Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mělník má dva bronzy

Poslední únorovou sobotu se v Milovicích u Lysé nad Labem konal 7. podnik desetidílného seriálu Amater Rallye Cup 2009/2010. Do šesti rychlostních zkoušek o celkové délce 21 kilometrů odstartovalo celkem 92 posádek. Povrch tratě tvořil suchý asfalt, mokrý asfalt, beton, led a sníh, což vyžadovalo správnou volbu pneumatik. V absolutním pořadí prolétl měřené úseky nejrychleji David Kovář s Audi S2 Quattro, 11 vteřin za ním byl Karel Voštěra s VW Golf a na třetím místě dokončil o další 4 vteřiny pozadu Martin Jeřábek s VW Scirocco.

Ve třídě "I" (seriové vozy do 1400ccm) zvítězil Ondřej Varhulík s vozem Škoda Favorit před druhým Jiřím Lopatou se Škodou 100 a třetím Mirkem Boumou se Suzuki Swift. Pro týmový "double" ve třídě "II" (seriové upravené vozy do 1800ccm)  si dojeli Lukáš Belda a František Dubský, oba s vozem Škoda Favorit S1300 Evo2 před mělnickým jezdcem Josefem Nedvědem se Škodou 100. Třídu "III" (seriové + upravené vozy do 2500ccm) s minutovým náskokem jasně ovládl Karel Salaba s Peugeotem 309 GTI před druhým Romanem Penzem s VW Golf. Třetí dokončil mělnický Martin Čermák s Ladou 2101. Třída "IV" (nad 2500ccm seriová + 4x4 do 1800ccm) nabídla souboj mezi vozy BMW a Hyundai. Vítězství nakonec ukořistil Serhiy Huley s BMW E30 před nejrychlejší ženou ve startovním poli Věrou Salamankovou s Hyundai SCoupe, která uhájila pozici před dalším BMW Jana Šrajera.

Nejobsazenější třídu "V" (závodní speciály do 2000ccm) vyhrál Karel Voštěra s VW Golf před druhým Pavlem Pavlatou s Felícií S1400 a třetím Michalem Pokorným, také s VW Golf. Mělnická posádka ITASSI Rally Teamu Libor Horák/Ivan Fryč s vozem Peugeot 206 MAXI obsadila po drobném zaváhání v úvodu soutěže 8. místo ve třídě a 16. absolutně. Třídu "VI" (závodní speciály nad 2000ccm) ovládl vítěz absolutního pořadí David Kovář, na druhém místě skončil Martin Jeřábek a bronzový pohár bral Milan Bobek junior s vozem Lancia Dedra Integrale.


Kompletní výsledky, fotografie, videa, pravidla, termíny závodů a další informace můžete najít na oficiálních stránkách poháru www.amaterrallye.cz


Informace ze zákulisí mělnických týmů najdete na následujících webových stránkách.
Martin Čermák: vaz2101rallye.tym.cz
Libor Horák: www.liborhorak.czSport