Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

Filmový klub Mělník

Filmový klub Mělník stále (a většinou i neúnavně) pokračuje ve svém rok a pár měsíců trvajícím úsilí promítat v našem městě kvalitní snímky, které vybočují z řady komerčních, prvoplánově zábavných filmů.

Program skládáme ze snímků ze „zlatého fondu“ (Nebe nad Berlínem, Spalovač mrtvol, Absolvent, Modrý samet), ze současných filmů (Návrat, Stvořeni pro lásku, Toyen) a z tematických večerů, na které zveme tvůrce – v loňském roce byl jeden věnovaný současnému dokumentárnímu filmu, další v listopadu animovanému filmu. Podruhé jsme se letos zapojili do Projektu 100 – ten je největší putovní filmovou přehlídkou na světě a již 12. rokem uvádí vžy deset významných celovečerních filmů z historie i současnosti. Letos byly vybrány snímky Křižník Potěmkin, Na východ od ráje, U konce s dechem, Až prijde kocour, Kdyby..., THX 1138, Dvojí život Veroniky, Commitments, Motocyklové deníky a Dítě. V kinu Sokol, místě většiny našich projekcí, promítneme v průběhu ledna až června všechny snímky kromě THX 1138; začali jsme minulý týden s filmem E. Kazana Na východ od ráje, další je na programu slavný Ejzenštejnův Křižník Potěmkin (1925), který uvedeme tento čtvrtek, tj. 2. února od 19 hodin. Pokud vše dobře dopadne, promítneme před ním 30minutový kanadský animovaný film Muž, který sázel stromy (1987), který je považován za jeden z nejvýznamnějších animovaných filmů v historii kinematografie. Na různých mělnických veřejných místech jsou zdarma k dispozici Filmové listy, které se Projektu 100 podrobně, profesionálně a i po grafické stránce příjemně věnují.

Diváci si mohou při projekcích koupit za 60 Kč členský průkaz na rok 2006, čímž získají slevu na vstupném při každé projekci FKM a další výhody. Ztratit by neměli nic; nutit je k čemukoliv nebo zveřejňovat jejich jména bychom si nedovolili.

O dalším filmovém dění zde budeme informovat a možná vytvoříme i nějakou fotografii. Každopádně už teď upozorňujeme všechny poetické duše, že ve středu 15. února budeme promítat 3-Iron, film Kim Ki-duka pohybující se neuvěřitelným způsobem na hranici mezi snem a skutečností. 

Projekt 100-2006

2. 2. Křižník Potěmkin
26. 2. 17:00    Až přijde kocour
30. 3. Motocyklové deníky
6. 4. U konce s dechem
13. 4. Dvojí život Veroniky
20. 4. Dítě
4. 5. Kdyby…
8. 6. Commitments


Články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele losGeringos

3 Ten Potěmkin zni


Ten Potěmkin zni slibně...ale ten rok je trošku děsivej.

Obrázek uživatele rush

2 FK


Ke shlédnutí rozhodně doporučuji snímky Až přijde kocour (něžný společensko-rypný krumpáč (nejen) s Werichem) a Motocyklové deníky (mládí a ideály Ernesta Che Guevary s motorkou v jedné z vedlejších rolí).

Budou se tu objevovat též popisky filmů, které chodí mailem? Eye-wink

2.2 ...kompletní popisky tady


...kompletní popisky tady ne, možná jindy a jinde (na našich stránkách). Zatím jen pro členy Eye-wink Ale tobě je klidně pošlu.

Obrázek uživatele Avenger

2.1 jj


Až přijde kocour je super, hodně nedoceněný film. Pro milovníky deprese doporučuju Dvojí život Veroniky - to je jeden ze 3 filmů, které jsem viděl v kině 3 krát Smiling Kieslowski ve své vrcholné formě. A hodně zajímavý je film Kdyby ... , částečně podobné téma, jako The Wall - vzpoura proti systému, představovanému školou ...

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1 Muž, který sázel stromy


Je úžasná kniha a neméně krásně stvořený film.

Obrázek uživatele dusty

1.1 re: muž, který sázel stromy


dokonalej filmecek s dokonalym pribehem, vytvorit tu kreslenou animaci muselo dat siiilenou praci! ale vysledek stoji za to (tak jako v pribehu) Smiling

Obrázek uživatele kava

1.1.1 dokonalost


Uplne strasne krasnej filmecek, malem sem plakal. Akorat, kdyz sem na to koukal tak my prislo, ze sem uplne zbytecnej Smiling

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1.1 ale di


když sis připadal zbytečnej, tak s tím něco udělej, no ne?