Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Muzeum M

Městské kamery odhalily opilého šoféraJednadvacátého března, letošního roku, kolem dvaadvacáté hodiny, si operátorka kamerového dohlížecího systému, který provozuje mělnická městská policie, všimla osobního motorového vozidla, pohybujícího se na místním náměstí a po přilehlých ulicích. Řidič nejel zrovna předpisovým způsobem, různě kličkoval, vyjížděl z jízdního pruhu a jeho chování vzbudilo podezření, že usedl za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Na místo byla vyslána hlídka strážníků, která automobil zastavila, za použití zákonem daných znamení, v ulici Bezručova. Muž, který vůz řídil, jevil známky podnapilosti a na místě nepředložil strážníkům žádné doklady a nebyl schopen doložit svou totožnost.

V ten moment do děje vstoupila hlídka policistů z mělnického obvodního oddělení, která se pokusila na místě osobu ustanovit. To se nepodařilo a muž následoval policisty na služebnu. Zde bylo ve spolupráci s cizineckou policií zjištěno, že se jedná o devětadvacetiletého cizince, který se doznal, že před jízdou popíjel. To nakonec doložil i výsledek dechové zkoušky. Přístroj Dräger naměřil hodnotu 2,55 promile alkoholu v dechu. Opilec po provedení nezbytných úkonů skončil v cele.

Zde si také, poté, co toho byl, po vystřízlivění schopen, dne 23. března 2013, převzal sdělení podezření z trestného činu, ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Následně celu opustil a další trestní řízení je vedeno na svobodě.Zpravodajství