Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Představuje se vám organizace DOGPOINT - nový provozovatel mělnického útulku

Kdo jsme?
V listopadu roku 2012 nám bylo oznámeno, že nás město Mělník, na základě veřejného výběrového řízení, vybralo jako nové provozovatele místního útulku. Naše působení ve městě začne 1.1.2013.  Rádi bychom se tedy představili a pověděli vám, kdo jsme, a co děláme.

Jsme tým mladých lidí se společným zájmem – pomáhat opuštěným a týraným psům. Každý z nás má bohaté zkušenosti z nejrůznějších oborů, a to nejen kolem zvířat, a dohromady intenzivně pracujeme na novém pojetí slova „útulek“.

Naše společná práce začala v únoru roku 2011 a oficiální vznik organizace Dogpoint se datuje k  1.6.2011.

Nové pojetí „útulku“

V prvé řadě pracujeme transparentně. Náš účet je veřejně přístupný, je tedy možné sledovat pohyby peněz. Pravidelně zveřejňujeme informace o našem hospodaření, činnosti a toku peněz. K 31.12.2012 bude na našem webu zveřejněna již třetí takováto informace a v naší transparentní činnosti hodláme pokračovat i nadále. Jde nám o to, aby veřejnost viděla, jak je s jejími dary nakládáno, je to jakýsi částečný revanž a poděkování za to, že se rozhodli podpořit právě Dogpoint. Stejně tak je naše organizace řádně přihlášena na finančním úřadě, všechny příjmy k výkazu pro FÚ pečlivě evidujeme a na našem webu budeme zveřejňovat i prohlášení o bezdlužnosti.

Na prvním místě je pro nás však péče o zvířata. Nespokojíme se pouze se zajištěním základních potřeb, nýbrž neustále posouváme naše možnosti.  Zabýváme se přímou prací se zvířaty. Od socializace a získávání důvěry, přes práci s nebezpečnými nebo extrémně bojácnými zvířaty, až po speciální výcvik hůře umístitelných zvířat, především pak psů. Naši členové jsou odborně způsobilí k výkonu odchytu, masáží psů, základního výcviku, speciálního výcviku (pachové práce, ochrana osob a majetku, sportovní kynologie), přes zkušenosti například s tzv. bull sporty, až po vlastní figuranty.  Pes zavřený v kotci a bez vyžití má velmi malé šance na umístění, kdežto zvíře, které je zaměstnáno jak fyzicky, tak psychicky, a je sním pracováno, vykazuje mnohem uvolněnější chování a je zvyklé na spolupráci s člověkem. Takovéto zvíře má pak mnohonásobně vyšší šanci na nalezení nového domova.

fyzické vyžití psů

Máme také zpřísněné podmínky adopce zvířete. Osvojitelé jsou pečlivě vybírání na základě vyplněného dotazníku a osobní návštěvy u zvířete. Jen tak můžeme minimalizovat riziko, že bude zvíře vráceno z důvodu, že si s osvojitelem „nesedne“. U štěňat provádíme tzv. PAT testy, které nám napoví, pro jak zkušeného člověka, nebo jaký typ výcviku či práce, bude štěně vhodné. V případě, že zájemce bude chtít psa, u kterého hrozí riziko, že ho nezvládne, nebudeme se zdráhat tomuto zájemci doporučit psa jiného. Avšak osvojením zvířete to pro nás nekončí! Dle smlouvy jsou osvojitelé povinni o zvířeti podávat informace, které se pečlivě zaznamenávají do databáze, a zvíře můžeme kdykoli přijet zkontrolovat. V případě, že zjistíme pochybení, máme právo zvíře odebrat. Rozhodně to není o „buzeraci“ osvojitelů, ale o tom, aby zvíře mělo zajištěna alespoň nějaká svá „práva“, a mohlo mu být, v případě nouze, z naší strany kdykoli pomoženo.
Rozhodně se také angažujeme v boji proti tzv. živým dárkům! Zvíře je potřeba si řádně vybrat a promyslet si své možnosti. Tyto živé dárky ve většině případů končí zpět v útulcích.

Rádi také zapojujeme veřejnost – pořádáním brigád na útulku, možností venčení pejsků a cvičení s nimi, přednášky a nejrůznější akce, které bývají charakteru buď zábavného, vzdělávacího, nebo smíšeného. Především s brigádami máme velké zkušenosti a velmi nás těšil zájem veřejnosti o tuto formu pomoci, či aktivně stráveného dne. Všichni se zájmem se aktivně zapojit, jste vítáni!

brigáda-výroba podlážek

Důležitým faktorem je pro nás i propagace. Čím více se o útulku a jeho svěřencích ví, tím větší šance, že více zvířat nalezne nový domov. Píšeme různé články do časopisů a prezentujeme útulek jako celek, a to i mediálně.

Chceme dokázat, že útulek může být místo, ze kterého nebudou návštěvníci ani zvířata frustrováni, ale že to bude místo, kam se budou lidé rádi vracet a zvířata odtud nebudou odcházet s žádnou psychickou ani fyzickou újmou.

Mnoho dalších informací si můžete dohledat u nás na webu – o tom, jak probíhaly brigády, jak cvičíme se psy, co je to PAT test, jak hospodaříme s financemi až po to, jakými hrdiny se mohou útulková zvířata stát.

Nezavírejte před útulkovými zvířaty oči, třeba právě oni mohou být těmi, kteří vám v životě velmi pomohou…

 

Věříme, že naše organizace spolu s občany Mělníka, dokáže pro takováto zvířata udělat maximum a budeme se na vás těšit v novém roce!

 Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

6 Napodruhe


Dogpoint vyhral vyberove rizeni i podruhe:

http://melnik.5plus2.cz/15626

5 Petice na podporu Dogpointu


Před časem se především na internetu objevila petice za ponechání mělnického útulku navzdory prohranému výběrovému řízení dosavadnímu provozovateli, sdružení MSOZ. Tato petice, která se snaží ovlivnit postup města ohledně předání městského útulku vítězi výběrového řízení na nového provozovatele, o.s. Dogpoint, obsahuje zkreslené nebo přímo nepravdivé informace.
Proto jsme se rozhodli dát prostor pro vyjádření i těm občanům, jejichž názor je, stejně jako ten náš, odlišný.
Přejeme si, aby mělnický útulek sloužil zvířatům v nouzi tak, aby jich co nejvíce našlo definitivní nové  majitele, aby bylo zřejmé, jak je hospodařeno s penězi, které město a další podporovatelé na tyto služby vynakládají, aby se majitel, jemuž se nešťastnou náhodou zaběhne zvíře, které pak stráví do vyzvednutí několik hodin až dnů v útulku, nemusel bát, že se mu vrátí se závažnými zdravotními obtížemi.
Pokud vám záleží na tom, jakým způsobem bude do budoucna veden mělnický útulek, přečtěte si naše vyjádření na níže uvedeném odkazu a v případě zájmu nám vyjádřete svoji podporu.
Děkujeme.
 
Za petiční výbor:
Pavla Zandlová
Helena Chocholoušková
 

4 mohlo by některé


mohlo by některé zajímat... http://www.dog-point.cz/vyjadreni-ke-zmene-data-provozovani-utulku-v-melniku

3 Chtěla jsem psa


No já tam byla tak před půl rokem. Měla jsem zájem o menšího pejska. Měl by svůj kotec, boudu, bydlel by na veliké zahradě u domku, kam KAŽDÝ den jezdím, protože tam mám i jiná zvířata, králíky a tak. Nedali mi ho, protože by tam prý byl sám. Když někdo bydlí v domku a je v práci třeba do noci, taky je pes sám, zatím co já tam bývám celé odpoledne. Chtěla jsem pomoct a taky si nemůžu koupit štěně, protože to opravdu potřebuje víc péče a výchovy. Když si nějaké koupím, nikoho nezajímá, že bude samo. Tihle měli asi strach, aby se měli o koho sami starat a nepřišli o práci. O domov pro pejska asi až tak nešlo.

3.2 Jste ale hlava


Tak proč jste jim to vykládala? Co myslíte že jim řekne číňan když shání psa, že si ho doma stáhne a upeče?

3.2.1 brrrrrrrrrrrrr


Brrrrr,tak to bylo drsný,ale asi je to fakt.Do teď to tam bylo příšerné,po jedné návštěvě jsem skoro domů dotáhla všechna štěňátka co tam byla,radši jsem si tam dala zákaz vstupu.Ale třeba tam v létě zavítám a okouknu,jestli se změnilo něco k lepšímu:-)

3.1 Já bych vám ho taky nedal


Pes je tvor společenský a rozhodně mu nestačí návštěva jednou za den. Potřebuje hru, podle rasy i nějakou práci. A bouda není domov.

2 Pokud to povedete tak jak


Pokud to povedete tak jak píšete tak Vám fandím. Je to hrůza kolik psů je dnes v útulcích.

1 Psí útulek


Na Pšovce na dveřích chovatelských potřeb pí. Šmejkalové visí petice pro zachování mělnického útulku, takže pokud jsem to pochopil, tak tohle je vize toho nového a lidé bojují pro zachování toho původního? Několikrát jsme tam nesly s dětmi konzervy a granule a už před rokem měli finanční potíže. Takže chápu dobře, že provozovatelé toho nynějšího přidjou o práci a útulek odkoupí /převezme) DOGPOINT i se zvířaty a bude se o ně starat?

1.1 Tady je o tom něco


Tady je o tom něco více.....

http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/zmena-provozovatele-melnickeho-utulku-rozpoutala-boj-na-facebooku-20121207.html