Tip: Nemáte kam kliknout? A co tohle?
Mekul 2017

Výsledky voleb 2016


Krajské volby - výsledek - celkově 65 zastupitelů

ODS - 10 zastupitelů (Kupka, Poláková, Skopeček, Jiránek, Král, Pánek, Havlíček, Hönzel, Lesák, Michl)
ČSSD - 11 zastupitelů (Petera, Heřmanová, Němec, Horčička, Seidl, Třísková, Semerád, Peřina, Volenec, Řihák, Filip)
ANO - 16 zastupitelů (Pokorná Jermanová, Petrtýl, Kovács, Melková, Draxler, Dobešová, Mališ, Kaufmann, Beneš, Bezděk, Haspeklo, Němcová, Žánová, Herman, Šulc, Michalová)
TOP - 5 zastupitelů (Tiso, Jakob, Marek, Vojtová, Schweigstill)
STAN - 15 zastupitelů (Rakušan, Drábová, Michalik, Fojtík, Kovářová, Holeček, Macháček, Mrzílková, Šanc, Mikeš, Štrobachová, Hraba, Šibrava, Hajná, Štěpánek)
KSČM - 8 zastupitelů (Štefek, Cinka, Dovolil, Melša, Fialová, Coufal, Svoboda, Hubený)

Do 2. kola senátorských voleb, které se koná o víkendu za týden, postoupili kandidáti Petr Holeček a Veronika Vrecionová.

Odkazy na procentuální i číselné volební výsledky:

(zdroj: volby.cz)Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

6 TOP 09 po krajských volbách


Nedávno jsem se zaradoval, že jak starosta, tak místostarosta Mělníka budou součástí krajského zastupitelstva. Pro město jistě pozitivní věc. To, co se ale stalo v TOPce, a pan místostarosta Schweigstill je toho spoluprotagonistou, je věc, na které hledám, marně, cokoliv pozitivního. TOP 09 odmítla jednat o koalici, pokud hejtmankou bude lídryně z ANO. TOP 09 ano, ale nikoliv většina topáckých zastupitelů, kterým ANO na postu hejtmana najednou nevadí. Jako kdyby komunisté začali podporovat kupónovou privatizaci. TOP 09, do které pan místostarosta investoval tolik energie, se v kraji nyní rozpadá.

Milan Schweigstill je mimořádně dobrý místostarosta a dle mého, sám jsem byl svědkem, i výborný pedagog. Co je ale za tím, že, skoro nechci použít to slovo, podrazil lídra i celou stranu? Podle mého názoru z tohoto rozkolu nemůže vzejít nic pozitivního. Bylo by dobré, kdyby se pan místostarosta k věci vyjádřil, protože pro mě, krom zkratkovitých bulvárních vysvětlení, je jeho postoj nepochopitelný.

5 :-)


Už se poprali ???

To je zas nářez,ty volby...

...no jen diskutujte,co jste do těch beden naházeli,to tam budete mít...

4 Myslim, ze je dobre, ze za


Myslim, ze je dobre, ze za Melnik v zastupitelstvu zasedne jak pan starosta, tak i jeho zastupce. To, ze kazdy kandidoval za jiny subjekt, je rovnez pozitivni. Myslim, ze Melnik by mohl z teto skutecnosti tezit.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.1 tři zastupitelé za Mělník


krom toho je tam ještě za socdem p. Němec (již odminula), pokud tam vidíte někoho jiného, tak já si už dalšího nevšimla.

3 Hrůza - jak je možné, že


Hrůza - jak je možné, že stále hrají bolševici - kromě jasné strany komančů i ti, kteří se už roky schovávají v  ČSSD ? Co my, rodiče a škola, učíme děti o dějinách tohoto světa ? Proč stále nechápeme agresivitu komunismu?

3.2 Nejprve trochu historie. V


Nejprve trochu historie.

