Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Nový systém parkování v centru města od 13.března

Počínaje 13.březnem začne v Mělníku fungovat nový system parkování. Prozatím pouze v místech, kde již dnes je parkování placené. Přibližně do měsíce budou instalovány nové parkovací automaty i v doposud neplacených lokalitách v centru města. Všude bude možné využít placení parkování po minutách díky nově zavedenému systému PANGO.

Vzhledem k nedostatku parkovacích míst ve středu města chceme zvýšit pohyb na parkovacích místech, protože některé lokality  v centru, které jsou doposud neplacenými zónami, využívají k celodennímu parkování pracovníci institucí, které ve městě sídlí. Nový systém je spravedlivý a noblesní, kdy občan zaplatí jen za minuty, kdy na daném placeném místě bude parkovat.

O které  mělnické komunikace půjde?
Zóna A :

- pravá strana ul. Tyršova od stávající DZ  B28 ( zákazu zastavení)  po přechod pro chodce u pošty
- levá strana ul. Tyršova od přechodu pro chodce u pošty do přechodu pro chodce s ul. 5.května na nám. Karla IV.

- veřejné parkoviště na nám. Karla IV.
- levá strana  ul. Pražská od lékárny na nám. Karla IV. po vjezd mezi OC a Českou spořitelnu čp.220
- oboustranně ul. Fibichova od křižovatky s ul. 28. října po zastávky autobusů před O2 a Okresním soudem Mělník
- oboustranně na spojovací komunikaci mezi nám.Karla IV. a křižovatkou s ul. Nová
- veřejné parkoviště ul. Nová, za Holdem, proti obytnému domu č.p. 222
- parkovací místa po levé straně komunikace ve směru jízdy ul. Nová od  školicího střediska Ford po přechod pro chodce ul. Nová u DBK, mezi poštou a ÚP Mělník
- veřejné parkoviště před v ul. Tyršova před č.p. 99 – bývalé DBK Šťastný
- oboustranně ul. 28. října od ul. Fibichova po ul. Havlíčkova
- pravá strana ul. J. Seiferta v úseku od křižovatky s ul. Pražská, od přechodu pro chodce,  po křižovatku s ul. Kněžny Emmy  

Zde se výše ceny tarifu parkovného stanovuje takto:

a)  parkovací automat  -  každá započatá půlhodina      15 Kč
b)  PANGO                    -  do 10 min                              5 Kč
                                  -  každá další dvouminuta           1 Kč      

Zóna B :

-    nám. Míru před  hlavním vchodem do čp.51 ( MÚ)
-    parkoviště v ul. Ostruhová
-    nám. Míru od budovy čp. 30  po ul. Svatováclavskou, budovu Komerční banky

 

Zde se výše ceny tarifu parkovného stanovuje takto:

a)   parkovací automat  -  za první  půlhodinu                                  15 Kč
                                  -  za každou další započatou půlhodinu         30 Kč  

b)   PANGO : 1)  za první půlhodinu
                       do 10 min                                                            5 Kč
                       každá další dvouminuta                                         1 Kč
                    2)  za každou další započatou půlhodinu
                         každá další minuta                                                  1 Kč              

 

Ceny se stanovují pro zónu A + B  na dobu pondělí až pátek 06.00 – 18.00 hodin a mimo dnů státního svátku spadajícího na dny zpoplatněné. Sobota, neděle zdarma.

V návaznosti na tyto změny dojde ke vzniku nových parkovacích míst, která budou pro řidiče k dispozici zdarma, a to v ulici Legionářů a U Tanku. Ulice Legionářů bude jednosměrná v části od křižovatky s ulicí Tyršova ke křižovatce s ulicí U Tanku. Ulice U Tanku bude také jednosměrná a bude sloužit pouze pro výjezd směrem z náměstí Míru. Vjezd na náměstí Míru bude možný tedy pouze ulicí Legionářů.

MVDr.Ctirad Mikeš, starosta města Mělníka

Jak bude fungovat technologie PANGO
Moderní technologie Pango už slouží statisícům řidičů v pěti zemích světa a měsíčně zprostředkovává kolem jednoho a půl miliónu platebních transakcí. Cílem jejího zavedení v Mělníku je nabídnout parkujícím rychlý, komfortní a bezpečný způsob bezhotovostní platby. Zde je ovšem na místě zopakovat, že systém Pango nenahradí dosud fungující systém výběru parkovného za použití platebních automatů, ale bude provozován paralelně s ním. Každý, kdo se z jakýchkoli důvodů rozhodne upřednostnit dosavadní způsob úhrady v hotovosti, tak nebude diskriminován.

Aplikace PANGO
Vlastníci smartphonů mohou platbu uskutečnit díky aplikaci Pango, kterou si stáhnou do svých přístrojů. Pro tento účel je nesnadnější navštívit webovou stránku společnosti Pango Parking Czech, s.r.o. na adrese www.pangoczech.cz, kde bude například pro majitele smartphonů s operačním systémem Android k dispozici link na stránku služby Google Play, podobně jako link pro majitele telefonů Apple iPhone či BlackBerry. 

Uživatelé klasických mobilních telefonů si pak mohou vybrat mezi platbou za použití krátkých textových zpráv (nikoli ovšem dražších prémiových, jak je tomu v případě většiny plateb prostřednictvím SMS obvyklé), nebo komunikací s automatickým hlasovým systémem IVR.

Bezplatná registrace
Patříte-li mezi ty, kdo se rozhodnou systém Pango používat, pak se musíte před jeho prvním použitím bezplatně zaregistrovat na webové stránce společnosti Pango Parking Czech. Je samozřejmě pohodlnější to učinit z vašeho počítače, stejně tak je ovšem možná registrace ze smartphonu ve chvíli, kdy se rozhodnete Pango poprvé využít. Jednoduchá registrace vyžaduje základní osobní údaje, telefonický a emailový kontakt a registrační značku vašeho vozidla. Pak si již lze vybírat z nabídky služeb, přidávat rodinné příslušníky používající váš automobil a podobně.

Předplacený účet nebo platební karta
Při registraci si zvolíte způsob platby  - buď předplacený účet, nebo zadáte číslo platební karty, z níž pak budou platby odečítány. Číslo platební karty pak zadáváte přes bezpečné rozhraní přímo do banky, kde zůstane uloženo jako vyhrazené pro použití pouze pro platby za parkování přes systém Pango. Rozhodnete-li se pro předplacený účet, je vám (opět zdarma) k dispozici služba předplaceného účtu PaySec, poskytovaná ČSOB, a.s. (www.paysec.cz).

Registrace v systému Pango pro vás zpřístupní položky vašeho osobního účtu, kde budete moci sledovat, kdy a kde jste vy osobně, vaši rodinní příslušníci (nebo zaměstnanci, jestliže jste si zřídili firemní účet) v uplynulém období parkovali a jaké částky přitom byly uhrazeny.

Platba
Vlastní platba pomocí aplikace ve smartphonu je záležitostí trvající několik vteřin. Z nabídky na displeji si řidič vybere registrační značku automobilu, s nímž právě hodlá zaparkovat, město (v našem případě samozřejmě Mělník). Pak už mu zbývá vybrat z nabídky zónu, jejíž označení je uvedeno na dodatkové tabulce dopravního značení v místě, kde hodlá zaparkovat, a jako poslední krok stisknout tlačítko „Start parkování“.  Ukončení parkování je otázkou stisku tlačítka „Konec parkování“.

