První závod za námi | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Zhudebnele leto

První závod za námi

V sobotu 24. 4. 2007 se v brněnském M-Paláci konal první závod sezony 2007. Jednalo se o vytrvalostní závod na 2x 95 minut, přičemž se museli v každé rozjížďce vystřídat všichni tři členové týmu. Na jak dlouhou dobu usedne ten který jezdec do závodu bylo čistě na strategii týmů.

Do prvních 95 minut jsme startovali z posledního osmého místa a před prvním střídáním, tedy cca po 35ti minutách jsme figurovali na čtvrtém místě. Úkolem bylo vydržet na trati co nejdéle, střídat jako poslední a vybojovat tím pozice tzv. bez boje. Tato strategie se ukázala jako správná a po prvním střídaní jsme byli na místě třetím, které se nám i po další výměně jezdců podařilo udržet až do konce závodu. Měli jsme velkou radost, protože i dosahované časy byly srovnatelné se špičkou.

Na startu druhého závodu nám patřila pátá příčka a cíl byl jediný. Zopakovat minimálně stejný výsledek, jako v prvním závodě. Vše se vyvíjelo velice slibně až do třiadvacátého kola, ve kterém došlo k nepříjemné nehodě. Mirek trefil v jedné ze zatáček v plné rychlosti soupeře stojícího napříč tratí, který tam havaroval jen chvilku před tím. Ohnul se rám motokáry a bránil úplnému sešlápnutí plynového pedálu. Museli jsme do boxů na výměnu káry a případné střídání jezdce, protože si Mirek stěžoval na bolavé rameno. Nakonec naznačil, že střídat nechce a pokračoval dále. V tuto chvíli jsme byli na posledním místě se ztrátou cca 45 vteřin na sedmého v pořadí. Vše se zdálo být ztraceno, ale opět se povedla strategie při střídání, když Mirek vydržel na trati skoro 40 minut, Jakub také a já odjel zbylých přibližně patnáct. Kluci předvedli vynikajicí stíhací jízdu, Jakub dokonce zajel nejrychlejší kolo závodu. Tato "stíhačka" nám nakonec vynesla šesté místo. Po sečtení bodů z obou závodů nám nakonec patřilo páté místo v lize A.

Už teď se těšíme na závody v Českých Budějovicích, protože jak se ukázalo, můžeme pomýšlet i na umístění na stupních vítězů.

Jen pro zajímavost - za oba závody jsme ujeli 331 kol, vítězný tým RS Solid Drive jich zvládl 335. Poslední v pořadí tým Infinity Racing dokončil kol 321.

 

Výsledky závodu:

RS Solid Drive / 1. - 1. - 20b.

SHIKARI Racing / 2. - 3. - 14b.

3K Racing / 6. - 2. - 11b.

Wasabi Racing / 4. - 4. - 10b.

Mělníček.cz Racing / 3. - 6. - 9b.

Rapid Kart Racing / 7. - 5. - 6b.

TBA Racing / 5. - 7. - 6b.

Infinity Racing / 8. - 8. - 2b.

 

Pořadí šampionátu po 1. závodě:

RS Solid Drive / 10b.

SHIKARI Racing / 8b.

3K Racing / 6b.

Wasabi Racing / 5b.

Mělníček.cz Racing / 4b.

Rapid Kart Racing / 3b.

TBA Racing / 2b.

Infinity Racing / 1b.Sport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Do toho!!


Mělník jede!! Seveřani říkali, že Mělníček.cz Racing nesmí na finskou ralley... Ale klidně se přihlašte a těm poseroutkům to nandejte! Držím palce!

Obrázek uživatele LiPiss

1.1 he


díky:) Seveřani jsou slimáci:) Petter Solberg rulezz!!!