V Československu bylo registrováno 2,1 milionu komunistů. Po zozdělení na Česko - 10 milionů lidí a Slovensko - 5 milionů lidí tedy vychází, že v Česku zůstalo cca 1,5 milionu bývalých členů KSČ.

V současnosti se ke KSČM hlásí 40 tisíc lidí. Kam se tedy podělo oněch 1,4 milionu ? ČSSD rozhodně tolik členů nemá. Schovávají se tedy nejen v ČSSD, schovávají se ve všech politických stranách.

Mnoho lidí bylo v KSČ z "vyčůranosti". A ti přešli vyčůraně i do těch nejpravicovějších stran co u nás jsou.

Mohl bych jmenovat minimálně dva bývalé "kované" komunisty, kteří dnes chodí po městě a hrdě se označují jako pravičáci.

Na otázku, proč stále nechápeme agresivitu komunismu je odpověď jednoduchá. Přečtěte si něco o tom, co je to komunistická ideologie a pak si odpovězte sám, jestli tam něco takového najdete. Komunismus, jako učení nic o agresivitě nepíše, ba naopak, dá se srovnávat s křesťanstvím.

To že si ho někteří vysvětlili po svém, to je jiná. Stejně jako komunisté zabíjeli ve jménu rudé hvězdy, stejně křesťané zabíjeli ve jménu kříže.

Pokud si to nastudujete, komunismus, ani křesťanství nikoho nevybízí k vyvraždění "nevěřících". To najdete jen v islámu.

Ale stačí se podívat na zprávy a výsledky voleb. Ty skončili včera a už se objevují zprávy o tom, že je lepší se spojit s "třídním nepřítelem (koalice ČSSD s ODS čo TOP), než přenechat korýtko někomu jinému.

Krajské volby jsou především o tom, komu jak velký kus koryta připadne, ne o morálce politiků. Vždyť je nakonec úplně jedno, kdo je vyhraje, oni se vždy nějako dohodnou, aby se nedej bože nemuseli živit prací jako ti hlupáci, co šli volit.

Smutné, hnusné, české.

3.2.3 Nemáte pravdu


Nemáte pravdu. Stačí si přečíst základní dokument komunistického hnutí, t.j. Komunistický manifest. Dovolím si krátký citát:"Komunisté pokládají za nedůstojné, aby tajili své názory a úmysly. Prohlašují otevřeně, že jejich cílů lze dosáhnout jen násilným svržením celého dosavadního společenského řádu. Nechť se panující třídy třesou před komunistickou revolucí! Proletáři v ní nemají co ztratit, leda své okovy. Dobýt mohou celý svět. “
— Karel Marx, Bedřich Engels

Spisy, které následovaly, jsou ještě radikálnější, tam se to třídmím bojem jen hemží.

A srovnávat komunismus s křesťanstvím je chucpe.

3.2.2 Máte pravdu.


Máte pravdu.

3.2.1 zakon zachovani poctu komunistu


nastesti neplati, tim chci rict, ze otazka: "kde je tech 1.4mil komunistu?" byla aktualni pred 25lety...

3.2.1.1 ne zcela. Komunisti, kterým


ne zcela. Komunisti, kterým bylo před 25 lety okolo 30 let jsou stále ještě někde činní. Otázkou je kde.

Drtivá většina lidí byla ve straně z prospěchu, ne z přesvědčení. A když už prospěch kynul z jiné partaje, tak tam prostě přešli.

Miloš Zeman pracoval za komunistů v Prognostickém ústavu a přiznal, že byl v KSČ, jako všichni ostatní zaměstnanci.

Václav Klaus tam pracoval také, ale nikdy nepřiznal, že by byl členem partaje. Kdyby nebyl, asi by tam pracovat nemohl.

Soudruh xy zde z Mělníka, jmenovat nebudu , byl zarytým partajníkem, který chtěl jít v roce 89 střílet do lidí. Dnes je členem pravicové strany. Opět nejmenuji které.