Kontrola
Přes skutečnost, že na přístrojové desce chybí tradiční parkovací lístek, je kontrola toho, zda vůz má parkování zaplaceno či nikoli, velice snadná. Příslušníkům městské policie stačí do systému zadat registrační značku vozu a během několika vteřin obdrží nezbytné informace. O tom, že jeho automobil byl kontrolován (a s jakým výsledkem), je pak krátkou textovou zprávou informován i samotný řidič.

Pango Parking Czech, s.r.o.Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Honzique

9995 pulrok


Tak zitra je to presne pul roku, co je tento pilotni projekt funkcni na Melniku. Dle drivejsiho vyjadreni zastupcu mesta by ted melo prijit jeho vyhodnoceni...

9995.3 Já mám, alespoň


z příspěvků, které čtu,pocit, že občané už Pango vyhodnotili. 

Obrázek uživatele Honzique

9995.2 info


Tak nejake zhodnoceni uz pry probehlo.. V prubehu pulroku se vychytavaly mouchy, pry byly zaznamenany docela kurizoni pripady jak system obejit bez placeni, suma sumarum nekolik stovek zaregistrovanych do aplikace a zrejme se pojede dale Eye-wink

9995.1 V pondělí 16.9. je zastupitelstvo,


uvidíme jestli se bude něco vyhodnocovat. 

9994 Parkování


Bydlím ve městě v pronájmu. Chtěla jsem si koupit parkovací kartu. A odpověď od Městské policie? Nemáme už žádné volné parkovací místo na celém Mělníku. Tak proč jsou před mím bydlištěm stále min. 4 volná místa? Kam si má jít člověk stěžovat?

9994.1 Mladá paní, stěžovat si můžete na gymnáziu


u pana Mgr. Schweigstilla, neboť v jeho hlavě se ta blbost s Pangem, zdražením parkovného a rozšířením parkovacích zón zrodila. Ceny parkovného mimochodem prosazoval podstatně vyšší. Poděkujme panu starostovi, že ho v tomto neposlechl.

9993 Poděkování


Konečně město vyřešilo letitý problém s parkováním.Nyní se nechá pohodlně a kulturně zaparkovat kdekoli.

Pochopitelně se to nelíbí bezvýznamným řvounům,kteří společnosti nic nepřinesou a jemon by brali.Doufám,že se radnice nenechá ovlivnit.

9993.2 Parkovací systém


Po městě se povídá, že MP z automatů prakticky nevybírá žádné peníze a že systém míří do ztráty. Víte o tom nějaké podrobnosti? Nebo je město spokojené s tím, že téměř nikdo v placených zónách neparkuje a zadotuje provoz systému?

Obrázek uživatele raist

9993.2.1 re: Parkovací systém


"Jedná se o pilotní projekt, který bude po několika měsících vyhodnocen a ukončen."
Tzn. vaše obavy jsou irelevantní.

9993.2.1.1 re re:Parkovacį systém


Nespletl jste si slova? I pilotní projekt bude muset někdo uhradit...

9993.1 Bezvýznamní řvouni?


Vysvětlete mi, prosím, co, nebo kdo, se skrývá pod anonymem "mnb" a přitom si je, ve třídenní registraci, jistý tím, co kdo společnosti přináší, nebo ne. Chtělo by to váš názor možná trochu rozvést a zdůvodnit.

9993.1.1 K registraci


Jiří Černohorský

Věřím,že jste nelegální kádrový referent.

Je mi 45 let,po matce dělnického původu a po otci vykořisťovatel.Nejsem členem žádné politické strany ani odborů.Mám kladný vztah k demokratickému zřízení.Veselé povahy a v kolektivu oblíben.

                         Čest vaší práci

9993.1.1.3 Děkuji


Pěkně jsem si naběhl, patří mi to... když to po sobě čtu, zapadá to přesně, díky Smiling

Nováčkem v debatách určitě nejste, počkáme si radši na nějaké "přínosné" téma vůči společnosti, snad něco přineseme všichni.

--

LULU - opět samozvaným týraným mučedníkem, cítím s vámi...

9993.1.1.3.2 To se pletete,nejsem ani


To se pletete,nejsem ani mučedník a ani týraný,mám z toho srandu.Kdybych vše bral vážně jak se snažíte naznačit,tak bych nebyl zde ale v Beřkovickém  či jiném ústavu pro duševně choré,a tam se opravdu nechystám... Hezký dééén...

9993.1.1.3.1 Nápodobně


Ano debatním nováčkem opravdu nejsem,ale na jiných stránkách.

Tydy na Mělníčku jsem občas sledoval různé kauzy a zjistil jsem,že vlastně se nikdy nic nevyřešilo(např.průtah-obchvat).Byt nescháním,ani se mi nezaběhl pes a proto jsem neměl důvod registrace.

Až nyní jsem tak učinil,abych vyjádřil svúj názor.Taky jsem tak přiměřeně dopad.

Za ten vulgární výraz se omlouvám,vhodnější je ocitovat pana Klimeše: Hrdý muž mínusy přehlíží a diskutuje, neb PSI ŠTĚKAJÍ A KARAVANA JDE DÁL ......

9993.1.1.2 Vítej te v klubu


Vítej te v klubu vyvrhelů  :-)

9993.1.1.1 Jsem pro


Já bych  se za mnb přimluvil,aby mohl být a hlasovot na Mělníčku i přes svůj špatný kádrový profil.

9992 Chceme opravit silnice!


Ptám se, kdy město opraví výtluky ve Vodárenské ulici od kruháku do centra a kdy opraví ulici Dobrovského před křižovatkou s Průhonem. Dále se ptám, kdy se opraví ulice Pražská a ulice Tyršova - Legionářů kde jsou vyjeté koleje, ....

Když už platíme, tak chceme opravené silnice!

9992.1 výtluky


po projetí této silnice ve Smečně http://www.vymoly.cz/detail/smecno-silnice-slanska/ už mi každá silnice tady na Mělníku nepřipadá tak špatná, spíš je i líto, že ta Pražská u soudu je relativně nová a jak dopadla':-(

9992.1.2 To je sice pěkné,ale


To je sice pěkné,ale tady jsme na Mělníku a silnic které potřebují opravu je tu opravdu dost.Tohle hraje do karet akorát autoservisům a prodejcům dílů.Mne opravdu neba dělat čepy každé dva roky,a to není jen tohle.Navíc mám pocit že by se vyplatila navigace na kanály,ty bývají často tak "utopené" že jejich nucené projetí je kolikrát o ústa...

Obrázek uživatele milk

9992.1.2.1 Jaký pán,takový


Jaký pán,takový krám.Měl jsem několik aut,ale nikdy ne takového zmetka,abych u něj někdy vůbec dělal čepy.

9992.1.2.1.2 Auta


prodávám autodíly, takže do toho "trošku vidím". Můžete mi tedy poradit, co si mám koupit za auto, abych např. po projetí pastí (dočasně už asi dvacetkrát opravenou) u cukrovaru nemusel dělat čepy? (minule mi dokonce praskla pružina, tu díru zalila voda a já jí trefil v plném rejdu). Fakt by mě zajímalo auto s průměrným nájezdem km po českých silnicích, u kterého se nemusí dělat nic na podvozku. Rád se přiučím... Já takové neznám.

