Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Nový systém parkování v centru města od 13.března

Počínaje 13.březnem začne v Mělníku fungovat nový system parkování. Prozatím pouze v místech, kde již dnes je parkování placené. Přibližně do měsíce budou instalovány nové parkovací automaty i v doposud neplacených lokalitách v centru města. Všude bude možné využít placení parkování po minutách díky nově zavedenému systému PANGO.

Vzhledem k nedostatku parkovacích míst ve středu města chceme zvýšit pohyb na parkovacích místech, protože některé lokality  v centru, které jsou doposud neplacenými zónami, využívají k celodennímu parkování pracovníci institucí, které ve městě sídlí. Nový systém je spravedlivý a noblesní, kdy občan zaplatí jen za minuty, kdy na daném placeném místě bude parkovat.

O které  mělnické komunikace půjde?
Zóna A :

- pravá strana ul. Tyršova od stávající DZ  B28 ( zákazu zastavení)  po přechod pro chodce u pošty
- levá strana ul. Tyršova od přechodu pro chodce u pošty do přechodu pro chodce s ul. 5.května na nám. Karla IV.

- veřejné parkoviště na nám. Karla IV.
- levá strana  ul. Pražská od lékárny na nám. Karla IV. po vjezd mezi OC a Českou spořitelnu čp.220
- oboustranně ul. Fibichova od křižovatky s ul. 28. října po zastávky autobusů před O2 a Okresním soudem Mělník
- oboustranně na spojovací komunikaci mezi nám.Karla IV. a křižovatkou s ul. Nová
- veřejné parkoviště ul. Nová, za Holdem, proti obytnému domu č.p. 222
- parkovací místa po levé straně komunikace ve směru jízdy ul. Nová od  školicího střediska Ford po přechod pro chodce ul. Nová u DBK, mezi poštou a ÚP Mělník
- veřejné parkoviště před v ul. Tyršova před č.p. 99 – bývalé DBK Šťastný
- oboustranně ul. 28. října od ul. Fibichova po ul. Havlíčkova
- pravá strana ul. J. Seiferta v úseku od křižovatky s ul. Pražská, od přechodu pro chodce,  po křižovatku s ul. Kněžny Emmy  

Zde se výše ceny tarifu parkovného stanovuje takto:

a)  parkovací automat  -  každá započatá půlhodina      15 Kč
b)  PANGO                    -  do 10 min                              5 Kč
                                  -  každá další dvouminuta           1 Kč      

Zóna B :

-    nám. Míru před  hlavním vchodem do čp.51 ( MÚ)
-    parkoviště v ul. Ostruhová
-    nám. Míru od budovy čp. 30  po ul. Svatováclavskou, budovu Komerční banky

 

Zde se výše ceny tarifu parkovného stanovuje takto:

a)   parkovací automat  -  za první  půlhodinu                                  15 Kč
                                  -  za každou další započatou půlhodinu         30 Kč  

b)   PANGO : 1)  za první půlhodinu
                       do 10 min                                                            5 Kč
                       každá další dvouminuta                                         1 Kč
                    2)  za každou další započatou půlhodinu
                         každá další minuta                                                  1 Kč              

 

Ceny se stanovují pro zónu A + B  na dobu pondělí až pátek 06.00 – 18.00 hodin a mimo dnů státního svátku spadajícího na dny zpoplatněné. Sobota, neděle zdarma.

V návaznosti na tyto změny dojde ke vzniku nových parkovacích míst, která budou pro řidiče k dispozici zdarma, a to v ulici Legionářů a U Tanku. Ulice Legionářů bude jednosměrná v části od křižovatky s ulicí Tyršova ke křižovatce s ulicí U Tanku. Ulice U Tanku bude také jednosměrná a bude sloužit pouze pro výjezd směrem z náměstí Míru. Vjezd na náměstí Míru bude možný tedy pouze ulicí Legionářů.

MVDr.Ctirad Mikeš, starosta města Mělníka

Jak bude fungovat technologie PANGO
Moderní technologie Pango už slouží statisícům řidičů v pěti zemích světa a měsíčně zprostředkovává kolem jednoho a půl miliónu platebních transakcí. Cílem jejího zavedení v Mělníku je nabídnout parkujícím rychlý, komfortní a bezpečný způsob bezhotovostní platby. Zde je ovšem na místě zopakovat, že systém Pango nenahradí dosud fungující systém výběru parkovného za použití platebních automatů, ale bude provozován paralelně s ním. Každý, kdo se z jakýchkoli důvodů rozhodne upřednostnit dosavadní způsob úhrady v hotovosti, tak nebude diskriminován.

Aplikace PANGO
Vlastníci smartphonů mohou platbu uskutečnit díky aplikaci Pango, kterou si stáhnou do svých přístrojů. Pro tento účel je nesnadnější navštívit webovou stránku společnosti Pango Parking Czech, s.r.o. na adrese www.pangoczech.cz, kde bude například pro majitele smartphonů s operačním systémem Android k dispozici link na stránku služby Google Play, podobně jako link pro majitele telefonů Apple iPhone či BlackBerry. 

Uživatelé klasických mobilních telefonů si pak mohou vybrat mezi platbou za použití krátkých textových zpráv (nikoli ovšem dražších prémiových, jak je tomu v případě většiny plateb prostřednictvím SMS obvyklé), nebo komunikací s automatickým hlasovým systémem IVR.

Bezplatná registrace
Patříte-li mezi ty, kdo se rozhodnou systém Pango používat, pak se musíte před jeho prvním použitím bezplatně zaregistrovat na webové stránce společnosti Pango Parking Czech. Je samozřejmě pohodlnější to učinit z vašeho počítače, stejně tak je ovšem možná registrace ze smartphonu ve chvíli, kdy se rozhodnete Pango poprvé využít. Jednoduchá registrace vyžaduje základní osobní údaje, telefonický a emailový kontakt a registrační značku vašeho vozidla. Pak si již lze vybírat z nabídky služeb, přidávat rodinné příslušníky používající váš automobil a podobně.

Předplacený účet nebo platební karta
Při registraci si zvolíte způsob platby  - buď předplacený účet, nebo zadáte číslo platební karty, z níž pak budou platby odečítány. Číslo platební karty pak zadáváte přes bezpečné rozhraní přímo do banky, kde zůstane uloženo jako vyhrazené pro použití pouze pro platby za parkování přes systém Pango. Rozhodnete-li se pro předplacený účet, je vám (opět zdarma) k dispozici služba předplaceného účtu PaySec, poskytovaná ČSOB, a.s. (www.paysec.cz).

Registrace v systému Pango pro vás zpřístupní položky vašeho osobního účtu, kde budete moci sledovat, kdy a kde jste vy osobně, vaši rodinní příslušníci (nebo zaměstnanci, jestliže jste si zřídili firemní účet) v uplynulém období parkovali a jaké částky přitom byly uhrazeny.