 

3.2.1.1.1 Tady jeden převlečený komunista a takových by se našlo


~~„Je to již dávno, už si na to přesně nevzpomínám. Vždyť od té doby uplynulo 30 let. Byl jsem tam jen několik měsíců,“ sdělil Pavlík listu.
Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/lidr-ano-josef-pavlik-zatajil-clenstvi-v-ksc-fzs-/jihlava-zpravy.aspx?c=A161014_102149_jihlava-zpravy_mv

„Uniformu jsem na sobě měl možná jen z recese na oslavě“

V profilech lídrů v týdeníku 5+2 přitom Pavlík popisoval, jak jeho dědu komunisté v padesátých letech zavřeli a vystěhovali ze statku.

„Moji maminku, tedy jeho dceru, kvůli tomu vyhodili v 50. letech z gymnázia. Byla to perzekuce se vším všudy,“ svěřil se Pavlík. O členství v KSČ nemluvil, stejně jako o něm není zmínka v jeho životopisu na stranickém webu hnutí ANO.

 

 

 

 

 

 

3.1 Hruza?


rad bych osvezil pamet a vysledky dal do sirsiho casoveho ramce:

2016 CSSD 11, KSCM 8 , ODS 10 , STAN 15, TOP 5, ANO 16

2012 CSSD 20, KSCM 19, ODS 16, TOP+STAN 10

2008 CSSD 26, KSCM 10, ODS 25, NEZ 4

2004 CSSD 12, KSCM 14, ODS 32, STR 4, SNK 3

2000 CSSD 12, KSCM 16, ODS 21, 4koal 16

 

hruza to z protikomunistickeho pohledu byla v roce 2012, letosek je historicky nejhorsi vysledek KSCM v nasem kraji, volici stredolevice a levice nasli noveho mesiase, coz nemusi byt nutne spatne. ODS, STAN a TOP si v souctu taky polepsili... kostky jsou vrzeny a vcil sa ukaze jak to poskladaj, CSSD+KSCM to zrejme nebude...

2 je vidět, že místní jsou


je vidět, že místní jsou nepoučitelní

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1 Celkové výsledky (zatím bez počtu mandátů)


2. kolo senátních voleb Holeček x Vrecionová (procenta a podrobnosti doplním z domova od počítače)

krajské volby: do zastupitelstva (65 křesel) se dostali (v pořadí dle čísel stran):

ODS cca 13%
ČSSD cca 14%
ANO cca 21% 
TOP cca 7%
STAN cca 18%
KSČM cca 10%
SPD/SPO cca 5% (pravděpodobně, při sečtení 99% hlasů mají 5%) --- edit: nakonec mají 4, 96 a do zastupitelstva se nedostali (pokud se nepokusí výsledek zpochybnit, ale zatím to oficiální web volby.cz nenaznačuje)

(procenta a podrobnosti doplním z domova od počítače)

1.1 Volba ANO


No naše celá rodina volila hnutí ANO, předtím jsme vždy volili KSČM.  ANO slibuje něco co se nám docela líbí, mě přidali např. na důchodu. Nechtějí  korupci,chějí obnovu učňovského školství,prosazují transparetnost,  atd., Babiš používá zdravý selský rozum.Když někdo krade, tak řekne že ten a ten krade a hotovo. Mám však obavu jak to ve skutečnosti dopadne, má tam hodně bývalých členů ODS např. pí Jermanová. Tady na Mělníku je za ANO pan Šnajdr také býv. ODS. Takže uvidíme je jak to dopadne. Volili jsme to jen proto že jejich předseda je Babiš , jinak by jsme ANO hlas nedali. Pokud se naše očekávání nenaplní, tak se vrátíme k naší tradiční volbě. Myslím, že právě příznici komunistů dali ANO dost hlasů. Můj soused je člen KSČM a přiznal se mi že jim dal hlas také. Na dotaz proč odpověděl : vždyť Babiš je býv. komunista a polovinu to co dělá by dělala i KSČM ,ale zatím na to neměla  sílu, např. odrovná Kalouska Top 09. Na místní úrovni dáme hlas zase KSČM,ale do parlamentu pokud se nestane něco, co nás odradí má hlas opět Babiš hnutí ANO.Tolik několik postřehů Hezký den. 