9992.1.2.1.1 ...jen jste jaksi


...jen jste jaksi zapomněl dodat ,že z toho Vašeho auta čouhal kabel a na konci toho kabelu (cca 1m) bylo ovládání...

 

Tak teď nevím,jezdím cca 25 - 30 tis km za rok,měl jsem několik aut,ale čepy na našich silnicích moc nevydrží,zvláště když vymetete  nějakou tu dírku.Souběžně s čepy rovnou dělám i stabilizátor,zkrátka komplet nápravu a myslím že nejsem jediný.Je pravda že nové auto jsem nikdy neměl,jednak na to nemám a i mi to přijde jako zbytečné vyhazování (pro mne).Ale k Vašemu vyjádření,právě abych nejezdil krámem,tak se o to snažím starat a jestli Vy najezdíte 2 tis. po Mělníku cestou do supermarketu a ještě se plazíte 30 tkou,tak máte pravdu,to Vás čepy fakt nečekaj...

Obrázek uživatele milk

9992.1.2.1.1.2 I vy humoristo.... Mám


I vy humoristo....

Mám vždy nová auta,na soukromých najíždím okolo 20 tis./rok a na služebních ninimálně 500 km denně.

Potom se auta musí včas prodat takovým,jako jste .....

Opravíte to kvalitními díly od martinsem a pak samozřejmě každé dva roky

9992.1.2.1.1.2.1 Proč mám špatný


Proč mám špatný pocit z Vašeho příspěvku,až se mi chce zvracet.Vy budete asi jeden z těch kteří vědí kulový co je práce, a buď Vás živí papínek a nebo prodáváte kastrůlky důchodcům.Jetli máte to štěstí,že pokaždé máte nové auto,tak jste si na to prací (skutečnou) nevydělal...Já mám sice starý krám,ale vydělal jsem si na něj poctivě a svýma pazourama.A máte pravdu,když "něco",pak jdu koupit kvalitní díl od martinsema a opravím si to,pak to právě vydrží alespoň ty dva roky,páč máme silnice na píp píp píp ...

Dle toho jak se zde vyjadřujete,mi přijdete jako arogantní zbohatlík nevážící si  slušných pracujících lidí...

9992.1.2.1.1.2.1.2 představa


Já nevím, proč většina lidí má utkvělou představu, že jen já pracuju podstivě a opravdu tvrdě a všichni ostatní (zejména ti, kteří mají více peněz) vlastně nepracují, jejich práce není tak hodnotná jako ta "moje" viz Vaše narážka na to, že pan milk bude mít "papínka", který ho živí a že ví kulový o tom, co je práce... Vy snad víte, co ten člověk dělá za práci? Jak můžete hodnotit, jestli je to náročná práce nebo ne a jestli si na nové auto vydělal "skutečnou" prací? 

9992.1.2.1.1.2.1.2.2 pravda


Protože to tak je. Berte to jako fakt. Znám i pár ředitelů a majitelů firem, ale takhle se nikdo z nich nechvástá. To obvykle dělá ten, co snadno k penězům přišel...

Obrázek uživatele milk

9992.1.2.1.1.2.1.2.1 Dík za váš


Dík za váš kometář,lépe bych to nevyjádřil,asi bych byl ostřejší.Vzhledem k úrovni myšlenek mých protidiskutérů je další vysvětlování ztráta času.

9992.1.2.1.1.2.1.1 milk


Asi tak, milk vůbec netuší, o čem je řeč. Ale na každého jednou dojde, znám spoustu lidí, kteří v novém voze čekali několik hodin na odtah, aby v servisu po hodinách bádání našli spálenou pojistku. A že si samozřejmě u nás může koupit originální díl, o tom pomlčím, zaleží na tom, kolik chce utratit. Jestli si myslí, že ve značkovém servisu dostane díl kvalitnější, tak asi bydlí na Marsu a ne v ČR. Ale on je zřejmě jeden z těch, kteří se místo servisu auta zbaví, co naplat, že by na STK neprošli. A neodpověděl mi, co si mám koupit, aby to přežilo české silnice.

Obrázek uživatele milk

9992.1.2.1.1.2.1.1.3 I ten největší


I ten největší primitiv ví,že nové auto jde na první STK po čtyřech letech a 99% jich bez problému projde.Když má jít na STK v šesti letech má jiného majitele,ale velké opravy nejsou potřeba.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.2 neuvěřitelné


Právě, že i ten největší primitiv ví, že se sestavují tabulky spolehlivosti vozidel na základě německých stk a jedno procento chybovosti nemá žádná značka. Tak nelžete! V Německu je ve stáří 4-5 let nejspolehlivějším vozem Toyota Prius se 4 procenty a 63000km průměrně.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1 lhář


Tak jsem si spočítal, že vaše auto má ve čtyřech letech 460000km. Podle vašich údajů najedete 115000km ročně. Píšete 500km denně krát 230 pracovních dní krát čtyři roky. Co nám tady budete ještě vykládat za pohádky?

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1 Martinseme, klíííd,to nemá cenu...


Šel jsem na to podobně,leč jsem tu za idiota a Vy bohužel  se mnou.No nechme je (ho),je vidět že u Vás o inteligenci netřeba jakkoliv pochybovat,ba naopak.Jen bych chtěl vidět auto s polovinou !!! kilometrů jak by vypadalo,ale to je na zdejšího odborníka a znalce nových aut asi "vyšší dívčí"...

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1 asi tak


nemá to cenu.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1 Mínusy? Naprosto typická reakce na Mělníčku


Víte co? Plaťte si parkovné, jezděte po dírách, když se vám to tak líbí. Já si poradím a co je mi po vás? ...

Opět přicházím k přesvědčení, že vám všem (až na výjimky) ten marast na Radnici i jinde vyhovuje a diskutovat na tomto fóru je ztracený čas. Tady v tomto městě se fakt nikdy nic nezmění.

Hodnocení příspěvků úplně zničilo původně slušnou úroveň diskuzí a odradilo mnoho diskutujících od účasti zde.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1 Děkuji


Děkuji správcům tohoto serveru za jejich práci, i když s některými kroky nesouhlasím. Domluvili jsme se na ukončení mé registrace na této stránce. Teď už budete mít jen příspěvky, které se vám líbí, můžete je kladně hodnotit a zapomenout na mínusy.

Ahoj.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1 Ale prosím Vás


To přeci není nutné, abyste zrušil registraci, vždyť je to všude, že ne vždy s Vámi bude každý souhlasit, ale nevidím důvod, proč byste "utíkal". Přece si stojíte za svým, za svůj názor se nestydíte, tak není důvod odcházet. Smysl diskuze je přeci ve výměně názorů.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1 Reakce


Smyslem diskuze je reagovat na jiného diskutéra. S tím souhlasím. Ale jak chcete reagovat na anonymní mínus nebo plus? Tohle nemá cenu, spousta lidí sem přestala psát, protože jim to vadí. A tak se tady dohadujeme tři, čtyři a je to o ničem.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1 hodnocení


To hodnocení nesmíte brát tak vážně, čím víc se budete rozčilovat nad mínusy, tím víc to případné klikače bude motivovat vám kliknout další.... Mně včera taky naklikali hromadu, beru to tak, že prostě nesouhlasí s tím, co jsem napsala, já si ale za tím stojím, tak se přece nebudu rozčilovat nad tim, že někdo má jiný názor:-)

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1 hodnocení 2


Tak to vemte obráceně. Od rána tady bylo přihlášených tak 25 lidí, odhadem. A reakce? Uděleno asi šest mínusů, dva plusy. Příspěvek žádný, názor žádný. Není to kontraproduktivní? Má smysl sem ještě něco psát? Diskutujeme tady asi o šesti účastnících, ostatní dávají plusy a mínusy a myslí si, jací jsme to hlupáci, že se namáháme sem něco psát...

