Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Projekt „The Best of Pink Floyd“ bude mít premiéru na Mělnickém vinobraní


Hudební těleso kolem Filipa Benešovského již mnohokrát předvedlo divákům v České republice jedinečnou show skupiny Pink Floyd„The Wall“. Poslední a prozatím největší představení se uskutečnilo v roce 2009 ve vyprodané pražské O2 areně za účasti exkluzivních hostů, jako jsou Michal Malátný, Jan Neckář, Zdeněk Kluka a Roman Dragoun, Radim Hladík nebo syn Rogera Waterse - Harry.

Od první inscenace české Zdi v roce 2002 však došlo i na realizaci dalších skladeb této britské legendy a také k nastudování jednoho z nejzásadnějších rockových  alb historie – „Dark Side of the Moon“. Díky tomuto nápadu bratrů Tomáše a Michala Kašparů v podstatě ve stejném muzikantském složení jako „The Wall“ spatřil „Dark Side“ po česku světlo světa v listopadu roku 2006 v Roudnici nad Labem. Další veleúspěšné reprízy diváci sledovali v Plzni, Žatci, Litoměřicích a Opavě. Letos v březnu se dočkala i Bílina, kde se na Zimním stadionu konalo doposud největší provedení tohoto velkolepého projektu.Nyní se chystá tým kolem Benešovského k premiérovému uvedení speciálního programu „The Best of Pink Floyd“, a to 22. září v rámci Mělnického vinobraní. Jako exkluzivní hosté se představí frontman populární skupiny Chinaski, Michal Malátný a Jan Neckář, šéf dnes již legendární kapely Bacily. Publikum se může těšit na největší hity Pink Floyd v provedení na světové úrovni. Nebudou chybět ani nově nastudované skladby, které příznivci projektů Filipa Benešovského a bratrů Kašparů v jejich podání uslyší poprvé naživo.

Show je opatřena kvadrofonním zvukem, který rotuje hledištěm. Nebudou však chybět ani české titulky, filmové střihy, mnoho rekvizit a také drobné herecké výstupy. Jedná se tedy o naprosto jedinečný a neopakovatelný audiovizuální zážitek, jehož příprava si vyžádala celé měsíce.

Více informací na oficiálním webu projektu: www.thewall2009.cz .

  Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 super


Tak to už se těším!! Smiling)

1 Doporučuji!


Doporučuji všem, nejen fanouškům Pink Floyd. V programu letošního vinobraní pro mě jednoznačně vyčnívající uskupení výborných muzikantů. "The Wall 2009" byla pěkná podívaná a věřím, že tahle mělnická premiéra nezůstane pozadu.