Tip: Nemáte kam kliknout? A co tohle?
Bowling Ludmila 2017

Zpravodajství

Září 28, 2017

17:30


Dnes je Den české státnosti, tak se můžeme vrátit k jedné z posledních větších akcí pod sochu sv. Václava. Krátce před pádem předposlední vlády.

Tak se nám to pomalu blíží a již za necelý měsíc tu budou volby do parlamentu ČR. Tentokrát je zajímavé, že je to snad prvně v posledních letech, co se mezi lidem šušká, že vítěz je prakticky jasný. Jmenuje se ANO a slyšel jsem dokonce přirovnání  k hnutí OF ( Občanské forum) z 90. let. Za ty čtyři roky, co už je na politické scéně nám to připadá mnohým normální a ani se neptáme na důvody, kde se tu vzalo a kam vlastně směřuje.

A to je někdy chyba, že se vůbec před volbami mnozí lidé o minulost politiků, stran a jejich počínání nestarají. Vždyť není tak dávno doba, kdy pražské demonstrace odborářů vlastně předznamenaly pád vlády. Jenže, komu by se dnes chtělo vzpomínat, nebo hledat na internetu, kdo v té vládě tehdy byl, že ?


,,My jsme vždy říkali, že jsme stranou pro schopné pracovité a bohaté občany". ( Volební plakát v Mělníku-Pšovce u odbočky ke starému mostu v roce 2006)

Někteří chodíme ke svobodným volbám již přes čtvrt století, jiní třeba jen několik let, nebo jde zcela o nováčky, ale otázka zůstává stále stejná: ,, Koho volit?" A lidé voliči jsou různí. Jedny to vůbec nezajímá, druzí jsou oddanými příznivci jedné strany, třetí zase zvažují volební programy a přemýšlí, co je jim nejbližší, čtvrtí nevědí co si myslet, protože se jim líbí jen část programu strany atd.

Jenže si myslím, že u nás máme i jednu takovou specialitu, která nejvíce vynikala v 90. letech, ale v podstatě platí dodnes. Téměř asi všude na světě v demokratických systémech platí, že strany předkládají voličům své politické programy a podle toho, se volič zařídí. Nikoho nezajímá, jak strana body ze svého programu splní, ale zda je splní.

Otázka od voliče směrem ke straně, kterou zvolil zní při příštích volbách: ,, Splnili jste ? Ano, jste tedy dobří. Nesplnili jste ? Ne?! No tak vypadněte! Jenže, u nás to tak nikdy nebylo. Český student nikdy neřekl: ,, Výuka, nebo učebnice zdarma ? No to je fajn, tak já vás tedy zvolím, ale jak to nesplníte, tak vás příště už nezvolím !"

,, Vždy mám ke všemu v televizi co říci, co by mělo lidi zajímat."

On řekl: ,, Učebnice zdarma ? Výuka zdarma ? Kde na to chcete vzít ?!! No, to tedy ne, to je drzost, to je čistý populismus. To zvolím raději ty, co mi slibují, že budu za vše platit."
Prostě je tu zcela odlišný postoj k volebnímu programu. My nereagujeme na nabídky, jak je zřejmě jinde obvyklé a netrestáme po čtyřech letech jejich nesplnění, ale předem to odsuzujeme, jako nesplnitelný populismus a zabýváme se tím, zda je reálné sliby splnit. Přitom vám mimochodem dnes i každá volební kalkulačka pomáhá vybrat stranu dle jejich volebního programu ve slučitelnosti s vašim požadavkem.


,, Jakýpak já jsem euroklaun a kývající panák ? Divadélko u prezidenta kvůli Babišovi jsem sehrál asi dobře, když jsme v průzkumech druzí. To se nám to povládne, jen ještě nevím s kým. "
Tak to je jedna taková specialita některých českých voličů, jak jsem ji zejména v 90. letech zaznamenal. Samozřejmě, vlastní strany, se nakonec prezentují tím, s kým to dají vlastně dohromady, jak se jejich jednotliví členi, nebo i špičky předvádí, jaké kde vznikají kauzy, a jak pochopitelně dodržely volební sliby dané voličům.
A opravdu je vše na voličích. Položme si například otázku: ,, S kým dá případně ono zřejmě vítězné hnutí ANO dohromady koalici a kam vlastně bude kráčet ?" No, to bude hodně zajímavé, protože se pořád ještě najde dost voličů, kteří dají hlas stranám, které v minulosti i v současnosti selhaly a nechají se obalamutit nějakými řečmi o reformách uvnitř těchto stran. A tak budeme mnozí dále koukat  v televizi na ty, ze kterých si leckdo dělá alespoň legraci

Také ne zrovna oblíbený pravděpodobný vítěz.

