Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Policistům neunikl a nakonec skončil v cele


 

   Hlídka z místního obvodního oddělení chtěla dne 9. října 2012, těsně před jednadvacátou hodinou, zkontrolovat v Kralupech nad Vltavou, řidiče motocyklu. Motorkář na výzvu k zastavení, danou dle předpisů nereagoval a začal z místa ujíždět. Policisté řidiče následovali směrem k obci Postřižín a dále do obce Klíčeny, kde došlo k jeho zadržení.
     Policisty bylo následně zjištěno, že se jedná o devětatřicetiletého muže z Mělnicka, který k jízdě vědomě užil odcizený motocykl Yamaha FZS 600, v hodnotě 120 000,-Kč. Další kontrolou zjistili, že zadržený nevlastní řidičské oprávnění potřebné k řízení motocyklu a je pod vlivem omamných a psychotropních látek. Toto bude nadále řešeno jako přestupek. Aby toho nebylo málo, na muže je vydán soudem příkaz k zatčení.
      Na policejní služebně si muž převzal sdělení podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta a poté na základě výše uvedeného příkazu skončil v policejní cele. Jak podezřelý k motocyklu přišel je předmětem dalšího šetření.
 
Zdroj:
Policie ČR
Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í kZpravodajství