1.1.2 Dědeček chce odrovnat Kalouska


Tak vaší největší životní touhou zdá se je, aby Babiš "odrovnal" Kalouska. To jste fakt kádr. Přímo komunistickej. Jestli to nějak pomůže ke zvýšení vašeho krevního tlaku, tak já Kalouska budu v příštích parlamentních volbách volit.

A jen tak na okraj, trousit nicneříkající předvolební hesla a proklamace, která tak skvěle zabírají na podobné dementy jako jste vy, to umí každý vůl. Kdyby Babiš k té své koblize (koštuju, že jste si u polikliniky šel dvakrát) přiložil letáček, že zajistí světový mír, to byste mu s tou koblihou sežral nejspíš taky, že.

1.1.1 ANO, Babišovi už je líp


Pokud jste svůj příspěvek myslel ironicky, tak dávám palec nahoru, pokud jste to myslel vážně, tak zde je můj komentář:

1. Důchod Vám nezvýšil Babiš, ale vláda České republiky, na základě platné legislativy a díky relativně dobrému hospodaření naší země. 

2. Babiš používá selský rozum - myslíte, že když jeho zaměstanci zničili herbicidem úrodu na více než 350 ha kvalitní zemědělské půdy, tak také používali selský rozum? A když k tomu zvěrstvu Babiš mlčel, tak také používal selský rozum?

3. Když někdo krade, tak řekne že ten a ten krade a hotovo - máte alespoň jeden skutečný příklad o někom, kdo kradl a Babiš ho usvědčil díky důkazům? Když Babiš podvádí s dotacemi z EU (viz Čapí hnízdo), tak podle Vás krade, nebo je jen šikovný kluk?

Žijeme ve svobodné zemi a máte právo toho estébáka ze Slovenska volit. Ale pevně věřím, že z toho vystřízlivíte:-) 

1.1.1.2 Já sice ANO nevolil,ale


Já sice ANO nevolil,ale ČSSD by  měla držet ústa, potom jak  umí lhát (Hašek) a nosit milióny v krabici od vína(Ráth). Kolik je v ČSSD bývalých členů KSČ pane Dohnal????TA to vám samozřejmě nevadí co. A ani Vám nevadí, že vaše strana ČSSD vládne ,jak sám píšete s tím estébákem, tak tomu se říká  pokrytectví. Příště Vám to TOP 09 všem vám podobným  nandá, já bych je ještě neodepisoval. Podívejte jak TOPKA dobře vládne na Mělníku, vše se daří, žádná korupce , či machinace, opravené silnice, vykoupil se park v Mlazicích, opravila se Pražská, nové kruháče, voda se nezdražuje, žádné aféry, vše je transparetní a mohl bych ještě dlouho pokračovat. Je vidět dost poctivé práce a hlavně žádné podvody.

1.1.1.2.2 členové KSČ/fanklub Zemana/TOPKA na Mělníku a skandály


Dobrý večer, pokusím se reagovat velmi stručně:

1. Bývalí členové KSČ - jsou bohužel nejenom v ČSSD (kam je hlavně natahal Zeman v 90. letech), ale také v ODS a nově i hodně v hnutí ANO. Musíme být trpěliví - jejich přítomnost vyřeší čas a také každé další volby.

2. Rath a Hašek - Rath byl chycen, usvědčen a odsouzen (byť zatím nepravomocně) a tak to má v normální společnosti fungovat. A Hašek? Jeho výsledek ve volbách je snad jasný:-)

3. Fanklub Zemana - velmi dobrá zpráve je, že fanoušci Zemana a Putina - Hašek, Huml, Mládek, Foldyna, Škromach - ve volbách neuspěli. To dává naději na budoucí pozitivní vývoj.

