Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Zabijackove hody

Konec minulého týdne podle policejních svodekMělnický policejní inspektor sdělil dne 5. října 2012 čtyřiatřicetiletému muži z Mělnicka podezření z trestného činu poškození cizí věci, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Podezřelý na začátku letošního září, po dlouhodobých neshodách, poškodil za pomoci betonové dlaždice v Mělníku – Vehlovicích, osobní motorové vozidlo Peugeot, které patří šedesátiletému poškozenému. U vozidla rozbil přední a zadní sklo, urazil zpětné zrcátko a poškodil kapotu. Než místo činu opustil, ještě stačil zlomit dřevěnou lať, na které byla připevněna domovní poštovní schránka. Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši 15 000,-Kč.

Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.

Téhož dne policisté z mělnického obvodního oddělení sdělili podezření z trestného činu nebezpečné pronásledování sedmatřicetiletému muži z Mělnicka.

Muž v době od konce července 2012 do současnosti, za pomoci sociálních sítí, v ranních, denních a nočních hodinách kontaktoval svoji bývalou, o rok mladší přítelkyni. Jelikož se nedovede smířit s ukončením jejich vztahu, svoji oběť prostřednictvím sociálních sítí neustále uráží, vyhrožuje psychologickým nátlakem a dále případnou újmou na zdraví. Jeho ataky se nevyhýbají ani přátelům poškozené. Vzhledem k tomu, že útoky nabyly takové intenzity, při které se poškozená začala obávat o zdraví a život svůj a svých přátel, obrátila se na policisty.

Za uvedené protiprávní jednání je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.

Čtyřicetiletý muž z Mělnicka odebíral neoprávněně v rodinném domě, který se nachází v Nelahozevsi, v době od prosince 2007 do začátku září 2012 elektrickou energii, čímž způsobil distribuční společnosti celkovou škodu ve výši cca 115 000,-Kč.

Dne 7. října 2012 si převzal na policejní služebně v Kralupech nad Vltavou sdělení podezření z trestného činu krádeže, za který je možno uložit trest odnětí svobody, v rozpětí od jednoho do pěti let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství