Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Loupežné přepadení benzinového čerpadlaJednoho dne, na konci listopadu, loňského roku, přicházely na svou směnu, po čtvrté hodině ranní, dvě zaměstnankyně benzinové čerpací stanice v Neratovicích. Poté co vstoupily do provozovny vchodem pro personál, pokračovaly chodbou do prodejny. Zanedlouho slyšely kroky a dveřmi, kterými před chvílí prošly, vstoupil neznámý muž. Nezvaný host, maskovaný kuklou, na poškozené namířil krátkou střelnou zbraň a čerpadlářky vyzval k vydání peněz. Obsluha lupiči vydala finanční hotovost ve výši 20 000,-Kč a šest kusů nových SIM karet v hodnotě 1 200,-Kč. Ozbrojený muž si lup vložil do přinesené tašky a z místa uprchl.

Po oznámení případu se věcí začali zabývat mělničtí kriminalisté. Jejich práce nebyla zbytečná a dne 14. února 2013 zadrželi s předchozím souhlasem státního zástupce dva mladíky ve věku osmnáct a devatenáct let, z Mělnicka. Detektivové zjistili, že přepadení provedl starší z dvojice a jeho mladší komplic na něho čekal venku před benzinovým čerpadlem. Z místa poté odešli, peníze si rozdělili a použili pro vlastní potřebu. Důvodem jejich jednání byly finanční problémy.

V uplynulých dnech zahájil policejní vyšetřovatel trestní stíhání mladíků pro zvlášť závažný zločin loupeže, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od dvou do deseti let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství