Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Tyran skončil za mřížemiJednapadesátiletý muž dne 24. října 2012 slovně napadl o čtyři roky starší přítelkyni. K události došlo v bytě na Mělníku. Podezřelý své oběti vulgárně nadával, a když si žena začala balit věci, s tím, že opustí společnou domácnost, došlo i na fyzické násilí. Agresor do své oběti strčil, což vedlo k jejímu pádu na zem, kde nebohou ženu uchopil a odhodil na nedalekou pohovku. Své jednání podpořil hrozbami, které se týkaly újmy na zdraví. O dva dny později muž opět nevybíravým způsobem verbálně ženu napadl. Poškozená z obavy o zdraví opustila byt a zpět se vrátila až dne 28. října 2012, v doprovodu policistů.

V rámci šetření věci policisté zjistili, že podezřelý byl v uvedené době propuštěn z vazby pod dohled probačního úředníka a to s podmínkou, že nesmí konzumovat alkoholické nápoje. Jak zasahující policisté následně odhalili, muž si s uvedeným nařízením hlavu nelámal. Orientační dechová zkouška naměřila pozitivní hodnotu 1,80 promile alkoholu v dechu. Hulvát putoval do policejní cely, kde si zanedlouho převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin týrání osoby žijící ve společném obydlí, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na čtyři léta.

Dne 30. října 2012 rozhodl soud o umístění obviněného do vazební věznice, kam byl poté neprodleně policisty eskortován.Zpravodajství