Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Stalo se na našich silnicíchPolicisté na Mělnicku museli opět během uplynulého víkendu řešit řadu případů souvisejících se silničním provozem. Od pátečního odpoledne do nedělního večera vyjížděli dopravní policisté celkem k devíti dopravním nehodám, ke kterým došlo na silnicích našeho regionu. Při nich byly lehce zraněny dvě osoby a škoda na vozidlech dosáhla výše cca 440 000,-Kč.

Hlídky průběžně zaměstnávali i další nezodpovědní řidiči. Dne 30. listopadu 2012 kontrolovali policisté z místního obvodního oddělení v Kralupech nad Vltavou, ulice Čechova, sedmačtyřicetiletého muže z Prahy - západ, který řídil osobní vozidlo Škoda Favorit. Následnou lustrací zjistili, že osoba má správním orgánem uložen platný zákaz řízení motorových vozidel, který končí až v polovině září roku 2013. Následujícího dne v Byšicích zastavila hlídka mělnických dopravních policistů osobní motorové vozidlo Renault Megane, které řídil dvaačtyřicetiletý šofér z Mostecka. V tomto případě policisté zjistili, že osoba je vedena jako neřidič a má platný zákaz řízení až do konce října příštího roku.

Uvedeným řidičům bylo následně sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Prvního prosince 2012, po sedmé hodině ranní, kontrolovali dopravní policisté v Kostelci nad Labem, ulice T.G. Masaryka, pětačtyřicetiletého muže z Mělnicka, který řídil motorové vozidlo Citroën Jumper. Řidič se v rámci kontroly podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 1,18 promile alkoholu v dechu. S naměřenou hodnotou řidič na místě souhlasil a následoval policisty na místní obvodní oddělení. V neděli, krátce před patnáctou hodinou, kontrolovala v Kralupech nad Vltavou, ulice Pražská, hlídka policistů z místního oddělení, motorové vozidlo Ford Tranzit, které řídil sedmačtyřicetiletý cizinec. Provedená orientační dechová zkouška také skončila naměřenou hodnotou převyšující jedno promile alkoholu v dechu.

Oba šoféři si následně z rukou policistů převzali záznamy o sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.Zpravodajství