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 a klikači opět vedou


Tak to vidíte, klikači bez mozku zase vedou diskuzi svými mínusy. Huráááá, Mělníčku. Ale klíd, od zítřka už budete mít odemne volno a můžete se vrhnout na další. Smiling

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 ...tak to je mínusovej


...tak to je mínusovej masakr,ale co,jen do nás... Smiling

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 tak si to ještě dneska užiju :-)


Tak, jen do nás Smiling Ale když už se nám podařilo prosadit snížení ceny parkovného, tak se třeba povede změnit i systém hodnocení příspěvků. A když ne, chleba kvůli tomu dražší nebude Smiling.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Tak do vás :-).


Zkuste se na věci podívat trochu jinak. Kdysi jsem se tu nějak snad ostřeji do někoho obul a odpověď byla, že nám ten dotyčný( á) sdělil, že sem nebude psát. Tak to nás tedy všechny tady opravdu vytrestal(a)Eye-winkSmiling. Ani nevím, zda tu ještě diskutuje.

Mínusy. To je mnohem složitější, než si myslíte. Ano, jsou lidé, kteří známkují mínusem nesouhlasný názor, ale také se někdy hodnotí něco jiného. Někdy tím lidé dávají najevo, že už je diskuse začíná nudit a není přínosná. Proč tady člověče rozebíráte Milka a vypočítáváte tu nějakou matematiku? A proč si vůbec nepřečtete napřed nějaké starší články a komentáře, aby-ste byli trochu v obraze, kdo je kdo? To víte, že může někdy i někdo z různých důvodů třeba trošku psát zkresleně, nebo nepravdivě, ale to k diskusím patří a znáte to snad i z televize Eye-wink.

Ale teď trochu jinak. Máte chuť psát a diskutovat? Co třeba přijít tady na Mělníčku s nějakým článkem či i fotografiemi Eye-wink. To má něco do sebe, protože jednak se to vymyká těm věčným inzercím, které pokaždé pro čtenáře záživné nejsou, za druhé je to určitý postup, protože do určité míry ukážete, že máte na víc, než je jen kritiku článků a nakonec musím říci, že se mi tu nikdy nestalo, že by mi tu redakce něco nevydala, ovšem pokud by šlo o vulgaritu, tak jistě ano.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.3 Pravda


Ale pravdou je, že LULU a Martinsem tu ty mínusy dostávaj pravidelně a mám pocit, že ať napíšou cokoliv, to už je asi takový mělnický folklor Laughing out loud Ale pamatuju i jeden vyplusovanej příspěvek od LULU :-) 

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.3.1 Bylo jich víc,ale to byly


Bylo jich víc,ale to byly světlé výjimky,někdy jdu do plusu,asi pro dobrý názor a v zápětí mám všude mínusů,jak když má někdo více účtů zde na Mělníčku a preventivně vykliká úplně vše do mínusu,páč dotyčného všeobecně nemusí,ať má pravdu či ne.Jinak máte pravdu,spíš jsem tu za gaunera a jdu do mínusu,ale neva,je to názor druhých a ten respektuji.Chápu že hromada lidí je na rozpacích s kým mají tu čest,co to jsem za člověka,když mám takové názory,navíc jsem tu pod nickem spíše ženským než mužským,leč tak to je,a ostatní buďte v klidu,ano jsem muž a jsem zcela v pořádku,byť to tak nevypadá... Elli i Vám díky za názor a hezký zbytek dne...

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.3.1.1 Jako on by člověk třeba


Jako on by člověk třeba i rád přispěl do diskuze na danné téma,ale pokud tomu nerozumí jako třeba já vašemu parkování.Nemám auto,chodím všude pěšky nebo občas MHD.Pak mu nezbývá než to sledovat a snažit se to aspoň trochu pochopit.Když pak tu vzniknou nějaké razatnější diskuze-neříkám hádky,tak se občas i pobaví,přikloní se na tu nebo onu stranu.Někdo se snaží odsoudit toho a toho,ale to taky není asi dobře.Proto je pro něj asi snaší kliknout na Líbí-Nelíbí.Taky to tak občas dělám.Jsem tu ale krátce,teprv se rozkoukávám.Pokud bude ale nějaké zajímavé téma,určitě se ráda přidám tou svou troškou do mlýna.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 Jako určitě jo,i Vy


Jako určitě jo,i Vy máte pravdu,musím se zastat ale martinsema,jeho argumenty vůči Milkovi určitě nepostrádají logiku,stojím si i za tím, že je to inteligentní člověk (martinsem) a to že zdejší přispivatelé nepochopili nebo nechtějí pochopit jeho argumenty je věc další.Taktéž má pravdu i s těmi mínusy,což to,já jsem zvyklý,byť kolikrát jdu do mínusu bez reakce (vysvětlení) toho kdo mi mínus dal,takže se mu ani nedivím.Co mne však překvapuje,je Váš názor na to, jak patří k diskusím občasné zkreslování,či nepravdivé vyjádření,to pak tedy sorry,ale to tu nikdo z nás nemusí být,natož reagovat na příspěvky.Asi jsem teda naivní když předpokládám ,že to co zde čtu je pravda.A ještě jedna drobnost na obhajobu jak mne tak martinsema,byl to Milk který do příspěvku uvedl kolik najezdí za rok a po našich reakcích na toto uvedl že to není najeto jen jím samotným,ale má zaměstnance,z čehož vychází jediné,uvedl nás v omyl,takže tak...a s tou matikou,proto jsme se jí učili,abychom si cokoliv spočítali...

Celkově si myslím že i tato diskuse,byla vedena všemi přispivateli v mezích zdejší slušnosti,což je dobře a byť se s martinsemem osobně neznáme,musím ho znovu podpořit,jeho názory a logika jsou mi velice blízké,já tomu říkám "přirozená inteligence".Děkuji všem ostatním za názor a respektuji ho...

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2 Co vám mám říci?


Kápli jste na Milka, který vás tak rozhodil, že jste to snad i zabalili Eye-wink. Možná jste si měli přece jen lépe prohlédnout starší diskuse.

Jinak mi podsouváte něco, co jsem nenapsal. Jenom konstatuji, že se v diskusi občas objevuje lecos. Hezký večer!