4. TOPKA na Mělníku - myslím, že zástupci TOP 09 a nezávislí fungují ty dva roky v ZM našeho města dobře, ale pozor - nemáte pravdu, že se nedějí žádné podvody a skandály! Můžeme si to zrekapitulovat - trafika pro pana Volfa, městský byt pro paní Mikešovou, směna vinice pro paní Krausovou, sekání trávy pana Marounka. V těchto věcech je sice primárně angažován náš starosta pan Mikeš, ale tím že TOPKA mlčí, tak ho vlastně kryje. A to pro ně není moc pozitivní vizitka.

J. Dohna   

 

1.1.1.2.2.1 odpovězte na všechno


Neodpověděl jste na to, jak to že Vám nevadí vládnout s tím "šikovným klukem" a taháte sem Zemana s Putinem. Zemana bych u tématu krajských voleb ještě nějak pochopil, ale Putina?? Měl jsem Vás za jednoho těch rozumnějších... 

1.1.1.2.2.1.1 Pokusím se


Dlouhá léta jsem pravidelně odebíral Respekt a o Babišovi jsem díky tomu valné mínění neměl. Ale přiznám se zcela otevřeně, že v tom roce 2013 jsem uvěřil tomu, že může jeho vstup do politiky změnit situaci trochu k lepšímu. Především v tom smyslu, že pomůže nastavit transparentnější chod veřejné správy, její efektivitu atd. Postupně jsem však z této iluze procitnul. On nemá na prvním místě prospěch této země, ale pouze svého holdingu. A proto považuji za čím dál větší chybu, že je s ním ČSSD ve vládě, protože mu tím jednak pomáháme k dalšímu nárůstu jeho impéria, čerpání nesmyslných dotací, daňovým úlevám atd., ale také k umísťování svých velmi loajálních "zaměstnanců" ve státní správě. Je potřeba to říct zcela otevřeně - děláme hroznou chybu.

Nemohl jsem si odpustit poznámku s pány prezidenty - jejich fanoušci ve volbách propadli a to je prostě dobře.   

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

1.1.1.2.2.1.1.1 Sebereflexe


Kéž by si některí politici vzali z vaší upřímné sebereflexe příklad. Sice nechápu, jak někdo může mít levicové smýšlení, ale tisíckrát dám přednost solidnímu levičákovi evropského střihu, než kombinaci českých aparátčíků z 80 let, vyvolávajících společně s estébáckými přisluhovači na vlnách melodií Michala Davida iluze o tom, jak my tady v Čechách víme všechno nejlíp a nenecháme si do ničeho kecat.

Ohebnost páteře velké části obyvatel českomoravské kotliny, které jí ukožňuje strčit si hlavu do zadku a nic nevidět okolo sebe, jest pozoruhodným úkazem, bohužel s tragickými následky.

1.1.1.2.1 Už nikdy nedám hlas Mgr.Sweigstillovi


Šéfka středočeské TOP 09 Helena Langšádlová necítí odpovědnost za rozkol mezi zastupiteli. Nemohu nést odpovědnost za nemravné chování druhých, řekla pro ČTK

Tři z pěti středočeských zastupitelů zvolených za TOP trvají na koalici s ANO, STAN a ODS. Nebudou ale dál jednat jménem TOP 09, řekli zastupitelé Daniel Marek a Milan Schweigstill. Třetí členkou klubu TOP 09, která podporuje rodící se krajskou koalici ANO, STAN, ODS a části TOP 09, je Michaela Vojtová.

