Mateřské školky v Mělníku... | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

Mateřské školky v Mělníku...

Zdravím všechny /mělnické maminky především Surprised)


Přestěhovala jsem se do Mělníka a potřebuji trochu poradit, jak to tady chodí. Zdá se mi, že nejlepší mateřská školka je Pohádka. Alespoň co se týká toho, že jsem posílala dotazy o umístění dcery do mateřské školky a toto byla jediná mateřská školka, kde napsali email, včetně oslovení, podpisu, vysvětlení, proč dceru nemůžou vzít do školky nyní atd. atd. Prostě mi to přišlo jako normální, slušné a navíc opravdu, že mají zájem vzniklou situaci se mnou "řešit" a pomoct mi.

Co se týká vůbec mělnických školek, mám z nich dost rozporuplné pocity. Z některých mi neodepsali vůbec.

Netuším, jak to dělají ostatní rodiče se svými dětmi, když se přestěhují do jiného města v průběhu školního roku. Možná si berou děti do práce ? Netuším.

Jelikož jsem samoživitelka, očekávala jsem i trochu vstřícnější přístup....

Ale situace vypadá tak, že pokud "projdeme" zápisem !!! /dcera má 4 roky a normálně už chodí do školky druhým rokem..., takže netuším, proč by zápisem neměla projít ?!, v září bude mít 4,5 roku/, tak ji prý od září do školky vezmou....

?

Nemám nárok ani na prázdninovou školku, protože dcera nechodila do mateřské školky v průběhu roku... /od května ji nevezmou, není místo.../. Obrátila jsem se - zatím písemně - na Městskou část Mělník a na Ministerstvo školství. /Možná se ledy pohnou ? Nějak tomu nevěřím/.


Ráda bych se zeptala na zkušenosti maminek se školkami tady v Mělníku.

I kdybych nakrásně chtěla dceru dávat do soukromé školky /což si s mým velice mrzkým platem samozřejmě nemůžu dovolit/, nenašla jsem v Mělníku ani jedinou /?/.

Prosím tedy o radu. Zajímá mě mateřská školka Pohádka, která se mi opravdu líbí nejvíce.

Dále bych ráda znala názor maminek na mateřskou školku V zátiší v Mlazicích /tam se mi zdá, že ty stránky jsou opravdu velmi nepřehledné/.

A prosím, je to trochu mimo mísu - jak funguje městská hromadná doprava v Mělníku, pokud tady teda nějaká je ? Nebo tady všichni jezdí autama ?


Děkuju moc. Věra

 

 

 

 

 

Tipy a rady předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

3 Dobrý den,   moje


Dobrý den,

 

moje máma má malinkou ségru, která navštěvuje MŠ Pohádka, ale byly s tím docela problémy, protože máma bydlí taktéž sama a ještě k tomu nemá ani řidičák, takže jsme museli hledat školku na Mělníku, ale nikde nám nechtěli Terezku vzít, i když tu máme trvalý pobyt atd...., ale dávají přednost staším dětem. Takže se máma obrátila na sociálku, která se jí snažila pomoc tu školku v Mělníku sehnat. Jinak jsme měsíc vozili Terezku do Liběchova. Ale měli jsme štěstí, že jedna ochotná maminka na mateřské si své dítko z MŠ Pohádka vzala domu. Takže je to tu hrozně složité. Zkuste se obrátit na tu sociálku, myslím si , že to má smysl. Jinak ještě dobrá školka je Pod Vrchem nebo Zvoneček. Ale Pohádka je fajn, Terezka je tam spokojená, mají plno různých aktivit, každý měsíc jí musíme připravovat nějaký převleky, v zimě na Vánoce tam zdobily perníčky děti.

 

Hezký den

3.1 Liběchov


já jsem dceru do Liběchova do školky vozila 1 rok, protože jsem jí do mělnický školky nedostala. Nyní jsme ve Zvonečku a jsme moc moc spokojeni.....

Obrázek uživatele cuketka23

2 k té dopravě... odkazuji


k té dopravě... odkazuji na idos.cz a nebo stránku http://www.melnik.cz/sluzby-pro-obcany/doprava/doprava/mhd/mhd.html tam najdete aktuální jízdní řády MHD.

2.1 Nejen MHD


Jen malé doplnění k předchozímu odkazu. Pokud jste se právě přistěhovala, možná pro Vás bude užitečná ještě tato informace: K pohybu po Mělníku (po docela dlouhé trase mezi zastávkami Mlazice a Cukrovar) můžete kromě městských autobusů využít také "modré" autobusy, které jezdí trasu Mělník/Štětí. Zastavují na všech mělnických zastávkách a během dne jezdí docela často.

Taky se přesouvám výhradně autobusem - a jde to. Aspoň většinou...

Obrázek uživatele cuketka23

1 Milá maminko, zdravím


Milá maminko, zdravím Vás

tady na Mělníku to chodí tak, že musíte přijít k zápisu, bohužel to tak má každá maminka, ne jen ta co se přistěhovala z jiného města. Myslím si, že pokud jste samoživitelka, ve školce na to přihlídnou. Vím, že alespon v MŠ V Zátiší to tak je. Během roku Vám dítko nevezmou, jelikož mají plný stav, nová místa se uvolňují po odchodu předškoláků (červen) a i podle počtu odcházejících dětí do 1. třídy. Určitě si zajděte k zápisu (termíny většinou v květnu), třeba i do více školek, ať máte větší pravděpodobnost, že Vám dceru vezmou. Jinak na 100% doporučuji MŠ V Zátiší nebo školku v nemocniční ulici...

 

                                                                Krásný den Smiling

1.2 Během roku


Během roku vám dítě vezmou, když některé přestane chodit, například se přestěhuje. Nemocniční školka je dobrá i v případě, že by neodepsali na dopis.

1.1 MŠ Pod Vrchem


Plavání, bruslení, flétnička, angličtina, tanečky, škola v přírodě, letní celodopolední páteční výlety, výlety na lodičce, pálení čarodejnic, drakiáda, karneval, pochod králů a královen na zámek, den dětí, čarodejnické dopoledne, velikonoční dílna, akademie předkošláků, rozloučení s předškoláky, vystoupení na náměměstí Míru (konec školního roku, vánoční koledy), vánoční besídka, den tatínků, mámo, táto, pojď si hrát, den domácích mazlíčků, indiánské léto ve Mšeně...

 

Podle mě akcí tak moc, že si člověk určitě vybere...