Obrázek uživatele milk

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1 Ahoj Sokratesi,to jsem ani


Ahoj Sokratesi,to jsem ani netušil,že se to tak pěkně rozjede.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 Omlouvám se


.... ale, musím jít teď dělat jiné věci.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 ale ano


Ale ano, první, co jsem udělal, že jsem si přečetl "spoustu" starých komentářů Milka. A vím, o co jde. Ale ze způsobem hodnocení článků nesouhlasím a nesouhlasil jsem ani v době, kdy se to zavádělo. To se můžete zase podívat vy do historie. A čas mi dal zapravdu. Už tady diskutuji téměř výhradně já, vy, Milk, Klid, LULU a Elli. Občas ještě Rikittan. Jinak skoro nikdo. Tohle přeci nemůže nikoho zajímat... Jen se to zvrhlo v samé prodám a prodám. A podle mě za to může právě to hodnocení článků.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 RE:


Tak, já a Sokrates jsme jedna osoba, ale každý se občas ustřelí ( i já) Smiling. K tomu hodnocení, se samozřejmě mohou  vést připomínky, ale to rozhoduje nakonec redakce.

Ale, skutečně nevidím důvod, se nechat rozhodit nějakými mínusy. A to, že nás tady diskutuje šest, nemůžete brát, jako nějakou tragedii. To je náhodou ještě dost slušný výsledek oproti jiným webům. Jak víte, že to nemůže nikoho zajímat? Stačí se podívat dolů na počítadlo momentální návštěvnosti. Víte, kolik lidí se třeba nudí, nevědí na co kliknout, anebo jsou skutečně opravdu zvědaví? Navíc se na internetu mnohdy dozvíte věci, které se jen těžko dostanou do médií Eye-wink. A, že tu teď zrovna delší dobu nebyl třeba někdo z radnice ? Co by tu třeba teď měli psát, když je to do nekonečna ( parkování). Je to trošku jiné, když se otevře nějaké nové zajímavé téma;-). Tedy, pokud ho někdo ( opět někdo a můžete to být i vy) otevře Eye-wink.

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 To jo no,parkování mám


To jo no,parkování mám na triku já,tak mne to zvedlo že jsem to sem dal a ejhle,hned byla vášnivá diskuse a na jak dlouho Smiling

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Hrdý muž mínusy


Hrdý muž mínusy přehlíží a diskutuje, neb PSI ŠTĚKAJÍ A KARAVANA JDE DÁL ......

Souhlasím nicméně s tím, že mínusy jsou kontraproduktivní .....

9992.1.2.1.1.2.1.1.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Dávám Vám za pravdu v


Dávám Vám za pravdu v plné míře,taky jsem zde ,a pokračuji.Je  mi líto odchodu Martinsema,neboť si myslím že svými názory nejednou obohatil zdejší diskusi,dle mého názoru pozitivně,byť byl kamenován,ale to jsem já často také.Je třeba si uvědomit ,že každý má na vyjádření k nějakému tématu jiný pohled,a nutně nemusí být špatný a je třeba ho respektovat,ale jak tu zaznělo s tím bodováním,může to být zavádějící neboť diskutující jde kolikrát do mínusu,ale bez oponentury toho kdo mínus dal.Abych psal za sebe,tak já to mám v mínusu často,ať už právem či nikoliv, ale jedu dál,protože si myslím že o tom diskuse je,jsem rád ,že když mi někdo dá mínus,tak taky napíše proč si myslí že nemám pravdu a můžeme tudíž dál rozvíjet diskusi a řešit daný spor/problém...

Hezký podvečer Vám i ostatním...

9992.1.2.1.1.2.1.1.2 ...asi jde o zázrak...


Asi tak nějak,já též nevím o autě které by nepotřebovalo po čase "udělat nápravu".Dřív nebo později to odskáče každé a je to dáno stavem silnic a nalítanými kilometry.Ono když se zamyslím nad tím co nám tu milk napsal (kolik najezdí),tak když to srovnám se sebou,tak mi vychází jen to, že snad v autě i spí. 20 tis. za rok + 500 denně pracovně ??? To je docela porce...,tím spíš se divím jako Vy, čím že to vlastně jezdí,když to nepotřebuje po čase opravu nápravy.To že dostává na zadek celé auto nemá cenu rozebírat,to ví snad každý...a logicky vzato,když to nemusí spravovat a stíhá to prodat takovým jako jsme my,tak tím pádem to mění velice často,takže je jasné že normální prací se na to vydělat nedá...ženská část diskutujících to vidí jinak...

...zatím to vidím na tank Smiling ...

Obrázek uživatele milk

9992.1.2.1.1.2.1.1.2.1 Zázrak jste asi


Zázrak jste asi vy,výše píšete vašich 25 tisíc ročně a mě se divíte.Mám vtom samozřejmě dovolenou(4 tis.km)a cesty na chatu.Něco najezdí zbytek rodiny.Na těch služebních 500 km stačí na otočku Brno nebo Ostrava.Není,to sice každý den,ale pak stačí na pár dní zahraničí a ten průměr to dá.Jezdí to zaměstnanec a kdyby mi auto zdevastoval jako vy,tak bych preventivně vyměnil jeho.

Já to vidím tak,že jste člověk s "minořádným myšlením"

Obrázek uživatele milk

9992.1.2.1.1.2.1.1.1 Kupte si co


Kupte si co chcete.Hlavně,že jako odborník si stojíte s kamarádem na výměně čepů každé dva roky.

9992.1.2.1.1.2.1.1.1.1 blbost


Co to tady pořád plácáte o dvou letech? Jste normální? Věc, a to jakoukoliv, přeci opravím vždy, když je to potřeba.

Obrázek uživatele milk

9992.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1 Jaksi si kálíte do


Jaksi si kálíte do vlastního hnízda,o dvou letech jste psali vy "znalci",

9992.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1 milk


No jo, já zapomněl, že se nesmí "šahat" na vaše ego. Já o dvou letech nic nepsal. A LULU není můj kamarád, znalče.

9992.1.2.1.1.1 Trochu jinak.


Je řada lidí, co mají běžná osobní auta, a pak řada lidí, co je mají také, ale ojetá a různého stáří. Všichni si zdůvodní, proč mají to co mají. Ti první na ně mají a i obvykle někde aspoň přes noc garážují. Ti druzí vědí, že je doba, kdy ani nemusí jít večer městem opilá bandička, co ukopne zrcátko, ale občas po návratu od obchodních domů objeví škrábance apod. A pak je tu třetí skupina, co třeba i jezdí o víkendu na hory a ti už mají teréňáky, kteří samozřejmě nejlépe odolávají výmolům. Není třeba dodávat, že na stav našich silnic nadávají všechny tři skupiny a co je nám prosím do toho, že ty trvanlivější opravovací směsi, které se mohou použít dříve, že jsou drahé Eye-wink. S námi se také nikdo nebaví, co je jak pro koho drahé. Jenže to tak bohužel je. A tak jsou na tom samozřejmě nejlépe ti, kteří vlastní auta, která jsme před 20 lety viděli někam do pouště apod., ale ne do civilizovaného evropského státu Eye-wink. Musíte jezdit velmi opatrně, nebo MHD Smiling. Bohužel.

9992.1.1 Nic


proti jistě zajímavým fotkám, ale přece nebudeme podporovat ten dnešní zlořád, kdy se stále do kola opakuje, že oni to tam někde mají ještě horší, tak je to u nás vlastně dobré Eye-wink.

9992.1.1.1 Ano


Přesně tak. A ani si nedokážu si představit, kdyby Mělníkem nevedly 2 silnice I. třídy, případně krajské, jak by silnice vypadaly, kdyby všechny byly v majetku města. To  bychom tu jezdili po tankodromu úplně všude.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

9991 opsáno z parkomatu


u pošty

1/2 hod -> 10 Kč

1 hod -> 20 Kč

2 hod -> 40 Kč

3 hod -> 80 Kč

každá další hodina á 40 Kč

 

u radnice

1/2 hod -> 10 Kč

1 hod -> 30 Kč

2 hod -> 70 Kč

každá další hodina á 40 Kč

9991.1 Ceny pro turisty?


Chudáci turisti a návštěvníci města... Docela brutus ty ceny za třeba 5 hodin parkování. To je tak na oběd a rychle z města vypadnout. Byť to o víkendu neplatí. Aspoň přes letní prázdniny by se to mohlo zlevnit i ve všední dny (nebo dát nějakou rozumnou cenu za půldenní/denní parkování). Jestli tohle je vždy před volbami proklamovaná podpora cestovního ruchu, tak to jsem asi blbej Smiling

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

9990 změna dopravního značení a cen v parkomatech


Všem automobilistům pozor, změna na příjezdových ulicích na nám. Míru už proběhla (patrně ze včerejška na dnešek) - tedy:

Legionářů je jednosměrná od školky ke kavárně Marlen, U Tanku je jednosměrná od kavárny Marlen ke škole. U školy tudíž do ulice U Tanku NEODBOČÍTE (dnes to působilo docela zmatek, než si lidi zvyknou). Zároveň jsou tyto dvě ulice tudíž určeny pro zadarmiko parkování (což ovšem nepomůže náhodnému příchozímu, protože v pátek v poledne byla všechna místa plná), Legionářů v uvedeném úseku na obou stranách silnice, U Tanku si nejsem jistá, ale myslím, že pouze po straně u tiskárny. TAK BACHA.

A nechci se plést, ale mám dojem, že jak zóna A, tak zóna B mají na nově instalovaných parkomatech uvedeny o něco nižší ceny, než jsou uvedeny v článku. Buď tedy již proběhlo avizované testování a ceny byly sníženy, nebo nevím. Přesně si ty ceny nevybavuju, ale jsou podle mně nižší. Zítra si zkusím vzpomenout a opsat je, pokud to neudělá dřív někdo za mne.

999 Pango bychom měli zrušit


Napříč tzv. politickým spektrem se prohlasovávají věci, které nemají logiku. Z komentářů je jasné, že nový parkovací systém velké nadšení nevyvolal. Je to jen další akce neschopných nebo spíše všehoschopných.

Využíváme Mělníček jako veřejné fórum, abychom se  mohli zapojit se svými nápady. Možná bychom zde mohli mít nějaké hlasovací zařízení s jednoducou otázkou typu: Chcete Pango a vyšší ceny parkovného ?               

Krásný večer přeji všem

                                                                                                                                 Jaromír Jirmář

 

                                                                                                                                 

 

999.1 Skoro Vám dávám za


Skoro Vám dávám za pravdu,akorát si myslím ,že správné by bylo zlikvidovat celý plevel i s kořenem tj. v dalších volbách nezapomenout kdo tuhle vymoženost na Mělník dotáhl a kdo se podílel zdvižením ruky pro zavedení této drahé srandy a neméně tak celkového zdražení parkovného...

...nestačí utrhnout list,i kořen musí ven...

999.1.1 No kterej kořen


myslíte přesně nevim. Ale kořena co tu debilitu vymyslel a nejen tudle známe všichni že jo. Jenomže to si asi dneska nevyberete jeden za vosumnáct druhej bez dvou za dvacet. Pravda je že nám ten pan Schwegstill slíbil změnu a splnil to. To ty druhý toho nakecaj a kde nic tu nic.

999.1.1.1 Debilitou bych to


Debilitou bych to nenazýval,myšlenka není špatná a nebráním se moderním technologiím,vadí mi způsob jakým se to prosadilo a hlavně proč mám dávat svá data soukromé firmě,navíc mi tam hrozí pokutami horšími jak policajti a ve finále ty ceny,to je děs.Jde o to že radnice vše ušila horkou jehlou a nebrala zřetel na hromadu okolností s tím spojených které jsme tu všichni společně popsali a proto by za tohle měla nést odpovědnost.Místo toho přiznají že se to tu zavede,my a naše peněženky budem pokusní králíci a pak se to vyhodnotí a možná se něco změní.Tohle mi teda nepřijde od radnice fér.Když už máme tohle používat, bylo by nasnadě udělat nejdříve nejakou osvětu pro lidi,zkrátka je s tímto seznámit,hlavně to celé připravit a né založit v pondělí firmu,v úterý ji na městě vybrat jako provozovatele a ve středu spustit projekt...Jak potom mají občané důvěřovat radním v ostaních věcech když vidí tohle???Dnes je to všude samá korupce,kapříci,krabice s vínem a jiné "pozornosti" a dle mého si tímhle krokem rozhodně důvěru od lidí/voličů nezískají...

999.1.1.1.2 Městská policie Mělník nedělá svou práci dobře


v sobotu v 18:45 stál na Náměstí Míru velký černý Mercedes 1SV..... za značkou ohraničující pěší zónu. Stál tam minimálně 30 minut a MP nikde. Ptám se, bude MP Mělník buzerovat slušné občany nebo konečně zasáhne proti VIP ? Podotýkám, že krom dálniční známky neměl na okně žádné povolení a navíc stál v křižovatce.

999.1.1.1.2.2 MP


malá omluva, bylo to v pátek

999.1.1.1.2.1 Plně s Vámi souhlasím,


podle strážníků MP jsme si všichni rovni,ale někteří jsou si  jednoduše rovnější.Znám případ,kdy jeden rovnější neustále porušuje pravidla ohledně parkování - stání v křižovatce,na chodníku, na nebo za žlutou čárou a pod.Když byl upozorněn na možnost přivolání příslušníků MP, tak s ironickým šklebem ve tváři prohodil : " si je klidně zavolejte, já tam mám známé".

999.1.1.1.1 Platí v Mělníku ještě nějaký zákon?


V poslední době Radnice porušuje jeden zákon za druhým a nic se neděje...

1. Zákon o veřejných zakázkách (Pango)

2. Zákon na ochranu osobních údajů (Jednání zastupitelstva a veřejný zápis z něj, kde jsou jména lidí a někdy i adresy)

998 PANGO smluvní podmínky


Ve smluvních podmínkách Pango došlo ke změnám proti původnímu znění!

Např.:

11.                             Sankce

11.1.      V případě prodlení s úhradou Poplatků a/nebo jakéhokoliv dalšího poplatku a/nebo platby spojené s využíváním Služby do 14 kalendářních dnů po vystavení upomínky  je zákazník povinen uhradit společnosti Pango smluvní pokutu ve výši 5 000- Kč.

11.2.      Nesplní-li zákazník svou povinnost k úhradě Poplatků a/nebo jakéhokoliv dalšího poplatku a/nebo platby spojené s využíváním Služby ani v náhradní, ze strany společnosti Pango, dodatečně stanovené lhůtě uvedené ve výzvě zaslané zákazníkovi formou doporučeného dopisu je společnost Pango oprávněna den následující po marném uplynutí náhradní lhůty účet zákazníka zrušit.

11.3.      Nesplní-li zákazník svou povinnost k úhradě Poplatků a/nebo jakéhokoliv dalšího poplatku a/nebo platby spojené s využíváním Služby, je společnost Pango současně oprávněna zablokovat účet zákazníka do doby uhrazení dlužné platby.

