Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Pusťte děti do Kontaktu

Už čtyři roky funguje na Mělníku dětský klub Kontakt. Je to v podstatě místo, kam může kterékoliv dítě nezávazně přijít kdykoli, když nemá odpoledne po skončení školy zrovna co dělat. Kontakt – to je klubovna, ve které děti najdou počítače i s internetem, stůl na ping pong a také místo na kreslení či vytváření malých dárků a dekorací. Klubovnu najdete v Pivovarské ulici č.3021 a otevřeno je tu odpoledne od 13 do 17 hodin. Díky Městskému úřadu, který je zřizovatelem Kontaktu, a také díky podpoře Humanitárního fondu Středočeského kraje, odboru školství téhož a ministerstvu vnitra má klub finance jak na vybavení, tak na pořádání různých akcí.

V pondělí je tzv. volná herna – můžou se tu hrát různé stolní hry, kreslit, hrát stolní tenis nebo si jen povídat. Ve středu  a v pátek od tří do pěti se tu děti věnují různým ručním pracím, ve čtvrtek tu na ně čeká kromě „písíček“ s hrami a internetem i odborník na počítače. A pro ty, kteří si chtějí zasportovat, pořádá Kontakt ve čtvrtek od 16 hodin cvičení aerobiku – to ovšem v tělocvičně speciální školy v Seifertově ulici.

Úterý je vyhrazeno pro děti, ale i jejich rodiče, kteří potřebují poradit s nějakým osobním či výchovným problémem – k dispozici jim tu je celé odpoledne psycholog. Na konzultaci je ale nutné se předem objednat na telefonním čísle 315 624 922. Děti se mohou přijít poradit jak o vážných problémech, jako je třeba šikana či problematický rozvod rodičů, tak i o takových z dospělého pohledu „maličkostech“, jako je třeba hádka s kamarádkou nebo první  láska.

Kontakt ale nezapomíná na děti ani o víkendech nebo o prázdninách a pořádá pro všechny zájemce různé výlety, víkendové akce i prázdninové pobyty.

Návštěvnost Kontaktu ale kolísá – některý den je klubovna plná, další je tu jen pár dětí. Možná je to i tím, že někteří rodiče mají obavu sem své děti poslat. Domnívají se, že toto tzv. nízkoprahové zařízení je určeno především problémovým či sociálně slabým dětem. Ale to není pravda – Kontakt funguje jako prevence, je to zařízení pro využití volného času pro všechny děti, které právě nemají co dělat. A je pro ně určitě lepší, když stráví odpoledne právě tady a ne třeba bezcílným potulováním po ulicích či po obchodech.

 

Pozor – nová akce!

Od ledna začíná další dlouhodobá akce: „Malá škola módy“. Každé pondělí od tří do pěti se tu, především dívky, mohou naučit vyrábět drobné šperky – korálky, náušnice či náramky, udělat ze starého trička pomocí barev nový módní hit nebo si nabatikovat šátek. Takže kdo máte zájem zpestřit si svůj šatník – přijďte v pondělí do Kontaktu!

 

Jaroslava Brabcová, vedoucí Kontaktu


Město - z radnice