Platba
Vlastní platba pomocí aplikace ve smartphonu je záležitostí trvající několik vteřin. Z nabídky na displeji si řidič vybere registrační značku automobilu, s nímž právě hodlá zaparkovat, město (v našem případě samozřejmě Mělník). Pak už mu zbývá vybrat z nabídky zónu, jejíž označení je uvedeno na dodatkové tabulce dopravního značení v místě, kde hodlá zaparkovat, a jako poslední krok stisknout tlačítko „Start parkování“.  Ukončení parkování je otázkou stisku tlačítka „Konec parkování“.

Kontrola
Přes skutečnost, že na přístrojové desce chybí tradiční parkovací lístek, je kontrola toho, zda vůz má parkování zaplaceno či nikoli, velice snadná. Příslušníkům městské policie stačí do systému zadat registrační značku vozu a během několika vteřin obdrží nezbytné informace. O tom, že jeho automobil byl kontrolován (a s jakým výsledkem), je pak krátkou textovou zprávou informován i samotný řidič.

Pango Parking Czech, s.r.o.Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

992.1 Parkování


Po přečtení "výcucu" ze smluvních podmínek,bych této firmě nesvěřil ani číslo svých bot, natožto veškeré jimi požadované údaje.

992.1.1 5000Kč


Uvedu následující příklad: zaplatíte za parkování jejich systémem přes platební kartu. Z nějakého důvodu budete mít na kartě překročený limit nebo bance nebude v tu chvíli fungovat karetní středisko. Vy se to nedozvíte, protože Pango nemá povinnost vás na to upozornit. Později zjistíte, že si Pango poplatek za parkování strhlo + smluvní pokutu 5000Kč, protože jste byl v prodlení. Chápal bych, kdyby to bylo třeba 500Kč. To by asi dostatečně bolelo, ale tohle?

A vzdání se práva na soudní proces v případě sporu? Něco mi to připomíná...

991 no nevim ...


... nad cim se tady vlastne strhla ta diskuse. Kdyz kdysi davno nekoho napadlo, ze by si mohl na nohy nazout boty, tak prece vsichni meli moznost chodit i nadale naboso. Kdyz nekdo vymyslel kolo, porad tady byla moznost, ze kdo nechtel jezdit, mohl i nadale chodit pesky! Kdyz radnice dava moznost platit parkovne telefonem, porad je moznost nosit po kapsach drobne, nebo jit do trafiky si rozmenit penize nebo parkovat o dve ulice dal ... je potreba se rozhodnout, jestli budu chodit z principu naboso a pesky, nebo prijmu fakt, ze vsechno se proste vyviji. Alternativa platit telefonem asi dava smysl, co mi smysl nedava je cena, kterou na radnici navrhli a schvalili - v porovnani s cenama jinde je to opravdu extrem.  I kdyz ... vlastne si vzpominam na rok 1992, kdy zacalo zdrazovat pivo z 2,50 na 4 Kč a vsichni predpovidali konec hospodam a predhaneli se v tragickych prognozach ... dnes je to kolik? ... 10 Kc? ... a ze to je v tech hospodach poznat Smiling

991.2 Pivo v hospodě za 10,-


Pivo v hospodě za 10,- ??? KDE  ??? Pán má asi kvalitní "matroš". Na čem jedem ???

991.1 prd


Je vidět, že o hospodách toho moc nevíte, tam je to zdražení všeho sakra vidět, pokud tedy rovnou nekrachly. A slova, že můžu parkovat o pár kroků dál bohužel také nejsou pravdivá, není kde. A nepište vůbec o parkovišti Na Svini, protože tam pozemek není města a když si majitel usmyslí, že tam bude něco jiného tak má město smůlu.

A o firmě, která bude systém provozovat si můžete udělat obrázek sami. Podívejte se na jejich stránky a najděte tam IČ. To je zcela zásadní údaj.

990 O Kolik příjde město peněz


Zajímalo by mě o o kolik příjde město peněz. Když už musím platit za parkování, tak teď vím, že když platím parkovné, tak 100% dostane město a po odečtení nákladů  mu zůstane zbytek, tedy zisk. Ale takhle se zase napakuje firma a město zbytečně příjde o finance. Vůbec se mi nelíbí řečičky o tom, jak budeme moderní město atd. Zajímavé je, že je to první projekt Panga v ČR a v tom spatřuji spíš rizika. Hold se staneme pokusnými králíky a ještě jako město na tom proděláme. Může  nám občanům a voličům Radnice sdělit, jaký bude podíl Panga % z tržby a kdo zaplatí náklady. Někde jsem slyšel, že výběr z parkovného je kolem 4mil a po navýšení parkovišť bude přes pět mil. V případě, že by firma měla 20%, tak město zbytečně příjde o 1 mil. Takže budeme sice in a to i za cenu : ať to stojí co to stojí. A jak už jsem psal firma dostala tuto příležitost bez výběrového řízení. V televizi často vidím, jak některé radnice formou el. aukce např nakupují i papír do tiskaren i když jde o tisíce a tady jde o stovky tisíc a panu starostovi a radním je to jedno. A další podstatná věc. Nevím, ale rád bych se i dozvěděl, prý jedna paní povídala, že v místech kde probíhala revitalizace  a byla na ní čerpány dotace se nesmí zpoplatnit veřejné stání. Bylo by dobré,aby se nějaký zastupitel   na zastupitelstvu na toto dotázal. Já osobně budu platit v automatu a žádnou firmu podporovat nebudu, protože mi jde o město.

99 Prověření firmy


Podle www.CreditCheck.cz má dceřinná firma společnosti ZAPHIRUS a.s. (čtvrtinový vlastník Pango Parking Czech) nesplacený kapitál. Toto hodnocení negativně ovlivňuje i hodnocení kredibility Pango Parking Czech.

Obrázek uživatele pavel.hyks

98 Parkování


Placení přes telefon, super. Rozšíření zón, proč ne... ale ty ceny, to je masakr.

98.1 Ceny za parkování


Jistěže jsou vysoké. Soukromá společnost nemá jiný důvod ulehčovat cizím lidem z menšího města parkování, než z důvodu zisku. A protože s tím mají práci a starosti, proč by měl být zisk mírný?

Určitě si ještě pamatujete, jakou část dostalo z peněz, vybraných soukromě provozovanými radary, město a kolik firma.

Jak je ošetřená ochrana dat, v tomhle případě zabránění dalšímu komerčnímu využití získaných telefonních čísel?

97 Vážení je čas...13.3. je zítra !!!


...především tímto vyzývám Vás ostatní,odložme osobní spory,špičkování,sympatie apod. na těchto stránkách,nastal čas se spojit a čelit těm zlořádům z radnice,kteří si NÁS všechny vzali za rukojmí.Já sám zítra netahám a budu lítat po městě,ale nedopřeju jim ani halíř za parkovné a Vás ostatní prosím,pokud to půjde,učiňte totéž.Parkujte na neplaceném,obcházejte ten jejich systém jak to jde,zkrátka cokoliv,jen neplatit.Jsou hladoví na prachy,tak ať nemají vůbec nic,když jim nestačí poctivý zisk...

