Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
Muzeum M

POZVÁNKA NA VÝLET PO CINIBULKOVĚ NAUČNÉ STEZCE

31/05/2014 - 10:30
iCal
 

Mělničtí Zelení a jejich příznivci Vás zvou na výlet do okolí města Mšena

TERMÍN: sobota 31. května 2014

ČAS A MÍSTO SRAZU: 10:30 hod, železniční stanice Mšeno

DOPRAVA:

My pojedeme spěšným vlakem Kokořínsko, který odjíždí z Mělníka v 9:45 hod (dráha spoje Sp 1937 Kokořínsko: Praha – Neratovice – Všetaty – Mělník - Lhotka u Mělníka – Nebužely – Kanina – Mšeno)

PROGRAM A TRASA:

Na nádraží nás bude očekávat starosta Martin Mach, který nám ukáže vše zajímavé co v poslední době ve Mšeně vzniklo (např. automatizovaný systém vytápění zdejší základní školy pomocí kotle na spalování biomasy, citlivě provedenou rekonstrukci historického středu města).

Pak vyrazíme společně na procházku po tzv. Cinibulkově stezce. Tato naučná stezka začíná ve Mšeně, vede skrz les, pole, labyrint kokořínských skal i po poklidných lesních cestách a po cca 9 km se do Mšena opět vrací.

Na trase i v jejím bezprostředním okolí je mnoho zajímavostí, které určitě stojí za povšimnutí. Můžeme se proplést skalním bludištěm, vyfotografovat u "Obří hlavy a Žáby" nebo prozkoumat "Prolezovačky".

Na projití Cinibulkovy naučné stezky budeme potřebovat přibližně 3 hodiny.

POZNÁMKY:

Výlet je středně náročný, vhodný i pro méně zdatné turisty.

Na cestu si můžete vytisknout přiložené pracovní listy, které Vám pomohou poznat zvláštnosti a krásy zdejší přírody (pracovní listy vytiskněte oboustranně na A4 s vazbou vlevo - po přeložení na půlku vznikne brožura).

Restaurace, obchody a další možnosti občerstvení jsou pouze ve Mšeně.

Předpokládaný konec cca v 15 hod ve Mšeně. Odtud je pak možné k návratu využít některý z vlakových či autobusových spojů.

Více informací Vám může podat Robert Šenk (e-mail: [email protected], tel: 724 346 617).

Těšíme se na setkání.