Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie má pro své strážníky diktafony

Strážníci se při své práci stále častěji potýkají s hulvátským chováním ze strany některých občanů. „Lidé strážníkům při výkonu jejich služby  někdy sprostě nadávají a pak při dalším šetření říkají, že si na nic nepamatují a že žádné neslušné výrazy nepoužili. Jindy řeknou, že naopak strážník byl neslušný. Tak jsme zakoupili diktafony, které spolehlivě zaznamenají, jak byl ten který případ skutečně řešen, „ řekl ředitel Městské policie Mělník Svatopluk Zachoval. První dobré zkušenosti má již s diktafonem hlídka, která má na starosti řešení dopravních přestupků ve městě. Jakmile je rozčilený řidič upozorněn, že další jednání bude nahráváno, okamžitě přehodnotí své vystupování i slovník.

Zákon nestanoví, že jsou strážníci povinni upozornit přestupce , že je jeho jednání zaznamenáváno, přesto lidé nemusejí mít strach, že by je strážníci natáčeli bez jejich vědomí, vždy budou na to, že se jejich jednání nahrává, upozorněni předem. „ Diktafon nepoužijí strážníci u každého případu, půjde hlavně o vyhrocené případy, kdy se jedná s agresivním jedincem“, vysvětlil ředitel strážníků.

Do konce ledna by měli mít strážníci k dispozici celkem 5 diktafonů, aby je měla k dispozici každá  hlídka při odchodu do terénu.

 

Helena Vavřinová, tisková mluvčí MÚ MělníkMěsto - z radnice