opět hýří těmi pozdně večerními nápady  v obou směrech, avšak je otázkou, zda to někdy někdo zkusí :-).

Nápady to jsou jistě zajímavé, ovšem důležité je pochopitelně využití spojů, které nedělá pár lidí. Trochu mi to připomíná situaci ze 70. let 20. století, kdy jsme občas při víkendových návštěvách našich hradů a zámků konstatovali, že je kolem spíše mnohdy více slyšet němčina, než mateřský jazyk, ale situace se prý stále pozvolna mění.

 Návrhy jízdních řádů  najdete na stránkách SŽDC...http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/navrh-jizdniho-radu-2018.html .
Zdroj: Soutok
16:22
Mělník - Až do poloviny června probíhá v mělnickém muzeu zážitkový program, při kterém se nejmladší generace pomocí takřka všech smyslů seznamuje s profesí etnografky Nadi Černé. Pomáhá jim v tom kouzelná půda tety Jitky, plná pokladů.
Kategorie: Zpravodajství
12:42
Mělnicko - Letních kin je jako šafránu. Doba, kdy se nacházela skoro v každém městě, je nenávratně pryč. Lidé dávají přednost sálům s obrovskými plátny nebo domácímu pohodlí u obrazovek.
Kategorie: Zpravodajství
09:14
Kralupy – Letošní Den na řece nabídne v sobotu 17. června od 13 hodin nejen plavby parníkem Fidelio z Libčic do Kralup nad Vltavou, ale také možnost řízení malého plavidla bez kapitána.
Kategorie: Zpravodajství
08:25
Kralupy nad Vltavou - V Kralupech posledních pět dní slavili místní tradiční Dny Kralup, které doprovázely četné kulturní a sportovní akce. Oficiálně byly celé slavnosti zahájeny v turistickém infocentru u tamního Masarykova mostu představiteli města.
Kategorie: Zpravodajství
07:00
Spousta z nás tráví velkou část dne prací za stolem u počítače, proto je důležité, aby židle, na které sedíme, byla opravdu kvalitní a splňovala určitá kritéria zdravého sezení.
Kategorie: Zpravodajství
05:12
Mělník – Radnice začne v letošním roce připravovat varovný informační systém ochrany obyvatelstva, který bude šířit při velké vodě a dalších pohromách výstrahy po celém městě.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 11, 2017

17:06
Mělník - Růžový den uspořádali na stylově vyzdobeném mělnickém zámku. V rámci soutěže Král vín byla připravena pro návštěvníky degustace všech růžových vín, klaretů a šumivých vín od desítek vinařů z celé republiky.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 10, 2017

19:52

 Máte toho aspoň někdy po pěti pracovních dnech dost ? Honíte v sobotu dopoledne nákupy ?
Pak vězte, že to všechno byly důvody, proč jsem začal užívat společenské akce dalšího červnového víkendu, až dnes v poledne. Na Mělnický Vrkoč mi zbývalo nějakých 15 minut, ale stálo to za to.


Měl jsem vlastně jakési štěstí, protože jsem potkával samé veselé lidi v krojích, kteří byli velmi ochotní zapózovat, což se ukázalo, jako nesmírně důležité.


Tak to jsou potom záběry, když přeje počasí a lidé se vám na pět metrů usmívají do foťáku :-). Protože jsem se kdysi také učil hrát na klarinet, tak má pro mě fotka i další kouzlo.


V části náměstí snad probíhaly ještě pravidelné sobotní farmářské trhy.


Aspoň pro zachycení atmosféry jsem si ještě vybral posezení, kde převládali učinkující ...


.... a trošku jsem zamířil mezi stánky. Byla totiž programová pauza. Pak už jsem musel na vlak, který odjížděl ve 13 hodin do Mšena.


Velký bejček ( lokomotiva řady 423) http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/003591-Parni-lokomotivy-na-nasich-kolejich-rada-4230/ je typickou lokomotivou mšenské lokálky. Již několik sezon k nám přijíždí tato lokomotiva na místní oslavné akce výlučně z depa v Jaroměři. Prvně zde byla současně s lokomotivou řady 210 v roce 1997 na oslavách ,, 100 let trati Mělník-Mšeno-Dolní Cetno", pak se vrátila za 10 let, a v posledních letech je tu téměř každý rok, stejně tak, jako oslavné akce.