Vybírat však nové strany je také dost nebezpečné řešení, byť se mezi nimi určití favorité rýsují, jak ukazují různé průzkumy. Jde totiž o to, jak budou ti opravdoví skalní příznivci svých parlamentních stran pevní a hlavně to, s kým zřejmě vítězné ANO bude chtít jít vůbec do vládnoucí koalice Poslední průzkum je čerstvý z  https://www.irozhlas.cz/fotogalerie/5988254?fid=6239347 Přitom si uvědomme, že tu byl nedávno hon na Babiše doslova  prakticky ze všech současných parlamentních stran a bude to zřejmě on, kdo bude stavět novou vládu. S kým?


Poslední volební graf.

Než půjdeme k volbám, tak popřemýšlejme, aby se něco řešilo a nebyl to zase jen poziční mocenský boj.

Doufám, že jste se pobavili i zamysleli :-). Pěkný zbytek státního svátku! Pokračování:

Aktualizace 29.9.2017 v 10.20:  ( nejčerstvější průzkum dnes)

A je to tady..... https://www.novinky.cz/domaci/450455-ano-by-ziskalo-27-procent-do-snemovny-by-prosla-i-top-09-plyne-z-pruzkumu.html

Tak to je přesně to, co jsem psal. Už se zase zvedají hlasy škodičům, kteří se jako před voliči reformují, aby se i s několika málo procenty zase takticky spojili  a začalo se zase politikařit. Ta hranice těch pěti procent je tak kouzelná a mocná. Už tam máme tu squadru zase komplet. Zase se to bude jen dohadovat a zákony budou stagnovat, což je bohužel leckdy pomalu lepší. Český volič je nepoučitelný. Ale, jde jen o průzkum z malého vzorku, který bývá obyčejně spíchnutý v Praze :-).
Zdroj: Soutok
15:19
Mělník /FOTOGALERIE/ - Mělnická porodnice získala pět nových monitorů dechu díky Nadaci Křižovatka. Na všechny přístroje, které budou hlídat novorozence při ohrožení Syndromu náhlého úmrtí, přispěly tři firmy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
10:53
Neratovice – Jet vlakem z Neratovic do Prahy nebo naopak? V současné době nemožné. Kvůli pracím na mladoboleslavsko-turnovské trati 070 začala ve čtvrtek výluka v úseku Praha-Čakovice–Neratovice. Potrvá až do pondělka.
Kategorie: Zpravodajství
09:46
Obříství – Přípravy na tradiční posvícení jsou už v plném proudu. Už příští sobotu 7. října slavnost zahájí v deset hodin dopoledne svým proslovem zdejší starostky. Odpoledne pak zahraje a zazpívá největší hity Waldemara Matušky Jaromír Adamec. Vystoupí například i skupina Rangers band a zpěvák Luboš Pospíšil. Pro děti jsou připravena divadelní představení a tvořivé dílny. Posvícení zároveň oživí výstava dětských kočárků. Slavnost bude zakončena taneční zábavou a večerní diskotékou.
Kategorie: Zpravodajství
06:29
Horní Beřkovice - Podzim se dostavil i do psychiatrické nemocnice v Horních Beřkovicích, a to v dvojnásobné porci. V následujících dvou týdnech bude totiž tamní Multifunkční centrum patřit oblíbenému festivalu Beřkovický podzim 2017, který láká na doslova nabitý program. Díky setkávání duševně nemocných a veřejnosti při kulturních aktivitách chce tento projekt odtabuizovat psychiatrickou péči, ukázat její důležitost a přesvědčit společnost k větší toleranci a porozumění.
Kategorie: Zpravodajství

Září 27, 2017

14:08
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
05:51
Mšeno – Mšenští hasiči potřebují nová vrata, aby vůbec mohli vyjíždět k zásahům. Celá hasičárna ovšem nutně potřebuje zásadní rekonstrukci. Vše ale mohou zhatit památkáři, zbrojnice totiž už desítky let sídlí v bývalém utrakvistickém kostele svatého Jana, který je zřejmě nejstarší budovou ve Mšeně.
Kategorie: Zpravodajství
05:18
Kdo má na zahradě bršlici kozí nohu, ten ji nenávidí. Je to plevel, který je tak vytrvalý, že nepomůže ani obyčejné pletí. Ale nějaké využití přece jen má.
Kategorie: Zpravodajství
05:16
Mělnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Mělnicka.
Kategorie: Zpravodajství

Září 26, 2017

17:52


Víno je sice hlavním nápojem, který vzhledem k historii zde na Mělníku propagujeme, ale celorepublikově jsme především pivní velmocí a minipivovarů rok od roku neustále přibývá. Mnichovský Oktoberfest ještě ani neskončil, a už je tu další pivní akce, tentokrát v našich restauracích a hospodách.

