Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Leden, začátek nového roku, je časem k bilancování roku minulého Bilance se ovšem týká spíš hospodářství a politiky.


Ta je bohužel bídná, možná až zlá. Mám naštěstí na mysli hodnocení, bilance není to pravé slovo, těžko měřitelného oboru, jako je spolková činnost v oblasti kultury. Spolková činnost je rozhodně mnohem lepší všeobecně a pro náš divadelní spolek Nové divadlo Mělník dokonce velmi dobrá.

Po několika letech, kdy se mohlo zdát, že jsme zaspali, se nám  v minulé divadelní sezóně začala vyplácet práce s dětmi. My starší jsme se při tom učili organizovat spolkovou činnost a především nabývat režijních zkušeností. Osobnost režiséra nám velice chyběla. To nás přivedlo ke spolupráci s profesionály, a to s pány B.Procházkou, J.Víznerem a K.Saffinem a to také  vedlo k našemu růstu. Mladí, ti se učili ztrácet ostych a vyrostli ve velmi dobré ochotnické herce. Co ještě pokulhává v našem divadelním spolku, je umění se prodat. Ale i tady se blýská na lepší časy. Díky divácky velmi úspěšnému muzikálu  Libushe, který posbíral mnohá ocenění, za scénář, hudbu, režii, herecké i pěvecké výkony, se náš spolek opět dostává zpět do širšího povědomí ochotnické společnosti i těch, kteří organizují kulturu v obcích i městech.  To samozřejmě nám nabídku usnadňuje a dokonce se mění v to, že jsme vyhledáváni.  V minulé sezoně se nám zvedla reprízovost a to nejen u Libushe, ale i v dalších inscenacích (pohádka Čertovská škola a komorní komedie Dva na kanapi). Chci všem aktivním členům našeho divadelního spolku veřejně poděkovat a popřát jim v novém  roce mnoho úspěchů na prknech, co znamenají svět. Popřát všem členům i samotnému divadelnímu spolku divadelní „zlom vaz“. Nesmím a nechci  zapomenout na ty, kteří naši činnost podporují, jak finančně, tak i morálně. Jsou to především Středočeský kraj a město Mělník. Velmi dobře se rozvíjí spolupráce

s nově vzniklým kulturním centrem - MEKUC o.p.s., pod vedením ředitelky Radky Kareisové. Na rozdíl od  minulých let, kdy naše vzájemná spolupráce s MKD spíše pokulhávala. V neposlední řadě je třeba zmínit naše tradiční sponzory z Mělníka: PATRON Bohemia a.s., Dex-sítotisk Petr Zmrzlík a Topenářství Ivan Fryč. Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů  jak v osobním životě, tak při správě věcí veřejných, či podnikání v roce 2013. Na závěr vás chci pozvat na další nejbližší představení v rámci Divadelních večerů Vladimíra Dědka.  6.února 2013 od 19,30 hod. v MKD uvede náš spolek hru Dva na kanapi.  Na úplný závěr bych chtěl opravdu upřímně poděkovat divákům, za mimořádně velkou návštěvnost na našem představení  Libushe.         Děkujeme a těšíme se, že nám zachováte přízeň. Na shledanou v hledišti.

 

Ivan Neubauer, předseda

Divadelní spolek Nové divadlo MělníkMěsto - z radnice