Nevadí mi platit normální parkovné,VADÍ MI PLATIT ZLODĚJNU !!!

 

A dávejte si vůbec pozor,je vysoce pravděpodobné že vyženou do terénu měšťáky na kontrolu,a věřím že odtahovka je připravená stejně ,jako hromada "botiček"...

Díky LULU

96 nesouhlasím s výší parkovného


S výší parkovného nesouhlasím a nechci to nechat jen tak jak to je ... založila jsem stránku na fb a dnes psala email starostovi 

pokud také nesouhlasíte, podpořte naší stránku, podud byste byli ochotni se k jednáním přidat, pošlete nám zprávu přes facebook nebo na email [email protected]

Díky,  

Jitka

www.facebook.com/naslepsimelnik

95 řešení


Myslím, že jediným řešením je parkovat v centru maximálně 30minut a používat klasické  parkovací automaty. Možná, že by se obchodníci mohli domluvit a upravit otevírací dobu po 18 hodině, třeba by to šlo i s poštou.

Zajímavá bude i informace, kdo bude vymáhat nezaplacené parkovné. To jsem jaksi v informacích radnice nenašel.

94 Čágo Pango


Zvýšení cen parkovného bylo nezbytné vzhledem k silnému převisu poptávky nad nabídkou parkovacích míst. Do jaké míry je zdražení přiměřené, ukážou první zkušenosti s provozem nového systému. Věřím, že radnice ceny sníží, pokud budou parkovací místa zůstávat nevyužitá. Komu nevyhovuje Pango, může platit mincemi tak jako doposud. Já osobně budu raději v autě vozit kasičku, než zadávat požadované údaje. Ale možná nové automaty budou umět přijímat i bankovky…?

94.5 Zvýšení cen


Správně je to:

Převis poptávky (nikoli vysoký, pokud vám stačí nám. Karla IV.) byl záminkou pro zvýšení cen parkovného.

94.4 a když pak půjdu na


a když pak půjdu na pasové odd,tam jsem celý den a ještě nemám jistotu,že ten den půjdu na řadu,tak budu platit jak blbá?to chcete fakt vyhnat těch pár soukromníčků z centra?takhle platíme za úplně všechno a přitom za nic,třeba ve smlouvě o pronájmu od města mám odstavec o ostraze objektu a jeho úklidu,kdy?uklizeno tam bylo naposledy před třemi nebo čtyřmi lety,kdy se obchoďák používal jako zázemí pro aktéry hlavní scény,tak zřízené soc.zázemí snad není ani u dálnice,když tam náhodou je,dohady s městem,jak mi zohlední používání "mého"wc a vody,mi odůvodnili tím,že už mi slevu dali,ale kde?nikde nic vyznačeno,nikde nic odečteno,je to pořád dokola psaní,stížnosti a úplně na hovno!jen podpora pracháčů,výběrová řízení z ruky do ruky,blila bych!takže nakonec budu chodit domů z práce stejně s prázdnou,protože budu půl dne vydělávat na parkoviště a další půl dne na nájem a služby?tak to PĚKNĚ DĚKUJI!

94.3 No pane


No pane Špulák,nemusíte nám normálním dávat tolik najevo, že Vy na to máte a je Vám to  jedno (viz. Vaše podpora zvýšení cen) ,jsou tu totiž lidé kteří počítají každý peníz a taky občas musí něco oběhat.Já rozhodně nebudu používat Pango, dokud nebude zajištěna již zmíněná ochrana dat.Za další nevidím jediný důvod proč mám tahat u sebe kilo drobných které nacpu do automatu na patřičnou dobu parkování,jde o to že každý nějaké ty drobné vždy má,teď jich bude muset mít 3x tolik,buď začnem nosit měšec,nebo nám běžná peněženka stačit nebude,leda že by to fakt udělali na bankovky,což už je samo o sobě hrůza,že na parkování nestačí drobák,ale musím platit papírovými....

94.3.1 Ale


Nechci dávat najevo, že je mi to jedno. Kdyby mi to bylo jedno, tak tu o tom nepolemizuju. Prostě mi diskuse tady připadla strašně jednostranná a chci sem vnést jiný věcný pohled v tom smyslu, že hlavním cílem nemusí být plnit městskou kasu, ale regulovat zatížení parkovišť v centru. A že ty poplatky trochu zlehčuju? Kolik může dělat parkovné v běžném rodinném rozpočtu...? Pokud bych měl tipovat, myslím, že radnice cenu po zkušebním provozu sníží.

94.2 Kdo vydělá na parkování na Mělníku?


Odkaz na článek o Pango Parking Czech

http://www.isoutok.cz/inpage/kdo-vydela-na-parkovani-na-melniku/ 

94.2.2 Firma Kamarádi s.r.o


Firma Kamarádi s.r.o

94.2.2.1 Kamarádi?


Hele, možná jsem blbej, ale chytrému napověz, hloupého kopni.... Na jakou firmu se mám podívat, abych tam vycítil ty kamarády s.r.o.?

94.2.2.1.1 Najeď si třeba sem


Pango = JUDr.Kroft = pro Mělník pracuje od roku 2009 jako právník - oblast výběrových řízení...stačí ?

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

94.2.2.1.1.2 Kroft


Já nevím, jestli pan doktor Kroft na svém webu trochu nekecá, na ten ISOUTOK.CZ jsem psal TOTO:

 • Kroft?? Klimešová ??? (Alexander Klimeš, 13.3.2013 13:19:14)

  Jmenuji se Alexander Klimeš. Jsem advokát. Od roku 2009 dělám právníka pro město Mělník, a to na základě výběrového řízení, které trvalo skoru půl roku, a ve kterém jsem těsně zvítězil nad jednou pražskou advokátní kanceláří.
  JUDr. Krofta neznám. Má pěkné webovky, v angličtině. I s fotkou. V životě jsem ho neviděl. Leda na té fotce. Na radnici, kam docházím 2x týdně, určitě ne. Leda by tam chodil jiné dny.
  Ka Klimešová, co je na těch jeho webovkách, nemá s mojí Klimešovou ze všech nejmilejší nic společného.
  Jo a moje Ivana Klimešová pracuje u mne v kanceláři.
  Kdybyste se ještě na něco chtěli zeptat, tak mi pošlete mail.

Nelze vyloučit, že v rámci organizace nějakých výběrových řízení byl jmenovaný pro pořadatele externím dodavatelem, a teď to vydává za služby pro město.

94.2.2.1.1.1 Mělnická $$$ radnice


Snad jste si prosím nemysleli, že veřejné úřady na Mělníku zastávají lidé z dobroty srdce. Pokud ano, tak ne dlouho.