Mělnický perón krátce po 13 hodině.


Fotografové vlaků si někdy vozí do terénu i schůdky.


Za Mělnickou Vruticí.
 Bylo tak trochu vidět, že je již odpoledne a podepsalo se to občas někde na návštěvnosti. Zatímco loni v dubnu dopoledne přišla k železničnímu přejezdu v Mělnické Vrutici ( ten na Hostín) pozdravit vlak početná asi 15 členná skupina lidí od Jelenic a z Malého Újezda, tak nyní tu byl přesně u přejezdu jeden člověk a další fotograf asi o 50 metrů dále. Slabší to bylo také v obci Lhotka. Nejvíce diváků přitáhla kromě Mělníka také Kanina, Nebužely a Lhotka nádraží.


Troška fotek pro efekt :-).


Vlastní jízda je opravdovým zážitkem. Každý nadšenec vám samozřejmě řekne, že cítit štiplavý dým ve tváři a třeba i sedět v překvapivě útulných dřevěných lavicích je prostě poezie, ale fakt je, že tato lokálka je dnes opravdu svižná a vůbec necítíte otřesy ( drncání), jako kdysi před rekonstrukcí. Dnes je po trati zkrátka příjemné svezení.


Vrátenská hora, mšenská pyramida, nebo stolová hora ( skládka), Bezděz a kostel ve Mšeně. To jsou krásné pohledy k severu, zatímco za vámi se terén pozvolna svažuje do středu Čech a znalec identifikuje podle továrních komínů a kostelů různá sídla.


Kousek za Kaninou. Oblíbené místo fotografů pro velký oblouk, který tu trať tvoří.


Zhruba ve 14 hodin dojel vlak do Mšena, ale tentokrát tu žádné automobily veteráni nebyly. Průjezd veteránů z Lobče městem nám unikl asi o 20 minut.


Parádní autobus Škoda RTO zřejmě provozoval jakousi linku mezi Mšenem a Lobčí, kde byl dnes 16.sraz autoveteránů a anglických sportovních vozů. Dnes jsem tedy Lobeč oželel, což bylo dáno i tím, že podobná akce proběhla vlastně před týdnem v mělnickém kempu. Jen doufám, že jsem nepřišel o bugatku, která podle všeho na 15. srazu nechyběla.Ta se prý loni dostala na listinu přihlášených vozů až na poslední chvíli, jak jsem se dočetl.


Samé důležité budovy a krásná příjezdová silnice od Mladé Boleslavi. Nedávno splněný sen mnoha místních obyvatel.


Jeden automobil veterán bylo možné obdivovat přímo na náměstí.


Centrem slavností byl prostor mezi radnicí a restaurací U Zlatého lva. Část prostor byla vyhrazena výrobkům z proutí.


Pohled k hlavní tribuně.


Výrobky z proutí vždy potěší.


Nechyběly tu samozřejmě různé stánky. Zde malá navštívenka z Želvího doupěte ( známé knihkupectví a antikvariát v Mělníku).

Přijel jsem zrovna v době, kdy měli vystoupení ti nejmenší ..


... a podařilo se mi vyfotit mažoretky při jakémsi společném fotografování. Pak jsem již vyrazil na opravdu dobré pivo Bernard 11 z pivovaru Humpolec.


Nechyběli tu ani řemeslníci ...


... a neodolal jsem ani krásnému vodnímu prvku, který zdobí zdejší náměstí.


Jaký orchestr se tu zrovna připravoval na vystoupení ? To vám ani nepovím ...


....ale další okamžiky patřily hlavně mažoretkám ...
.... a taneční skupině Ambrosia http://ambrosia-tanec.cz/ , která bývá častým hostem i u nás na Mělníku.V jakémsi dvoře jsem objevil i tuto výstavu motocyklů místního veterán klubu  http://www.jawaczveteran.cz/
a řadu krásných vystavených trofejí.

