Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Rychlá reakce policistů zachránila lidský životDne 4. října 2012, krátce před sedmnáctou hodinou, přijal policista mělnického Integrovaného operačního střediska oznámení, ve kterém dvacetiletý mladík z Mělnicka uvedl svůj úmysl skončit se životem a policisty žádal, aby vyrozuměli jeho rodiče. Během toho, co se operátor policejní tísňové linky snažil s oznamovatelem hovořit, jeho kolega lokalizoval zhruba místo, odkud je hovor veden, a tuto informaci předal policejním hlídkám v terénu. Jelikož se místo, kde se mladý muž rozhodl skoncovat se životem, nacházelo v blízkosti řeky Labe a nebylo jisté, o jaký břeh se přesně jedná, byly policejní hlídky z Mělníka, Horních Počapel a Lužce nad Vltavou vyslány pátrat po obou stranách řeky. Akce se zúčastnili i policejní psovodi a na mělnické straně řeky městští strážníci.

Hlídka mělnických policistů v Mlazicích u řeky zjistila u muže, který se předtím pohyboval v loďce po Labi, že viděl před nějakou dobou neznámého mladíka, který šel na břehu po proudu řeky. Policisté vyrazili daným směrem a zanedlouho se jim podařilo najít místo, kde se mladík rozhodl svůj úmysl uskutečnit. Policisté nejprve chlapci sejmuli škrtidlo a poté poskytli potřebnou první pomoc. Poškozeného se podařilo stabilizovat a vyčkat příjezdu rychlé záchranné služby, která pacienta převezla do nemocnice.

Není pochyb, že v daném případě hrál čas obrovskou roli a nebýt profesionálního přístupu mělnických policistů mohl chlapec o svůj život zbytečně přijít.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 reakce?????


je to určitě  "hrdinský" čin, ale zároveň povinnost těch policistů - ale neznám pojem integrované operační středisko - to maj poliši, nebo kdo???

existuje OS IZS a pak jednotlivé tísňové linky - 150, 155, 158 a ještě možná ta trapná 156 - měšťáci a ti jsou na ....

takže se ptám, kdo že to vlastně přijal oznámení