94.2.1 Parkování


Pochopil jsem to dobře? Asi ano. Tak už víme, odkud vítr fouká Smiling

94.2.1.1 Parkování


Pochopil jsi to naprosto správně, je to opět názorná ukázka práce mělnická radnice a obchodního ducha pana starosty.

94.1 :-)


A na to máte nějaký seriózní průzkum? Nevšiml jsem si, že bych někdy v centru nezaparkoval. I v úřední den se místo dá najít... Tak jaký silný převis?

94.1.1 Ano


 

Mám na to seriózní osobní průzkum, na náměstí potřebuji parkovat poměrně často, a často se mi stává, že volné místo není. Raději si dvacku připlatím, než abych deset minut popojížděl a číhal, kde se co uvolní.  Ačkoliv ani to nebude většinou nutné  -  zpravidla mi stačí půlhodina, takže to je za 15,- místo stávajících 20,-.

Zazněl tu i nápad na první půlhodinu zdarma. Což o to, myšlénka je to pěkná, ale dovedete si představit ty zástupy šetřílků, kteří by běhali každou půlhodinu k automatu pro nový lístek do auta? Smiling

94.1.1.1 Průzkum


Takže nic nemáte. Je to jen subjektivní pocit. Nepsal jsem o náměstí ale o městě jako celku. Je jasné, že na náměstí je míst málo, ale v "dochodné" vzdálenosti se dá zaparkovat vždy. NIKDY jsem neměl problém najít volné místo a kamkoliv dojít. Kdo do centra jezdí častěji tak ví, kdy a kde zaparkovat. Z kteréhokoliv místa to máte pěšky na náměstí maximálně 5 minut chůze. Stejně budete i v novém systému čekat, než se uvolní nějaké místo, cena za 30 minut je stejná všude, tak proč to nedat na náměstí, kde většina soudných lidí kvůli ceně doteď neparkovala.

94.1.1.1.2 Pod nosem


Ano. Pokud přímo náměstí, tak za víc korun a je větší zájem, ale jinak je ve městě dostatek placených parkovacích míst. O žádném převisu kromě náměstí nevíme.

94.1.1.1.1 Ne


 

Není to pocit, ale zkušenost. Blahopřeji Vám k Vašim úspěchům při parkování. V kolik hodin tam jezdíte? Já většinou dopoledne v pracovní dny. Místo bývá tak jedině dole na Náměstí Karla IV., což je trochu z ruky, když člověk nese tašku a k tomu třeba krabici vína z Modré hvězdy. Já si myslím, že se místa naopak budou uvolňovat rychleji než teď, protože většina lidí se bude snažit vystřelit do té půlhodiny, což je také podle mě hlavním smyslem této cenové politiky.  Ale uvidíme, od toho je to zkušební provoz.

94.1.1.1.1.2 Krabice vína


.

94.1.1.1.1.1 Krabice vína


S tou krabicí od vína bych si nedělal legraci. Poslední dobou krabice od bot nebo od vína skrývají nemalé částky Smiling Ale zase Vám závidím, že nakupujete v Modré hvězdě víno. Tam já chodím jen jednou za rok, když beru o Vánoce prémie, tak tak zaběhnu, abych tatínka potěšil archivním vínem... Většinou tahám krabicové víno z Penny a tam je parkoviště patřičně rozlehlé Smiling

94.1.1.1.1.1.1 No


Popravdě, já tak často celou krabici nenosím. Spíš jednu dvě lahvinky. Chtěl jsem jen dodat vyšší váhu svým argumentům Smiling

94.1.1.1.1.1.1.1 Tak to jsem rád...


Já to tu chtěl zase trošku odlehčit. Škoda, že nemám tu fotografii, kdy na Prasečáku mělo 8 aut vedle sebe botičku Smiling

93 Osobní údaje


Upozorňuji, že firma Pango Czech.s.r.o. není registrována u Úřadu na ochranu osobních údajů !!! Lze to snadno dohledat. Protože se firma tváří jako nedohledatelná (na webu neuvádí IČ), tak tady je výpis:

Registrace - aktivní subjekt

 soud: Městský soud v Praze
spisová značka: C 200696  
 
IČ: 24233706
obchodní firma: Pango Parking Czech s.r.o.
právní forma: Společnost s ručením omezeným
sídlo: Novodvorská, 14200 Praha 4-Lhotka  » Zobrazit na mape
stav subjektu: aktivní subjekt
datum zápisu: 17.10.2012
Předmět podnikání


Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona
Předmět činnosti


Pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor
Kapitál


jmění: základní
vklad: 200 000 Kč
splaceno: 100 %
Statutární orgán


jméno: Ing. Jiří Nykodým  » Hledej vztahy
funkce: jednatel
bydliště: Okrajová, 25245 Zvole  » Zobrazit na mape
ve funkci: od: 24.10.2012
Jménem společnosti jedná jednatel ve všech věcech samostatně
Společníci s vkladem


obchodní firma: ABOVA Capital s.r.o.  » Hledej vztahy
IČ: 24234338
sídlo: Americká, 12000 Praha 2-Vinohrady  » Zobrazit na mape
vklad: 150 000 Kč
splaceno: 100 %
obchodní podíl 75%
 
obchodní firma: ZAPHIRUS a.s.  » Hledej vztahy
IČ: 24807036
sídlo: Biskupský dvůr, 11000 Praha 1  » Zobrazit na mape
vklad: 50 000 Kč
splaceno: 100 %
obchodní podíl 25%

93.3 Úřad


Jde tedy hlavně o zisk.

Pokud spouští službu a nemají ještě registraci, záměry nebudou příliš veřejně prospěšné, opět se nabízí především otázka zisku a výhodné příležitosti, která se díky "spolupráci" s radnicí naskytla.

93.2 Pango


Provozuje se vůbec tento způsob placení parkování i v jiných českých městech?

Na amerických stránkách Pango je aktualita z letošního ledna, že Pango vstupuje do ČR. Že by někdo založil českou pobočku jen kvůli Mělníku?

93.2.1 Mám za to ,že Mělník


Mám za to ,že Mělník je údajně první u nás v republice,tak to nás to prvenství bude stát pěknou bankovku.Zatím si skutečně myslím že to dopadne jak s radary,firma se napakuje,město ostrouhá a nějaká šedá eminence v pozadí dostane kapříky nebo krabici s vínem...

93.2.1.1 reakce vedení města Mělníka


 

Vedení města Mělníka si se zájmem přečetlo zdejší diskuzi ohledně parkování v centru našeho města. Je třeba si nejdříve uvědomit, že jde o půlroční pilotní projekt, který má v praxi vygenerovat optimální variantu řešení velmi obtížného problému.

 

Jedná se o sladění protichůdných zájmů:

 

 1. Na jednu stranu je třeba umožnit návštěvníkům města na dobu nezbytně nutnou parkování na náměstí Míru tak, aby ovšem zbytečně dlouhým parkováním nebránili dalším návštěvníkům v užívání parkovacích míst.
 2. Parkování v centru ( nyní bezplatné zóny) se dotýká i občanů zde bydlících, kteří doposud bezplatně užívali veřejné prostranství k parkování svých vozidel.

 

Ve všech případech je jediným motivačním momentem výše parkovného a město Mělník zde  proto zkouší zavést motivační systém, aby se tak podařilo zvýšit frekvenci parkování v dotčených místech a na druhé straně, aby se umožnilo oživení středu města.

 

Předpokládáme, že po třech  měsících  na základě zkušeností dojde k případné korekci systému.

 

Na závěr je třeba připomenout, že placené parkování je pouze ve dnech pracovních – od 06:00 do 18:00 hodin, v ostatních hodinách a ve dnech pracovního klidu a ve dnech pracovního volna je parkování zdarma.

 

 

 

MVDr.Ctirad Mikeš, starosta města Mělníka

 

 

93.2.1.1.6 V zóně také bydlí lidé?!


Vážení zastupitelé,

 

vzhledem k přeplněnosti centra města auty lidí, která zde parkují celý den, chápu nutnost zavedení placených zón, jak bylo uvedeno. Dokonce i chápu sazbu, která zde bude vybírána. Ale co naprosto nechápu, je fakt, že zastupitelstvo ignoruje, že v dané zóně bydlí lidé.

Já například bydlím v ulici Nová. Nacházejí se zde 3 bytové domy o celkovém počtu 64 bytů. Na tento počet bytových jednotek je vyhrazeno 20 parkovacích míst na dvou parkovištích (mezi bývalou Jednotou a za domem č. 222), což je i tak naprosto nedostačující počet. Každý rok se "svádí boj" o placené parkovací karty a na velký počet lidí se prostě nedostane, takže parkují podél ulice Nová.

V pondělí 29.4. jsem se na zastupitelstvu na to ptal pana starosty. Bylo mi odpovězeno, že při zavádění parkovacích zón nebylo počítáno s lidmi, kteří zde bydlí, z čehož vyplývá, že tito lidé mají zaplatit za své auto hodinovou sazbu, tj. 705 Kč za pracovní den a 3525 Kč za týden? Chápu argumentaci, že parkovat na veřejném prostranství může být zpoplatněno, mělo by tak být za spravedlivých podmínek.

Kromě přeplněného sídliště Pivovar je možné auto nechat až někde u Tesca. Každá města mají parkovací zóny, které řeší parkování pomocí parkovacích karet pro rezidenty a formou parkovacích automatů pro lidi, kteří v dané lokalitě nebydlí.

Město by mělo zavést další rezidentní parkovací karty, které by byly platné i pro nově zpoplatněné zóny. Ty by znamenaly pro obyvatele žijící v těchto zónách (oproti předložení OP s trvalým bydlištěm anebo platnou nájemní smlouvu v dané lokalitě), že Mělník je opravdu "městem pro život", jak jsem se dočetl na oficiálních stránkách Města. Toto řešení nepřináší městu další výdaje a uspokojí potřebu parkovacích míst pro rezidenty, stejně tak bude i nadále vyřešeno, aby v daných zónách nestálo příliš mnoho aut, neboť ostatní lidé si zaplatí pomocí hodinové sazby.

 

Mgr. Jiří Sisák,

místopředseda BD Nová 222

93.2.1.1.6.2 Škandál


Plně zastávám váš názor. Nechápu jak město může zavést poplatky v celém centru města a nezřídit odstavné parkoviště či slibovaný parkovací dům.Krátkozrakost našich pánů radní je opravdu velká...

93.2.1.1.6.1 Lidé


To je pořád dokola:Na jedné straně si někdo koupí dům s garáží,dvorečkem a zahradou.Auto nikdy nenechá na ulici a za své nemovitosti platí daně.Na druhé straně někdo bydlí v bytě,patří mu jen květináč za oknem a chce po městu parkovací místo, nejlépe hned u vchodu do domu.

Byt bez dalšího zázemí není na žití,ale pouze na přespání a kam si dáte auto je váš problém.

93.2.1.1.5 Víkend


Máte pravdu, vždyť jde jen o pracovní dny, nic důležitého.

93.2.1.1.4 Ne system, ale cena


Take se pridavam k hlasum, ze novy system vitam a nemam s nim nejmensi problem. Dokonce i rada otestuji. Problem, ktery v tom vidim je neumerne vysoka cena. Drazsi parkovani nez v centru Prahy, skokove zdrazeni. Jak vedeni mesta tyto sumy za parkovne zduvodnuje. Co je vedlo k zavedeni cen o tolik vyssich nez doposud? Vyssich nez v hlavnim meste republiky?

93.2.1.1.4.2 a jak hlavně parkují ti


a jak hlavně parkují ti z úřadů,taky za peníze?to těžko,jistě mají vyjímky

93.2.1.1.4.2.1 Úřad


"Ti z úřadů"? Které úřady konkrétně myslíte?

93.2.1.1.4.1 jak přijít o peníze


Jen upozorňuji, že poskytnete údaje o platební kartě s.r.o.-čku, které ručí základním vkladem a nemá v tomto oboru žádné zkušenosti. To bych nedělal...

93.2.1.1.3 Pane starosto,nevím jaký


Pane starosto,nevím jaký jste byl veterinář,ale jako starosta máte nyní hodnotu pro lidi stejnou ,jako Klaus po amnestii...

PS: A nevím co je na tomhle motivačního,je to sprostá zlodějna...hanba všem, kdo pro tohle zvedli ruku...

93.2.1.1.2 V roce 2014 je nevolit


Reakce na podobné kraviny by měla být taková, že je nebudeme volit. Kdo nám zde vládne ČSSD,ODS,Radnice2010,Mělničané. Neustále se prodává majetek města viz.Horkovod a proto se to pak chce takovýmto způsobem tahat z lidí. Měla by na začátku půlhodina zdarma a pak by to snad šlo. Jak říkám nevolit je, to to na co všichni politici slyší.

93.2.1.1.1 je to zlodějna


Tohle není o žádném systému ale o neskutečném zdražení. Stejný efekt by přineslo 30minut zdarma a dále nějaký odstupňovaný tarif - čím déle tím dráže... Tohle je jen zlodějna.

Obrázek uživatele raist

93.2.1.1.1.1 komunikace


Postřeh mimo téma, přesto důležitý.
Diskutujícím se podařila skvělá věc - vedení města reaguje na Mělníčku.
Něco se mění. Děkujme si!
Dosahli jste toho oč jste žádali - nejen potvrzení, že zde uveřejněné příspěvky vedení města zajímají, především vysvětlení a reakci.

Zároveň teď záleží na našich dalších větách - zda vedení bude i příště takto, nebo ještě šířeji komunikovat nebo zda to utnem. A tak komunikujme podle toho, co nám bude užitečnější.

93.2.1.1.1.1.1 Alelujá


Alelujá.