 Mimochodem, pokud se budete chtít na poslední chvíli ještě vypravit do Mnichova, tak počítejte s tím, že tamní metro funguje zcela odlišně, než to pražské a může se vám stát, že k vašemu nástupišti přijede za čtyři minuty linka, která jede úplně někam jinam, než vy chcete. Nejsou tam prý úrovňové přestupní stanice, ale řeší se to výhybkami. Můžete pak snadno bloudit, jako jeden můj známý. Další věc, kterou v médiích v souvislosti s festivalem nenajdete je situace na toaletách, ale to zde raději publikovat nebudu :-). Cena tupláku již překročila 10 euro.

Na Dny českého piva můžete již od zítřka klidně vyrazit i do mělnických restaurací. Seznam najdete zde na http://www.dnyceskehopiva.cz/kam-vyrazit#!/seznam?b=&c=M%C4%9Bln%C3%ADk&p=&r=20 .
Ovšem, odborníci přes pivo Mělník velmi zkritizovali. Do akce se zapojilo 6 restaurací v Mělníku i jeho čtvrtích, a pouze jedna nabízí piva z produkce pivovaru Svijany, vše ostatní je skupina Heineken a drobné pivovary a minipivovary zde nejsou do akce zahrnuty vůbec.

Soutok dává do článků i reklamy na výstavy v Lysé nad Labem. Tam jsou teď na podzim snad ty nejlepší výstavy, ale to si necháme někdy na příště. Dnes jen jednu v souvislosti s dnešním téma:

Pivní a vinné slavno...
10.11.2017 - 12.11.2017
Více informací »
Zdroj: Soutok
12:36
Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 27. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Velký Borek a ZŠ Jungmannovy sady, Mělník. Už ve středu v Mělnickém deníku.
Kategorie: Zpravodajství
07:39
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
07:30
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.
Kategorie: Zpravodajství
05:44
Mělník – Ředitelství silnic a dálnic počítalo s tím, že v druhé polovině letošního roku kompletně zrekonstruuje problematickou mělnickou křižovatku ulic Nádražní – Kokořínská u železničního přejezdu, kde se často tvoří kolony. Stavební řízení sice už probíhá, ale došlo na nenadálé komplikace. Rekonstrukce křižovatky je nakonec odsunuta až na další rok.
Kategorie: Zpravodajství

Září 25, 2017

08:07
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 
Kategorie: Zpravodajství
07:58
Mělnicko - Den zaměstnanců Aero Vodochody se za obrovského zájmu nejen pracovníků firmy, ale i široké veřejnosti, uskutečnil v sobotu. Tisíce zájemců viděly ukázky akrobacie, ale i představení modelů, mnoho lidí využilo možnosti usednout na chvilku do kokpitu letadla, ale také si projít haly, kde se letouny vyrábějí. Malí návštěvníci byly zase nadšení z atrakcí, které pro ně Aero připravilo.
Kategorie: Zpravodajství
05:54
Mělník – Po zveřejnění informace, že město chce opravit neschůdný chodník ve Fričově ulici a pravděpodobně kvůli tomu budou muset zmizet z ulice japonské třešně, strhala se na sociálních sítích žhavá debata obyvatel. Nejčastější názory protistrany jsou takové, že vedení radnice chce udělat z Mělníka betonové město jen pro auta a zničit veškerou zeleň.
Kategorie: Zpravodajství
05:42
Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.
Kategorie: Zpravodajství

Září 24, 2017

13:48
Mělník - Pátek patřil v Mělníku heslu Má to smysl, třiďte odpad. V odpoledních hodinách startoval na náměstí Míru pátý ročník hudebního projektu Ekompilace 2017. 
Kategorie: Zpravodajství
13:25
Kralupy - Posezení u vína a burčáku nabídlo letos už šesté Kralupského vinobraní. Na rohu Sokolské a Kaplířovy ulice byla včera celé odpoledne připravena hudební a divadelní vystoupení, rukodělné dílny pro děti, lunapark, občerstvení a tradiční stánkový prodej. Na své si tentokrát přišli i milovníci medoviny, kterou mohli ochutnat, jak v teplé tak i ve studené formě
Kategorie: Zpravodajství