997 Parkování


Dnes jsem byl na Náměstí Míru zhruba 10 minut, na straně u banky. Aniž bych záměrně sledoval dění kolem parkování, nemohl jsem si nevšimnout zmatků, které provázejí placení. Byl jsem v tu chvíli svědkem cca 4 botiček, jednoho vysvětlování "za kolik koupit lístek", čtyř volných míst a dvou naštvaných řidičů, čekajících na příjezd MP. U dvou "obutých" aut jsem za oknem viděl koupený lístek s dnešním datem. Podrobnosti jsem nezjišťoval, tak důvody můžu jen odhadovat, ale jasné bylo, že systém plateb klasickým automatem lidi hodně mate. Možná je to cíl, ale přimlouval bych se aspoň za zjednodušení matematiky. V pondělí, tedy v úředním dni, bylo na zadním parkovišti u MěÚ dokonce volných míst asi pět. Ale mám pocit, že to není důkaz dobrého fungování nového systému, spíš drahé sazby (okolní ulice jsou zabetonovány auty, Legionářů i U Tanku stále obousměrné). Tento článek v Mělnickém deníku to, myslím, dokazuje "čtrnáctikorunovým rekordem". 

997.1 Ignorace


Zatím jsem do centra nemusel, tak tam nejezdím. Ale co jsem slyšel, tak automaty nevrací peníze, což je bezdůvodné obohacení... Jestliže mi vydá daňový doklad na patnáct korun a sebere mi dvacet, tak je to sprostá zlodějna a přemýšlím, jestli nezavolat policii... Ale jistě nám město odpoví, že je to tam někde miniaturním písmem napsané, že nevrací... Stejně nevím, jestli je to právně v pořádku...

997.1.1 Ignorace


Je zajímavé, že než naběhl nový systém, automaty drobné vracely.Podle mne je to záměr jak přinutit lidi, aby žačali využívat slavné PANGO.Nezbyde nic jiného, než začít platit mincema a nejlépe těma nejnižší nominální hodnoty.

996 Jak teď vypadá parkování v centru?


Stejně jako dřív. Dnes jsem tam zavítal, auto nechal v Krombholcově u soudu a těšil se, jak bude ve městě plno volných míst, jak občané dají najevo, co si o novém systému parkování myslí. Ovšem všude bylo stejně tolik aut co dřív, snad jen na náměstí bylo volněji. A ještě jeden rozdíl oproti dřívějšku - několik aut mělo botičku.

Slyšel jsem sice u automatů nadávky na drahotu, a ještě další nadávky, že automat nevrátil pětikorunu jak měl, ale to jste mě lidi teda zklamali. Sice nadáváte, ale poslušně platíte. Naivně jsem očekával malou vzpouru.

Takhle si zastupitelé za čtvrt roku, až budou vyhodnocovat úspěšnost systému, můžou zamnout ruce a spokojeně (a asi popravdě) konstatovat, že "nový systém se osvědčil a splnil účel a netřeba na něm nic měnit". Takže se snížením cen se můžeme rozloučit.

996.1 Nezbývá než souhlasit s


Nezbývá než souhlasit s Vaším příspěvkem,také jsem dnes zavítal do města a alespoň jsem dodržel to co jsem slíbil,zkrátka ani korunu jim nedám hladovcům z radnice.Leč bohužel je to tak,jak uvádíte,lidi nadávají ale NIKDO se nevzepře a NIKDO neudělá nic aby jim ukázal že takhle NE!!! Jsme národ stěžovatelů,to nám jde dobře,ale činy žádné,já jsem řekl/napsal že jim nedám nic,a taky nedám,tak proč ostatní se nepřidají a taktéž nějak nebojkotují (omezit vjezd,šidit,cokoliv jen neplatit) .Dojde tím pádem na to že skutečně město si bude mnout pracky jak to zmáklo a o snížení cen si všichni ti zdejší naříkači můžou nechat jen zdát.No co, ať je po Vašem "OVČANÉ" stěžovatelé,já tam často nejezdím a řval jsem tu hlavně za Vás ostatní,já Ctiradovi a jeho pohuňkům do kasičky nedávám...

995 14.3. 2013:


už to funguje??, dnes před 8 hodinou -  ul. Tyršova, Seifertova, Pražská - bez značek P s parkovacími hodinami, tj. stále tam bylo parkování bezplatné, jen na náměstí značka P s parkovacími hodinami  

hicotea

994 Schweigstill Milan


Pan starosta písemně potvrdil, že firmu Pango přivedl na Mělník pan Schweigstill. Prý dopravní komise navrhovala i podstatně vyšší ceny. Tak aby si to všichni pamatovali, až se půjde k volbám...

994.2 Pane starosto,tak teď mi


Pane starosto,tak teď mi to přijde že si z nás děláte srandu na plný pecky.Začnete tu provozovat novinku a dopředu nevíte jaký potřebujete zisk?Tak snad máte  mít jasno jaké jsou vstupy na tento projekt vč. jeho běžné údržby a tím pádem kolik procent je potřeba zisku,a místo toho se dočtu z Vašeho vyjádření že s cenami je možné kdykoliv pohybovat.Tím jste potvrdil mou domněnku o tom ,že ceny jste si stanovili systémem "to by šlo" a čekáte jak se k tomu Vaši voliči postaví,zda slepě budou platit ty nehorázné sumy,nebo se ozvou.A ta pecka v podobě zprávy že komise navrhovala ještě víc? To má být fór, či co?? Víte v Praze je člověk zvyklý na ledasco,ale na Mělník nemá ani Praha. Musím si myslet ,že v té komisi sedí absolutně nekompetentní lidé když toto jsou schopni požadovat.

Písnu Vám to otevřeně,stydím se za takové jednání zastupitelů vůči nám občanům,je mi z Vás všech zle a říkám naprosto otevřeně,že se budu snažit jakkoliv tuhle hulvátskou zlodějnu obejít,a jak jsem dříve platil parkovné poctivě,tak teď udělám cokoliv abych nemusel dát ani halíř.Tohle co jste tu nastavili není o kšeftu pro město,to je jen hladovost...

994.1 No


Myslím,že seznámit vedení města se systémem a přivézt do města firmu,která ho realizuje,je velký rozdíl.Doufejme,že se k tomu vyjádří p.Schweigstill.Kdysi tu docela komunikoval.

994.1.1 Dostal jsem vzkaz,


že se tu o mně hovoří, tak abych reagoval.

Ano, systém PANGO, který se snaží nově etablovat v ČR (po zkušenostech z Izraele, USA, Německa a Polska) se na mě obrátil, že hledá pilotní město pro vyzkoušení v českých podmínkách. Zaujalo mě na něm, že především zvyšuje efektivitu využití parkovacích ploch a pro mě jako zákazníka umožní hradit jen reálnou dobu stání. Tyto jeho přednosti potvrdil na včerejší tiskové konferenci i pan prof.Moos, náš přední dopravní odborník.