93.1 datum


zaujal mě datum zápisu firmy - 17.10.2012

hicotea

92 Zlatá Praha


Pár čísel pro srovnání z Prahy 1:

Kryté a hlídané garáže Slovan u Opery - 40 Kč/hod.

Parkoviště Hlavní nádraží - 40 Kč/hod.

Parkoviště u Bulhara - 30 Kč/hod.

Zóny placeného parkování, např. Václavák - 40, resp. 30 Kč/hod.

No a Mělník - zóna A 30 Kč/hod, zóna B 60 !!! Kč/hod, první hodina "jen" 45 Kč.

Např. ve Mšeně též zavedli placené parkování: za symbolické částky a prvních 15 minut zdarma - k uvolnění míst to bohatě stačilo. Takže přemrštěné ceny na Mělníku znamenají leda to, že se na tom chce někdo napakovat. Je to taková levárna, že to podporovat odmítám. A ještě by mě zajímalo, jestli náhodou páni papaláši z radnice nebudou mít nějaké VIP povolenky pro parkování zdarma. Doufám že ne, to by mě vážně rozlítilo.

Mimochodem turisti budou asi taky zírat a rozhodně nebudou mít důvod se v našem městě zdržovat.

92.1 Parkování:


blízko centra Ústí nad Labem 10 Kč/hod

Praha Ládví 10 Kč/ hod max. 50 Kč za 24 hod

Tábor parkovací dům v centru 10 Kč/hod max. 40 Kč

atd.

 

Mělník je klasicky zase rarita

Nehodlám tyto zlodějiny podporovat, balíky si nechám posílat do práce, odesílat je budu z jiné pošty a na úřad /párkrát do roka/ dojdu z místa, kde se neplatí 

Připojte se a ignorujte parkováni v centru

 

hicotea

91 Výběrové řízení


Nevím asi jsem to přehlédl, ale nějak se mi zdá, že se docela jedná o lukrativní zakázku a nebyo zde žádné výběrové řízení. Nevím,ale i jiné firmy by podobný systém, byli schopni nabídnout. Kouknul jsem se na net a i plno jiných měst nabízí podobný systém. Nezdá se mi to jako dobré hospodaření. Nevím, od jaké částky se výběrvé řízení dělá,ale zde se stejně neví o kolik jde přesně, jelikož firma bude mít jak jsem se dočetl jinde procenta z vybrané částky, takže bych rozhodně do toho výběrového řízení šel. Jinak systém má značné slabiny,ale nechci je zde uvádět,abych řidičům nedával návod na neplacení. Ale jsme chytrý národ a myslím, že na to každy brzy příjde.

90 Neodhlášení ze systému Pango


Píšete:  Pak už mu zbývá vybrat z nabídky zónu, jejíž označení je uvedeno na dodatkové tabulce dopravního značení v místě, kde hodlá zaparkovat, a jako poslední krok stisknout tlačítko „Start parkování“.  Ukončení parkování je otázkou stisku tlačítka „Konec parkování“

A zde je dotaz.: V případě opomenutí odhlášení, mi parkování bude účtováno stále,ikdyž budu doma v posteli? Stát se to může. Stačí jedna komunikace s jakýmkoli úředníkem na Mělníku a máte o stres a případné opomenutí odhlášení na světě. Navíc když to nemá člověk zaběhlé a je zvyklý zaplatit, nakoupit, nasednout a odfrčet. Jo a milé tarífky slavného Panga budou účtovat a účtovat každých 24 hodin 1440 Kč. Na to si ani nevydělám... Takže kdo se neodhlásí, má na krku exekutora, protože se za měsíc dluh vyšplhá na téměř 44 000Kč za parkovné.No a za rok je to více než PŮL MILIONU.

Skvělé...Nic než váženým radním a těm co toto vymysleli poděkovat a už aby odešli. K volbám jsem nikdy nechodil, ale nyní půjdu na 100%. A ostatní doufám také.

Rád bych vyjádření kompetentních osob.Zatím jsem zde nevyděl žádnou odpověď. Nebo kašlete na lidi i při komentářích???

9 Pango


Právě jsem si zkušebně nainstaloval aplikaci Pango. Má kolem 2MB. Po instalaci chce aplikace provést registraci, přičemž požaduje kompletní údaje vč. bydliště, mailu, telefonního čísla, čísla platební karty a doby její platnosti. Poté požaduje zaškrtnutí Souhlasu s podmínkami používání, které nejdou zobrazit - neexistují. Prostě prima aplikace, zajímalo by mě, jestli mají povolení ke sběru dat.

8 Zdražení - zlodějna


Uvedu pár příkladů:

Zóna A, stání dvě hodiny:

nyní: 20Kč
po zdražení: 60Kč

Zóna B, stání dvě hodiny:

nyní: 40Kč
po zdražení: 105Kč

Myslí si zastupitelstvo, že obyvatelé Mělníka jsou dementní a přistoupí na tuto zlodějnu?

8.2 ...nemyslí,oni jsou o tom


...nemyslí,oni jsou o tom hluboce přesvědčeni...bohužel...

8.1 Zdražení o 600 %???


To je zdražení o 600 % z dnešní ceny?

Na Karlove namesti na Praze dve zaplatite za dve hodiny stani 80 kc...

7 Jde ještě toto rozhodnutí vedení města nějak ovlivnit..


Přiznám se, že mě tento způsob placení parkovného opravdu nebude vyhovovat. Vyzvedávám každý den dceru ze ZŠ J. Seiferta, žákyně první třídy v družině, trvá nám převlečení a přezutí cca  10-15 minut, neumím si představit, že vždy za zastavení na tuto dobu, budu před školou muset zaplatit 15 korun (parkovací systém Pargo odmítám podporovat). Není možné nějak tvůrce tohoto projektu ovlivnit, aby alespoň v zóně před školou a ještě třeba před Českou poštou, bylo parkování po nějakou dobu např. 15 minut, zdarma....

Lenka M.K.

7.1 MP


Oni vás naši dobří strážníci (za 11 000 000 nákladů ročně) platit nebo neparkovat přinutí, botiček je dost.

6 To je snad legrace, ne?


Vůbec mi nevadí rozšíření zpoplatněné zóny parkování, ale co ty ceny proboha? Nezlobte se na mě, páni zastupitelé, ale parkování na Mělníku bude tímto dražší než parkování v centru Prahy. To jste snad spadli z višně. Kdy že budou další volby?

6.1 Přesně,nic proti novým


Přesně,nic proti novým technologiím,zlepšovákům,inovacím,ale s těmi cenami se posrali v kině nebo co,opět se projevil  "Ctirad" a jeho cit pro kšeft,jenže tady dle mého trošku přestřelil.Na takové město jako je Mělník docela darda ty ceny,a že by udělali prvních 15 min. zdarma je ani nenapadne.Jestli to tak půjde dál zpoplatní i chodníky a náměstí,páč revitalizace stála majlant a i přes dotace tam město asi řádně zahučelo.Další věc je, kolik to hodí městu a kolik firmě která tenhle srandacirkus namontuje a bude servisovat...

