Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Viktor Janovsky

Městská policie má pro své strážníky diktafony

Strážníci se při své práci stále častěji potýkají s hulvátským chováním ze strany některých občanů. „Lidé strážníkům při výkonu jejich služby  někdy sprostě nadávají a pak při dalším šetření říkají, že si na nic nepamatují a že žádné neslušné výrazy nepoužili. Jindy řeknou, že naopak strážník byl neslušný. Tak jsme zakoupili diktafony, které spolehlivě zaznamenají, jak byl ten který případ skutečně řešen, „ řekl ředitel Městské policie Mělník Svatopluk Zachoval. První dobré zkušenosti má již s diktafonem hlídka, která má na starosti řešení dopravních přestupků ve městě. Jakmile je rozčilený řidič upozorněn, že další jednání bude nahráváno, okamžitě přehodnotí své vystupování i slovník.

Zákon nestanoví, že jsou strážníci povinni upozornit přestupce , že je jeho jednání zaznamenáváno, přesto lidé nemusejí mít strach, že by je strážníci natáčeli bez jejich vědomí, vždy budou na to, že se jejich jednání nahrává, upozorněni předem. „ Diktafon nepoužijí strážníci u každého případu, půjde hlavně o vyhrocené případy, kdy se jedná s agresivním jedincem“, vysvětlil ředitel strážníků.

Do konce ledna by měli mít strážníci k dispozici celkem 5 diktafonů, aby je měla k dispozici každá  hlídka při odchodu do terénu.

 

Helena Vavřinová, tisková mluvčí MÚ MělníkMěsto - z radnice