Ceny jsou stanoveny Nařízením Rady města č.2/2013. Chápu emoce, které to vyvolalo. Ale tak jako se dva lidi nedohodnou, zda-li pivo za 30 Kč je drahé nebo ne, tak nelze dojít ke shodě u jakékoli ceny. Nastavení by mělo být regulační s cílem maximalizovat obrátku aut na parkovacích místech. Systém Pango pak nabízí ze základních tax slevu tomu, kdo ještě cílevědomě zrychlí obrátku. 

Uvidímě, zda-li se k optimálním cenám město alespoň přiblížilo. Slyšel jsem řadu postesknutí odpůrců, ale i řadu názorů, které připouštějí tu regulační funkci. Oboje jsou však jen subjektivní pocity (včetně mého) neověřené praktickou zkouškou. V dopravě nikdy neplatí, že když udělám A musí nastat B. Vstupuje sem totiž psychologie a myšlení řidiče, které se dají jen hrubě odhadovat.

Pokud budou nyní parkovací místa prázdná, bude jistě Rada města promptně reagovat a ceny sníží, protože tím by byl potlačen cíl a smysl úpravy. Ale co když nebudou? Na to teď odpovědět nedokáži.

993 tak už to dneska vypuklo...


... to bude překvapených lidí...

993.1 myslím, že už bylo napsáno dost


Nevím, jak jinak ještě informovat, myslím, že bylo řečeno dost.

992 Smluvní podmínky systému


Než systém začnete používat, tak si přečtěte smluvní podmínky.

Asi nejzajímavější je pokuta 5000Kč za prodlení platby, které vůbec nemusí zákazník ovlivnit.

Tady je nejzajímavější "výcuc":

5.5.         Každá ze smluvních stran je oprávněna bez udání důvodu Smlouvu vypovědět, a to v jednoměsíční výpovědní lhůtě, která začíná běžet prvním dnem následujícím po měsíci, ve kterém byla výpověď druhé smluvní straně doručena. Výpověď lze učinit písemně a druhé smluvní straně doručit prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb či e-mailem na adresy uvedené ve Smlouvě nebo zákazníkem při registraci. Po uplynutí výpovědní lhůty již nebude možné přihlásit se do účtu zákazníka.

6.                                 Práva a povinnosti zákazníka

6.1.         Zákazník je povinen řádně a včas hradit Poplatky a všechny další poplatky a platby spojené s využíváním Služby.

 

6.3.         Případná nedostupnost Služby nezbavuje zákazníka povinnosti hradit Poplatek, zejména je-li dostupný jiný způsob platby Poplatku. Zákazník je rovněž odpovědný za placení veškerých plateb, které jsou vyžadovány třetími stranami v souvislosti s používáním Služby, zejména se jedná o platby mobilním operátorům a poskytovatelům elektronických komunikačních služeb.

 

6.5.         Zákazník je povinen při změně jeho osobních či jiných údajů uvedených při registraci bezodkladně informovat o těchto skutečnostech společnost Pango, a to prostřednictvím svého účtu zákazníka nebo písemně e-mailem na adresu [email protected] či poštou na adresu Pango Parking Czech s.r.o. Novodvorská 1010/14, 14200 Praha 4.. Pokud zákazník nesplní svou informační povinnost vůči společnosti Pango, je společnost Pango oprávněna si změněné údaje zákazníka dohledat prostřednictvím využití služeb třetích stran. V případě, že s tímto vyhledáním údajů vzniknou společnosti Pango jakékoli náklady, je společnost Pango oprávněna je vyúčtovat zákazníkovi. Zákazník je následně povinen nést tyto náklady spojené s nesplněním jeho informační povinnosti v tomto odstavci uvedené. V případě, že se společnost Pango rozhodne nevyhledávat změněné údaje nutné k využívání Služby, či se jí takové údaje nepodaří vyhledat, je oprávněna zablokovat nebo zrušit účet zákazníka.

8.2.         V případě, že  zákazník zapomene ukončit parkování, je oprávněn kontaktovat společnost Pango a situaci řešit.

9.4.         Společnost Pango není povinna informovat zákazníka o změnách Poplatků. Výši Poplatků stanovuje výlučně provozovatel parkovacích míst nebo dalších služeb.

11.1.      V případě prodlení  s úhradou Poplatků a/nebo jakéhokoliv dalšího poplatku a/nebo platby spojené s využíváním Služby je zákazník povinen uhradit společnosti Pango smluvní pokutu ve výši 5 000- Kč.

15.3.      Společnost Pango neodpovídá za škodu, která zákazníkovi vznikla z důvodu neprovedení platební operace platební kartou, pokud tento důvod spočívá v jednání na straně banky nebo na straně zákazníka.

15.4.      Společnost Pango neodpovídá za škodu, která vznikla zákazníkovi z důvodu nedoručení SMS zprávy oznamující začátek a konec parkovací doby společnosti Pango či SMS zprávy spojené s Upozorněním, pokud toto pochybení bylo způsobeno jednáním na straně operátora nebo na straně zákazníka.

 

16.1.      Aby společnost Pango mohla zákazníkovi poskytovat Službu, shromažďuje o zákazníkovi osobní údaje a údaje o jeho poloze vysílané z jeho mobilního komunikačního zařízení či mobilního telefonu. Společnost Pango získává údaje přímým nebo nepřímým kontaktem se zákazníkem nebo od třetích osob. Údaje zákazník poskytuje dobrovolně, tedy se svým souhlasem, nebo povinně na základě zákona.

Zákazník dobrovolně společnosti Pango poskytuje zejména následující údaje: jméno, příjmení, adresu bydliště, datum narození, popř. obchodní firmu, sídlo, místo podnikání, identifikační číslo, daňové identifikační číslo, a dále registrované telefonní číslo, IMEI, e-mailovou adresu, bankovní spojení, údaje o poloze apod. (dále jen „Údaje“). Zákazník dává rovněž svůj souhlas s poskytnutím Údajů třetím osobám, které pro společnost Pango na základě smluvního vztahu Údaje zpracovávají tak, jak je uvedeno níže v ustanovení čl. 16.4. Podmínek. Zákazník výslovně souhlasí s tím, že, kromě společností Pango, budou Údaje uchovávány a zpracovávány na základě smluvního vztahu se společností Pango a pouze pro účely použití Služby a plnění Smlouvy společnostmi CyberSource Limited, a private company incorporated in England and Wales with registered number 3425262, with its principal address at Reading International Business Park, Basingstoke Road, Reading, RG2 6DH, United Kingdom

16.3.      Zákazník souhlasí, aby společnost Pango zpracovávala Údaje k obchodním a marketingovým účelům, včetně provádění průzkumu trhu a nabízení obchodu a služeb. Dále zákazník souhlasí, aby jej společnost Pango informovala o jejích službách a produktech a o službách a produktech třetích stran, které jsou se společností Pango ve smluvním vztahu, a to užitím zákazníkovy adresy, telefonního čísla, e-mailové adresy nebo údaje o poloze.

16.4.      Pokud se zákazník stane dlužníkem společnosti Pango, je společnost Pango oprávněna takovou informaci poskytnout příslušnému registru dlužníků. S tímto postupem uzavřením Smlouvy dává zákazník svůj souhlas.

     Řešení sporů

20.1.      Všechny spory vznikající z této Smlouvy a v souvislosti s ní budou rozhodovány s konečnou platností u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky podle jeho Řádu a Pravidel třemi rozhodci. Rozhodčí nález bude konečný, vykonatelný a závazný pro obě smluvní strany.