5 ať mi někdo vysvětlí....


jak to že existují taková parkoviště, kde člověk zaplatí 1,- za 15 minut parkování......a to opravdu není sci-fi...na takovém parkovišti jsem parkovala začátkem ledna v Brandýse!!!!

5.1 No, budete se divit, ale


No, budete se divit, ale jsou i parkoviště, kde zaplatíte 0,- Smiling Kolik stála další hodina? Často to bývá nastaveno třeba na první půlhodinu zdarma a pak je to výrazně více (aby se auta po krátké době točila a zvyšoval se provoz Smiling ).  Na druhou stranu zase kvůli koruně na 15 minut hledat automat... :-/

5.1.1 automat ....


byl hned u aut....nebylo to velké parkoviště.....kolik stála další hodina fakt nevím, to bych kecala....ale proč bych měla patit byť jen půl hodiny, když vím, že jdu např. jen vyzvednout objednané zboží a hned jedu...takže mě ani další hodina zajímat nemusí, že.

4 Další debilita


- nechci svoje osobní údaje předávat další soukromé organizaci

- mám služební telefon, ze kterého parkování nezaplatím

- co je na stávajícím systému nefunkčního?

- kolik město firmě PANGO zaplatí?

4.2 Výborně ČOPÍKU


je to další debilita máš pravdu. A ten kdo to zpískal je co ? Nó já to rači nenapíšu páč by mi určitě napomenuli ...ale myslim si to .... myslet si mužu co chci....možná bysem to moch i napsat.. ale nenapíšu... vy ste chytrý... narozdíl vod toho co tuhle Pa(n)kozlodějnu vymyslel

4.1 Ad odrážka 2:


Ad odrážka 2: Uživatelé klasických mobilních telefonů si pak mohou vybrat mezi platbou za použití krátkých textových zpráv (nikoli ovšem dražších prémiových, jak je tomu v případě většiny plateb prostřednictvím SMS obvyklé), nebo komunikací s automatickým hlasovým systémem IVR

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.1.1 Tož on to asi nemyslel


Tož on to asi nemyslel kvůli systému telefonu, jako spíš kvůli tomu, že má telefon z práce, ale soukromé parkování by těžko vysvětloval.

Taky by mně zajímalo, zda bude možné nějak zaplatit parkovné za někoho jiného (příklad? když mi do firmy jezdí nějaký pravidelný klient a chtěla bych mu zaplatit ty dvě hodiny, co tu bude parkovat, tak to mobilem prostě neudělám, když to jde přiřadit jen k jednomu SPZ..). Ale tak pořád ještě bude fungovat klasický parkovací automat...

4.1.1.2 Já to pochopil tak, že


Já to pochopil tak, že má od zaměstnavatele zablokované SMS na prémiová čísla (takové to 900xxx...). Já to celkem vítám, jako pokrok, protože Mělním byl často sto let za opicemi co se týče využívání modernějších technologií. Kdo chce, bude stále platit drobnýma v automatu, kdo chce, bude moci zaplatit i smskou. Nějaký problém v tom nevidím.

4.1.1.1 RZ pujde vybrat libovolná


1) "Z nabídky na displeji si řidič vybere registrační značku automobilu, s nímž právě hodlá zaparkovat, město (v našem případě samozřejmě Mělník). "

RZ pujde vybrat libovolná

 

2) "Ulice U Tanku bude také jednosměrná a bude sloužit pouze pro výjezd směrem z náměstí Míru. Vjezd na náměstí Míru bude možný tedy pouze ulicí Legionářů."

Zkoušeli jste někdy někdo odbočit z náměstí U tanku vlevo na Tyršovu? Nemožné.

4.1.1.1.1 Odbočka


Prodloužená limuzína by snad měla problém, my ostatní tam běžně jezdíme.

Nicméně sloup tiskárny je problém, není dobře vidět, jestli něco nejede.

3 Pango jede


Noblesní cena.

Blahopřeji k zisku, který vám naši zastupitelé, jednající jako obvykle pouze ve veřejném zájmu, na náš úkor umožnili.

Proč dáváte opakovaně najevo, že ovládání parkovacích automatů je pro nás nepřekonatelně složité? My nejsme hloupí.

Proč ho označujete za nespravedlivý, přestože jde o systém, který je běžně používaný a jste první, kdo se "bouří" proti jeho "nespravedlnosti"?  Protože jiný argument pro nasazení drahého systému není?

Jde jen o propagandu pro podle vás hloupé mělnické masy.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2 Parkování


Primárně nebudu kritizovat, dokud se to nevyzkouší, je možné, že se to osvědčí (vůbec si to zatím neumím představit, ale sms-jízdenky ve velkých městech taky nakonec fungují a jsou přínosem jak pro cestující, tak pro dopravní podniky). Jen doufám, že je systém s firmou s.r.o. dohodnut tak, aby to bylo výhodné pro město Eye-wink

A dovolím si zeptat, zda někdo rozumíte parkovišti v ulici Ostruhová (zóna B)... Zda není špatně napsáno a není míněno parkoviště mezi čp. 51 a Regionálním muzeem (tedy parkoviště v ulici Erbenova). Nebo snad bude Ostruhová konečně uznána za parkování schopná? A jak to tedy bude s parkováním na zmíněném parkovišti u Muzea? To totiž v tom případě uvedeno není... 

1 Super nápad,fakt boží.


Super nápad,fakt boží. Jednak to pěkně zdražili a ještě přidali další místa na placení. Tak pane starosto,a teď jiný úhel pohledu.Matka s dvěma malými dětmi,z toho jedno v kočárku a potřebuje oběhnout úřad,poštu a zastavit se v bance,třeba...tak to má tak na dvě hoďky poctivého přebíhání od čerta k ďáblu a dle městského ceníčku za parkování je víc jak stovečka v řiti,resp. v městské pokladně.A co teprv takový starší člověk-důchodce,ten než tohle oběhne,tak nechá v automatu důchod.Zbývá jediné,nechat auto někde pod městem a táhnout se do krpálu pěšky,a za každého počasí.

Co se zamyslet a udělat něco pro tyhle skupiny obyvatel (sleva pro důchodce a rodiče s dětmi),že mají výhody postižení je v pořádku,ale myslíte že starý člověk na to samé nárok nemá a jen proto že není invalida úředně,tak je OK ?

Chápu tržní chování a město musí vydělávat,ale co do toho dát trošku lidskosti a rozumu,né každý je hned hotov tam kam jde,a né každý oběhne za půl hoďky to co potřebuje ... viz 1. odstavec...

Je to jen můj názor,co na to Vy ostatní ???

1.1 Nesouhlasím také se


Nesouhlasím také se zvýšením cen parkovného a jeho rozšíření tam kde se neplatí. Ale slevy?? Když někdo má na provoz auta tak má určitě i na parkoviště....