PS: Měli by složit madát, pokud to tak skutečně dopadně a půjdou proti své straně.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

 

1.1.1.2.1.2 Strana


Od toho je to zastupitelská demokracie. Kdyby měla rozhodovat strana, dostala by 5/65 hlasovacích práv STRANA a ne 5 lidí. Všichni jste mohli volit a kroužkovat, vybrat lidi kteří ""nezradí". Na kraji to vypadá na středopravou koalici, snad dojde ke zlepšení vztahů s Prahou a podaří se zlepšit dopravní dostupnost a tím pádem pracovní příležitosti. Odporné mi je jednání na základě osobních antipatií, to je jednání TOP09 na krajské a vládní úrovni - nebudou v koalici ani když bude mít stejný program. Můj hlas už letos tedy nemohla tato strana dostat a příští rok ho taky nedostane, pokud nedojde k výrazné změně. Stejně tak nemůžu dát hlas ANO, straně oportunistů bez společné myšlenky. Starosta Mikeš je dobrým příkladem, ten se vždy umí přifařit ke korýtku.

1.1.1.2.1.2.1 Zastupitelská demokracie se


Zastupitelská demokracie se silným postavením stran. Jak to chcete řešit v případě, že část strany koalici chce a část ne? Vedení strany to pak musí nějak rozhodnout a členové to musejí respektovat, přesvědčit ostatní anebo odejít. Pokud se nějaká strana jako TOP 09 někdy tvářila, že takové mechanismy u ní neexistují, pak to byla jen přetvářka, které zřejmě hodně lidí naletělo.

1.1.1.2.1.1 Každé prase,když už je


Každé prase,když už je kousek od koryta,tak se nechce nechat odstrčit.

1.1.1.2.1.1.1 Zrada Mgr. Schweigstilla dokonána


http://praha.idnes.cz/stredocesky-kraj-povede-jermanova-koalici-pomohli-prebehlici-z-top-09-1jo-/praha-zpravy.aspx?c=A161016_190224_praha-zpravy_aha

Podle Langšádlové Vojtová, Schweigstill a Marek tím vylučují sami sebe ze strany. „Podpisem sami ukončují své členství, protože je to v rozporu s usnesením krajského výboru. Oni to vědí. Se všemi třemi jsem ještě dnes mluvila,“ uvedla Langšádlová a dodala, že o jejich vyloučení rozhodne výkonný výbor.

Jako volič TOP09 jsem znechucen a omlouvám se všem, kteří kritizovali dříve pan Schweigstilla, bohužel musím uznat, že měli pravdu. Hřáli jsme si hada na prsou. Já ho kroužkoval a teď se tím on a jeho kolegové ohánějí. Je to hnus. Kvůli takovím lidem lidi nechodí k volbám a říkají, že politika je žumpa. Pozitivum ale je, že stále v TOPCE zůstavají stále lidé, čestní a spolehlivý.

 

Cítím se jako volič TOP09 velice podveden takovým jednáním.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.1.1 Komunistická verbež


Bohužel pán to myslel naprosto vážně a bohužel přesně takoví lidi chodí poctivě ke každým volbám, aby nepromrhali svůj vzácný, rozumem podložený hlas. Jen mi ale potvrdil mé přesvedčení, že v současné době volí ANO především ti samí lidé, co sympatizují s komunisty a jinou podobnou verbeží.

1.1.1.1.1 Co dodat...


Je mi úpe u řiti co Vámi zmíněný pán volil (jeho věc),ale co nechápu,proč mu vyčítáte že chodí poctivě ke každým volbám?

Není tohle hlavní argument proti těm co nechodí volit? "Když nejdeš k volbám tak dáváš hlas těm (nebo jiným), zkrátka vždy tím podporují ty špatné co "teď" nemají vyhrát ?

A evidentně se Vám netrefil do "gusta", tak hned volil verbež ???

Asi se měl nejdřív zeptat co je správně (Vás) a pak jít svobodně projevit svůj názor a vůli, no jestli takhle vypadá ta všude omílaná demokracie,to snad radši nic...