Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Stalo se na našich silnicíchPolicisté na Mělnicku museli opět během uplynulého víkendu řešit řadu případů souvisejících se silničním provozem. Od pátečního odpoledne do nedělního večera vyjížděli dopravní policisté celkem k devíti dopravním nehodám, ke kterým došlo na silnicích našeho regionu. Při nich byly lehce zraněny dvě osoby a škoda na vozidlech dosáhla výše cca 440 000,-Kč.

Hlídky průběžně zaměstnávali i další nezodpovědní řidiči. Dne 30. listopadu 2012 kontrolovali policisté z místního obvodního oddělení v Kralupech nad Vltavou, ulice Čechova, sedmačtyřicetiletého muže z Prahy - západ, který řídil osobní vozidlo Škoda Favorit. Následnou lustrací zjistili, že osoba má správním orgánem uložen platný zákaz řízení motorových vozidel, který končí až v polovině září roku 2013. Následujícího dne v Byšicích zastavila hlídka mělnických dopravních policistů osobní motorové vozidlo Renault Megane, které řídil dvaačtyřicetiletý šofér z Mostecka. V tomto případě policisté zjistili, že osoba je vedena jako neřidič a má platný zákaz řízení až do konce října příštího roku.

Uvedeným řidičům bylo následně sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Prvního prosince 2012, po sedmé hodině ranní, kontrolovali dopravní policisté v Kostelci nad Labem, ulice T.G. Masaryka, pětačtyřicetiletého muže z Mělnicka, který řídil motorové vozidlo Citroën Jumper. Řidič se v rámci kontroly podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 1,18 promile alkoholu v dechu. S naměřenou hodnotou řidič na místě souhlasil a následoval policisty na místní obvodní oddělení. V neděli, krátce před patnáctou hodinou, kontrolovala v Kralupech nad Vltavou, ulice Pražská, hlídka policistů z místního oddělení, motorové vozidlo Ford Tranzit, které řídil sedmačtyřicetiletý cizinec. Provedená orientační dechová zkouška také skončila naměřenou hodnotou převyšující jedno promile alkoholu v dechu.

Oba šoféři si následně z rukou policistů převzali záznamy o sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.Zpravodajství