Ambrosia v akci.

Na požádání mi zapózoval i možná trochu překvapený mšenský starosta Martin Mach, který si mezi širokou veřejností udělal jméno především úspěšným vedením boje za ,, mšenskou lokálku". I dnes byl velmi aktivní. Nejprve pozoroval na vlakovém nádraží, kolik lidí přijelo z Mělníka parní lokomotivou a později ho bylo možné spatřit často mezi radnicí a dějištěm oslav.

Daly by se samozřejmě zmínit další význačné kulturní mšenské osobnosti i sbory a slyšel jsem chválu na program od těch, co přijeli již dopoledne, ale to nechám novinám a zůstanu jen u těch fotek. Vždyť jsem tam dlouho nepobyl. Počasí vyšlo na jedničku, a jak jsem již napsal, tak pivo chutnalo také.


A čím to celé zakončit ? Mšeno je považováno za město motorismu a pohled na krásné staré pionýry je tu docela na místě :-). Poděkování si zaslouží všichni. Bez organizátorů by nebyla akce stejně tak, jako bez pořadatelů i učinkujících. A bez diváků a pěkného počasí by to nebyla akce bohužel úspěšná. Díky tedy všem, kteří tu byli!


Na závěr jsem opět neodolal zvěčnit místní krásnou školu, jejíž věžička dnes sloužila veřejnosti i jako rozhledna ...


... a dáme si miloučkou nutrii, jako symbol návratu do Mělníka. Hezký zbytek soboty a pěknou neděli !

Zdroj: Soutok
15:48
Zálezlice – První ročník akce pro všechny milovníky zeleniny a zábavy startuje už v neděli 25. června od deseti hodin a potrvá až do šestnácté hodiny. Den farmářské zeleniny, jak byl tento festival pojmenován, se uskuteční v Zálezlicích v areálu mochovské společnosti.
Kategorie: Zpravodajství
15:23
Milovice – Už od čtvrtka 15. června od 17 hodin budou zpřístupněna festivalová parkoviště a stanová městečka pro tisíce účastníků jedenáctého ročníku otevíracího festivalu letošní sezony Votvírák. Jeho hlavní část se uskuteční od pátečních 13 hodin do neděle 18. června.
Kategorie: Zpravodajství
09:10
Jen za minulý rok u nás museli policisté vyjíždět ke skoro stovce tisíc nehod. Není tedy divu, že z tohoto počtu nepříjemných událostí je velká řada bouraček dost kuriózních. U některých se člověk nakonec nestačí divit, jak k nim vůbec došlo.
Kategorie: Zpravodajství
08:57

A ještě jedna rychlovka, než se vrhnu do světa povinností a zábavy :-). Mělník si to odbyl před týdnem a Neratovice to mají dnes od 12 hodin. Milovníci piva tedy mohou také vyrazit do Neratovic, kde budou k ochutnání i některé jiné značky, než byly v Mělníku. Více na...
http://www.neratovice.cz/festival-piva/a-1896

Na premiérovém ročníku přehlídky a s ní spojené ochutnávky piv z produkce zajímavých českých pivovarů se představí více než dvacítka piv od devíti pivovarů - Česká Kamenice, Hangár, Chříč, Konrad, Moucha, Zemský akciový, Zichovec a také lokální piva Kaberna a Neratovák.

O hudební doprovod se postará kapela Los Carlos, návštěvníky čeká bohaté občerstvení, volba nejchutnějšího piva festivalu, slosování hlasovacích lístků a pro nejmenší návštěvníky, jež na festival doprovodí své rodiče, bude připraven zábavní koutek s pestrou nabídkou her a tvořivou dílničkou. Vstup na akci je zcela zdarma. 

Doprovodný komentář převzatý z diskuse z webu isoutok.cz .
Zdroj: Soutok
07:00
Mělnicko /ANKETA/ – Alergologické ambulance praskají ve švech. Nejhůř jsou na tom lidé alergičtí na pyl. Pylová sezona je totiž v plném proudu.
Kategorie: Zpravodajství