Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Nejčtenější knihy v městské knihovně v roce 2006

Automatizovaný knihovnický systém LANius, který Městská knihovna doposud používá, umožňuje vytvářet různé statistické výstupy, které se týkají počtu čtenářů, výpůjček, věkového složení čtenářů a také přehledy nejčtenějších knih, což používáme při sledování čtenářských zájmů a následně při doplňování knižního fondu.

Na prvních místech žebříčku se umisťují především romány, určené pro ženy, které řeší milostné a partnerské vztahy, a romány historické. Letos byla nejčastěji půjčovanou knihou kniha Dana Browna: Šifra mistra Leonarda (půjčeno 63x). Na druhém místě je stálice Suzanne Brockmannová a její kniha Čas letí (půjčeno 60x) a na třetím místě skončila Nora Roberts a její kniha Zrádná věrnost (půjčeno 59x).

Z naučné literatury se nejčastěji půjčovalo Vykládání karet a Velký snář od Dagmar Kludské (půjčeno 28x) a na třetím místě skončila kniha Dějiny zemí Koruny české (půjčeno 25x).

V dětském oddělení jednoznačně zvítězily knihy, které jsou povinnou četbou. Na prvním místě Eduard Petiška: Staré řecké báje a pověsti (půjčeno 70x), dále Daniel Defoe: Robinson Crusoe (půjčeno 49x) a třetí Astrid Lindgren: Děti z Bullerbynu (půjčeno 42x).

Mgr.Hana Lumpeová, ředitelka knihovnyMěsto - z radnice