1.1.1 Nezávidím obchodníkům


v centru, to můžou obchody rovnou zavřít. Může mi někdo říct, proč bych měl jezdit do centra a platit takové nehorázné sumy, když mám vše okolo? Škoda, pár dobrých obchodů tam ještě bylo... Teď ještě zredukovat MHD, jak navrhuje generel dopravy a centrum bude městem duchů... a úředníků.

1.1.1.2 Centrum, to jsou především úřady a restaurace.


Přesně tak. Dnes dělají lidé velké nákupy v supermarketech a potravinové krámky v centru jsou brány spíše, jako takové večerky pro ty, kteří jsou buď staří, nejezdí autem a bydlí přímo v centru, nebo pro ty, co se z nějakých důvodů ocitnou v centru města a hodí se jim zde zrovna nakoupit pár věcí.

Proč to ostatně měnit? Nejsme žádné velké historické město na rovině se snadnou dopravní situací. Mělník je městem turistickým a taková má být i nabídka v centru. Ostatně, osobně kupuji v centru snad už jen občas nějakou knihu. A do centra takového města, jakým je Mělník, je myslím spíše žádoucí, aby se sem individuálně moc nejezdilo, což vědí například zájezdy. Mimochodem, soukromě jsem jel autem do pravého centra snad jen třikrát za život Smiling

1.1.1.2.1 No dobře...


...., ale to jsou samé mínusy ( čekal jsem je Smiling ) a nikdo nejste schopný napsat, co je na tom špatně, nebo co není pravda. Klasika;-) Smiling.

Obrázek uživatele milk

1.1.1.2.1.1 Není problém


Naprostý souhlas,nevím co bych na náměstí dvě hodiny pohledával.Byl bych pro krátkodobé parkování(do 30 min.)zdarma a potom tvrdé zvýšení ceny za každých 5 minut.

Restaurace znám lepší než jsou na náměstí a na úřad chodím podle potřeby.Podnikatelé si parkování odečtou z daňového základu jako náklady na udržení zisku.

1.1.1.2.1.1.2 Výborně,geniální,na to


Výborně,geniální,na to jste přišel sám ???

Tak Vám přeji, až si půjdete přihlásit auto,aby jste tam ztvrdnul normální dvě hodiny,ať se tedy tu hodinu a půl na Vás město TVRDĚ NAPAKUJE  ( PO 5 MINUTÁCH ) a  pak aby Vám tam řádně vyhládlo,aby jste klusal jinam na jídlo, do lepších restaurací,než jsou tam...

 

Já tam chodím třeba k holiči,pak se stavím v jídelně třeba na gulášek a zas jdu po svým pryč.Tak že podle Vás bych asi měl nechat auto u cukrovaru,nebo snad ještě dál a jít pěšky ??? To mne má holič či jiná služba vyjít na 3 x tolik jen kvůli parkování ??? Ti co tam podnikají to teď fakt nebudou mít lehké,jen úředníkům je  to u řiti,ti si pojedou dál své,a jestli někdo bude sedět na chodbě úřadu půl hoďky nebo víc (a zároveň cálovat parkovné),koho to zajímá....

1.1.1.2.1.1.2.3 Parkování


Přesně tak, úřady se mohou dost protáhnout. Ale stejně třeba jiná situace - jakožto vesničan občas navštívím rodiče, sjedem do města, pochodíme, zajdeme na jídlo, pokecáme - lepší než sedět v panelákovém bytě. No teď to asi nepřipadá v úvahu.

Další věc: být turistou a vidět ceny za parkování, tak dosprintuju na zámek, tam to vezmu hopem a upaluju z Mělníka pryč. Takové to výletní procházení se, obchody, čajovnu nebo restauraci, bych si odpustil.

A ano souhlasím, často se člověk zdržuje v centru tak půl hodiny, max hodinu, což nemění nic na skutečnosti, že ta hodina je prostě moc drahá. Jestli záměrem bylo vyhnat z města auta, co tam stojí celý den, tak nemuseli vůbec zdražovat, stačilo by rozšířit zóny (vždyť placené parkoviště na spodním náměstí bylo málokdy plně obsazené). Tohle je jasná snaha o co nejvyšší výdělek a v žádném jiném městě včetně Prahy jsem se s tím nesetkal.

Obrázek uživatele milk

1.1.1.2.1.1.2.2 Geniální LULU


Je vás více,kteří tam stojíte půl dne a zabíráte místo těm,co tam zajedou jen na otočku.

Problém Mělníka je v tom,že všechny důležité úřady jsou narvány do historického centra s malým počtem parkovacích míst.

Radnice nezná jiné řešení jak uvolnit místa k parkování.Jedině vysoké platby za parkování odradí od dlouhodobého stání.Jestli-že si podnikatel myslí,že náměstí je lukrativní místo pro podnikání s lukrativními příjmem a nemá kde parkovat ,tak je to jeho problém.

1.1.1.2.1.1.2.2.1 Tak co vím,tak


Tak co vím,tak nejvíce/nejdéle parkují ti, kdož ve městě pracují,jinými slovy úředníci a jiní  zaměstnanci.Že radnice nezná řešení?? Ale to se pletete,zná, ZDRAŽENÍ !!! A jak zde bylo uvedeno,začíná to celé smrdět "malou domů" někomu z  radních (informace o provozující firmě PANGOsystém) ,zkrátka souhlasím s tím že by se tohle dalo bojkotovat nevyužíváním a klidně i jsem pro obcházení placení,říkám to veřejně a nestydím se za to.Když radní se nestydí nás brát jako rukojmí,postavit nás před hotovou věc,nastavit si ceny stylem "to by šlo" a celkově je jim vše jedno,tak proč bycho my měli brát ohledy na ně,kdyby jim šlo o občany,udělají třeba veřejnou diskusi,anketu na internetu,zkrátka cokoliv a pak dejme tomu nějak rozhodnou.Co udělali ??? NIC ,ABSOLUTNĚ NIC !!! ZVĚTŠILI PROSTOR PLACENÍ A CELÉ TO ZDRAŽILI,JAK JEDNODUCHÉ...

 

Stačilo by ,kdyby někdo z radních se obtěžoval,a občas navštívil tyto hojně frekventované stránky a diskuse všeobecně,protože zde je vyjádřen hlas lidu který je živí,tak by mohli občas naslouchat,né ???

1.1.1.2.1.1.2.1 A proč takto ?


Parkovat se dá třeba na prázdném parkovišti Na Svini, což je 612 metrů pěšky od Náměstí Míru pořád přímo ulicí Legionářů. Nahoru se jde prvních 200 metrů sice hůř, ale pak už je to pozvolné a zpátky výhoda. A nebo taky jezdí městská Eye-wink.

1.1.1.2.1.1.2.1.2 nevím


není to soukromý pozemek? neriskuje se odtah?

hicotea

1.1.1.2.1.1.2.1.2.1 Ano...


... je to soukromý pozemek.